První oholení v klucích: jak neopustit řezy a podráždění

Od raného dětství dali rodiče svým dětem základy osobní hygieny. Dosažení dospívání čelí mladí lidé dalšímu pravidlu péče o obličej - holení. Když se poprvé oholíme, je prostě nutné pozorovat některé nuance, abychom zcela odstranili chloupky na obličej a zároveň nevyvolali rozvoj zánětlivých procesů na podrážděné kůži obličeje.

Aby se odstranily všechny nepříjemné následky holení, stojí za to přistoupit k němu s plnou odpovědností. I když se zdá, že na holení není nic zvláštního, první pokusy se s největší pravděpodobností ukáží jako bolestivé. Chcete-li minimalizovat nepříjemné následky, měli byste se řídit určitými pravidly, vědět, zda stojí za holení knírek dříve než 18 let a znát správnou holicí techniku.

V jakém věku byste měli začít holit teenagera?

Jednoznačná odpověď na tuto otázku prostě neexistuje. Organismus každého člověka je individuální. U některých mladých mužů se zdá, že dospívající vousy přicházejí do věku, zatímco v jiných jsou viditelné chmýří již ve věku 15 let. Specialisté kosmetologové doporučují první vousy holení nejdříve ve věku 17-18 let, pokud však dědičný faktor provokujevzhled viditelných vlasů v dřívějším věku, je možné tento faktor přehodnotit.V každém případě, konečné rozhodnutí, kdy můžete oholit první chmýří na tváři teenagera rozhodnout se svými rodiči.
Poradenství! Nedoporučuje se začít holit ve věku 13 let.V tomto věku je kůže na obličeji stále příliš něžná a takový traumatický postup, jako je holení, může v budoucnu způsobit nepříjemné následky.

Výběr holicího strojku

Když se adolescentní „chmýří“ stává příliš nápadným a pro mladého muže je nepříjemné, aby se v této formě objevil ve společnosti, musíte přemýšlet o prvním oholení.Aby proces probíhal bezbolestně a minimálně zranil pokožku, musíte si vybrat ten správný stroj.

Doporučuje se dát přednost vícelistovému holicímu strojku, který je co nejbezpečnější, a systém mikrovrhnutí vám umožní hladké oholení, s minimální traumou pro jemnou dospívající pleť.Na takovém stroji je možné kazety podle potřeby vyměnit.

Dalším dobrým řešením je nákup elektrického holicího strojku.V tomto případě nejsou čepele v kontaktu s pokožkou, která bude chránit před možnými řezy a podrážděním.Pokožka se snadněji přenáší a bude se cítit pohodlně.Další výhodou je, že není třeba používat holicí gel nebo pěnu.

Holení s klasickým strojem vyžaduje určité dovednosti, protože v procesu řezání vlasů je odstraněna horní vrstva buněk, což je pro teenagera nepřijatelné.Jeho kůže je stále v růstu celým tělem,takové agresivní akce by proto měly být vyloučeny.

Jaký druh holicích přípravků bych měl používat?

Před zahájením holení je nezbytné zakoupit si řadu nástrojů, které usnadní přenos a předejdete zraněním.Nyní hovoříme o holení a po holení.K tomu, aby první oholení kníru mohlo projít bez negativních následků, je lepší koupit gel nebo pěnu pro citlivou pokožku, která změkčí vlasy co nejvíce a připraví pokožku.

Je nutné vědět, jak používat gel na holení a jak jej aplikovat na obličej.Samozřejmě, že můžete nástroj jednoduše opláchnout rukama, ale je lepší získat kartáč na holení, který vám pomůže aktivně pěnit malé množství gelu a rozdělit ho na požadovaný povrch.Po holení je vhodné nezapomenout na speciální pleťové vody nebo balzámy.Tyto nástroje jsou navrženy tak, aby zklidnily podrážděnou pokožku a její dezinfekci.

Pro informaci! Před nákupem se doporučuje zkoumat složení prostředků pro holení a po holení.Neměli byste užívat ty, které obsahují alkohol, protože to může vysušit kůži ještě více a způsobit jeho zarudnutí.

Přípravná fáze

Před prvním oholením knírek je třeba důkladně omýt teplou vodou.Tento proces by se měl stát zvykem, aby štětiny byly maximálně změkčeny a navlhčeny.Někdy se pro další zmírnění doporučuje mladým lidem namočit ručník do teplé vody a pro některéčas na to, aby si to dal na obličej. Po tomto postupu musí být přebytečná kapalina vlhká, ale ne suchá. Kůže by měla zůstat vlhká.

Holicí technika

Každý mladý muž se zajímá o odpověď na otázku, jak správně oholit knírek? Po přípravě kůže se na něj nanese vybraný produkt na holení. Pění v rukou nebo přímo na obličej. Poté si vezměte stroj a jemně oholte knírku teenagera, aniž byste zanechali jednotlivé chlupy, musíte nechat pěnu na kůži několik minut a stroj po každém pohybu opláchnout pod tekoucí teplou vodou.

Existují určitá pravidla pro holení. Doporučuje se začít proces od tváří, pohybovat se na krk a nejcitlivější oblasti (nad rty a bradou) by měly být na konci oholeny. Břitva je nutná ve směru růstu vlasů. Pokud existují jednotlivé chlupy, můžete podvádět proti růstu. Všechny pohyby by měly být hladké a opatrné, aby nedošlo k podráždění a zarudnutí kůže. Je lepší udělat jeden hladký pohyb než několik malých rychlých trhnutí.

Někdy dospívající knír roste nerovnoměrně a některé chlupy jsou uspořádány v pravém úhlu, proto pro čistší oholení se doporučuje trochu natáhnout kůži prsty.

Po dokončení postupu se zbytky pěny opláchnou studenou vodou, aby se uzavřely napařené póry a zúží se mikrořez. Všem mladým lidem se doporučuje používat po holení balzámy nebo pleťové vody.pomáhají pokožce zotavit se.V budoucnu to udělejte naprosto zbytečné.Někteří muži odmítají balzám a preferují kolínskou vodu.

Před prvním holením stojí za to prozkoumat všechny výše uvedené informace a pokud možno konzultovat se svým otcem nebo starším bratrem.

Funkce péče o pleť

Pokud po prvním pokusu o holení pokožky obličeje, vyrážek nebo akné na kůži může nějakou dobu trvat, než dojde k namazání postižených oblastí protizánětlivou mastí.Taková reakce může nastat po každém holení, dokud se kůže nepoužije.

Důležité! Každý mladý muž by měl mít holicí strojek a štětec na holení (nepoužívejte holící strojky někoho jiného).Musíte si také zakoupit osobní parfém.Pokud se po holení začnou objevovat zčervenání kůže nebo pupínků, doporučuje se ošetřit alkoholickou tinkturou měsíčku nebo heřmánku.

Aby se předešlo kožním problémům, doporučuje se nespěchat a nezajímat se, zda si můžete oholit svůj knír ve 14 letech.Všechno má svůj čas!Jsou-li zánět a akné přítomny bez ohledu na četnost holení, je nutná dodatečná denní péče o pleť, která spočívá v použití křoviny, masek a terapeutických vod.Pokud je obtížné se s problémem vyrovnat sami, doporučuje se vyhledat pomoc od kosmetičky.

Nikdo nemůže s jistotou říci, jak dlouho by se měl oholit dospívající.Konkrétní čísla nelze nazvat všemizávisí na fyziologických vlastnostech mladého člověka. Hlavní věc, kterou určit typ kůže, rozhodnout, jak vybrat správný břitva a související nástroje. Konečný výsledek závisí na výběru.