Všechny produkty na výrobu vousů a knírů: rychlý přehled

Móda pro hustou vegetaci na tváři mužů zaplavila celý svět a nyní každý druhý muž intenzivně roste a modeluje vousy, kníry a vousy. Jen málo lidí si ve fázi pěstování vousů myslí o následné péči o takový „účes“ na obličeji. Mnozí výrobci farmaceutických a kosmetických přípravků však nespí, uvolňují nové a známé nástroje pro úpravu vousů a péči o ně.

Péče by měla být každodenní a komplexní, zejména pokud jde o dlouhé a husté vousy. Vous musí být střih, dokonce i délka a správný tvar, praný, sušený, zvlhčený a vyživovaný, česaný, položený a pevný. A to vše vyžaduje celý arzenál kosmetiky a speciálních zařízení. Pochopení výběru nástrojů pro vousy není obtížné, výrobci se podrobně zabývají každým výrobkem a jeho účelem.

Jaké jsou stylingové nástroje pro vousy a kníry?

Je těžké vybrat si ten správný nástroj pro vousy a kníry hned, protože policespecializované obchody jsou plné různých forem výroby a specializací kosmetických výrobků.Některé z nich jsou potřebné pro čištění vlasů, jiné - pro péči o pleť obličeje, jiné vyživují a saturují vlasy vitamíny, zbytek - fixují a umisťují vlasy na obličej.

Pro informaci! Veškerá kosmetika pro muže může být použita odděleně pro vlasy na obličeji, ale dnes je k dispozici výhradně široká škála úzkoprofilových výrobků pro vousy.Pomáhají muži, aby rostli husté, lesklé a dlouhé vegetace, což obrazu dodává lesk a mužnost.

Gel

Výběr určitých kosmetických přípravků pro péči o vousy je nezbytný na základě typu pleti a struktury vlasů, existujících problémů s plnovousem a podle přání a cílů.Nejoblíbenější formou vousové kosmetiky je gel nebo lepkavá středně silná látka, díky které lze vlasy fixovat.Gel pomáhá, aby vlasy vypadaly mokré a hladké.

Nejoblíbenější značky vousových gelů jsou tyto:

 • Belita;
 • ​​
 • Syoss;
 • Borodist;
 • Goldwell;

U tenkých vlasů si můžete vybrat gely s nejslabším stupněm fixace, ale pro tuhé a husté vlasy vousů jsou vhodné gely silné fixace.Na konci dne musí být gel opláchnut vousy teplou vodou a čistícím prostředkem.

Olej

S pomocí olejů je možné navlhčit, vyživovat kůži pod vousy a samotné vlasy.Rostlinné oleje stimulují růst vousů, zatímco étery urychlují průtok krve a saturují vousy příjemnou vůní.Účelem použití olejů je zlepšit vlasy, jejich výživu, změkčení, zvlhčení a poslušnost.

Z existujících kosmetických přípravků odborníci doporučují tyto oleje:

 • Borodist - několik směsí se kombinuje ve směsi pro všechny typy pleti a strukturu vlasů najednou s cílem zvýšit hustotu a poslušnost vousů;
 • Bradato je produkt s bohatou olejovou kompozicí, která hluboce vyživuje kůži a strukturu vlasů, změkčuje i ty nejtvrdší vlasy mužského vousu;
 • Trius - tato značka zahrnuje mnoho různých ropných produktů podle všech typů kůže a vlasů vousů, do některých výrobků byla přidána parfémová směs.

Kadeřnické oleje se doporučuje používat neustále, zejména pro muže s kudrnatými a tvrdými vousy.Pomohou, aby vlasy byly poslušné k úpravě a česání, chrání také pokožku obličeje před podrážděním a vlivem různých faktorů.

Balzám

Pokud vezmeme v úvahu strukturu balzámů pro vousy, kromě olejové báze, přidává se k nim látka linolin.Díky této složce produkty nejen zvlhčují a vyživují vlasy, ale působí také jako fixační prostředek.Člověk s použitím balzámů dostane měkkou a poslušnou vousy, které se snadno vloží do požadovaného tvaru.

