Shavett - holicí strojek s výměnnými břity

Všichni lidé vědí, co je holicí strojek s vyměnitelnými čepelí.Tento nástroj často najdete v kadeřnických salonech nebo holičstvích.Mnoho odborníků si nedokáže představit práci bez tohoto mechanismu, protože dokonale oholí vlasy a vytvoří jasný obrys.

Dnes budeme mluvit o takovém nebezpečném holící strojku jako Shavett.Tento holicí strojek má vyměnitelné čepele, které lze použít pro každodenní holení.Poznáme výhody a nevýhody tohoto nástroje, zjistíme, jaké jsou jeho typy a jak jej používat.

Vyměnitelné čepele: všechny klady a zápory

Pro použití nožů pro nebezpečný holicí strojek potřebujete znát všechny výhody a nevýhody tohoto typu holení.Mezi výhody patří:

 • Koupí společnosti Shavett budete jen zřídka utrácet peníze na nákup nového nože, takže můžete ušetřit čas.
 • Čepel lze použít až 10krát.
 • Jedna čepel žvýká strniště a nepoškozuje kůži.
 • Shavett rychle odstraňuje nežádoucí vlasy.
 • Tento nástroj lze nosit a používat, i když nejsou k dispozici žádné dobré podmínky.
 • VyužitíShavet, nepřispíváte ke znečištění životního prostředí.
 • Nástroj může být používán několika osobami, protože čepele jsou odstraněny a vyměněny.
Pro informaci! Pokud máte vousy a použijete šablonu pro úpravu jejího tvaru, pak Shavett pomůže vytvořit jasný obrys.

I přes řadu výhod má holicí strojek také nevýhody.Pokud nevíte, jak používat Shavett, pak je vysoká pravděpodobnost, že se budete holit po dlouhou dobu a dokonce i zranit.Musíte také zvolit, který čepel vám bude vyhovovat osobně.To může trvat hodně času, protože kůže může špatně reagovat na určité typy kovů, ze kterých je čepel vyrobena.

Odrůdy těchto holicích strojků

Shavetki mají dva hlavní typy:

 1. Široký profil. Břitva má pravidelnou čepel.Když otupíte čepel, můžete ji otočit na druhou stranu.
 2. ​​
 3. Úzký profil .Čepele holicího strojku jsou rozpůlené a oboustranné.

Shavetta byl určen pro profesionály a holiče, kteří profesionálně řezají vousy.I dnes kadeřníci používají tento nástroj.

Co je Shavett a proč jsou vybíráni většinou?

Nebezpečný holicí strojek Shavetka má výrazný rozdíl od běžných holicích strojků.Ačkoliv vzhled cetky je totožný s klasickým břitvou, můžete v něm vyměnit čepele.

Některé vymění břitvu za šroub.Z tohoto důvodu takový holicí strojek vypadá jako obyčejný trezorobráběcího stroje

Nejvíce upřednostňuje tento typ holicího strojku, protože není tak ostrý jako břitva, ale účinnější než běžný stroj.Shavetka se nemusí pravidelně ostřit, jako nebezpečný holicí strojek.Je to velmi pohodlné a snadné použití.

Na rozdíl od běžných strojů je v čepu pouze jedna čepel, která tolik nepoškozuje kůži.Není třeba ji pravidelně měnit, jako jsou obráběcí stroje.Tak, peníze jsou uloženy.Také nemusíte trávit čas ostřením ostří, můžete ho jednoduše změnit na nový.Taková břitva nemůže zkazit.Stačí, když se jednou dotknete obličeje a odstraníte všechny zbytečné chlupy.

Jak to funguje?

Tento typ holicího strojku používají ti, kteří vědí, jak používat břitvu, ale chtějí usnadnit práci.Je důležité, aby se během tohoto postupu ruka netřásla a byly jasné pohyby.Mít skútr není tak drahý jako ostatní holicí strojky.Nemusí se vždy starat a podkopávat.

