Vzhledem k tomu, kolik let vousy začnou růst: co lze udělat pro urychlení růstu?

Móda pro vousy objala nejen dospělé muže, ale i velmi mladé kluky a teenagery.Mnozí z nich se zajímají o to, kolik let vousy rostou a je možné proces nějakým způsobem urychlit.Jen málo chlapů v tomto věku zvládá pěstovat tlusté štětiny, nebo dokonce dlouhé vousy, pokud do toho nevložíte úsilí.Důležitými aspekty jsou genetická predispozice a hormony.

Z hlediska anatomie by měl růst vegetace na obličeji samců začít během puberty.U mužů slovanské národnosti by toto období mělo začít od 13 do 14 let a může trvat až 18-20 let.Z různých důvodů, v některých adolescentech, růst zbraně začíná téměř okamžitě, když ostatní začínají téměř ke konci puberty.

Kdy začne vousy růst?

Zpravidla je období, kdy vegetace vegetace začíná pro mnoho mladých lidí růst, úplným překvapením.Ačkoli kvůli velké popularitě vousu, mnoho chlapců začne snít o tom od raného věku, snění o vyrůstat a demonstrovat ostatním kolem jejich mužskosti a vážnosti.Mnozí kluci sní jako otec nebo starší bratr, aby si vzali břitvu.

Pro informaci!Odpověď je jednoznačná, když růst vousů začíná u adolescentů, nikdo nemůže. Vše záleží na genetice, nepředvídatelné a ne zcela studované vědě.

Bristle v 11 letech nebo dokonce ve 13-15 letech je považován za vzácný, podle statistik, pro kluky, první chmýří dělá jeho cestu na obličej blíže k věku 16-19. Nejčastěji se knírek nejprve dívá skrz, po kterém se může objevit první štětina. Chlupy budou tenké blond, daleko od těch, o kterých by snili. Situace je však zcela napravitelná, je důležité být trpělivý a poskytnout štětinám komplexní péči.

Podíváme-li se na lidi, kteří jsou v pubertě, první antény se budou pohybovat kolem 15-17 let, ale první vousy se objeví o něco později, o 16-19 let. Ačkoli to není neobvyklé pro muže, aby se vyvinula puberta, a růst vousů začíná blíž k 25-30 let. Za těchto okolností je nutná konzultace s trichologem a endokrinologem. Odborníci také nabízejí celou řadu metod, kterými můžete urychlit růst vousů a knírek.

Hlavní faktory růstu

Než začnete panikařit o tom, že vousy a kníry nerostou nebo rostou vzácně a nerovnoměrně, měli byste se seznámit s řadou faktorů, které ovlivňují růst vegetace na obličeji mladého muže a dospělého muže. Pokud mluvíme o teenagerovi, s největší pravděpodobností potřebuje chvíli počkat, dokud se hormony nestabilizují, což stimuluje růst vousů a dalších změn souvisejících s věkem v těle.

Důležité!Pokud se mužský vlasový folikul dostane do neaktivního režimu „spánku“ kvůli vlivu negativních faktorů, bude v budoucnu velmi obtížné ho probudit. Bude mnohem snazší zabránit tomuto jevu, pokud znáte řadu faktorů negativního vlivu a chráníte se před nimi.

Faktory růstu vousů jsou následující:

 1. Hormonální pozadí . Mnoho systémů a orgánů, včetně růstu vlasů na hlavě, obličeji a těle, závisí na úrovni testosteronu v těle člověka. Pokud tedy muž starší 20 let nevyrůstá vousy, potřebuje konzultaci s endokrinologem. Pro stimulaci růstu testosteronu v těle může být několik metod:
 • zvýšení síly a fyzické aktivity (posilovna, jogging, cyklistika);
 • užívání léků předepsaných lékařem.
 1. Nedostatek vitaminu . Množství některých vitamínů, mikro a makro prvků, minerálů a dalších látek v těle závisí na práci vlasových folikulů. Všechny potřebné zdroje pro plný růst vousů lze získat z přírodních potravin, musíte se vzdát rychlého občerstvení, mastných a jiných nezdravých potravin. Všechny vitamíny skupiny B, vitamíny A, E, C a D jsou nezbytné k tomu, aby vousy zůstaly, aby bylo možné pěstovat vousy, hořčík, vápník, zinek a železo.
 2. Nadváha . Přebytek tukové tkáně v těle narušuje metabolické procesy, snižuje testosteron v těle, v důsledku čehož vousy nerostou u dospívajících chlapců a dokonce ani u dospělých mužů. Pouze správná výživa, kontrolaváha a aktivní životní styl pomůže napravit situaci a celkové zdraví.
 3. Stres, deprese a nespavost . Lidská imunita závisí na psycho-emocionálním pozadí, metabolických procesech a metabolismu se zpomaluje a vlasové folikuly fungují nerovnoměrně nebo úplně zastavují růst vlasů. Kromě toho stres vede k vypadávání vlasů, řídnutí a křehkosti. Ano, hormony trpí velkou depresí, neurózou a depresivním imunitním systémem.
​​