Nejoblíbenější a nejvyhledávanější firmy balzámů na vousy jsou tyto:

 1. TBMC (vousatý muž) - oleje adoplňkové doplňky pomáhají vyživovat a zlepšovat zdraví vousů.Ve směsi není alkohol a hlavní výhodou je vyvážená PH, která pomáhá hluboce vyživovat a hydratovat pokožku.Balzám na jeden hrášek ideálně staví vousy a činí je měkčí.
 2. Borodist - tato populární značka vyrábí balzám s hodnotnými oleji jojoby, bambuky, ricinového oleje, mandlí, hroznových semínek, pšeničných klíčků, lískových oříšků atd. Kompozice je doplněna všemi vitamíny pro plný růst vousů, bylinných extraktů a výtažků.
 3. Aleksandrov - složení je bohaté na vitamín E a tuhé kapalné oleje, nejcennější jsou kokosový a arganový olej, ethery, avokádový olej, včelí produkty.Používejte pouze vousy.
 4. Trius - ve složení balzámů této společnosti je mnoho esterů a parfémových složek, které zmírňují podráždění kůže, krmení vlasů vousů.Balzámy stabilizují mastnou rovnováhu pokožky, odstraňují roztrhané konce vlasů a pomáhají upevnit vousy.
 5. Proraso - tekutý balzám ve skleněné nádobě, díky němuž je vousy položeny, uvolňuje podráždění a svědění kůže, zvlhčuje pokožku a vlasovou strukturu.

.růstu.Většina výrobků má příjemnou vůni, jsou k dispozici v pevném i kapalném stavu.

Vosk

Vosk je určen propokládání a upevňování knírek, ale pro dlouhé a silné vousy, nejsou vhodné.Po nanesení vosku na chlupy, ale vysychá a výsledná forma vousů tak dlouho, jak je to možné, se nezmění.

Nejoblíbenější produkty:

 • Vosek Bearded Man z Británie pro maximální trvanlivost a dlouhou životnost;
 • Vosk Nirvel je nový stylingový výrobek pro vousy a vousy s jemnou texturou, která dodává přirozený tvar vousů.

Vosky na trhu kosmetických výrobků jsou nabízeny ve velkém sortimentu, jsou schopny odolat téměř všem povětrnostním podmínkám.

Mýdlo

K čištění vlasů vousů a knírek od mastnoty, kosmetiky a fixačních prostředků, od částic potravin, pachů a prachuStandardní nástroj je mýdlo.A kůže obličeje pod vousy a samotné vlasy musí být očištěny a odlupovány.Mýdlo pro vousy se liší od toaletního mýdla, je měkčí a neobsahuje živočišné tuky, minerální oleje a alkálie ve svém složení.

Nejoblíbenější značky vousového mýdla jsou následující:

 • Borodist - ruské mýdlové uhlí (s aktivním uhlím ve směsi) nebo sůl (s mořskou solí).Kromě hlavních složek těchto mýdel obsahují rostlinné oleje - kokosový, olivový, palmový a kakaové máslo.
 • Hi-Ho je staromódní styl a malá, ale důkladně promyšlená řada vousových mýdel, která hluboce čistí pokožku a vlasy.Mýdlo obsahuje cenné oleje, modrý jíl, aktivní uhlí a může být použitodenněLze použít pro suchou, mastnou a citlivou pokožku.
 • Damn Hood Soap je nizozemská společnost speciálně pro husté a dlouhé vousy, které jsou náchylné k tukům.Čistí mýdlo hluboko a ve směsi se předpokládá, že se jedná o ethery, drcenou pemzu, základní oleje, aktivní uhlí.
 • Man & Beard - jemné mýdlo pro výživu a hydrataci pleti a vlasů, které dodává bradě svěží vůni a lesk.Ideální pro kůži náchylnou k podráždění a suchu.Kompozice je bohatá na bambucké máslo, argan, hroznové semeno, jojobu a mátový extrakt.

Je nezbytné používat mýdlo denně, aby se důkladně očistila samotná kůže a vlasy vousů, aniž by bylo nutné je přesušit.Dodatečné doplňky poskytují jemnou, ale hlubokou péči.Pro suchou pokožku by mytí mýdlem nemělo být delší než 1 krát denně, s typem tuku můžete provádět 2-3 čištění.

Šampon

Pokud používáte pravidelný šampon k čištění vousů, můžete způsobit suchou pokožku a podráždění.Specialisté vyvinuli mnoho specializovaných šamponů pro péči o vousy vousů.suché.Složení těchto produktů je bohaté na přírodní aktivátory růstu vousů - oleje, bílý pepř, mumie Altaj a další

 • Borodista - středně ceněné šampony se zeleninou a minerálními složkami v kompozici.Můžete použít mnoho šamponů této značky umýt vlasy na hlavě a těle.
 • Hi-Ho je nová, ale již populární značka, tyto šampony obsahují zpevňující a výživné složky pro vousy.Existují různé linie posilování, rychlého růstu, hlubokého nebo jemného čištění atd.
 • Rodina medvědů MR - švédské šampony, které také zohledňovaly typ kůže, specifičnost nošení vousů a rysy růstu vlasů na vousech.
 • DR Harris je anglická značka století staré historie, jejíž nejlepší produkty jsou pevné šampony.Šampony čistí, vyživují a posilují vlasovou strukturu.
 • Vousy je třeba tyto produkty denně umýt a je důležité vybrat šampon podle typu kůže a struktury vlasů na vousech.Hlavním faktorem volby by neměla být cena, ale pouze recenze od uživatelů a záruky od výrobců.

