Všechny druhy pánských deštníků

Deštníky pro muže jsou nejen pohodlným způsobem ochrany před deštěm, větrem a sněžením, ale také nezbytným doplňkem, který má široký výběr velikostí, barev a stylu.

Deštníky pro muže se liší od ženských modelů ve velkých rozměrech a barvách spíše omezených tónů.Toto příslušenství chrání před vlhkostí, ale pokud si jej vyberete správně, dodá jeho majiteli slušnost a pevnost a zdůrazní jeho charakter a styl.

Historie původu deštníku

Zpočátku byly deštníky chráněny před spalujícím sluncem.Je známo, že tento předmět se poprvé objevil ve Francii v 17. století a nazval ho „slunečník“.Udělal výjimečnou funkci - udržet bílou barvu pleti, chránit ji před slunečními paprsky, protože opálení nebylo považováno za aristokratické.Pak vstoupila do módy, krásný deštník - hůl.

Teprve v polovině 18. století experimentátor a cestovatel John Hanvey, který chodil s deštníkem ze slunce, odhadoval, že se pod ním skryje, v době náhlého, silného deště.V těchto dnech nebylo považováno za slušné opustit domov během srážek, a proto se díky této spontánní situaci stal průkopníkem z hlediska ochrany před deštěm s deštníkem.John nahradil krajku a taft na praktické husté tkanině a vzdorně šel pod londýnskými dešti.Společnost reagovala s nedorozuměním, vysmívala se z jeho vymysleného vynálezu, jako je samotný čin, ale brzy se takový deštník stal nezbytností pro ty, kteří si posádku nemohli dovolit.Proto experimentoval s Hanwayem a vytvořil první skládací deštník na světě.

Pro informaci! Faktem je, že v té době si každý nemohl dovolit toto příslušenství, mohli ho nosit pouze důležití lidé.Stav udával velikost a hmotnost deštníku.Například v Číně používali obří deštníky, ne jako pagody.Siamský král měl deštník v sedmi úrovních.Král Barmy vyšel ven pod ochranou 24 vrstev, z nichž každá byla zdobena drahými kameny a vyšívaná zlatými vzory nití.

Postupem času se tyto ochranné struktury před sluncem začaly těšit bohatým lidem, jen oni vypadali mnohem jednodušší jak ve formě, tak v dekoru.Ale stejně jako dříve, čím bohatší toto příslušenství vypadalo, tím více statusu přineslo svým majitelům, čím více krajek, volánů a stuh, tím vyšší pozice ve společnosti.

První „designérský“ deštník se objevil v Marie Antoinette.Rámsestával z kostry a vážil asi dva kilogramy.Pak se objevila speciální pozice na plný úvazek - čestný „nositel deštníku“.

V Defoeově románu Robinson Crusoe je popsán deštník, který Robinson vyrobil z kozí kůže, s kožešinou venku.Déšť se nad ním snesl, jako by byl na šikmé střeše, a když se déšť zastavil, Robinson ji zavřel a nesl pod paží.Od té doby se britské deštníky pro muže začaly nazývat „Robinsons“

Ve čtyřicátých letech 19. století se skládací deštníky staly módními a byly k dispozici téměř všem.Pro lidi bohatší, oni byli vyrobeni s elegantní kostní rukojeti a prsteny na tipy, pro krásu a pohodlí.A blíže k druhé polovině 19. století se deštníky zdobené třásněmi a krajkou změnily na praktičtější modely „deště“, které nosili muži i ženy.

Po první světové válce, blíže k 1920, papírové modely od slunce a oilcloths - od deště přišel do módy.Koncem třicátých lét, hole jdou ven stylu.Dlouhý, velký mužský deštník, stále připomínající se v padesátých letech, ale spíše deštník je upraven na malý, skládací deštný doplněk, který se vejde do sáčku nebo kufříku, získává status pravidelného každodenního vybavení domácnosti.

Druhy pánských deštníků

V moderním světě je obrovský výběr všech druhů deštníků.Jsou klasifikovány v závislosti na vzhledu a mechanismu.Zde jsou některé z nich:

Skládací

Nejpoužívanější jsou skládací deštníky - kompaktní, pohodlné deštníky,V případě náhlé srážky se snadno vejdou do kabelky nebo do odkládací schránky.Jsou pohodlné, minimální hmotnost a pohyblivost.Jsou velmi populární, takže si můžete vyzvednout naprosto pro každý vkus a barvu.

V konstrukčním provedení mínus hlavní části vytvářejí malou pravděpodobnost selhání mechanismu.Vzhledem k křehkému designu nemůže odolat silným nárazům větru.

Třtina

 • Konstrukce je dostatečně pevná.Dlouhá noha je opatřena kovovými pletacími jehlicemi, bez spár, takže při otevření se deštník podobá tvaru kopule.
 • Třtinadává svému držiteli reprezentativní vzhled a zdůrazňuje jeho status.
 • V dešti je třtina v souladu s kabátem, pláštěnkou, klasickou bundou a oblekem.
 • Nevýhodou je, že když přechází srážky, budete ji muset nosit ve svých rukou, ve své aktovce nemůžete skrýt třtinu.Také hůlka může způsobit nepříjemnosti ve veřejné dopravě, protože její objemnost.

Sluneční třtina není zcela vhodná pro ne vysoké muže.

Mechanické

 • Trvanlivější a spolehlivější pohled na deštník díky ručnímu otevírání a zavírání je pravděpodobnost rozbití minimální.
 • Jedná se o nejkompaktnější typ deštníků, délka skládaného příslušenství je 16 až 19 centimetrů.
Znalecký posudek
Helene Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
Máte-li dynamický denní režim a plánujete několik převodů v dopravě a šatnách, kde je třeba deštník složit a odložit -V tomto případě je výhodnější zvolit jiný systém otevírání kopule.

