Vůně mužského spermatu: co voní jako spermie?

Při výběru sexuálního partnera se za důležitý faktor považuje tělesný pach. Některé ženy, to je důležité, že muž používal parfémované kosmetiky, jiní jsou pozorní k tělesnému pachu. Ale jsou tu ti, kteří dávají pozor, co voní jako mužské spermie kvůli speciálním škrábancům. Aby bylo možné určit míru nebo odchylku, musíte vědět, co by měl být zápach v mužském semenu.

Ne každý ví přesně, jak by měly spáchat spermie člověka, ale každý ví, že vůně této tekutiny je velmi specifická. Nezaměňujte si koncept ženských šupin s hygienou nebo nečistotou člověka, protože vůně semen přímo závisí na kvalitativních charakteristikách složení, plodnosti a reprodukční funkce člověka, jeho celkového zdraví.

Co by měla spermie normálně cítit?

Abychom přesně pochopili, jak by sperma měla cítit s normálními hodnotami a charakteristikami, měli byste se podívat na lékařské potvrzení. Lékaři říkají, že takové poznání pomůže nejen vzít si vlastní vlastnosti těla, ale také včas určit poruchy v těle. Muži ve většině případů okamžitě identifikují změny v pachu, ale nepřikládají význam tomuto symptomu.

Je to důležité!U zdravého muže budou spermie mít nerovnoměrnou konzistenci s bělavě šedivým nádechem. Stupeň hustoty spermií a kvalitativní charakteristiky plodnosti určují barvu spermií.

Před určením, proč sperma voní tak specificky, musí člověk znát několik důležitých skutečností o spermatu:

 • čím bohatší je stín semenných tekutin, tím vyšší jsou šance na otěhotnění dítěte;
 • po celý život se vůně spermií může změnit, je to naprosto normální proces;
 • Obvykle voní semena jako bělidlo nebo surový kaštan, pokud je analogie kreslena, je vůně, která se podobá vůni hub, považována za normální;
 • výrazný a ostrý zápach může být vnímán jako indikátor odchylek od normy a poruch v těle;
 • Životní styl člověka, jeho stravovací návyky a obecné zdraví mohou ovlivnit vůni, složení, odstín osiva.

Po skončení pohlavního styku, když člověk vyhodí semeno, bude tekutina nejprve hustá a viskózní, ale po několika minutách se stane tekutým a průhledným. Semeno člověka je biologická tekutina, díky které mohou odborníci provádět různé metody diagnostiky zdravotního stavu.

Co ovlivňuje vůni semen?

Další důležitá otázka, kterou kladou muži i ženy, proč sperma voní tak specifickým zápachem? A pokud se rozhodnete, zda sperma voní jako bělidlo nebo vůně surových kaštanů, nebo pokud je vůně podobná vůni ryb, můžete pochopit, zda je vše v pořádku.mužského urogenitálního systému, nebo je v těle infekce, zánětlivý proces.

Následující faktory mohou ovlivnit tvorbu barev, složení a vůně mužské semenné tekutiny:

 1. Psycho-emocionální pozadí, stres, deprese, neurózy.Odborníci potvrdili, že jakékoli duševní poruchy vedou k hormonálním poruchám, a to tedy vyvolává změny v kvalitě ejakulátu.
 2. Pravidla osobní hygieny. Pokud se nebudete řídit všemi jemnostmi péče o čistotu a hygienu pohlavních orgánů, může mít člověk nakonec ostrý a specifický zápach, a to nejen v oblasti slabin, ale i v samotném semenném moku.
 3. Věk muže .V každé věkové fázi lékaři rozlišují mezi ukazateli, jak by sperma měla cítit.Mladí muži jsou charakterizováni spermií charakterizujícími kvalitu, ale u muže zralého věku sperma voní špatně a má pronikavý zápach.
 4. Špatné návyky a životní styl. Lékařské studie potvrdily, že semenná tekutina u mužů, kteří zneužívají špatné návyky, se může výrazně lišit.U mužských kuřáků může mít semeno štiplavý zápach, kdy jsou spermie páchnou tak špatně, že se žena může cítit nemocná.
 5. Choroby pohlavních orgánů .V případě, že spermie voní jako ryba, muž by měl okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.Nejčastěji k tomu vedou různé pohlavní infekce, které jsou přenášeny na ženu.
 6. ​​
Znalecký posudek
Elena Druzhnikova
Sexolog.Expert na rodinné vztahy.Rodinný psycholog.
Závislosti na potravinách mohou také ovlivnit pach a strukturu ejakulátu.Rybí výrobky, chřest, mléčné výrobky, cibule a česnek mohou pokazit vůni.K vyrovnání této situace musí člověk použít více čisté vody.

