Výběr vousů podle typu osoby: doporučení a fotografie

V poslední době se stalo velmi módní pro muže, že mají krásné a dobře upravené vousy. Tento atribut dává nejen maskulinitu a brutalitu, ale také vypadá stylově. Zástupci silné poloviny lidstva rostou a snižují své strniště z postavy, ale volí správný tvar vegetace?

Volba vousů podle typu osoby je nutností. Stojí za to vyzvednout ne to, co se vám líbí nejvíce, ale něco, co se vejde a bude vypadat zajímavě. Po přečtení článku není těžké učinit správnou volbu.

Jaké druhy vousů existují?

Rozmanitost forem vlasových vousů způsobuje, že si myslíte, že si vyberete ten správný. Jaké druhy vousů existují? Nejběžnější jsou:

Goatee- tvar je kulatý, krátce oříznutý, pokrývá pouze bradu.

Norský velitel- přítomnost vlasových vlasů od spodního rtubrada, délka 5-7 cm, ve formě převrácené kapky.

Garibaldi- pojmenovaný podle stejnojmenného politika, pokrývá tváře z chrámů, bradu, má široký a zaoblený tvar a přítomnost tlustých knírek.

Štětiny- lehce pěstované chlupy na obličeji, ale pečlivě upravené.

Hollywood- připomíná podobu Garibaldiho vegetace, ale krátkosrstou.

Balbo- široké vousy, které nejsou spojeny s kotlety, lze kombinovat s knírkem o průměrné tloušťce.

Kotva- zkrácené vlasy na obličeji se špičatým koncem a hladce oholenými tvářemi, často doplněné tenkým knírem.

Ostrůvekje hladce oholený obličej s malou vegetací (nejčastěji ve tvaru trojúhelníku) v díře pod spodním rtem.

Plná (ruština)- hustá vousy s přírodními formami, ale s oříznutými konci.

Kanadský- knír přechází do vousů, uzavírá kruh kolem rtů, ostatní části obličeje jsou hladce oholeny.

Kapitán- pruh vlasů, který běží po celé dolní čelisti muže.

Ocas kachny- připomíná ruské vousy, ale se špičatým koncem.

Mít představu o rozmanitosti forem vegetace, která může jít jak na konturu obličeje, tak pouze na bradě, můžete postupně přejít k jejímu výběru, ale nejprve musíte určit, jaký typ obličeje se odráží v zrcadle.

Jakurčit typ obličeje?

Pokud při pohledu do zrcadla není možné vizuálně určit tvar obličeje, pak se můžete vyzbrojit markerem a udělat grafický výkres. K tomu je třeba dát body, které definují: délka obličeje (od růstu vlasů na bradu), šířka čela, lícních kostí a čelistí. Odpovídající spojení bodů bude mít za následek jeden vertikální segment a tři horizontální, což pomůže při určování typu osoby, stačí pouze srovnat řádky:

  • Ovál - délka o něco větší než nejširší část s výraznými lícními kostmi;
  • Obdélníkový - délka obličeje je největší měřítko a šířka čela a brady je přibližně stejná;
  • Kolo - délka a šířka obličeje jsou přibližně stejné délky a brada je špatně vyjádřena;
  • Náměstí - délka a šířka obličeje jsou stejné, čelo je hranaté a brada je výrazná;
  • Trojúhelníkové - úzké čelo a délka brady je nejdelší;
  • Diamantový tvar - délka obličeje je o něco větší než šířka a čelo a brada jsou stejně úzké;
  • Inverzní trojúhelník - délka je o něco větší než šířka, brada je úzká a čelo je nejširší.
Tip!Při určování typu osoby vyzbrojené pravítkem bude vyloučena pravděpodobnost chyby.

Nastavením vlastního typu osoby můžete odkazovat na takový obrázek a zaměřit se na přibližnou polohu výkresu získaného v zrcadle.

Fotky lidí se zajímavými tvary tváří lze snadno nalézt na internetu.

Vousy u mužů podle typu a tvaru obličeje

Vyberte tvar vlasůzáleží nejen na jejich vlastní chuti a přáních. Je nutné, aby vypadala esteticky a ne hloupě, proto uvažujeme tvar vousu podle typu obličeje a tento faktor ignorujeme.

Jaký druh vousů bude vyhovovat okrouhlému obličeji?

Kulaté tvary postavy nebo obličeje musí být vždy vizuálně vykresleny, aby se vyloučila možnost vytvoření efektu „housky“. Vousy na kulaté ploše mohou dokonale přispět k vizuální změně typu obličeje.

Pro kulatý obličej je lepší zvolit úhledně upravený vous, který jde na lícní kosti. Tj vegetace od ucha k uchu.

Přípustná může být i verze kapitána nebo koza, ale to je individuální.

Pro hrubé pochopení můžete vidět různé obrázky nebo fotografie, například zde jsou možnosti pro vousy, které zapadají do kulatého obličeje

Vousy pro kulatý obličej znamenají absenci vousů. A pokud je tvar účesu geometrický, pak muž bude vypadat dokonale.

Styl vousů pro oválný obličej

Nejšťastnější mužští držitelé jsou ti, jejichž tvar obličeje se blíží oválu. Tento typ je tak univerzální, že jeho majitel nemusí přemýšlet o tvaru vlasů, jak to bude vypadat a zda se vejde. Proč Je to jednoduché - pro muže s oválnou tváří bude dělat jakýkoli designový design pro obličejové vlasy.

