Proč vousy rostou příliš rychle, jaké jsou důvody?

Mužský vous je otázkou práce hormonů a jejich úrovně v těle. Ve většině případů muži opravdu chtějí mít hustý a dlouhý vous, aby vypadali reprezentativně, pevně a odvážně. Ale nedostatek testosteronu a dědičných vlastností tomu zabrání. Není neobvyklé, že muži příliš rychle rostou vousy, což také ztěžuje život s neustálým stříháním a holením.

Nadměrně rychlý růst vlasů může být pozorován i v období dospívání, a pokud nemluvíme o mužech východního typu, pak lékaři hovoří o patologických procesech v těle. Je nutné pečlivě zkoumat zdravotní stav, zejména endokrinní systém. A teprve poté se odborník rozhodne, jak vousy nerostou tak rychle.

Příčiny rychlého růstu vlasů vousů

Otázky, proč štětiny rychle rostou, co dělat, aby se zpomalil růst knírek a vousů, jsou kladeny téměř stejně často jako opačné otázky, jak urychlit růst vlasů. Ne všichni muži mají rádi, že se musí každý den holit, což je důvod, proč je jejich kůže podrážděná. ProtoStojí za to začít identifikovat přesné důvody, pro které dochází k nadměrnému růstu štětin.

Důvody rychlého růstu vousů jsou ve skutečnosti tyto faktory:

 • dobrá výživa;
 • dostatečné hladiny testosteronu v těle;
 • aktivní životní styl;
 • žádné špatné návyky;
 • dobrá genetika;
 • absence onemocnění vnitřních orgánů a systémů.

Abnormální růst vlasů může být známkou toho, že člověk má problémy s hormonálními a endokrinními systémy .Někdy jsou tyto vlastnosti přenášeny geneticky přes obecnou větev, a pokud nejsou žádné problémy s hormony, člověk se prostě musí vyrovnat s touto funkcí nebo zvolit metody zpomalení růstu vlasů.

Jak zpomalit růst vousů a knírek?

Pro mnoho mužů jsou na prvním místě otázky týkající se toho, jak růst vlasů na bradě zpomalit nebo dokonce zastavit.Ve skutečnosti odborníci nabízejí mnoho metod, kterými se zpomaluje růst vousů a knírek, což mohou být netradiční metody, lékařské přípravky, stejně jako mnoho radikálních opatření, která zbaví člověka zběsilého růstu vousů.

Pro informaci! Aby se zpomalil růst strniště, stojí za to začít tradičními léky, protože je to nejbezpečnější a nejefektivnější způsob.

Lidové léky

Jak zpomalit růst strniště na obličeji, tradiční medicína pravděpodobně ví, že recepty, které byly použity i vdávných dob a udrželi si jejich význam pro tento den. Nejúčinnější recepty jsou obličejové masky z různých prostředků, například:

 1. Vezměte 2 lžičky citrónové šťávy, přidejte k nim 6 lžíce cukru a půl sklenice vody. Roztok se navlhčí vatovým tamponem a potom se osuší povrch obličeje ve směru růstu štětin. Po 15 minutách se maska ​​promyje a postup se opakuje každý týden po dobu 1 týdne.
 2. Dvě lžičky citronové šťávy se smísí s 1,5 lžičkami medu, načež se na pokožku obličeje nanese rounová maska. Po 15 minutách by měla být maska ​​omyta studenou vodou. Je nutné použít masku dvakrát týdně po dobu prvních dvou týdnů a poté jednou týdně.
 3. Dvě lžičky citrónové šťávy se smíchají s půl sklenkou vody a lžíce mouky. S pomocí vatové masky se aplikuje na obličej po 15 minutách.

Tradiční medicína také doporučuje otřít pokožku obličeje v oblasti pěstování strniště denně mátovým odvarem. Mátový čaj musí být užíván orálně, což stabilizuje metabolické procesy a zlepšuje hormonální rovnováhu, zklidňuje nervový systém.

Kardinální terapie

Teprve poté, co zdravotnický odborník studuje povahu vlasů na mužském vousu, jakož i důvody jejich nadměrného růstu, mohou být zvoleny kardinální metody boje proti tomuto jevu. Efektivní bude technika zpomalení růstu štětin pomocí elektrolýzy, díky které elektrickákapiláry krmící kořeny vlasů jsou zničeny proudem.

Díky tomuto postupu můžete vlasy téměř trvale odstranit nebo výrazně zpomalit jejich růst. Další technikou je laserová terapie, při které odborník sníží aktivitu růstu vlasů nebo může zcela eliminovat jejich růst. Obě metody jsou drahé a mohou vést k úplnému zastavení růstu vousů, takže je třeba pečlivě zvážit proveditelnost takového rozhodnutí.

Léčba léky

Chemická metoda zpomalení růstu vlasů na těle a na obličeji zahrnuje konzultaci a schválení zdravotnického pracovníka, protože léky mají kontraindikace a mohou vyvolat vývoj vedlejších účinků. Farmakologický průmysl nabízí tyto léky k potlačení růstu vlasů:

 1. Inhibitory . Tyto přípravky obsahují složky jako kurkuma, extrakty z kořenů hyacintu, sójové mléko, laurilizokinolin bromid, ořech a papain.
 2. Krém "FOR" . Složení tohoto léku obsahuje látku - enzym sorbain, který dělá vlasy tenké, křehké, bezbarvé a slabé. Proto se růst vlasů zpomaluje, zatímco ostatní složky hydratují a vyživují pokožku obličeje.

Léky také podporují epilaci, v důsledku čehož dochází k pomalému růstu vlasů, ale mohou být zachovány i vlasy. Nejčastěji používanou fotoepilací, laserem a odstraňováním chloupků. Po zákroku je velmi důležité se starat.kůže obličeje.

Měli bychom se obávat rychlého růstu vousů a knírek?

Ve skutečnosti rychlý růst vousů ve většině případů není důsledkem patologie.Vousy rostou rychle, hustě a rovnoměrně v naprosto zdravém člověku, který plně sní, hraje sport a ve kterém pohlavní hormony fungují v normálním poměru.A pouze ve vzácných případech mohou endokrinní patologie vést k nadměrnému růstu štětin a vousů.

Doporučení endokrinologa

Pokud chce člověk udržet vousy a vousy, stojí za to navštívit trichologa a endokrinologa, aby zkontrolovalzdraví a fungování těla.Pokud lékař neodhalil důvody, proč může růst štětin urychlit, můžete použít chemické a tradiční metody zpomalení růstu vlasových vlasů.Existují různé krémy, masky a postupy, které je třeba aplikovat po konzultaci s trichologem.

Závěr

Aby vousy a kníry nerostly tak rychle, musí člověk pouze zkontrolovat své hormonální pozadí a genetické zvláštnosti.Pokud to není příčinou takového růstu vlasů na obličeji, můžete využít pomoc specialistů - provést odstranění chloupků nebo laserové ošetření, aby se snížila rychlost růstu štětin nebo se ho zbavit úplně.Existuje také řada léků a nástrojů, které mohou zpomalit růst vlasů podél linie růstu štětin.