Obecně platí, že jakékoli rušivé příznaky, kromě specifické vůně semenných tekutin, vyžadují okamžitou návštěvu urologa nebo androloga.Člověk musí analyzovat svůj způsob života, eliminovat faktory negativního vlivu, aby normalizoval vůni a konzistenci ejakulátu.

Spermie voní jako ryby a bělidlo - je to normální?

Jakákoli nepříjemná ozvěna z vůně spermatu, například pokud ejakulát voní jako cibule, ryby, moč, nebo má výrazný chlorovaný zápach, vyžaduje pečlivou pozornost a analýzu.Případy v lékařské praxi nejsou neobvyklé, když se člověk přiblížil k specialistovi včas kvůli zápachu semen a následně identifikoval infekční a venereologické onemocnění.

Příznaky, které potvrzují, že pach spermií plodu je důsledkem nemoci, mohou být následující:

 • pálení a svědění v perineu;
 • problémy s močením;
 • nepohodlí při pohlavním styku;
 • 68) specifické sekrece.

Fishy útočný zápach je pravděpodobně výsledkem infekce způsobené pohlavním stykem.Nejčastěji je tento příznak klinickýobraz kapavky a trichomoniázy.Lékař také jistě pošle muže na testy, které zabrání přítomnosti stafylokoků, chlamydií nebo Escherichia coli.Specifický a shnilý zápach ze semen může být často výsledkem hnisavého nebo zánětlivého procesu.

Jak vrátit pach spermatu zpět do normálu?

Jestliže člověk voní semenem nepříjemně, musíte nejprve analyzovat všechny možné faktory, které mohou ovlivnit složení a vůni semen.Vyloučení všech provokujících faktorů je opět cenné vidět, jak atypická a specifická vůně semen.Sperma by obvykle měla svou povahou cítit jako houba a chlorovaný zápach, protože nemá organoleptické vlastnosti.

Člověk musí přijmout tato preventivní opatření:

 • upravit dietu tím, že bude jíst více rostlinných potravin, jakož i odstraňovat potraviny, které mohou ovlivnit vůni osiva;
 • konzumují co nejvíce čisté přírodní vody;
 • vyhnout se nechráněnému pohlavnímu styku;
 • dodržovat pravidla osobní hygieny, je to sprcha pro genitálie 1-2 krát denně, na sobě volné spodní prádlo vyrobené z přírodních tkanin;
 • používají parfémovanou kosmetiku nejpřirozenějšího složení, aby nedošlo k narušení práce potních a mazových žláz.

Odborníci také doporučují dočasně přidávat kyselé potraviny do stravy, která ničí patogeny a může změnit zápach spermatu.Nejužitečnějšíprodukty pro zlepšení vůně ejakulátu jsou ananas, citrusy, mango, broskev, meloun, avokádo a čerstvé džusy. Zvláštní pozornost je třeba věnovat pravidelnosti sexuálního života, aby se zabránilo stagnujícím procesům v urogenitálním systému.

Závěr

Semenná tekutina u zdravého dospělého muže by měla mít heterogenní složení s bělavě šedivým nádechem a chlorovaným zápachem připomínajícím vůni surového kaštanu. Aby člověk pochopil, proč vůně ejakulových změn, člověk potřebuje znát všechny faktory vlivu, analyzovat svůj životní styl a zdravotní stav. Pokud specifický zápach není izolovaný případ, měli byste se poradit s lékařem.