Typy pánských klobouků s názvy a fotografiemi

Pokrývka hlavy byla původně vyvinuta a vynalezena, aby chránila lidskou hlavu před účinky přírodních sil, tj. Srážek, větru, slunečního světla a mrazu. Ale stejně jako u klobouků, takový kus oblečení se choval spíše jako příslušenství pro zdobení hlavy. Zpočátku ho aktivně nosil férový sex a o něco později ho začali nosit i muži. Dnes návrháři a stylisté nabízejí mnoho typů pánských klobouků různých stylů a stylů.

Pokud chce člověk doplnit svůj šatník o zajímavý doplněk, klobouk je ideálním řešením, hlavní věc je, aby bylo možné ho kombinovat s jinými předměty oblečení správně. Takový elegantní atribut spíše upřednostňují kreativní jednotlivci, kteří neváhají projevit svou originalitu a chuť. Zůstane jen pochopit typy a styly takových doplňků pro muže, aby nedošlo k omylu s volbou.

Druhy klobouků

Abychom znali všechny druhy pánských klobouků a jejich jména, stačí jen vyzkoušet na každém pohledu svůj vlastní obraz a styl. První pánský klobouk byl nazvaný Pileus, to bylo noseno protože náboženských vír, a pozdnějšízdůraznila své zvláštní postavení ve společnosti.Později se objevil klobouk s okrajem, který se nazýval „petasos.Po chvíli se tato čelenka začala používat i pro ochranu před sluncem.

Pro informaci! První zmínky o kloboucích byly zaznamenány ve starověkém Egyptě, kdy byl na hrobce Thebes objeven obraz s obrazem muže na sobě slaměný klobouk.

Triblie

Vizuálně je Triblieho klobouk podobný Fedorovu modelu, ale předpokládá zkrácení okraje polí, která se zvedají a schovávají trochu nahoru.Originální klobouk tohoto stylu je vyroben z králičí vlny, i když je povoleno šití vlny, slámy, tvídu a nylonu.To je obvykle kombinováno s semišovými botami, bavlněnými obleky nebo chinos.

Panama

Jedná se o tzv. Slaměný klobouk, který je populární již od starověku, ale je analogický širokému slaměnému klobouku s okrajem..Tento typ klobouku je vyroben převážně z lehkých materiálů, má dobrou trvanlivost a zároveň zajišťuje dobré větrání vzduchu.Nosí ho hlavně v létě s mokasíny a světlými obleky.

Anglický kepi

Tento klobouk vypadá spíše jako čepice, protože má plochý horní tvar a malou přední hranu.Druhý název čepice je „Bannet“, klobouk je vyroben z vlny, tvídu a bavlny, hedvábná podšívka je vyrobena uvnitř a ležérní styl muže ho kombinuje s jakýmkoliv oblečením muže.Tento styl byl poprvé importovánBritští imigranti již ve 14. století. Jeho výhodou je, že klobouk může být kombinován s naprosto libovolným oblečením.

Podíl vepřového masa

Tato hlavová část je vyrobena ve válcovém tvaru s plochým vrcholem. Výrobní materiál je obvykle plstěn a výška nepřesahuje 7-10 centimetrů. Tento název pochází z anglického pokrmového vepřového koláče, když převzal podobnou podobu. V současné době je kloboukem z vepřového klobouku indikátor britské bezvadné chuti. Nosí se pod sako, chinos a v tandemu se stylovými špičkovými jezdci.

Fedor

Klobouk mužského plsti, který má na dně koruny podélný průhyb a malé promáčknutí na každé straně. Někdy jsou klobouky z měkkého materiálu ohýbány do korunky ve tvaru slzy s dentem v jejím středu a záhyby takového klobouku mohou být výrazně odlišné. Jedna věc se nemění - koruna je vysoká 11,4 cm. Toto příslušenství kombinujte s bavlněnými košilemi, sportovními bundami a rovnými kalhotami. Další informace o této pokrývce hlavy.

Homburg

Toto je ten samý Fedorův klobouk, ale ve formální, přísné verzi pro oblékání. Zde můžete také vidět mírně zastrčené okraje klobouku, ale s pevnější strukturou. Rozdíl je v nedostatku postranního vmyatu ve srovnání s Fedorou, stejně jako ve velkém výklenku v oblasti koruny. Nosí takový klobouk pod přísným klasickým oblekem a jiným oblečením v obchodním stylu.