Pro dosažení rovného břitvy je třeba znát pravidla pro používání nástroje a způsob vložení nože do břitvy.Holicí strojek s tímto nástrojem se skládá z následujících akcí:

 • Nejprve je třeba páru ohřát, aby se holicí strojek lépe holil.
 • Použijte pěnu na obličej nebo jiné produkty na holení.
 • Za prvé oholit hladké oblasti, jako jsou tváře.
 • Břitva by měla být v úhlu 30 stupňů vůči pokožce.Tento úhel vám ušetří řezy.
 • Správně držte shavetku v ruce.Existuje mnoho různých způsobů, jak toho dosáhnout.
 • Natáhněte kůži tak, aby čepel oholila vlasy rychleji a kvalitněji.
 • Oholte vlasy podle výšky.
 • Po dokončení procedury protáhněte čepel napříč obličejem proti růstu vlasů. Díky tomu bude vaše pokožka velmi hladká.
 • Oblasti pod krkem a nosem by měly být oholeny pomalu a opatrně, protože tam si lidé stříhají kůži.

Když jste dokončili holení, omyjte kůži z obličeje a aplikujte krém na kůži, aby se zvlhčily a hojily rány.

Kde nakupovat a jak rozhodovat?

Shavett nebo břitva se neprodávají v běžných supermarketech. Tento nástroj se nachází ve specializovaných prodejnách pro kadeřníky. Stále můžete najít takové obchody na internetu, zpravidla mají své osobní webové stránky.

Stanovisko odborníka
Alexey Strizhnikov
Barber, odborník na účesy mužů
„Shavett stojí kolem 2 000 rublů. K tomuto nástroji musíte pravidelně zvedat čepel. Jejich cena se může lišit, záleží na výrobci a materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Dobré lopatky stojí od 500 rublů. “

Rozhodnete se, který nůž použijete pro holení, vše záleží na tom, jaký typ pleti jste a zda můžete tento nástroj používat dobře.

Při nákupu shavett a nože dávejte pozor na materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Od tohoto faktoru bude záviset na váze nástroje a snadnosti použití. Podívejte se na spojovací materiál v shavettě, protože existují modely, do kterých nelze vložit různé čepele. Rozhodněte se, jaký model potřebujete. Nelakomý koupit dobrý nástroj, protože to bude sloužit vám po dlouhou dobu.

Shavet

Holení na holení zahrnuje výběr čepelí. Vyrobte je z různých ocelí. Existují tři hlavní oceli, ze kterých se vyrábí čepel - to je:

 • Uhlík,
 • Nerez,
 • Damašek.

Je důležité znát vlastnosti každé čepele a vybrat si ten, který vám vyhovuje osobně, protože každý z nich má své vlastní rozdíly. Čepel z uhlíkové oceli je velmi ostrá a snadno se brousí.

Čepel z ušlechtilé oceli není tak snadné brousit, ale zůstává delší dobu ostrá. Měla by být použita pro citlivou pokožku, protože není tak ostrá. Prohlédněte si vlastnosti jednotlivých čepelí a vyberte si.

Standardní čepele

Pro shavetta můžete použít nejběžnější oboustranné ostří. Musí být vloženy do speciálního otvoru, který drží čepel. Standardní lopatky jsou nejlevnější, ale postačují pro sedm postupů.

Prodloužené

Shavett s dlouhými lopatkami pomáhá holit více vlasů než standardní čepel. Tento nebezpečný stroj je lepší pro použití zkušených odborníků, protože šance na snížení se zvýší dvakrát.

Ostatní

Jak již bylo zmíněno, čepele se liší velikostí, ostrostí a výrobním materiálem. Promluvte si se svým kadeřníkem o tom, která čepel je vhodná pro vaši pokožku. Vzhledem k obrovské rozmanitosti tohoto zařízení si člověk může vybrat ten čepel, který máhodí ho osobně.

Měl bych používat přípravek Shavett?

Mnoho mužů nechce začít učit se používat břitvu, ale vždy můžete změnit zvyk nebo vyvinout nový. Stačí si vybrat dobrý stroj jednou a budete mít spoustu potěšení jak z holení, tak z výsledku. Shavett je ve velké poptávce a popularitě, takže to stojí za to vyzkoušet.