Všechny prostředky pro růst vousů: nejlepší seznam

Vzhledem k tomu, že vous je na vrcholu popularity, vegetaci na tváři dnes nosí politici, sportovci, administrativní pracovníci a filmové hvězdy. Mnozí muži napodobují své idoly, jiní ztělesňují tvůrčí podněty a pokusy s jejich vystupováním do reality. Bohužel ne všichni muži dokážou pěstovat dlouhé a husté vousy, na které by se mohlo pyšnit.

Pro ně musíte nejprve stanovit příčiny nedostatečného růstu vlasů na obličeji, a pak zvolit prostředky pro růst vousů a knírek. Stávající léky a kosmetika pro štětiny, vousy, vousy mohou být medikamentózní a přírodní, naznačují vnitřní nebo vnější použití. Lékárenské přípravky pro růst vlasových vlasů se vybírají podle pokynů lékaře, přirozeně - nezávisle.

Jaké hormony ovlivňují růst vousů?

Některé hormony jsou zodpovědné za růst a hustotu vegetace na obličeji, těle a hlavách člověka. Anatomicky, růst vousů nemůže začít před pubertou mužů, a lékaři říkají, že nechat jít vousy před 18 lety je nepraktické. Často se stává příčinou nerovnoměrného nebo pomalého růstu vousůhormonální selhání v těle člověka, takže nejprve musíte darovat krev pro hormony v diagnostickém centru.

Sexuální hormon testosteron je zodpovědný za několik funkcí najednou:

 • hrubost mužského hlasu;
 • růst štětin;
 • práce potních žláz;
 • typ těla a nedostatek tukové hmoty;
 • sexuální aktivita a další

U mužů je testosteron mnohem více v těle než u žen, a proto vousy a kníry rostou ve silné polovině společnosti, přesnějako tělo vlasy.Androgeny jsou zodpovědné za mužskou chlupatost a libido, a pokud vousy rostou pomalu as holohlavými místy, jsou hladiny mužského pohlavního hormonu nejčastěji nízké.Nižší testosteron může být nadváha, nezdravé jídlo a zvyky, nízká nebo oslabující vysoká úroveň fyzické námahy.

Pro informaci! Hormonální přípravky pro růst vousů a vlasů jsou přijímány v extrémně vzácných případech na předpis a předepsány lékařem, protože tyto léky jsou plné vedlejších účinků a kontraindikací.

Prostředky na stimulaci růstu štětin

Musí být certifikovány jakékoli prostředky pro růst vlasů, které se prodávají v lékárnách nebo specializovaných prodejnách.Přípravky mohou být lékárny ve formě tablet a krémů, kosmetických prostředků ve formě olejů, gelů a sprejů, jakož i přípravky nové generace se 100% přírodním rostlinným složením.Před výběrem produktu je nutné porovnat jeho princip působení se zjištěnými příčinami problémů s plnovousem.

Oleje

Nejbezpečnějším a nejúčinnějším způsobem, jak zlepšit růst štětin, je zelenina a éterické oleje, které se používají k tření do kůže.Pro dosažení maximálních výsledků je lepší používat tyto produkty 3krát týdně po dobu 3-6 měsíců.Nejúčinnějšími oleji pro stimulaci růstu vousů jsou:

 1. Castor - u vlasových folikulů je to zdroj keratinu, zejména pokud mícháte olej s olejem lopuchu.
 2. Lopuch.Jeden z nejúčinnějších olejů, které se používají pro růst vlasů.
 3. Oliva - vlasy jsou hedvábné a lesklé a také odstraňuje suchou pokožku a vlasy.
 4. Had je olej s komplexním efektem, který probouzí neaktivní vlasové folikuly a také chrání nové chlupy před vypadnutím.
 5. Esenciální oleje - antiseptický a protizánětlivý účinek pomáhá chránit pokožku a vousy před negativními reakcemi.
 6. Hi-Ho je hotový kosmetický přípravek, který obsahuje několik olejů pro urychlení růstu vousů, jako je porost a olej z hroznových semen, jojobový olej a ricinový olej, zázvor a černý pepř.
]

Mnoho olejů lze kombinovat, aby se vytvořily masky, poté se vmasírují do kůže obličeje podél linie růstu vousů30-60 minut.Je nutné provádět zákroky na čisté a očištěné ploše, prováděné masážními kruhovými pohyby rukama.

Tablety

Pokud člověk pochybujezda finanční prostředky na růst vousů pomáhají, stojí za to obrátit se o pomoc ve formě tabletky. Tablety mají vysokou účinnost, ale mohou být také kontraindikovány z řady důvodů. A pokud jsou přirozené léky vybrány nezávisle, pouze ošetřující lékař, v tomto případě tricholog nebo endokrinolog, může předepsat pilulky.

Nejoblíbenější pilulky pro zvýšení růstu vousů jsou následující:

 • Minoxidil je účinný lék proti plešatosti, který rozšiřuje cévy a urychluje průtok krve. Chcete-li takové prášky potřebují nejméně 4 měsíce k zajištění výsledku.
 • Vitabeard - v tomto případě jsou pilulky vitamínovým komplexem, který je zaměřen na posílení vegetace, dává mu objem a lesk, vyživuje vlasové folikuly a aktivuje růst vousů.
 • Finasterid je hormonální lék předepsaný striktně lékařem. Principem působení je normalizace hladiny testosteronu a jeho transformace na dehydrotesteron, na kterém závisí růst tělesných vlasů.
 • Aspirin je pilulka pro posílení krevních cév a srdečních funkcí, která jsou denně užívána po dobu 80 gramů pro urychlení krevního oběhu, což vede k růstu vlasů na vousech.


