Všechny typy pánské obuvi: klasické i sportovní

Boty - to je důležitý detail v obraze muže, kterým ženy oceňují jeho smysl pro chuť, styl a čistotu.Není to nic za to, že existuje takové přísloví „ďábel je v detailech“, protože je v nich skrytý člověk odpovědný přístup k jeho vzhledu a obrazu.Aby bylo možné správně vybrat boty pro určité příležitosti, musíte znát název modelů podle ročních období a stylu zatížení.

Stylisté dnes samostatně zvažují klasifikaci pánské obuvi podle stylu, mohou to být klasické, sportovní, ležérní boty.Také stojí za to studovat odrůdy bot pro silnou polovinu společnosti, podle ročních období - letní a zimní obuv.A aby se zúžil okruh hledání dokonalých bot, nabídne se mu seznam nejlepších značek, které vyrábějí pánské boty.

Druhy klasické pánské obuvi

S ohledem na typy klasické pánské obuvi musí muži pochopit, že každý model má jinou úroveň formality. Některé boty jsou povoleny pouze s klasickým oblekem, jiné boty jsou povoleny neformálním způsobem, například s džíny. Následná klasifikace pánské obuvi podle typu bude proto prezentována v sestupném pořadí na stupnici formality.

Oxfordové

Přísné boty s uzavřeným šněrováním, které jsou vyrobeny převážně z hladké kůže, jsou méně běžné v semišové nebo lakované kůži. Oficiální boty jsou ideální pro obchodní image - oblek, šaty nebo smoking pro akce a oslavy.

Derby

Boty s otevřeným výrazem šněrování, to znamená opakem oxfordů. Boty mohou být s perforací nebo bez ní, nejsou tak formální a jsou častěji upřednostňovány muži s vysokou výškou nohou. Derby lze nosit na oficiálních setkáních (hladké černobílé modely) a neformálních akcích (hnědé nebo dvoubarevné modely).

Opice

Boty mohou být vyrobeny z kůže nebo semiše, nemají šněrování, na jejím místě je jeden nebo dva popruhy. Jedná se o univerzální typ obuvi, kterou lze nosit s klasickým oblekem as různými styly kalhot a dokonce i s džíny.

Mokaři

Pohodlné boty, které vypadají jako mokasíny, aleblíže k modelu boty.Mokaři mají pevnou podrážku, malou patu a střapci na baretech.V moderní společnosti, takové boty představují styl podnikání příležitostné, mohou být kombinovány s hubené kalhoty a džíny.

Boty Chakka

Zpočátku tyto boty používali hráči pólu, tedy jejich jméno.Klasický model boty má pouze dvě nebo tři štěrbiny pro šněrování a barety jsou umístěny nad přední částí boty.Boty patří spíše k neformálnímu stylu, i když jsou relevantní v obraze obleku.

Chelsea

Boty s vysokým hřídelem se zaoblenou špičkou, malou podrážkou a patou.Na stranách takovýchto bot jsou opatřeny pryžové vložky, které nejsou opatřeny žádnými dekorativními prvky.Externě, boty se podobají minimalistický styl, respektive stylisté doporučují nosit s ležérní styl oblečení a business casuals.

Pouště

Klasická verze obuvi pro každodenní nošení pro svou praktičnost a pohodlí.Jsou vždy vyrobeny z přírodního a vysoce kvalitního semiše, ale podešví může být guma nebo kůže s několika otvory pro šněrování.Výška vrcholů dosahuje až po kotníky nohou, nosí se jak v klasickém, tak v každodenním životě.

Brogues

Boty klasického formátu, avšak s perforacemi pocházejícími z Irska a Skotska.Brogues mohou být s otevřeným a zavřeným šněrováním a dovnitřLidé jim říkají boty s otvory.

Druhy sportovní pánské obuvi

Podle stupně popularity bezprostředně po klasice existují sportovní boty, které preferují mladí a mobilní muži. Trh se sportovní obuví dnes nabízí řadu modelů pánské obuvi ve stylu sportu, lišících se designem, mírou formality a neformality, výrobními materiály a cenou.

Tenisky

Mnoho mužů nosí tyto boty téměř denně, ale zpočátku se objevily v 18. století. Dnes, moderní modely tenisek mohou být rozděleny do tří subspecies:

\ t
 • tenisové tenisky se širokou, pružnou, ale stabilní podešví;
 • tenisky s kopačkami na podrážce;
 • běžecká obuv s minimální hmotností, tuhou patou a změkčenou špičkou.

Tyto tenisky mohou být nošeny výhradně s oblečením ve stylu sportu.

Tenisky

Tato bota byla původně vytvořena výhradně pro sportovce, ale dnes ji nosí všichni muži, kteří si cení pohodlí a lehkosti. Zpočátku byly tyto boty šité Kedsem na počátku 20. století, tedy i názvem boty tenisky. Ale nejoblíbenější tenisky jsou mezi mladými lidmi.

Stanovisko odborníka
Helen Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
Moderní trh sportovní obuvi naznačuje mnohem širší škálu modelů a stylů. Ale podle stylistů,Jmenovitě tenisky a tenisky jsou skutečné sportovní modely pánské obuvi, všechny ostatní jsou „hybridy“.

Obuv pro každý den

Aby byli muži každý den úspěšní a pohodlní, musíte znát typy pánské obuvi a jejich jména pro každodenní nošení. Je těžké si představit člověka, který by každý den chodil pracovat do lakovaných oxfordů nebo tenisek s masivními podešvemi. Pro takové účely nabízí stylistům několik pohodlných a univerzálních modelů pro opravdové dudes.

