Základní pravidla pro péči o bílé boty

Bílé boty jsou vždy obtížný nákup. Vypadají dobře a zdůrazňují styl, ale končí velmi rychle. Není nic přitažlivého v zažloutlých teniskách nebo bílých botách potřísněných černými značkami.

A přesto, je-li v arzenálu takový pár, pak je nutné zjistit, jak se starat o bílé boty: základní pravidla. Udržet je bílou bude samozřejmě vyžadovat hodně úsilí, ale stojí za to, a každý to může udělat.

Jak zabránit znečištění bílé boty?

Než začnete nosit bílé boty, měla by být okamžitě zpracována. Speciální impregnace zabrání znečištění a napomůže tomu, aby povrch boty odpuzoval vodu. Tyto nástroje mohou být vyrobeny na bázi vosku, silikonu nebo dřevěné pryskyřice.

Pro informaci!Vezměte prosím na vědomí, že veškerá znečištění, ke kterému dochází při nošení světlých bot, musí být okamžitě odstraněna.

Obecně by měl být každý majitel bílých bot při provozu opatrný. V tomto případě se můžete vyhnout vážným problémům s jejich čištěním. Chcete-li to udělat, měli byste se snažit chodit na blátivé silnici nebo kaluže, je vhodné držet se chůze na chodníku.

Zvláštní péče: pokud jsou boty velmi špinavé

Nákup dvojice bílých bot je ztráta času, pokud osoba není připravena udržet si svůj sněhově bílý vzhled. Typ boty a materiál použitý k tomu, aby automaticky změnil typ metody, která musí být použita pro čištění.

Kůže

Kožená obuv by měla vždy začínat na podrážce. Uliční nečistoty, které se shromažďují ve vzorku běhounu, stejně jako v místě, kde je podešev připevněna k pokožce, je třeba vyčistit tvrdým štětinovým kartáčem. Není nutné spouštět tyto boty do nádoby s vodou, protože by to mohlo poškodit materiál, ze kterého jsou boty vyrobeny. Také pravděpodobně zeslabí lepicí plochy.

Pro péči o koženou obuv je nezbytné připravit mýdlové složení. Může se jednat o tekuté mýdlo nebo mycí prostředek. V případě použití suchých přípravků se předběžně ředí ve vodě, takže nedochází k sedimentu. V opačném případě dochází během procesu čištění k abrazivnímu účinku.

Výrobci vyrábějí různé výrobky, které usnadňují péči o bílé boty:

 • Tamaris gel. Je schopen vyčistit nejtrvalejší znečištění v hlubokých pórech kůže. Doporučuje se pro použití na přírodní a přírodníUmělé povrchy;
 • Reno Mat Smooth Skin Care.Tento čistič nevyžaduje opláchnutí a snadno zvládne skvrny, které zanechává olej, silikon nebo tuk;
 • Aerosol Avel Detacheur Hussard.Tento čistič pomůže vyčistit nejen kožené boty, ale také modely z textilií.Forma aerosolu umožňuje velmi pohodlné použití.

Z textilu

Boty vyrobené z textilií mohou obsahovat doplňky nebo další materiály.Pokud je pár zcela vyroben z látky, je možná volba praní v pračce.Pokud jde o kombinované, pak je povoleno pouze ruční mytí.

Z bot se nejprve odstraní stélky a tkaničky.Tyto komponenty jsou mazány odděleně, jakýmkoli vhodným způsobem.Poté připravte koncentrát mýdla a hadříkem navlhčeným v připravené kompozici naneste na povrch boty.

Pro informaci! Prací prostředek se používá výhradně pro lehké boty, jinak se na mletý prášek nanese lehké mýdlo na prádlo.

Zejména u textilií najdete tyto nástroje:

 • Stanovit nanomax .Sada obsahuje 5 různých ochranných sprejů, které pomohou chránit vaše boty před nečistotami a vodou.Jsou poskytnuty prostředky čištění a také kartáč průměrné tuhosti z přírodní štětiny;
 • Vévoda z Dubbin. Toto je bezbarvá impregnace, která pomáhá zbavit se skvrn po čištění mokrých bot.Zvyšuje intenzitu barvy boty a také změkčuje materiál.

Pokudboty jsou z semiše, pak potřebujete univerzální čisticí sprej s houbou nebo hadříkem.Je dovoleno používat zubní kartáček k čištění malých ploch, jako jsou značky na podrážce.

Lakované

Patentovaná kůže prošla zvláštním zpracováním, aby dosáhla charakteristického lesklého lesklého vzhledu.Bílá lakovaná kůže na botách může být problémem při udržování čistoty.

Nejprve odstraňte z materiálu všechny nečistoty nebo nečistoty otřením vlhkou houbou.Dále by měla lakovaná kůže zaschnout, po které je nutné vzít kus látky, ponořit ji do olivového oleje a otřít do bot.Nechte působit 20 minut a otřete je čistým hadříkem.

Pomáhá vazelíně, která musí být jemně utírána do škrábanců, dokud nezmizí.Namísto vazelíny je minerální olej v pořádku.Chcete-li se zbavit hlubších škrábanců, je vosk užitečný.Pro začátek se zahřeje a pak se nanese na tenkou vrstvu na povrch a nechá se několik minut.Potom zbytek vosku odstraňte čistým hadříkem.

Pokud si chcete koupit specializovaný nástroj pro lakované kůže, musíte si koupit Woly Neutral.Nanáší se na kůži a ponechá se po dobu 3-5 minut.

