Život s plnovousem a bez vousů: rozdíl

Móda pro vousy je dnes stále populárnější.Nejen mladí kluci, ale i mládež a muži středního věku ji začínají napodobovat.

Při rozhodování o pěstování vousů musí člověk vzít v úvahu několik velmi důležitých bodů.Dnes se s tímto tématem seznámíme, život s plnovousem a život bez vousů.Každá možnost má své klady a zápory.Pojďme o nich diskutovat.

Život s plnovousem

Ne každý plně chápe, co život zahrnuje s plnovousem.Na první pohled se může zdát obtížné se o ně starat a vyhovuje jen některým.

Abychom měli úplnou představu o této dekoraci, podívejme se na její výhody a nevýhody.

Výhody

Existuje mnoho důvodů, proč byste měli toto příslušenství nosit.Hlavní je atraktivní vzhled.Mnozí odborníci říkají, že vousy pomáhají člověku skrývat vady na obličeji a měnit jeho vzhled.Pokud má člověk velmi dlouhý tvar obličeje, pak ho bude moci obléct.To lze říci o jakékoliv formě obličeje.To přispěje k tomu, aby se změnila jejich image k lepšímu.

Mezi další výhody patří:

 1. Znak maskulinity a sexuality .Od dávných časů, to je považováno za tyMuži, kteří nosí vousy, jsou stateční a silní. Stylový účes zdůrazňuje silný sex.
 2. Zakrytí akné a jizev . Většina chlapů, proto se rozhodnou pěstovat vlasy.
 3. Dekorace . Nejen ženy se mohou postarat o své vlasy a vytvořit nový obraz. Mohou to udělat i muži. Existují různé typy vousů a mohou být změněny.
 4. Schopnost uplatnit se.Psychologové poznamenávají, že vousy dělají chlapce sebevědomé a pomáhají v boji proti konvenční moudrosti. Jestli ten chlap udělá takový krok, jeho nejistota rychle zmizí a on může úplně překonat své obavy. Je nahrazen smyslem pro užitečnost a zralost.
 5. Ochrana proti chladu . Při silných mrazech brání vousy omrzlinám.

Všechny tyto aspekty ukazují, že vlasy na obličeji nejsou jen ozdobou, ale mají i mnoho pozitivních bodů.

Tip!Aby bylo možné cítit všechny kouzla tohoto klenotu, musíte si vyzvednout jeho správný tvar a pravidelně se o něj starat.

Nevýhody

Samozřejmě nelze pomoci říci o druhé straně vousů. Mezi nevýhody patří:

 • Pravidelná péče. Jak vlasy rostou každý den, je třeba je včas zkrátit, jinak budou pokazit celý tvar vousů.
 • Požadované nástroje. Člověk musí koupit speciální vyžínač s tryskami nebo břitvou. Můžete také potřebovat šablonu, nůžky a hřeben.
 • Dalšípéče. Kromě pěny na holení potřebujete šampony, gely a masky. Také pro zlepšení vlasů je třeba koupit speciální olej.
 • Když člověk sní, je důležité, aby se ujistil, že si neznečistí vousy. K tomu potřebuje zrcadlo.
 • Vousy lze srovnávat se sbírkou prachu a pachů. Vlasy dobře absorbují všechny pachy, takže je třeba je několikrát denně umýt.
 • Další významnou nevýhodou je, že toto příslušenství stárne člověka. V některých případech je lepší je nenosit.
 • Mnoho zaměstnavatelů nezaměstnává kluky s plnovousem, protože to nesplňuje jejich požadavky. Ačkoli podle zákona, osoba rozhoduje, jak vypadá, ne ve všech zařízeních to je vítán.

Po zvážení všech kladů a záporů musíte učinit rozhodnutí. Pokud jsou tyto nedostatky pro vás velmi důležité, pak je volba zřejmá. Pozornost bude věnována zvážení kladů a záporů holé tváře.

Život bez vousů

Na první pohled se může zdát, že mít hladký obličej je mnohem příjemnější a snazší. Ale je tomu tak skutečně? Podívejme se.

Výhody

Pro bezchybné vyjádření je vousy mnohem obtížnější se starat než holý obličej. Mezi výhody tohoto stylu patří:

 • Není třeba kupovat spoustu pracího prostředku. Potřebujete pouze stroj, pěnu a vodu po holení.
 • Čistá tvář přináší ženám větší radost, protože je pro ně snazší pohladit a políbit člověka.
 • Tento druh dává vícepříležitost získat práci.
 • Není třeba utrácet peníze a čas do holičství.
 • Je méně pravděpodobné, že budete mít blchy.

Silnější sex bez vousů významně šetří čas a peníze.To je obrovské plus, protože muži se shodují na každodenním oholení.

Nevýhody

Hlavní nevýhodou je každodenní péče.Mnoho mužů nenávidí pravidelné holení.Kromě toho musíte vybrat dobré stroje, které nejen odříznou vlasy, ale také dokonale hladký obličej.

Také holicí strojky často poškozují pokožku.Tvář se stává suchou a ošklivou.Proto musíte koupit různé produkty péče o pleť.Někdy je podráždění, které je téměř nemožné se zbavit.V takových případech je lepší pěstovat strniště.

Ostré břitvy často zranily obličej, což vytváří další problémy.

Člověk nemůže změnit svůj vzhled bez vousů.Musí být spokojený pouze s oblečením a účesem.

Co je lepší?

Nelze jednoznačně odpovědět na tuto otázku, protože rozhodnutí mohou ovlivnit různé faktory.Například, řídké vlasy a věk prostě nutí muže opustit vlasy.Někteří považují za obtížné udržet si vousy, takže to nerostou.

Pro ostatní je tento ornament prostě nezbytný.Skrývá všechny nedostatky na obličeji a pomáhá vytvořit nový obraz.Někdy psychoterapeuti doporučují člověku pěstovat vlasy, aby se stalijistější a změnit svůj styl. Tyto transformace mají dobrý vliv na sebeúctu.

Stanovisko odborníka
Alexey Strizhnikov
Barber, expert na účesy mužů
Pokud si chcete vybrat svůj obrázek, pak je lepší obrátit se na profesionály, vezmou v úvahu všechny vaše funkce a nabídnou dobrou volbu.

Je vousy vhodné pro každého?

Ve skutečnosti ne každý člověk může pěstovat své vlasy. V takových případech požádejte svého kadeřníka o změnu vzhledu. Zvažte klady a zápory, než se dohodnete na vousu. Nebojte se experimentovat, protože to je jediný způsob, jak najít vhodný obrázek. Vše záleží na vás.