Tabulka agresivních holicích strojků: hledá váš titul

Při nákupu holicího strojku je třeba vedle nákladů věnovat pozornost i ukazateli stupně jeho agresivity. Tato koncepce bere v úvahu možnost, že čepel kvalitně oholí strniště. Proto je jasné, jak být opatrný při jeho používání.

Agresivní holicí strojek může vykazovat nejlepší výsledek pro hladké oholení. Všechny vlasy jsou oholeny v blízkosti kořene a několik pohybů je dost na to, aby pokožka byla čistě oholená. Stejná čepel však vede k růstu vlasů, podráždění kůže a řezům.

Tabulka agresivity břitvy

Agresivní stroj zajišťuje hladkou pokožku, zatímco méně agresivní je schopen odpustit chyby a nedostatek technologie. To vám umožní bezpečně oholit, i když nezajistí dokonalou kvalitu a rychlost procedury.

Agresivita holicích strojů je ovlivněna:

 • vůle - čím větší je vzdálenost od čepele k základně podpěry, tím je zařízení agresivnější;
 • přesah čepele - větší rozpětí znamená vyšší stupeň agresivity;
 • hmotnost hlavy stroje;
 • umístění těžiště;
 • hmotnost a délka rukojeti. Masivní rukojeť umožňuje regulovat úhel sklonu čepele vůči pokožce. Malá rukojeť se otáčí;
 • čepel ve stroji a techniku ​​procesu holení.
Stanovisko odborníka
Alexey Strizhnikov
Barber, odborník na účesy mužů
„Za nejvýznamnější ukazatel lze považovat přesah čepele.Je to tato vzdálenost od okraje čepele a tečna k holicí hlavě, která popisuje nebezpečí holení. Optimální úhel mezi čepelí a hlavou stroje je 30˚. “

Podmíněně uživatelé vytvořili tabulku agresivity holicích strojků, ve které se tato hodnota odhaduje na stupnici od 1 do 10. Zde je nejměkčí holicí strojek považován za 1 a 10 za nejagresivnější.

144) 9.5
Název Agresivita
Peří AS-D1 1,0
Weishi /Micro Touch One 1,5
Peří AS-D2 2,0
Feather Popular 2,0
Merkur 30C 2,0
Parker 96R 2,0
RiMei 2.5
Merkur 1904 2,5
Giesen a Forsthoff Timor 3,0
I Kon OSS (strana OC je 2,0) 3,0
SS Pils 101 3,0
Poslání RazoRock 3,0
Utopie dlouhá rukojeť 3,0
Edwin Jagger DE89 3,5
Muhle R89 3,5
Barberové póly Mercur 38C 3.5
Mercur 34C HD 3.5
I Kon OC 4,0
Weber leštěná hlava (PH) 4,0
ATT M1 4,0
I Kon Shave Craft 101 4,0
ATT M1 4,0
I Kon Shave Craft 101 4,0
ATT M2 5,0
I Kon Slant 5,0
Mercur 37C /39C Slant 5,0
ATT R1 5,5
Čelisti RazoRock 6.5
RazoRock Slant 6.5
ATT R2 6,5
I Kon SB 7,0
RazoRock SLAB 7,0
Kadet OC /RazoRock OC 8,0
FaTip 8.5
Joris 8.5
ATTH1 8.5
ATT H2 9,0
Muhle R41 (2013)
Mercur Futur jn 6.5 10,0

Má se za to, že indikátor agresivity je ovlivněn typemhlavy.V praxi všechno vypadá trochu jinak.Uzavřené a otevřené možnosti hřebenu mohou být měkké a zároveň agresivní.

Měkké holicí stroje jsou tou nejlepší volbou pro objevování břitů ve tvaru písmene T.Jsou vhodné pro muže s citlivou pokožkou, která je po holení náchylná k podráždění a zarudnutí.Jedna z nejlepších možností by byla Feather Popular.Hlavní nevýhodou těchto strojů je malá mezera.Tato možnost není zcela spokojena s majiteli silných a tuhých štětin.

Průměrná míra agresivity je univerzální.Budou vyhovovat jak začátečníkům, tak majitelům tuhých štětin.Čepele v takových zařízeních kvalitně oholí vlasy bez velkého rizika řezů a podráždění.

Pro silné strniště, stejně jako pro ty, kteří se rádi oholí každých pár dní, potřebujete agresivní model stroje.Je velmi nebezpečné používat a vyžaduje určité dovednosti.

Extrémně agresivní holicí strojek nelze považovat za záruku úspěšného odstranění chlupů, důležitou roli hraje čepel samotná.Pokud je zvolen správně, může být aplikován 3 - 4 krát.Povlaky moderních lopatek jsou:

 • platina;
 • chrom;
 • teflon;
 • jsou keramika;
 • wolframu;
 • 163) smíšený typ (chrom - platina).

Existují varianty bez povlaků, které jsou označeny jako nerezová ocel.

Volba holicího strojku

Dnes, stejně jako dříve, se vrátila móda pro stroje ve tvaru písmene T.V prodeji je poměrně velký výběr takových nástrojů.Při výběru stroje pro sebe je třeba věnovat pozornost:

 • typu řezu(hřeben).Lze jej zavřít (uzavřený hřeben) a otevřít (otevřený hřeben) řez.Pro začátečníky je doporučován stroj s otevřeným typem, který je schopen provádět jemné oholení vlasů.Přímý řez je nebezpečnější, takže tato volba bude vyhovovat zkušenému uživateli.K dispozici je také kombinovaný typ holicího strojku.V tomto případě má jeden okraj otevřený řez a druhý má uzavřený řez;
 • Hmotnost strojeje také důležitým parametrem při výběru zboží.Těžký stroj se bude moci pohybovat pod vlastní váhou a nebude vyžadovat další tlak.

Klasické stroje se mohou skládat ze dvou nebo tří částí.Hlavy strojů lze zakoupit samostatně a střídavě v každé fázi procesu holení.Jejich jedinou nevýhodou je doba přípravy stroje na práci.

K dispozici je holicí strojek s motýlkovým zámkem.Takový systém je spolehlivý a snadno použitelný.Čepel se snadno a rychle naloží, ale není možné vyměnit hlavu.Stroje s motýlkovým systémem jsou velmi nepohodlné při montáži a demontáži čisticího zařízení.

K dispozici jsou zkroucené a rovné holicí strojky.V prvním případě je zařízení velmi pohodlné a praktické.Zkroucená hlava se otáčí a manévruje ve všech směrech tak rychle, že proces holení štětin se stává rychlým a odstraní vlasy pod určitým úhlem.Rovná hlava bude benignější, nezbaví se vlasů jedním dotekem, ale ušetří vám zbytečné řezy.

Výhody použití obráběcích strojů ve tvaru písmene T:

 • jeho použití zaručuje kvalitní výsledek, protože postup zahrnuje předparování štětin;
 • Technika holení zahrnuje menší kontakt mezi čepelí a povrchem ošetřené kůže, což dramaticky ovlivňuje jeho stav;
 • Různorodost modelů umožňuje každému jednotlivě zvolit nejvhodnější variantu;
 • úspory reálných peněz, protože lopatky pro takový stroj jsou mnohem levnější.

Nedostatky však zahrnují:​​

 • , což je o něco více času pro postup;
 • Potřeba určitých dovedností.

Při rozhodování o koupi holicího strojku je třeba zvážit nejen stylový design, krásu, ale také spolehlivost přístroje.Holicí zařízení slouží svým majitelům již několik desetiletí.V tomto ohledu byste měli věnovat pozornost modelům nejsou nejlevnější kategorie používat břitvou každý den s radostí.