V otázce, kolik let se štětiny objevují, tedy několik faktorů přímo ovlivňuje - hormonální a psycho-emocionální pozadí, životní styl, výživu a celkové zdraví. Pokud chce člověk pustit vousy a kníry, musí vést zdravý životní styl, jíst vyváženou stravu, sportovat, vyhnout se stresu a přetížení.

Příprava na krásné štětiny

Je to knír, který se objevuje nejprve u dospívajících chlapců, takže po jejich vzhledu je nutné poskytnout jejich budoucí vousy a kníry komplexní péči a podpoře. K tomu odborníci poskytují několik tipů, jak urychlit růst vousů a knírek:

 • zvýšit spotřebu čerstvého ovoce a zeleniny obsahujících přírodní cukr (mrkev, jablka, granátová jablka, papriky zeleninové);
 • ve stravě, aby se co nejvíce potraviny obsahující vitamíny B, E, A a C;
 • používají mléčné a fermentované mléčné výrobky (tvaroh,mléko, jogurt atd.);
 • platí pro krém na obličej, pleťové vody a gely s nízkým procentem minoxidilu ;
 • k rozetření kůže kůže a ricinového oleje s přídavkem esterů;
 • zvyšují příjem potravy vitamínem D, aby přirozeně zvyšovaly hladiny testosteronu;
 • hrají sport, který urychluje průtok krve, vyživuje vlasové folikuly.

Nejlepším stimulátorem růstu vousů jsou rostlinné oleje, jmenovitě ricinový olej, lopuch, kokosový olej a eukalyptový olej. Mohou být smíchány, ale aplikovány na pokožku obličeje, vždy v teplém stavu, zahřáté dlaněmi rukou. Můžete také přidat červenou papriku nebo hořčičný prášek do olejů urychlit průtok krve. Kromě toho můžete každý večer vydrhnout pokožku tváře měkkými maskami, které urychlí krevní oběh a vyživují kořeny vlasů.

Co byste neměli dělat se strništěm v mladistvém věku?

Pokud má člověk vousy, na chvíli to nemusí být oholeno, i když to bude lehké, tenké a řídké vlasy. Je velmi důležité se naučit, jak se v budoucnu oholit, aby nedošlo k poškození kůže a struktury vlasů, jinak způsobí zarostlé vlasy vousů a knírek. V žádném případě nesmí holit knír a vousy proti vlasové linii. Před tím musí být kůže obličeje zahřátá teplou vodou a nanesena krémová nebo holicí pěna.

Tip!Ten chlap se může učit od svého otce nebo jiných lidí o věku, ve kterém by se štětiny měly objevit a pěstovat knír.krevní příbuzní. Protože se jedná o čistě dědičnou otázku, nejčastěji se v příštích generacích opakují charakteristiky vzhledu a růstu strniště a vousů v předcích.

Pokud první vous chlapa roste nerovnoměrně, pomalu nebo úplně s místy plešatých skvrn, v žádném případě bychom neměli léčit samy a užívat pilulky, které by stimulovaly růst vousů. Také endokrinologové trvají na tom, že během puberty je kontraindikováno užívat hormonální léky, protože to může mít negativní dopad na celý budoucí sexuální život. Péče o první štětinu by měla být co nejšetrnější a nejkonzervativnější, není zde místo pro radikální metody.

Je důležité, aby mladí muži ze stravy odstranili veškeré potraviny, které obsahují kofein. Negativní návyky jako kouření a alkoholické nápoje mohou negativně ovlivnit hormonální pozadí. Můžete urychlit průtok krve a výživu vlasových folikulů každodenním mytím obličeje chladnou vodou. Pokud vousy rostou nerovnoměrně, neměli byste se oholit hned, postupně se ostatní folikuly začnou aktivovat.

Závěr

Abychom mohli odpovědět, protože věk vousů a knírek začíná růst, je třeba věnovat pozornost dědičným zvláštnostem v rodině, hormonálnímu prostředí, stravě a životnímu stylu mladého muže a jeho pubertě. Poprvé budete muset morálně přizpůsobit skutečnosti, že první štětina bude pomalu a nerovnoměrně růst, bude světlo v podobě vzácné zbraně. V této době bude vyžadovatmaximální péče s použitím výše uvedených metod ke stimulaci rychlého a plného růstu knírek a vousů.