Úpravy, ostření a údržba břitvy: uživatelská příručka

Nebezpečný holicí strojek - jediná věc pro muže k holení, který byl používán zpočátku a dodnes. Pokud stroje, holicí strojky a další metody depilace vyvolávají závažné podráždění kůže, pak po použití nebezpečného holicího strojku jsou rizika takových následků téměř nulová. Proto je tento nástroj populární mezi zkušenými holiči a kadeřníky, stejně jako mezi samotnými muži.

Břitva vyžaduje určité standardy a pravidla údržby, stejně jako pravidelné ostření, protože žiletky by měly být co nejostřejší. Málokdo ví, jak ostřit břitvou a jakými nástroji to udělat. Proto, než začnete používat takový nástroj pro holení, doporučujeme se seznámit s pravidly pro ostření, úpravy a péči o holicí strojek.

Co použít pro ostření břitvy a jak ji používat?

Úpravy a ostření nebezpečného holicího strojku jsou dva různé procesy, protože v případě ostření se na čepelích odstraní kovová vrstva a při úpravě se zóna vyleští z přítomnosti nepravidelností na kovu a otřepů špičky. Nebezpečný holicí strojek obsahuje v nezbytných podmínkách za podmínek použití ostřeníopasek, kameny, brusný papír nebo speciální kůže.Na tom, jak ostřit břitvou, se člověk může naučit teoreticky nebo vizuálně na videu.

Pás

Pro ostření břitvy používám dva typy pásů - závěsné pásy nebo dřevěné rukojeti.Ale první možnost je více poptávaná, protože umožňuje nezávislé nastavení napětí.Je nutné zvednout pás tak, aby jeho šířka zcela zakrývala čepel, a ponechala větší rezervu.S dřevěnými rukojeti jsou pásy populární mezi začátečníky, protože jsou již pevné a mají jednu úroveň napětí.

Pro informaci! Pokud byl k ostření čepelí nebezpečného holicího strojku použit kámen, měl by být popruh rovnání používán se speciální ochrannou pastou.V prodeji jsou takové typy pásů, které jsou již vybaveny pastou.

S pomocí pásu se člověk může naučit, jak upravit břitvu.Takové pásy mají zpravidla na jedné straně kůži a na druhé straně jemnozrnnou tkaninu.Úpravy pásem se provádějí za přesné kontroly napětí a rohu funkčního povrchu.

Použijte popruh pro rovnání holicího strojku následujícím způsobem:

 1. Nejdříve musíte položit žiletku na povrch na stranu;
 2. Podél hřebene by měl být čepel umístěn dopředu;
 3. Je zakázáno tlačit na čepel, protože to může vést k ohybu hrany;
 4. Když editace dosáhne extrémního bodu, je nutné to provéstjako v druhém odstavci pokynů, ale v opačném směru.
 5. Všechny pohyby musí být výkonné, aby se čepel nepoškodila a nepoškodila celistvost koženého pásu.
Znalecký posudek
Alexey Strizhnikov
Barber, odborník na účesy mužů46]
Obvykle se používá 50 kožených kabelů pro rovnání břitvy a 15 kabelů.Použít pastu k ochraně pásu by měl být odborník, pro začátečníky, je žádoucí koupit ready-made pásy s přítomností takové pasty.

Kámen

Pouze odborníci přesně vědí, jak ostřit žiletky s kamenem.Kromě toho je většina nebezpečných odstraňovačů pokožky na obličeji během výroby naostřena.Pokud jsou lopatky otupeny, obvykle se předpokládá použití pásu.Pokud je však žiletka poškozena a poškozena během používání, může být ještě užitečný brousící kámen.

Mnoho společností prodává kameny, liší se výrobními materiály a principem fungování.Nejoblíbenější jsou dnes syntetické kameny s přijatelnou cenou a vynikající kvalitou práce.Při použití kamene je důležité si uvědomit, že žiletky jsou velmi citlivé na jakékoli drsné mechanické účinky, špatný pohybový vektor a úhel ostření kamenem mohou způsobit vznik škrábanců, škrábanců a nepravidelností.

Obnovení ostrosti a rovného povrchu lopatek kamenem je následující:

 • Kámen musí být nejprve navlhčenvody
 • Držte holicí strojek palcem a ukazováčkem.
 • Prsty musí současně upnout hřeben a konec čepele.
 • Pro broušení je nutné používat podél broušeného kamene holicí strojek.
 • Na konci kamene by měl být holicí strojek otočen, stisknut podle druhého odstavce instrukce druhou stranou a opakovat pohyby podle čtvrtého odstavce.