Boatmen

Tyto boty byly vyrobeny dříve pro jachtaře a námořníky, ale dnes je nosí téměř všichni muži. Opotřebení topsiders musí bosou nohu, což je vhodné v horkém období. Obuv má podešev s hlubokými chrániči z gumy bílou barvou. Vrchní část může být vyrobena z kůže, semiše nebo textilu.

mokasíny

Tato bota byla vyvinuta Indy, jejich vrcholem je skutečnost, že krajka se nedotáhne v řadách děr, ale upevňuje boty podél nohy a působí jako kravata. Mokasíny mohou být bez šněrování, to je nejpohodlnější a měkké pantofle.

Pouště

Navzdory tomu, že tyto boty jsou již zařazeny do klasických bot, mohou být tyto pánské boty noseny denně. Zejména s ohledem na skutečnost, že jsou vyrobeny z semiše a navrhují šněrování. Můžete je nosit každý den chinami a džíny.

Letní obuv

Léto je horký čas, kterýrozhoduje o výběru zcela jiné boty.Stylisté samostatně nabízejí typy letní pánské obuvi a jména modelů, takže každý člověk si bude moci vybrat módní a stylovou obuv pro horké období roku.

Espadrily

Tyto boty jsou vyrobeny z podešví z lana a přírodních krejčovských materiálů.Poprvé byla tato bota nošena ve Španělsku a na jihu Francie.Je lepší nosit espadrily na holé noze, kombinovat je s kalhotami a kraťasy různých modelů a stylů.

Sandály

Ideální letní podešev, vyrobená z lehkých podešví, ze kterých popruhy nebo provazy vyčnívají na nohu.Sandály jsou považovány za nejstarší typ obuvi, který se objevil asi před 10 000 lety.Takové boty by se však neměly nosit pro aktivní zábavu a sport.Sandály lze kombinovat s kraťasy, džíny a pouze na bosé nohy.

Slipons

Boty pro teplou sezónu, která vytvoří člověka nejpohodlnějším podmínkám pro nošení.Obuv se nosí na bosých nohách a v blízkosti sliponů se nachází měkká pogumovaná podešev.To je naprosto neformální styl, nejsou tam žádné podpatky, kůže, šněrování, další dekorační prvky.

Pražeři

Tyto boty mají sametový monogram, vrchní část kůže, tenkou podešev z kůže a malou patu, jakož i integrovaný jazyk.Tyto letní boty se nosí pod kraťasy, hubené džíny, ležérní oblečení a kalhoty.

Zimní pánská obuv

Zima je zvláštní roční obdobípředložení svých priorit a kritérií výběru obuvi. Muži si vybírají vysoce kvalitní boty z přírodních materiálů s izolací, trvanlivou podešví a vysokými vrcholy. Stylisté vyvinuli několik vhodných modelů obuvi pro chladné období s ohledem na potřeby mužů a módní trendy.

Býčí boty

Vnějšku se boty podobají broží, ale mají silnou podešev a vnitřní izolaci. Tyto boty jsou nejvhodnější v obraze ležérního stylu.

Kachní obuv

Ideální obuv pro drsné povětrnostní podmínky, pro sněhové závěje a klouzání. Navenek se podobají botám, jako jsou vysoké vrcholky. A v oblasti ponožek a dna boty má pogumovaná vrstva. Nosní část vypadá jako kachní nos, proto se jedná o specifický název.

Kombat boty

Vysoké boty pro drsnou zimu, které jsou vybaveny drážkovanou silnou podešví, která chrání před mrazem, vlhkostí a srážkami. Zevně, boty vypadají odvážně a neformálně, což je blíže stylu ležérní.

Pracovní obuv

Tyto masivní boty byly nejprve uniformou pro pracující muže a dnes se staly každodenní botou v zimním období. Nejčastěji jsou boty vyrobeny z kůže, semiše a nubukového hnědého, pískového, červeného a béžového odstínu.

Uggs

Nejpohodlnější boty z ovčí kožešiny uvnitř s plochou pogumovanou podešví. Výška vrcholů se může lišit od výškykotníky na kolenní nohy.

Boty

To může být vysoké nebo střední boty s kůží v různých způsobech léčby, například kirzachi, barety, kovbojské boty nebo jezdecké boty. Uvnitř je opatřena mrazuvzdornou izolací.

Nejlepší značky pánské obuvi

Při výběru obuvi, která má být vždy produktivní a kompetentní, musí muži znát nejen typy a názvy modelů obuvi, ale také nejlepší značky pánské obuvi, které vždy produkují vysoce kvalitní, stylové a trvanlivé výrobky. V žebříčku nejlepších značek jsou tyto názvy:

 1. Americká produkce nabízí některým představitelům několik ukazatelů:
 • vysoká odolnost proti opotřebení - Timberland;
 • vysoká odolnost vůči teplotním extrémům - CATERPILLAR;
 • maximální komfort - NIKE.
 1. Evropská produkce se také pyšní svými vůdci:
 • vysoká životnost a spolehlivost - ECCO;
 • vedoucí ortopedické boty - RIEKER;
 • Vůdce v oblasti rovnosti cen a kvality - CLARKS.
 1. Mezi ruskou výrobou na prvním místě byly tyto značky a jejich silné stránky:
 • nejodolnější obuv - RALF RINGER;
 • boty pro flexibilní ceny - Zenden.

Na základě tohoto seznamu může člověk nezávislerozhodnout, jaká kritéria jsou pro něj důležitá a účelná, a pak si vybrat značku pánské obuvi.

Závěr

Pánská obuv je rozdělena do dvou kategorií - roční období a styl. V prvním případě jsou letní a zimní obuv posuzovány samostatně, ve druhé - klasické, sportovní a ležérní. Aby boty vypadaly silně a moderně, muži se musí seznámit s popisem a fotografiemi každého modelu a vybrat si nejlepší volbu pro svůj životní styl, styl a typ činnosti.