Poloautomatické přístroje

\ t
 • Takový deštník se otevře, když stisknete tlačítko, ale ručně se zavře.
 • Na rozdíl od mechanického je výhodnější. Úspora času a času při otevírání z něj činí velké plus.
 • Vyhrává také v poměru „cena-kvalita“.

Nevýhody jsou různé. Ti, kteří dávají přednost "mechanické" volbě - chápou vysoké riziko zlomení. Ti, kdo dávají přednost automatice, považují funkčnost za nedostatečnou.

Automatické

 • Osvědčili se ve velkých městech, kde je především úspora času. Je velmi rychlé a pohodlné otevírat a zavírat deštník pouhým stisknutím tlačítka.
 • Minimální úsilí a čas, maximální funkčnost a pohodlí.
Stanovisko odborníka
Helen Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
Kvůli dostatečnému zatížení konstrukčních prvků se zvyšuje riziko zlomení a cena těchto modelů je mnohem vyšší.

Druhy deštníků pro muže

Při výběru tohoto stylového a nezbytného příslušenství zvažte velikost kopule, kterou potřebujete. Kam půjdete s ním as kým. Existuje několik možností:

Malá kupole

 • Skvělá volba pro pracujícího člověka, který překračuje malé oblasti, je rychle a snadno vložen do sáčku, nedostane se do cesty a riziko náhodného opuštění v dopravě je minimální.
 • Nedostatek - silnývítr, pravděpodobnost, že nebude mokrý - ne velký. Deštníky s malou kopulí, nazývané také mini-deštníky.

Velký dóm

 • Zvláštností, stejně jako hlavní výhodou, je, že je to jistě spolehlivá ochrana před deštěm a, co je velmi důležité, od silného větru. Prakticky všechny pánské deštníky mají velkou kopuli, což je výhodné v případě, kdy člověk není sám, může se chránit před nepříznivým počasím, říkají jeho spříznění.
 • Plus - pravděpodobnost navlhčení je minimální. Mínus - zvětšená kupole zabere více místa, když je složená a za cenu je výrazně dražší.

Dvojitá kopule

 • Také nese název - dvouplášťový nebo dvojitý deštník. Kopule je vidlicová, připojená k jedné hůlce.
 • Oblíbená věc pro milovníky romantiky, kteří milují procházku v dešti.

Tkanina deštníkové tkaniny

Konstrukce deštníku samozřejmě ovlivňuje jeho volbu, jako je barva a velikost, ale samotný materiál plní hlavní funkci - chránit před vlhkostí a navlhčit. Pevnost materiálu, jeho odolnost proti vodě by měla být zásadní při nákupu deštníku. Jak si vybrat mužský deštník, jaký materiál si vybrat, čtěte dál.

Kůže

Kožené deštníky jsou považovány za nejsofistikovanější a nejdražší, VIP si je mohou dovolit. Tyto deštníky jsou vyrobeny z tenké dětské kůže v černé barvě. Opravdový doplněk pro elegantní pán.

Polyester

 • To je docela trvanlivý materiáltrvanlivé. Obvaz lze nalézt v hedvábí nebo saténu. Kresby jsou rozmanité, někdy neobvyklé a bohaté na vzhled.
 • Někteří výrobci přidávají bavlnu do polyesteru, což činí tkaninu trvanlivější a spolehlivější. Tkanina však není dokonalá, v procesu použití mohou být skvrny po srážkách.

Nylon

 • Tento materiál je levnější, tenčí a hrubší, život není velký.
 • V době sušení je možné, že se materiál "usadí" a barva je často nestabilní.

Eponzhovye

 • Materiál nové generace, příjemný na dotek, díky přírodní bavlněné niti.
 • Takový deštník rychle schne, za cenu, která je dražší než výše uvedené.

Sateen

 • Nejelegantnější pánské deštníky vyrobené ze saténu. Vypadá luxusněji než polyesterol, protože pro výrobu derivátů používá hedvábné tkaniny. Tyto tkaniny se používají hlavně pro oděvy, proto jsou považovány za krátkodobé.
 • Se saténovými deštníky musíte být opatrní, jinak rychle ztratí své kouzlo.

Náklady na deštník v závislosti na modelu a typu tkaniny

Níže jsou uvedeny příklady průměrné tržní hodnoty deštníků v rublech.

 • Stanovení cenové politiky v oblasti deštníkové kůže - od 20 000.

Polyesterové deštníky, klasické modely

 • Automaty - od 1000 rublů;
 • Třtina - od 1150 rublů;

Nylon

 • Automaticky - od 450;
 • Cane - od 550;

Eponzh

 • Automaticky - od 1200
 • Třtina - od roku 1350

Satin

 • Saténový automat - od 1300
 • Saténová třtina - od 1500

Nejlepší jsou německé, francouzské, anglické a japonské deštníky. Ale naučili se jak padělat. Proto výběr práva pomůže schopnost kontrolovat deštník pro originalitu. Je vyžadováno firemní logo na rukojeti, kupole, kabelovém štítku, kartě a tlačítku.

Ruské a čínské deštníky mají vysokou kvalitu, měli byste těmto výrobcům věnovat pozornost. Muži dávají přednost černé barvě pro deštník, ale více nasycené jsou v módě: modré, grafitové, ocelové a čokoládové odstíny, vhodné pro obchodní muž image.