Všechny tyto léky přímo nebo nepřímo přispívají ke skutečnosti, že člověk má lepší metabolismus a lokální metabolismus. To vše aktivuje všechny vlasové folikuly tak, že vous rychle roste a 100%.

Masti a krémy

Lokální léčbaobličejová vegetace naznačuje dlouhou, ale bezpečnou péči o krémy, masti a gely.Moderní léčiva a kosmetologie nabízí velký seznam účinných produktů, ale tyto produkty jsou uznávány jako nejoblíbenější a osvědčené:

 • Black Phomthong - černý krém vyrobený v Thajsku;
 • Profesionální vlasový systém - krém pro zvýšení objemu vousů;
 • Minoxidil - třecí tekutina, zabraňující plešatosti;
 • Trius - mast - olejová mast s obsahem rostlinných a éterických olejů, vitamínů a užitečných látek.
]

Naneste krém a mast by měla být topicky na čistou a suchou pokožku.Průběh takové terapie v průměru může být od 3 do 6 měsíců, v závislosti na zanedbání problémů vousů.

Spreje

Lehká a tekutá textura umožňuje rychlé a hluboké proniknutí spreje do kožních buněk, pronikání vlasových folikulů a folikulů.Díky tomuto spreji, který je vhodný pro jakýkoliv typ pleti, vykazuje rychlý a silný účinek, pokud budete postupovat podle pokynů.

Pro růst vousů se používají tyto spreje:

 • Profesionální vlasový systém - sprej, který dodává bradě větší objem a lesk;
 • Platinus V - sprej pro pěstování dlouhých vousů;
 • Rogaine - prostředek pro tlusté a zdravé vnitřky a vousy a vousy.

Existuje také mnoho nových výrobků pro tlusté a dlouhé mužské vousy, které již jsouv prodeji.Například sprej Shevelux a BearDilizer.

Poradenství! Začínat se starat o své vousy je lepší s lokálními přípravky.Pokud mluvíme o masti a krémech, jsou vhodnější pro suchou a šupinatou pokožku a spreje se používají častěji s mastným typem obličeje.

Vitamíny

Je známo, že nejoblíbenější pro mužské tělo jsou všechny vitamíny B. Patří mezi ně vitamíny A, E a D3 a také vitamíny A, E a D3.minerální látky a stopové prvky, jako je zinek, selen, železo, aminokyseliny a mnoho organických mastných a nemastných kyselin.V tomto ohledu odborníci vytvořili komplexní vitamínové přípravky pro růst vousů, například:

 1. Fitoval- účinek bude patrný po 12 týdnech užívání takového rostlinného přípravku.
 2. Selentsinje ruská droga, která musí být použita k urychlení růstu vousů 4–8 týdnů.
 3. Biotinje vitaminový přípravek pro všeobecné posilování těla, včetně zdravých vlasů.
 4. Pantovigar- složení obsahuje velké množství vitamínů, minerálních doplňků a stopových prvků a hořčík a zinek jsou nepostradatelné pro vousy.
 5. Nutrikap- vitamíny a cenné látky chrání vlasy před vypadáváním vlasů, posilují ji a zvyšují její tloušťku.
 6. Biosil Plusje komplex vitaminů z České republiky, který obnovuje vlasy.
 7. Perfectil- zlepšuje krevní oběh, posiluje vlasy a zabraňuje vypadávání vlasů,zpomaluje věkové změny.

Nejdražšími vitamíny jsou Pantovigar za 1500-6000 rublů, Perfectil za 600 rublů a Nutrikap za 500 rublů.O něco levnější budou vitamíny Selentsin za 300-600 rublů, Fitoval za 300-800 rublů, Biotin za 300 rublů.A nejlevnější vitamíny jsou Biosil jen 150 rublů.

Tradiční medicína na zvýšení růstu vousů

Alternativní medicína nabízí také mnoho příležitostí pro urychlení růstu vousů.Domácí léky nebudou tak účinné jako léčiva, ale poskytují měkký, jemný a bezpečný účinek na tělo, navíc nevyžaduje velké výdaje.Populární lidové prostředky k stimulaci růstu vousů jsou:

 1. Oleje- berou základní rostlinný olej a přidávají k němu několik kapek esterů.Olej se třepe do kůže obličeje v linii růstu vousů po dobu 1 hodiny, poté se vymyje.
 2. Masky- můžete použít hořčici, bodlákový olej, feferonku nebo brandy.Nanášejte přípravek na kůži po dobu 10-15 minut a poté omyjte.

Lidské léky je třeba uplatňovat přibližně šest měsíců, aby se dosáhlo znatelného a dlouhodobého účinku.Olejové nebo zeleninové masky jsou až 3 krát týdně, mohou být střídavě používány s různými přísadami.Můžete si také koupit tekuté roztoky vitamínů A a E, promíchat a vmíchat do pokožky v noci, namočit kůži a vlasové kořeny vitamíny.

Závěr

Péče o Vásvegetace vyžaduje hodně času a úsilí, ale konečný výsledek jistě potěší člověka a bude oprávněný. Silný, lesklý a zdravý vous je důležitým prvkem celkového obrazu, symbolem mužskosti, charismy a síly člověka. Moderní farmakologie a kosmetologie nabízí celou řadu prostředků, kterými můžete pěstovat velkolepé a zdravé vousy.