  Účinnost prostředků nápravy

  Prakticky všechny uvedené výrobky pro čištění, výživné, hydratační a stylingové vousy a kníry se mohou pochlubit jemnou, hlubokou a bezpečnou péčí o vegetaci a kůži.Je jen důležité vybrat správnou řadu kosmetiky podle typu pokožky a vlasů na obličeji.Účinnost uvedených značek a značek pro péči o vousy je dána následujícími ukazateli:

  • nejhlubší očištění kůže obličeje a vlasů bez agresivních složek v prostředku;
  • maximální hloubková výživa a hydratace;
  • zvýšený efekt odtučnění;
  • absence složení tuků a minerálních olejů, které způsobují alergie a jiné negativní účinkydůsledky;
  • komplexní účinek na obličej a vlasy;
  • obsah složek stimulátorů růstu vlasů.

  Díky správnému make-upu bude vousy muže vždy čerstvé, voňavé, pokládané, upravené a lesklé.A jak odborníci vědí, zdravý a luxusní vous je indikátorem naprosto zdravého mladého muže s dobrou genetikou.Z domácích značek nejznámější a nejznámější uznávané společnosti Borodist.

  Který z nich zvolit?

  Je třeba zvolit produkt péče o vousy a kníry podle několika kritérií: typ vlasů, typ pleti, délka a tloušťka vousů a knírek, požadované výsledky po aplikaci kosmetiky.Muži jsou většinou praktičtí a preferují použití minimálního seznamu finančních prostředků.Pokud jsou vlasy na obličeji ušlechtilé, měkké a zdravé, můžete použít pouze mýdlo a šampon na čištění.

  Důležité! Balzámy, vosky a gely pro hydratační, výživný, vousový styl jsou určeny pro muže, jejichž chlupy na vousech jsou náchylné ke zvlnění, neposlušnosti, tvrdosti a nevyžadují požadovaný tvar.

  Nejvhodnější pro použití

  Většina vousatých lidí oceňuje maximální pohodlí, takže raději doplňují svůj obraz o silný a luxusní vousy místo každodenního holení.Minimálně pohodlný seznam produktů pro péči o knír a vousy je mýdlo a šampon.Budou dostačující k použití 1-2 krát denně běhemvody.Prostředky značky Hi-Ho s výdejními stojany a suché šampony značky TRIUS jsou vhodné pro použití.

  Podle nákladů

  Pro mnoho praktických mužů je výběr kosmetických přípravků pro péči o obličejové vlasy založen na cenové kategorii.A ze všech předních značek jsou kosmetika od ruské firmy Borodist považována za nejdostupnější.Dovezené šampony, balzámy, gely a spreje budou stát o něco více.

  Nepoškozuje ani vousy, ani kůži

  Podle většiny odborníků v této oblasti je vůdce kosmetických přípravků pro péči o vousy.značka TRIUS.Dále, jak se snižují, značky Borodist, Hi-Ho, MR Bear Family a DR Harris jdou.Kompozice nepředpokládá agresivní chemické složky a jedinou kontraindikací může být individuální intolerance na rostlinné složky, estery a oleje.

  Recenze vousatých mužů

  Většina mužů si váží domácích výrobků, takže ruská značka Borodist je v pozitivních recenzích oblíbená.Tento výrobce vyrábí šampony, mýdla, oleje, gely a balzámy na čištění, výživné, hydratační a stylingové vlasy.Podle recenzí je značka Trius neocenitelná, s širokou škálou všech druhů výrobků.Švédská značka MR Bear Family je žádaná u vousatých mužů, protože dává štětinám nejlepší jemnost, hladkost a zdravý lesk.

  Odborné rady

  Podle většiny odborníků v této oblasti,Nesporným lídrem v produktech péče o vousy mužů je rodina medvědů MR ze Švédska. Faktem je, že při tvorbě každého produktu se berou v úvahu nejen ukazatele vlasů a typů pokožky, ale také specifická specifičnost nošení vousů v budoucnu. Je to tato kosmetika naznačuje minimální riziko vzniku alergií.

  Závěr

  Dnes je trh s produkty pro péči o vousy a kníry plný rozmanitosti. Základní sada vousů by se měla skládat z mýdla, šamponu a balzámu na čištění a vyživování pokožky a vlasů. Pokud má člověk tvrdé a nezbedné chlupy, které jsou náchylné ke zvlnění, musí být arzenál kosmetiky doplněn voskem a gelem pro fixaci. Musí být aplikovány denně, aby vousy byly hladké, zdravé, čisté a příjemně vonící.