Vousový ricinový olej: návod k použití

S pomocí vousů může člověk dát svou image sílu, mužskost a brutalitu. Některé vousy pomáhají opravit vady vzhledu a skrýt vady. Často se však obličejová vegetace stává nástrojem pro změnu obrazu a zvýšení vlastní přitažlivosti. Co ti muži, kteří mají přirozeně vousy, rostou pomalu a nerovnoměrně?

Nejoblíbenějším a nejbezpečnějším lékem je ricinový olej vousů, který je přirozeným zdrojem keratinu pro vlasy. Není žádným tajemstvím, že jejich síla závisí na keratinu ve struktuře vlasů, proto jsou masky z ricinového oleje aktivně používány proti vypadávání a ztenčování vlasů. Pro rychlý a rovnoměrný růst štětin je olej často používán v tandemu s jinými oleji a ethery, proto nabízí tradiční medicína mnoho receptů.

Výhody ricinového oleje

Abychom pochopili, zda ricinový olej pomáhá urychlit růst vousů a zvýšit jeho tloušťku, měli byste se seznámit s výhodnými vlastnostmi tohoto nástroje. Ve skutečnosti ne každý člověk ví, kolik „užitečnosti“ v sobě skrývá ricinový olej, který je dodáván s mnohakyseliny, vitamíny a stopové prvky v kompozici. Konkrétně:

 1. Kyselina palmitováje dirigentem pro hluboké zavedení všech ostatních kyselin, které jsou nezbytné pro kůži a vlasy.
 2. Kyselina stearováje zvlhčovač pokožky, který chrání pokožku před nízkými teplotami, odlupováním a negativními vnějšími vlivy.
 3. Kyselina olejováje nepostradatelným nástrojem pro aktivaci metabolismu, po kterém se v kůži zadržuje vlhkost. Jakékoliv otěry a opary kůže se hojí rychleji.
 4. Kyselina ricinolováje změkčovadlo, díky kterému se kůže a vlasy stávají sametovými, kromě toho antibakteriální účinek čistí patogenní mikroflóru.
 5. Kyselina linolová- jemně a hluboce zvlhčuje pokožku.
 6. Vitamíny A a E- bez nich je syntéza kolagenu nemožná, díky čemuž zůstává pokožka obličeje pevná a pružná.
​​

Výsledkem použití ricinového oleje je doslova ohromující účinek, pokožka se stává hladkou, hydratovanou a zdravou, díky čemuž nové vlasy vousů vyklíčí snadněji a snadněji.

Princip fungování

Vzhledem k obsahu vitamínů a různých organických kyselin poskytuje ricinový olej komplexní hluboký účinek na kůži a vegetaci. Kůže se stává odolnou vůči vnějším vlivům při vysokých a nízkých teplotách a všechna zranění a odřeniny se okamžitě hojí. Normalizacepružnost a sametová, měkká pokožka nevytváří zarůstající chlupy.

Ricinový olej vyživuje vlasové folikuly vitamíny A a E, které stimulují růst vlasů a probuzení „spících“ vlasových folikulů. Po holení muž nezažije podráždění a zánět kůže, navíc olej posiluje kořeny a strukturu vlasů a zabraňuje jejich ztrátě. Zlepšený metabolismus povede k tomu, že vousy rostou rychle a rovnoměrně a stín a vzhled vlasů se stanou zdravými, lesklými a bohatými.

Pro informaci!Castorový olej je staré druhé jméno tohoto produktu. Dříve to bylo více oceňováno ženami v důsledku příznivých účinků na vlasy, ale nyní je poptávka po ropě také u vousatých mužů.

Jak se používá?

Je také důležité vědět, jak používat ricinový olej pro urychlení růstu vousů, jinak budou všechny pokusy marné. Pro stimulaci růstu vousů by měl být olej třepán do kůže obličeje až 3x týdně. Pouze v takovém případě bude olej účinný a pronikne hluboko do pokožky, pokud se před ní pečlivě zahřeje, otře si ho dlaněmi. Větší efekt můžete dosáhnout, pokud tento olej použijete smícháním s lopuchem.

Kontraindikace

Kontraindikovaný ricinový olej pro růst štětin může být z jednoho důvodu - individuální nesnášenlivost oleje tělem člověka. K tomu, před použitím výrobku, musíte otestovat sami, což způsobuje několik kapek na plochuzápěstí. Pokud po 15–20 minutách nedochází k odezvě na kůži, lze olej použít podle návodu.

Tip!Ricinový olej je alergenním produktem, na který mají mnoho lidí alergie. Proto nezapomeňte otestovat rozpad oleje na alergie.

Výhody a nevýhody

Chcete-li vědět, jak užitečný olej má stimulovat růst vousů, můžete vidět recenze na internetu od mužů, mnoho z nich zanechává zprávy o fotografiích před a po. Výhody ricinového oleje jsou následující:

 • přirozené zrychlení růstu vlasů;
 • posílení vlasových folikulů;
 • restaurování kořene, stonku a špiček vlasů;
 • eliminují poškození kůže a obličeje.

Taková ropa není nedostatek, protože je levná a cenově dostupná. Je to, že člověk bude mít dlouhé a pravidelně provádět obličejové masky, aby získal maximální užitek z oleje.

Cena

Ricinový olej je ve skutečnosti jedním z cenově dostupných a cenově dostupných olejů rostlinného původu, přesně jako olej z lopuchu pro růst vousů. Lze zakoupit v každé pobočce lékárny ve všech městech Ruska, v Moskvě bude cena za láhev 30 ml od 65 do 120 rublů. V regionech bude cena zboží nižší než je uvedeno.

Recepty s ricinovým olejem

Ricinový olej lze smíchat s lopuchem a různými estery. Odborníci doporučují několik možností použití oleje:

 1. Tvář by měla být omyta mýdlem a teplou vodou, vysušena měkkým ručníkem. Poté se olej z láhve odkapává na dlaně, rozetře se a zahřeje se do tváří a brady. Procedura se provádí v noci a ráno byste si měli umýt obličej mýdlem.
 2. Kokosový olej a ricinový olej se smísí ve stejném poměru, otřou dlaněmi a aplikují se podél linie růstu vousů. Masku je nutné omýt po 3-4 hodinách mýdlem a teplou vodou.
 3. U vzácných a zředěných vousů použijte jiný recept. V misce promíchejte 5 kapek ricinového oleje a 100 ml kefíru při pokojové teplotě, pak aplikujte na kůži v rostoucí oblasti vousů. Omyjte po 2 hodinách.

Olej by měl být aplikován pravidelně po dobu 3-6 měsíců, aby se dosáhlo výsledků a fixovaly. Použití masek není třeba více než 3 krát týdně podle receptů a doporučení.

Výsledek: fotografie před a po

Závěr

Pro pěstování strniště a vousů je nejvhodnější ricinový a lopuchový olej, který odborníci míchají a používají častěji ve stejnou dobu než odděleně. Oba produkty mají podobný provozní princip a účel. Ricinový olej je však měkčí a měkčí ve vztahu k pokožce, hojí nejen obličejové vlasy, ale také mužskou epidermu. Lopuchový olej oživuje pasivní žárovky a ricinový olej posiluje nové chlupy a zabraňuje jejich vypadnutí.