Vousy minoxidil: kompletní přehled o léku

Málokdo má štěstí, že má hustý, elegantní vous, který má dokonalý tvar a roste tak rychle, jak chcete. Většina zástupců silnějšího pohlaví není tak šťastná a často se musí uchýlit k doporučením lékařů, aby si sami vyzkoušeli recepty tradiční medicíny a různých lékařských přípravků, aby získali strmé vousy.

Jedním z populárních a účinných prostředků v této věci je Minoxidil. Vousy před a po fotografování pacientů, kteří tento nástroj používali již delší dobu, vypadají jako tenká štětina na začátku a plnohodnotná tlustá vousy na konci takové terapie. Je tu něco o čem přemýšlet, a proto se podívejme na vlastnosti Minoxidilu v tomto článku.

Popis léku

Dříve byl Minoxidil používán v lékařství jako prostředek vazodilatačního účinku. Tento lék velmi dobře pomohl snížit vysoký krevní tlak a chvíli ho normalizovat. Mnoho pacientů, kteří užívali přípravek Minoxidil, si pravidelně všimli, že růst vlasů je v místě aplikace výrazně aktivnější. Kromě toho, vlasystaly se silnějšími a pevnějšími a štětiny byly hustší.

Minoxidil se brzy začal široce používat v kosmetologii jako prostředek pro urychlení růstu vlasů, a to jak na hlavě, tak na obličeji mužů.

Forma a složení

Minoxidil je k dispozici v několika formách: mléko, sprej, mast. K rychlému růstu krásné vousy se doporučuje používat krém. Je velmi vhodné ji aplikovat na obličej a nemá nepříjemný zápach, což znamená v jiných formách. Největšího efektu lze dosáhnout z Minoxidilu, pokud se používá ve formě lotionu, který se rychle absorbuje (ne déle než 30 minut).

Sprej je poněkud horší, pokud jde o výhody lotionu, protože nevyhovuje všem případům. Například, je velmi dobré použít na hladkou kůži, když jste se právě rozhodli pěstovat vousy. Lék, když se používá jako sprej na již poměrně dlouhém nebo tlustém vousu, ztrácí svou účinnost, protože je poměrně obtížné jej rovnoměrně rozdělit mezi vlasy. Sprej schne dostatečně dlouho (na hladkou kůži - nejméně hodinu a na vousu i déle než dvě hodiny). Doporučuje se použít dvakrát denně, to znamená asi 6-10 šluků).

Na oplátku nemůže masti konkurovat žádné z výše uvedených forem léčiva. Má velmi specifický nepříjemný zápach, je po dlouhou dobu absorbován (někdy i několik hodin) a po zaschnutí zanechává lepkavý film a pokožku zpřísňuje.

Pro informaci!V jakékoli formě, kterou drogu užíváte, je důležité, aby to bylo 5%. Pokud toto číslo je nižší, pak efekt nemůže čekat. Pokud je částka úroku na balení označena 10-15, pak bude absorbována příliš rychle kvůli ethanolu, který je v ní obsažen, a výsledek nebude tak, jak očekáváte.

Hlavní účinnou složkou tohoto léčiva je minoxidil. Krém také obsahuje glycerin, alkohol, D-panthenol a lékařský alkohol se obvykle přidává do spreje.

Alkohol je nezbytný k zajištění normálního a rychlého uvolňování minoxidilu do krve, často však může vyvolat alergie. D-panthenol se používá jako složka, která léčí popáleniny a rány, pomáhá obnovit poškozenou pokožku a zvlhčuje ji.

Jaký dopad má?

Je důležité si uvědomit, že v první řadě je to vazodilatační lék. Dobře aktivuje proces krevního oběhu a používá se externě. Ženy často používají Minoxidin k obnově vlasů v oblasti rozloučení. Muži ho používají v případě, že vlasy padají na vrchol. Jako skvělý způsob, jak pěstovat vousy, pacienti obvykle používají tento nástroj z vlastního podnětu, lékaři ho zřídka předepisují pro tento konkrétní problém.

Často se stává, že osoba používá Minoxidin po dlouhou dobu, ale stále nejsou žádné významné výsledky. Nenechte se naštvaný, protože to neznamená, že tento lék vám nepomůže. Někdy se to stává kvůli individuálním zvláštnostemU některých pacientů se požadovaný účinek objeví později než u jiných.