Lze odhadnout univerzálnost vousů pro oválný obličej.s těmito příklady:

Pro informaci!Pokud můžete mít vousy, nezapomeňte na to, jak vlasy rostou (s jakou tloušťkou, v jakém směru a ani nezapomeňte na barvu), což vám umožní vybrat si nejvhodnější variantu.

Tento vous je pro muže s oválnou tváří, takže mohou každý měsíc experimentovat.

Vousy pro čtvercovou plochu

Tento typ, upřímně řečeno, je nejodvážnější. Při výběru formy vlasových vlasů byste se proto měli snažit tuto brutalitu nezastínit, ale jen zdůraznit.

Které plnovousy budou vyhovovat čtvercové tváři? Nejvýraznějším pozitivním příkladem bude plnovous.

Na této fotografii můžete vyhodnotit, jak efektivně to vypadá.

Případně se můžete podívat na neopatrnou vousy, které dávají důraz na spodní část obličeje. Ale zároveň růst dlouhé vlasy není žádoucí.

Jakou formu by měl zvolit muž s úzkým protáhlým obličejem?

Podélný obličej je velmi snadno vizuálně natažený, takže přístup k výběru vegetace by měl být velmi vážný.

Plné vousy mohou vizuálně přidávat do obličeje šířku, ale v tomto případě je vousy prostě nutné. Můžete se zaměřit na tento příklad

Existuje mnoho úspěšných možností, stačí se podívat na některé fotografie a obrázky na toto téma.

Důležité!Kulaté linie vousů pro úzký obličej jsou kontraindikovány.

Je velmi jednoduché rozšířit obličej pomocí obličejových vlasů, hlavní je vzít v úvahu všechny nuance protáhlého tvaru.

Vous pro obličej ve tvaru kosočtverce

Větší šířka lícních kostí vyžaduje vizuální zmenšení.Jak dosáhnout tohoto efektu s obličejovými vlasy?Aby bylo možné dosáhnout proporcionálních tvarů obličeje, je třeba vytvořit masivní bradu, dokonce i knír.Bude také velmi důležité použít masivní plnovous.Tyto příklady lze vidět na následujícím obrázku.

Tvář ve tvaru kosočtverce není předmětem prožívání, správná forma vlasových vlasů může přidat maskulinitu a krásu.

Jaký druh vousů bude vyhovovat obrácenému trojúhelníku pro typ obličeje?

Jaké brady jsou diskutovány výše v článku.„Invertovaný trojúhelník“ na obličeji znamená úzkou čelist, která potřebuje objem.Jak vidíte, používali masivní vousy od chrámu až k chrámu, zatímco pod lícními kostmi kladli důraz na vegetaci.

Přítomnost postranních břehů na takové ploše je také velmi vhodná, a pokud také vyberete oblast brady, tvář bude vypadat vyváženější.

Kdo by neměl nosit vousy?

Samozřejmě, že elegantní a dobře upravený vous je velmi účinný a moderní.Ale může to každý vyzvednout?Bohužel pro muže existuje několik zástupců mužského pohlaví, kterým není přítomnost vlasových vlasů příliš vhodná.

I když vyzvednouttvar obličeje může být každý obličej, to je jen 50% mužů. Hodně záleží na růstu vlasů, jejich tloušťce, barvě, struktuře. Kdo nejde vousy?

  • Majitelé tuhé vegetace mohou mít strniště a vous nebude vypadat čistě a drsně;
  • Muži s pistolí na obličeji, a ne dobrými chlupy, vousy nejsou v zásadě vhodné, protože bude vypadat směšně;
  • Ti, kteří se nechtějí starat o vegetaci obličeje, jsou také pro svou přítomnost prohlášeni za tabu, protože nemusíte jen stříhat a dívat se na tvar, ale také nezapomeňte, že ti, kteří uvízli vousy (dlouhé) zbytky potravin nebo prachu, mohou vést k onemocněním.

Před pěstováním vlasů na tváři je lepší se poradit se stylistkou, která nejenže poskytne rady ohledně formuláře, ale i správné péče.

Program výběru vousů

V dnešní době, bez opuštění počítače, můžete dělat tolik věcí: objednat si jídlo, koupit nábytek, najít přátele a mnohem více. Není proto divu, že již existují on-line programy, jak si vybrat tvar vegetace na obličeji pro konkrétního člověka.

Jak si vybrat vousy bez kontaktu s odborníkem? Je to jednoduché. Chcete-li zjistit, jak to nebo že vlasy design bude vypadat na určité osoby, musíte najít on-line programy ve vyhledávači (existuje mnoho z nich), vyberte ten, který se vám líbí, nahrát fotografii muže, vybrat a nahradit zajímavé vousy na fotografii, změna barvy a velikosti.

Je tedy možné nejen zPodívejte se, jak vybraná forma vypadá ze strany a zda je vhodná, ale také uložte fotografii několika možností pro stylistu, který se bude zabývat vlasovými vlasy. Program je velmi jednoduchý a snadno ovladatelný.

Moderní svět nestojí v klidu, ale poskytuje veškeré vybavení v různých směrech. Takže muži nemusí hádat a přemýšlet o tom, jak to bude vypadat s vousy, stačí najít program a přesvědčit se sami.

Člověk, který rozhodl o vousu, musí vykonat spoustu práce nejen na pěstování vlasů, výběru tvaru vegetace, na jejím designu a péči, ale i na správném zobrazení jejího vzhledu. Viking vousy není vhodný zejména pro ty, kteří zaujímají vysoké pozice, každý den s kravatou, ale k něčímu vzhledu, dá jim chuť. Je důležité přistupovat k tomuto tématu zodpovědně a ne bez účasti kvalifikovaného odborníka.