Otáčení žiletky během ostření kamene je nutné pouze hřebenem, aby nedošlo k jeho poškození.

Úhel ostření během práce musí být stabilní a konstantní, aby nedošlo k poškození integrity kovu.Pokud se použije vodní kámen, instrukce pro ostření břitvy navrhuje následující pravidla:

 • lisovací síla by měla být malá;
 • celá rovina holicího strojku by se měla dotýkat povrchu kamene;
 • pohyb žiletky podél kamene, stupeň deprese by měl být stabilní;
 • Hřeben čepele je ovinut páskou, aby se nepoškodil kamenem.70

  Dobrý kámen pro ostření by měl zachovat svůj tvar, neměl by přidělit velké množství suspenze, mít homogenní strukturu s jemným zrnem a bez hrudek.Velikost kamene před vlastním ostřením by měla být v ideálním případě 50x150.

  Ostatní materiály

  Čepele lze upravovat a brousit jinými nástroji, například brusným papírem nebo brusným papírem.To je nejvícepopulární materiály, které jsou v těchto záležitostech používány nováčky.Způsob použití smirkového papíru pro ostření je podobný principu použití pásu, protože nalezení vhodného papíru je poměrně problematické.Arsenal pro použití těchto zařízení je jednoduchý - voda, brusný papír nebo brusný papír, hladký povrch.

  Odevzdat se naostřit nebo naostřit: všechny klady a zápory

  Pouze zkušený odborník ví, co má ostřitaby to bylo provedeno správně tak, aby čepele byly ostré a zachovaly si svůj původní vzhled.Pokud člověk nemá dovednosti pracovat s brusnými zařízeními, je lepší vyhledat pomoc specialisty.Nejčastěji se takové řešení uchýlí v případě, že narovnání pásu nedává jeho výsledky.

  Poradenství! Moderní specialisté na kartáčování a rovnání břitvy dnes provádějí různé hardwarové postupy.Nejúčinnějším a nejbezpečnějším způsobem je ostření břitvy laserovým ostřením.

  Ne každý může ostřit a opravovat žiletku s kamenem.Proto při absenci dovedností a znalostí o tom, jak obnovit starý vzhled a ostrost čepele kamenem, je lepší kontaktovat specialistu.Nezávislé úsilí je mnohem snazší korigovat ostrost břitvy pásem, stejně jako další materiály, jako je například brusný papír.Taková práce je méně riskantní ve stupni traumatu pro holicí strojek.

  Jak skladovat břitvu?

  Pouze s řádnou péčí může člověkChraňte svůj nebezpečný holicí strojek před korozí, matnou čepelí a snižte její funkčnost. Břitva je velmi sofistikovaný předmět, který vyžaduje zvláštní péči. Po manipulaci s břitvou opláchněte pod tekoucí vodou a odstraňte hadříkem nebo papírovým ubrouskem, abyste odstranili zbytkovou vlhkost.

  Holicí strojek skladujte ve větraném a suchém prostoru, aby mohl kov odpočívat. Pokud je holicí strojek používán velmi zřídka, měl by být na jeho čepel nanesen parafínový olej, aby byl chráněn před korozí. Pro každodenní holení s takovým nástrojem, odborníci doporučují mít několik sad, aby nedošlo k nošení jednoho břitvy s neustálou manipulací.

  Proč je péče o holicí strojek důležitá?

  Jak bylo uvedeno výše, bezpečnostní holicí strojek je zranitelné a citlivé zařízení, které může trpět jakýmkoli mechanickým nárazem. Břitva proto vyžaduje zvláštní péči a pečlivé použití, aby čepele zůstaly ostré a účinné co nejdéle. Dobrý holicí strojek vydrží jednoho muže za tucet let, během něhož břitva bude muset mazat, brousit a upravovat.

  Odborníci poznamenávají, že kovové holicí strojky potřebují odpočinek. Proto se nedoporučuje používat holicí strojek denně. Kov je třeba skladovat na místě s nízkým podílem vlhkosti, v tomto případě není koupelna zcela vhodná. Vlhký vzduch a častý kontakt s vodou vedou k oxidaci kovů a rzi. NeDoporučuje se holicí strojek upustit, protože porušuje celistvost čepele.

  Závěr

  Ne každý člověk si bude moci ostříhat nebezpečný holicí strojek vlastníma rukama, proto je cenný nástroj pro holení často podáván mistrům k broušení a rovnání.Vědí jistě, jaký druh pásu a kamene obnovují ostrost ostří, na které straně pásu opravují holicí strojek, a také, jak vyrovnat a upravit vzhled holicího strojku.Průměrný člověk si na tyto úkoly může také zvyknout, pokud se striktně řídí pokyny.