Zrcadlo na holení: Velmi důležité příslušenství

Aby bylo dosaženo pohodlných životních podmínek, je důležité, aby všechny podstatné věci byly vysoké kvality, a co je nejdůležitější, uživatel je má rád. První místo, kde začneme náš den a skončíme zde, je samozřejmě koupelna. Jeho důležitým prvkem je zrcadlo. Prostě nejsme schopni jít ven, aniž bychom se na sebe dívali.

Tento atribut, který kupujeme do koupelny, i když jsme ještě nezačali plnou rekonstrukci, provádí nejen funkční úkoly, ale i dekorativní. Správně zvolené zrcadlo významně rozšíří prostor, zdůrazní vlastnosti interiéru a pomůže připravit se na nadcházející den.

Jaké typy zrcátek na holení?

Pro mnoho zástupců silnějšího pohlaví je péče o jejich vzhled také druhem rituálu. Proto zaměřují svou pozornost na takový předmět jako zrcadlo na holení.

Pro informaci!Zrcadla na holení se obvykle dělí podle materiálu, tvaru a rámu.

Je důležité, aby zrcadlo bylo co nejpohodlnější, protože v opačném případě hrozí velké riziko řezání nebo chybějících částí holení.

Rozlišují se také vzorky.jednostranné a dvoustranné.

V současné době existuje celá řada podobných výrobků. Existují například speciální zrcadla, která neumožňují oholení, když je vana naplněna horkou vodou. Rozpočtovou variantou by bylo koupit látku proti potu, kterou je třeba jednoduše aplikovat na povrch.

Ve ​​formě jsou rozděleny na:

 • obdélníkový - klasický tvar;
 • čtverec;
 • kolo;
 • ovál.
Pro informaci!Je třeba zvážit formu, protože pokud zrcadlo jde bez zvláštního stojanu, pak s největší pravděpodobností bude muset být o něco nakloněn. Nejvhodnější by v tomto případě bylo čtvercové nebo obdélníkové zrcadlo.

Ze stříkacího materiálu existují tyto společné vzorce:

 1. Amalgám.Stříbrný amalgámový nátěr lépe odráží a je odolnější vůči mechanickému poškození;
 2. Titan . Jejich hlavní charakteristickou vlastností je modravý odstín. Tato zrcadla jsou obzvláště spolehlivá;
 3. Stříbro . Rozlišuje nízkou cenu.

Zvláštní místo je obsazeno rámem. Hlavním kritériem pro navigaci je její odolnost proti vlhkosti. Nejspolehlivějším a nejhospodárnějším materiálem je nerezová ocel. Plast je lehčí, ale zároveň nevypadá zvlášť na středních zrcadlech.

Doplňkové vybavení

Různé pomocné prvky, například zrcadlo szvětšení a osvětlení, určené ke zlepšení použitelnosti zrcadla.

Osvětlené zrcadlo

Podsvícení je zpravidla dvou typů - žluté a bílé. Výkon lampy se pohybuje od 10 nebo 20 wattů. Podsvícení zvyšuje jasnost odrazu a nevyvolává namáhání očí. Proces holení z toho je lepší a rychlejší.

Osvětlená zrcátka zpravidla nespotřebovávají mnoho elektřiny a jsou v provozu trvanlivé. Samotné osvětlení je rozděleno do dvou typů. Vnitřní - vestavěné do zrcadla. Osvětlení probíhá po celém obvodu. Externí Svítidla namontovaná na bocích zrcadla.

Zrcadlo se zvětšením

Toto zrcadlo vám umožní lépe vidět nejmenší oblasti na povrchu obličeje. Obzvláště vhodný pro ty, kteří se stylově oholí, používají břitvu nebo mají problémy s viděním.

Jak si vybrat zrcadlo v koupelně?

Při výběru zrcadla je důležité věnovat pozornost interiéru koupelny. Obvykle zrcadla jsou rozdělena do následujících stylů:

 • klasický . Má tlustý rám a tradiční tvary (čtverec, obdélník, kruh, ovál);
 • moderní styl . To zahrnuje minimalismus a high-tech. Hlavním rozdílem je absence zbytečných detailů a vysoká funkčnost (osvětlení, zvětšení);
 • Země . Omylem si můžete zaměňovat s ručně vyrobeným. Liší se v obvyklém dřevěném rámu z přírodních a teplých odstínů.
Pro informaci!V každémPokud si koupíte naprosto jakékoliv zrcadlo, měli byste věnovat pozornost způsobu jeho připevnění.

V opačném případě můžete chybně vypočítat a strávit nějaký čas instalací.Například namontujte na stěnu v koupelně nové úchyty, protože nespadají do závěsů nového zrcadla.

Způsoby upevnění

Existuje několik dlouhodobě osvědčených způsobů upevnění.Zbývá pouze vybrat nejvhodnější:

 1. Konzola .Upevnění na stěnu pouze v případě, že je vrtána.Tato metoda je považována za nejodolnější;
 2. Speciální suchý zip .Nevyžaduje speciální instalační úsilí a speciální nástroje.Tato volba je vhodná pro dočasné použití;
 3. Tekuté nehty .Při použití tekutých nehtů je důležité zvážit materiál, na který budou připevněny.Špatné obložení stěn se může zhoršit;
 4. Speciální držáky vrtáků .

Poté, co je zrcadlo konečně vybráno a instalováno, nezapomeňte, že je nutné čas od času se o něj postarat.Pravidelně je nutné otřít speciálním čisticím prostředkem.

Pokud tomu tak není, bude trvat mnohem déle, než se zrcadlo úplně vyčistí od skvrn, zubní pasty atd.Také nezanedbávejte kvalitní instalaci.V případě nečestné montáže držáků může zrcadlo po chvíli vypadnout.