Rostou vlasy rychleji po holení: fikce nebo fyziologie?

Mnoho mužů je schopno všech druhů triků urychlit růst vousů, stejně jako dosáhnout hustých a dlouhých vlasů.Móda pro vousy pokrývá téměř celý svět, takže jen líný nesnívá o pěstování a modelování stylového vousu.Ale vzhledem k genetickým vlastnostem a jiným faktorům ovlivnění může proces pěstování vousů a knírek trvat dlouho.

Vzhledem k těmto problémům mají muži stále větší tendenci se ptát, co se stane, když se budete často holit, kolik frekvence ovlivňuje holení na rychlosti růstu vlasů a jejich struktuře.Existuje názor, že čím častěji se muž oholí strniště, tím silnější budou vlasy, a co je nejdůležitější, mnohem rychlejší než dříve.Zda holení ovlivňuje růst vlasů, se odráží v názoru odborníků, kteří tuto problematiku opakovaně zkoumali.

Skutečnost nebo mýtus?

Stereotypy člověka o tom, zda vlasy po holení rostou rychleji, byly již dávno odborníky rozptýleny a vyvráceny.Ale poprvé, mýtus byl zničen vyvrácením v Science Digest publikaci jak brzy jak 1963, kde Dr. Berman popsal podrobně všechny ovlivňující faktory, které mohly zpomalit nebo urychlit růst mužských štětin.Specialista se zaměřil na to, že iholení každý den dlouhodobě, nebude mít žádný vliv na rychlost růstu.

Pro informaci! Studie pouze potvrdily, že po holení štětin vlasy zrychlují několikrát pouze během prvních hodin po zákroku.

Stereotyp byl také zničen, že pokud by holení častěji, muž ztmavil vousy.Rychlost růstu vousů a jeho odstínu je ovlivněna ve větší míře genetickou predispozicí a zdravotním stavem.Během holení můžete měnit odstín, pokud byl použit peroxid vodíku, čpavek, soda, vysoké teploty a zásady.

Je známo, že chloupky vousů v kořenech rostou silněji než na špičkách.Po určité době holení může člověk pozorovat výskyt hustých chlupů, což má za následek, že štětiny jsou silnější, tmavší.To platí zejména pro adolescenty, kteří se zbaví zbraně holením, a na jejím místě roste plnohodnotné štětiny.Proto byl obnoven mýtus, podle kterého časté holení urychluje růst vousů.Odborníci odpovídají na otázku, zda se vlasy rozhodně rozhodnou - ne.

Co se stane, když se budete holit jednou týdně nebo denně?

Zpočátku odborníci zdůrazňují skutečnost, že časté holení je užitečné pro pokožku obličeje, protože pomocí stroje jsou odstraněny odumřelé kožní buňky.Pokud kůži po dlouhou dobu drhnete nebo ji nevyčistíte holením, bude matná a výměna kyslíku bude narušena.Je však také známo, že časté holení často provokujepodráždění kůže obličeje, takže pokud se budete holit častěji, můžete také poškodit kůži.

Každý člověk by měl individuálně určit přípustnou frekvenci holení, počínaje reakcí kůže na zákrok. Pro snížení rizika poranění kůže je důležité používat speciální kosmetiku při holení - pěny, balzámy, gely. Je také žádoucí oholit chlupy podél linie jejich růstu tak, aby nevyvolávaly vzhled zarostlých chlupů.

V opačném případě je třeba pochopit, že bez ohledu na to, že člověk každý den oholí strniště nebo to jednou týdně, neovlivní to rychlost růstu. Časté, ale nutně bezpečné a řádně prováděné holení, s výjimkou toho, že čistí pokožku obličeje a umožňuje jí plně dýchat. Pokud se však po holení kůže změní na červenou, svěděnou a podrážděnou, měli byste zapomenout na každodenní oholení.

Jak často se oholí v armádě?

Každý teenager půjde dříve nebo později do armády k službě, a jak víte, v armádě by podle pravidel neměly být žádné štětiny a další vegetace. Málokdo ví, proč se při službě v armádě musí všichni kluci oholit vlasy nejen na obličeji, ale i na hlavě. Ve skutečnosti je celá odpověď na hygienu a hygienu.