Svědectví

Pokud jde o urychlení růstu vousů, Minoxidil by se měl používat v těchto případech:

 • Vous roste, ale na obličeji jsou velké skvrny hladké kůže;
 • Štětiny rostou nerovnoměrně, jsou pozorovány plešaté skvrny;
 • Vlasy rostou velmi dlouho;
 • Pokud štětiny nejsou dostatečně silné;
 • Je třeba zpřísnit a posílit vlasy.
Důležité!Dříve byl lék široce používán proti plešatosti a muži ho používali k urychlení růstu vlasů.

Soudě podle přezkumu pacientů je tato droga poměrně účinná a ve většině případů rychle začíná jednat.

Jak podat žádost?

Jak používat přípravky obsahující minoxidil? Tato otázka zajímá mnoho kluků, ale všechno je mnohem jednodušší, než se zdá na první pohled. Při aplikaci pleťové vody musíte předběžně očistit pokožku a otřít nástroj v těch oblastech obličeje, na kterých očekáváte, že brzy uvidíte vousy a kníry. Pro jeden čas, můžete použít malé množství Minoxidil, doslova velikost hrachu. Postup je nutné provést nejméně dvakrát denně.

Pokud dáváte přednost spreji, můžete ho posypat na kůži 4-5krát na každou polovinu obličeje a otřít měkkými kruhovými pohyby, masírovat kůži. Musíte se pokusit distribuovat nástroj co nejrovnoměrněji v oblasti zájmu, která vás zajímá. Sprej se také používá dvakrátden, zatímco drogy často nestojí za to.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Podobně jako u jiných léků má Minoxidil kontraindikace. V takových případech se nedoporučuje:

 • Za sníženého tlaku;
 • Pokud jste alergický /á na své složky;
 • Odlupování kůže, dermatitida;
 • suchá kůže;
 • Nedostatek testosteronu, hormonální poruchy;
 • Věk do 18 let;
 • Pokud se po použití léku objeví na kůži podráždění kůže, otok, zarudnutí nebo zánět v důsledku působení alkoholu.
Tip!Pokud se po aplikaci spreje objeví nepříjemné příznaky, zkuste použít krém, protože je měkčí. Pokud po této nežádoucí účinky nejsou pryč, přestaňte používat Minoxidil.

Mezi nejběžnější vedlejší účinky patří:

 • vyrážka;
 • Urtikarie;
 • svědění;
 • otoky obličeje;
 • Odlupování kůže.

Pokud pacienti přestanou léčit, může dojít k aktivní ztrátě vlasů a jejich růst se může výrazně zpomalit.

Individuální test citlivosti

\ t

Aby se zajistilo, že tento nástroj nezpůsobí alergie, před použitím ho proveďte malou zkoušku. Naneste malé množství Minoxidilu na kůži za uchem nebo na ohybu lokte. Po 48 hodinách zkontrolujte výsledek. Pokud kůže vypadá normálně a není zarudnutí, můžetepoužívat nástroj. Kromě lokálních reakcí se může objevit rýma nebo nevolnost a bolest hlavy. Za tím je důležité následovat.

Kde získat?

Minoxidil lze v lékárně zakoupit zcela zdarma. Je také prodáván v některých kosmetických salonech.

Také lék je často objednáván online na stránkách lékáren nebo kosmetických firem.

Cena

Minoxidil lotion pro růst vlasů (5%) stojí asi 3800 rublů. na balení. Takové balení by vám mělo být dostačující půl roku. Sprej o stejné koncentraci (balení, které stačí na šest měsíců) bude stát 4200 rublů. a výše.

Ceny tohoto nástroje jsou v Moskvě obvykle o něco vyšší než v jiných městech, lze je však volně objednávat na internetu z jakéhokoli koutu Ruska.

Výsledky: foto před a po

Minoxidil pro vousy se dlouhodobě používá a je velmi účinný. Výsledky, kterých mnoho mužů dosáhlo v této obtížné otázce, nám umožňují pochopit, co je Minoxidil a zda pomáhá v krátké době pěstovat vousy. Je-li váš vážený sen po mnoho let - to je tlustý a stylový vous, Minoxidil je prostředek, který vám pomůže realizovat vaše plány.