Osm roh

Druhé jméno tohoto klobouku je “Gatsby” nebo “Novinový klobouk”, podle designu se podobá anglické čepici, ale tvar a přítomnost 8 rohů jsou považovány za hustší.Ano, a v samém středu koruny klobouku je k dispozici malé tlačítko, které je také znakem osmiúhelníku .Používejte ho v tandemu s džínové košile, zúžené kalhoty nebo džíny.

Kanotere

Pánský letní klobouk, který se také nazývá skimmer, slaměná kánoe nebo kotník.Pro jeho výrobu pomocí tvrdé slámy, což má za následek tuhou korunu.Kromě toho, rysem tohoto klobouku jsou pole s pruhovanou großgrain kolem základny.Dnes je tento styl klobouku nazýván symbolem Benátek a čelenkou gondoliérů a příležitostný je kombinován s džíny, tričkami a neformálním stylem.

Proud

Model Proud, který je ztělesněním francouzské módy a stylu, je povinen doplnit typy pánských klobouků.Klobouk má mít válcovitý tvar, tuhou korunu střední výšky, rovnou desku a žádná pole.Takový styl představili křižáci v polovině 16. století, v té době to byl prototyp Tok-Fresco klobouku.Dnes se takové klobouky vyskytují jen zřídka u mužů, ale ženy mají takový model velmi rád.

Široký okraj

V tomto kloboukovém provedení se předpokládá špičatá, kulatá a plochá horní, válcová nebo polokulová, měkká nebo tuhá koruna..Pole klobouku mohou být také jiná - tvrdá neboměkké, zakřivené dolů nebo naproti vzhůru, stejně jako rovné, ale nutně široké. Dnes, tyto styly klobouků často působí jako plážové doplňky a častěji flash na hlavy krásných dám.

Víčko

Tento typ klobouku se nejčastěji praktikuje ve vojenských zařízeních a armádách a nazývá se Peaked Cap. Čepice má sloužit jako kšiltovka, kšilt a koruna, původně byl hledí vyroben z pravé kůže a dnes z lesklého plastu. Čepice je považována za provokativní klobouk pro statečné a silné muže a lze ji kombinovat s džíny, kalhotami, ležérními košilemi.

Baseballová čepice

Nejběžnější příslušenství pro mužské hlavy je baseballová čepice nebo baseballová čepice. Tam je měkká kulatá koruna, tvrdý přední průzor rozšířený chránit obličej před sluncem.

Na čelní ploše bude určitě logo nebo štítek, stejně jako jména sportovního týmu. Za baseballovými čepičkami se rozeznává držák, aby se nastavila hlasitost čelenky na průměr hlavy.

Stanovisko odborníka
Helen Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
Při výběru stylu a typu klobouku musí člověk vzít v úvahu nejen jeho styl oblékání, ale i jeho věk. Například, anglická čepice bude vypadat směšně na chlapa 18, ale baseballová čepice nebo vojenská čepice dokonale zapadají.

Kdo je vhodný pro tyto typy klobouků?

Prakticky všechny uvedené druhy klobouků jsou skvělémuži tvůrčího myšlení a dávají přednost stylu ležérního oblečení.Nejběžnější model - Fedor, který je vhodný pro mladé muže s brutálním mužným vzhledem.Baseballové čepice jsou obvykle upřednostňovány sportovci a mladými kluky, ale Homburg a Trilby jsou vhodné pouze pro pevné obchodní muže.Pro stylisty, odborníci radit modely Panama, vepřové-Pai klobouk, anglické čepice a Kanote.

Závěr

Každý člověk, který oceňuje klobouky, musí pochopit typy a názvy těchto čelenek, aby je mohl správně kombinovat.s různými oblečení a vypadá.Harmonie obrazu přímo závisí na maličkostech, takže je třeba věnovat pozornost detailům.Ano, a musíte být schopni nosit klobouk, tento obrázek je vhodný pouze pro odvážné a sebevědomé muže, je důležité vybrat si styl pro svůj vzhled a charakter.