Všichni rekruti budou vyškoleni v takových pravidlech, podle kterých budou pravidelně muset stříhat nehty, oholit štětiny a odstranit nadbytečnou vegetaci na hlavě. Toto je také děláno zajistit, že když vybavení a ochranné prostředky jsou nosenibylo to nepohodlí a obtíží. Charta zároveň nezakazuje nošení vousů, ale během služby mohou být okolnosti jiné a vlasy na obličeji jsou výborným útočištěm pro patogenní flóru.

Důležité!Ve starověku velkých válek a bitev, Alexander velký sám zakázal jeho vojákům nosit vousy, tak že během bitvy nepřítel nemohl chytit obličej bojovníka u vlasů. Dnes, hladce oholený vojáci v armádách jsou spíše hold tradicím než chartě a přísnému omezení.

Manželé se oholí častěji?

Přesně stejným způsobem, jako byl porušen stereotyp, že čím častěji se oholíte, tím rychleji brada roste, stejný názor není oprávněný, aby se muži v manželství oholili častěji než jediní. Sociální průzkumy a studie neprokázaly žádnou souvislost mezi četností holení a rodinným stavem mužů. Britští vědci a sociologové však odhalili další zajímavá fakta.

Například, pokud každý den oholíte vousy, je pravděpodobnější, že tito muži budou mít sex s opačným pohlavím. Jako výsledek, tito muži jsou více pravděpodobní, že se vezmou, jak oni dostanou velkou radost ze sexu s ženami. Kvůli nedostatku vousů, častému pohlavnímu styku, tito šťastní lidé jsou méně pravděpodobní, že se stanou závislými na špatných návycích a stresech, a proto varují další výsledná onemocnění.

Pravidla pro holení

Je to na tom, jak oholit člověka, že zdraví kůže a vlasových folikulů přímo závisí. Nesprávně provedené postupyv průběhu času rostou chlupy, což vede k pomalému nebo vzácnému růstu vousů. Odborníci proto předložili 10 zlatých pravidel pro správné holení:

  1. Při každém postupu je nutné používat holicí přípravky, pěnu, balzám, gel, zvlhčující prostředky.
  2. Před použitím stroje je nutné určit směr růstu štětin. V budoucnu potřebuje pohyb stroje pouze vlasovou linii.
  3. Před holením si připravte obličej, omyjte ho teplou vodou a mýdlem. Pokud je srst velmi tvrdá, můžete ji parkovat teplým ručníkem.
  4. Pro citlivou pokožku můžete olej chránit před ostřím. Aplikujte před holením.
  5. Při holení lépe opláchněte stroj a pokožku studenou vodou.
  6. Holení vousů je lepší se strojem s velkým počtem nožů a změkčovacími proužky (populárně se jedná o „holicí strojek“).
  7. Na těžko přístupných místech (pod bradou nebo v oblasti Adamova jablka) je nutné kůži dotáhnout, aby se štětiny mohly lehce oholit.
  8. Při holení nebuďte horlivý a nevyvíjejte tlak na stroj. Pohyb by měl být hladký, neuspěchaný a klouzavý.
  9. Po holení byste si měli důkladně umýt obličej, opláchnout studenou vodou, abyste zavřeli póry kůže, naneste krém nebo balzám po holení.
  10. Nepřehánějte ho oholením, protože jen málo mužů dokáže dosáhnout nejhladší kůže.

Je třeba chápat, že časté holení není způsob, jak urychlit růst vousů, ale spíše postupzbavit se jí. Aby bylo možné rychle pěstovat vousy, musíte se zbavit faktorů negativního vlivu, dobře jíst, sledovat hormony a používat stimulanty.

Doporučení endokrinologa

Každý endokrinolog odpoví na otázku, proč vous roste pomalu, což závisí na hormonálním pozadí člověka. Pro růst vousů potřebujete v těle optimální hladinu testosteronu a pro zjištění, že potřebujete pouze darovat krev v diagnostickém centru. Pro zvýšení hladiny testosteronu a urychlení růstu vousů může být správná výživa, aktivní sport, pravidelný sexuální život a zdravý životní styl. A není zde žádný vztah mezi četností holení a růstem vlasů.

Závěr

Růst vlasů vousů nezávisí na frekvenci holení, ale může být zpomalen v důsledku nesprávného holení. Pro začátek musí člověk být schopen řádně používat stroj a kosmetiku a po něm pěstovat vousy. Rychlost růstu je ve větší míře ovlivněna genetikou a dědičností, a to již po hormonálním pozadí, zdravotním stavu a životním stylu.