Tradiční klobouky židovských mužů: fotografie a jména

T tradiční pokrývka hlavy Židů zaujímá zvláštní místo v židovské kultuře.Po Davidově hvězdě jsou pravděpodobně jedním z nejznámějších symbolů židovské identity.Některé z nich jsou nošeny pouze během bohoslužeb, některé jsou vždy nošeny a některé mají různá použití v závislosti na kontextu nebo uctívání.

Jedním z vážných důvodů, proč nosit klobouky po celou dobu, bylo přizpůsobení se klimatickým podmínkám.Židovské klobouky mají širokou škálu forem, ale zároveň nesou sílu a pevnost tradic židovského národa.

Tradiční židovský mužpokrývky hlavy

Židé v evropských zemích obecně nenosili žádný jiný oděv, než jaký měli jejich křesťanští sousedé.Jedinou výjimkou bylo, že nosili různé židovské klobouky.Chassidic muži utratí několik sto dolarů na jejich cítil klobouky staré evropské linky.

Popis původu Yarmulke

Židovská čelenka mužů se nazývá kipa (jidiš yarmolka).Tento typ pokrývky hlavy je nutně používán muži během modlitby a stává se volitelným jak pro ženy, tak pro reformátory a konzervativce.Židovské tradice nevyžadují žádný zvláštní typ pokrývky hlavy.

Kipu lze nosit pod kloboukem po ulici, ale v praxi mnoha ortodoxních mužů ho nosí během dne, a to nejen během modlitby. (Jedna tradice si myslí, že židovský člověk by neměl chodit více než 4 lokty v jakémkoli směru s odkrytou hlavou).

Pro informaci ! Barva a tkanina Yermolky mohou být často známkou dodržování určitého náboženského hnutí.
Tradičně, Yarmulkah je věřil k pocházeli z Aramaic fráze “yarei mei-elokah” (ve strachu z Pána), v souladu s principem že yarmi by měl odrážet něčí strach z nebe. V hebrejštině zní toto slovo jako „Yery Malka“.

Nosí ji v naší době?

Židovské čelenky mohou nosit nejen muži, ale i ženy. Nicméně, v tomto případě, osoba není považována za ortodoxního Žida. To se týká reformního či konzervativního směru. Jak Židé stali se zvýšeně integrovaní do moderního světa, praxe takový jak nosit balík pravidelně se stát tabu.

I když je touha zachovat židovskou identitu i nadále důležitá, Židé nechtějí dělat nic, co by přitahovalo pozornost. Pro některé, nošení jarmulku může znamenat přesný opak - vytvářet bariéru mezi člověkem a Bohem.

Toto nekončí pokrývku hlavy židovských mužů. Na vrcholu hromady nosit rakev, nebo dashki. Čím častěji se na tento účel nasadí černý klobouk. CelkemTam je asi 34 hlavních typů této čelenky. Hasids nosit černé klobouky ve všední dny, jako téměř všichni Heredim dnes. Před první světovou válkou měli Židé čepici.

Stanovisko odborníka
Helen Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
Pokud si člověk vezme velmi malý balík, který je těžko vidět ve vlasech, znamená to, že jeho plány na jeho odstranění.

Kolpik je typ pokrývky hlavy, který nosí mnoho hassidských rabínů v rodinách. Je vyroben z hnědé kožešiny, na rozdíl od spodik, který nosí polské Hasidické dynastie, které jsou vyrobeny z černé kožešiny.

Je zde také strememel - kožešinová čepice, kterou nosí ženatí ultra ortodoxní Židé, zejména členové Hasidických skupin, o sobotách a židovských svátcích. Sidic - taková kožešinová čepice je odlišná v tom, že je vysoká, tenká a válcová.

Vlastnosti takové pokrývky hlavy

Všichni Hippots a Yarmulkas jsou skullcaps, každý Yarmulk je balík, ale ne každý balík je Yarmolk.

Toto je, protože hebrejské slovo kippah, jak to je používáno v Izraeli a více a více často v diaspora, znamená nějaké lebky, které Žid nosí pro náboženské důvody, zatímco yarmish, který pochází z jidiš, obvykle se odkazuje jen na šitý satén nebo \ t plstěné čepice, obvykle bavlněné.

Pro informaci!Nemusí to být černé, jako tomu bylo dříve, ale nemůže být pleteno nebo vyšíváno jako mnoho kippos.

Závěr

Každý klobouk, bez ohledu na jeho typ a vlastnosti, se nosí přes černý jarmark. Pro Hasidima je způsob, jak obléknout klobouk, takový, že vám umožní vidět jarmul zepředu pod kloboukem. Taková tradice mezi Židy není náhodná, věří, že pokrývání hlavy dává čest Bohu a brání člověku v hříchu.