Bílé výrobky pro péči o boty

Čím dražší je bota, tím více pozornosti a peněz bude zapotřebí na její udržení v čistotě.Pro usnadnění tohoto úkolu bylo vypracováno několik .bílé výrobky pro péči o boty , které lze zakoupit přímo v obchodě s obuví.

Pěnicí detergent

Mělo by být identifikováno několik všeobecných nápravných opatření:

 • Solemate Cleaner. Tento výrobek poskytuje stabilní pěnu a snadno odstraňuje pouliční prach.Neméně účinně se vyrovnávají s černými pruhy na podešvi bílé sportovní obuvi.Schopen dávat boty dlouhou vůni po dlouhou dobu;
 • Sandal Wash. S tímto výrobkem můžete odstranit nejen čerstvé nečistoty, ale i staré skvrny.Sandal Wash bude boty bílé a osvobodí od žloutnutí, a také velmi pečlivě souvisí s doplňky obuvi.Je zaručeno, že tento lék zbaví boty bakterií a hub.

Klimatizace pro koženou obuv

Takový nástroj musí být v arzenálu péče o boty.Kondicionéry na bázi přírodních složek (včelí vosk) jsou schopny obnovit pokožku po agresivních účincích čisticích prostředků.Také klimatizace vytváří ochrannou vrstvu, která nedovolí vodě a nečistotě zkazit vzhled obuvi.

Populární metody péče o bílé boty

Co čistí bílé boty?Existuje několik různých způsobů, jak čistit bílé boty.A za tímto účelem není nutné utrácet peníze za konkrétní produkty pro úklid.Jednoduché domácí výrobky mohou být stejně dobré jako skladované a v některých případech ještě lepší:

 • zubní pasta- pokud podrážky bílých tenisek nebo tenisek začnou vypadat příliššpinavý, skvělý způsob, jak přivést je zpět k životu a vyčistit všechny druhy nečistot - kartáček na zuby a zubní pastu. Je nutné vzít pastu a masírovat ji kruhovým pohybem štětcem do oblasti znečištění. Poté by měla být ošetřená oblast ponechána po dobu 5 minut. Poté pomocí vlhkého, čistého hadříku odstraňte zbývající pastu. Po tomto postupu budou vypadat jako nové;
 • citronová šťáva- pokud jsou bílé boty vyrobeny z plátna nebo tkaniny a bylo zjištěno, že po nošení začaly vypadat mnohem tenčí, pak by tato metoda byla nejjednodušším řešením. Stačí postříkat citrónovou šťávu na povrch boty a dát ji na slunce. Kyselina citrónová ničí veškeré zbytky nečistot a je obzvláště vhodná pro slané skvrny.
Stanovisko odborníka
Helen Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
Nedoporučuje se používat tuto metodu na jiných materiálech, proto byste se měli ujistit, že boty jsou vyrobeny z látky.
 • prací prášek- to se může zdát zřejmé, ale funguje to. Mnozí z nich mohou být v pokušení prostě vrhnout do pračky bílé boty, ale to se nedoporučuje, protože to může způsobit problémy s integritou boty. Namísto toho použijte měkký štětinový kartáč k odstranění nečistot. Poté by měly být boty na krátkou dobu ponořeny do pracího prostředku a poté otřeny suchým hadříkem. Pokud se ukáže, že skvrnypříliš tvrdohlavý a neostrý, proces by měl být opakován za použití směsi hydrogenuhličitanu sodného;
Pro informaci! Pokud jsou bílé boty vyrobeny ze semišové nebo nubukové kůže, měli byste se vyvarovat použití jakéhokoliv pracího prostředku, protože to může být škodlivé.Zde budete potřebovat pouze měkký kartáč.

Co by nemělo být kategoricky prováděno s bílými botami

Existuje celá řada opatření, která nelze provádět s lehkými botami:

 • bílá kožená obuvstojí za to sušit na přímém slunečním světle, protože se může nejen zbarvit žlutě, ale i prasknout.
 • stélku osušte mokrými botami;
 • Umístěte umyté boty na baterii nebo je nechte v blízkosti palubního plynového sporáku.Podle pravidel by obuv měla sušit při pokojové teplotě;
 • čisté boty na semiš a nubuk s hladkými pleťovými krémy;
 • Nosit lakované boty za studena nebo za deště, to prostě praskne.

Měla bych si každý den kupovat bílé boty?

Ve světě módy byla bílá vždy považována za projev konzistence.Samozřejmě, že je velmi nepraktické a velmi rychle špinavé, vyžaduje neustálou péči.Tím, že člověk získá dvojici bílých bot, tak ukazuje, že si takový luxus může dovolit.

Aby bylo možné vybrat pár pro každý den, je ještě lepší zvolit si tenisky nebo tenisky.Pro ty, kteří dávají přednost uvolněnému stylu a eko režimu, je lepší koupit plátěné plátěné espadrilya jutu.

Pokud jde o bílé boty z lakované nebo matné kůže, je lepší je nepoužívat pro každodenní nošení.Vzhledem k tomu, že se na jejich povrchu velmi rychle objevují záhyby a praskliny, vytvoří jejich majiteli nedbalý pohled.

Závěr

Bílé boty mohou být skvělým doplňkem vašeho šatníku, zejména v letních měsících.Ale nosit je a nemít skvrny a stopy prostě není možné.Pomocí jednoduchých tipů, jak se správně postarat o světlé boty, můžete několikrát prodloužit život svého milovaného páru.