Proč vlasy rostou po holení a jak tomu zabránit?

Nejčastějším problémem pro muže, kteří sní o tlustém vousu, je růst vlasů po holení.Příliš časté a nesprávné holení štětin břitvou může ve skutečnosti vést k takovým následkům.To platí zejména pro lidi, jejichž chlupy mají tendenci se stočit, protože mají speciální strukturu a umístění folikulů.

Zarostlé vlasy nezpůsobují někomu nepříjemnost, ale častěji po nesprávném holení a na pokožce dochází k takovým účinkům, podráždění, svědění a odlupování kůže.Proto neuzavírejte oči před problémem, odborníci trvají na tom, že muži provádějí holicí postupy podle pravidel.Chcete-li to provést, musíte znát důvody, proč vlasy roste, stejně jako sledovat tipy, jak se tomu vyhnout.

Proč vlasy rostou po holení?

Nejdříve je třeba zamyslet se nad tím, proč vlasy rostou, protože pouze odstraněním příčiny tohoto jevu může být problém vyřešen.Různí lidé odlišně řeší problém nadměrného ochlupení na obličeji, někdo využívá služeb kosmetických procedur a někoho, kdo nezávisle používá holicí strojek.Kosmetička nabízídepilace, depilace, depilace a holení.

V důsledku pravidelného uvolňování kůže z vegetace rostou chlupy, protože kůže v této oblasti je hrubá, ve své struktuře se stává hustší a tvrdší. Jemné chlupy navíc nemohou prorazit hustou vrstvu epidermy, v důsledku čehož vlasy rostou dovnitř. Nejčastěji se s takovým problémem setkávají muži, kteří každodenně oholí štětiny se strojem.

Není neobvyklé, že trvalý otěr kůže hadříkem způsobuje růst vlasů na těle . Na tomto pozadí kůže postupně mění svou strukturu, stává se silnější a tvrdší. Taková situace je však nejčastěji pozorována u žen, které pravidelně odstraňují tříslovou plochu. Těsné oblečení způsobuje těžké podráždění kůže, což vede k vrastání vlasů.

Pro informaci!Problémy s vegetací se mohou vyskytovat téměř na každé části těla. Ale nejčastěji se jedná o podpaží, tříslovou plochu, obličej, krk a nohy.

Atributy

Pokud člověk ví, proč vlasy rostou, bude pravděpodobně schopen předvídat situace, které takový jev vyvolávají. Ale navzdory tomu mnozí zavřou oči před viditelnými příznaky růstu vlasů v kůži, i když způsobují určité nepříjemnosti a nepohodlí. Prvním příznakem je otok a hyperémie v oblasti kůže, kde se pravidelně provádí depilace.

Časem se na tomto místě začne objevovat zánětlivý proces, a to svědění uzlíků atěsnění, která budou bolestivá na dotek.Někdy na místě těchto pečetí lze vidět špičku chlupů tmavé barvy.Po určité době zánětlivý proces ustupuje a na jeho místě mohou zůstat jizvy, jizvy a pozánětlivá hyperpigmentace.Často se vyskytují případy, kdy se vlasy v průběhu času stále proplétají kůží a nezávisle rozvíjejí svůj vlastní směr růstu.

Jaké je nebezpečí?

Málokdo si uvědomuje, že například růst strniště u mužů může mít nepříjemné a dokonce i nebezpečné následky.Pokud se pokusíte odstranit vlasy sami pomocí nástrojů, může to často vést k infekci uvnitř folikulu a přeměně uzlíků na puchýře.A pokud to bude doprovázeno určitými faktory, proces se může proměnit v chronickou patologii.

Důsledky jsou následující:

 • bakteriální infekce kůže;
 • výskyt hyperpigmentace na kůži;
 • tvorba keloidních jizev a jizev;
 • Folikulární zánět, tj. Folikulitida.
 • ​​

Problém vyžaduje diagnózu v lékařském zařízení, protože pouze lékař může rozlišit skutečnou folikulitidu od pseudofolikulitidy.Ve druhém případě se všechny nepříjemné symptomy objeví pouze při trvalé depilaci jednou metodou a v případě ukončení holení nebo při změně techniky klinický obraz zmizí.

Jak se zbavit zarostlých vlasů?

Růst vlasů je doprovázen vícenež nepříjemné symptomy a následky, proto, když identifikuje problém, je lepší, aby se člověk poradil s dermatologem nebo trichologem a přijal opatření.Technika, jak se zbavit zarostlých vlasů, může být několik, například:

 • Při návštěvě kosmetického salonu provede odborník profesionální odstranění zarostlých vlasů a obnoví normální stav pokožky a zabrání takovým situacím v budoucnu.
 • Před každým následným odstraněním štětin je nutné použít kosmetické prostředky ke změkčení pokožky.Například, kompletní s epilátorem je připojeno speciální tvrdé rukavice, které potřebujete k léčbě kůže.Pro muže musíte nejprve páru pokožku ohřát teplou vodou a pak použít holicí pomůcku.
 • Každý postup odstraňování chloupků by měl být prováděn střídavými nástroji a technikami.Například dnes zítra odstraňte strniště břitvou elektrickým holicím strojkem a příště voskem.
 • Jsou-li na kůži místa s zarostlými chlupy, je třeba na toto místo aplikovat vatu nebo hadřík navlhčený v horké vodě po dobu 10-15 minut.Dále, s antiseptickým roztokem, musíte zpracovat jehlu a pinzetu, chytit vlasy jehlou a pak ji odstranit pinzetou.Místo odstranění musí být otřeno vatovým tamponem namočeným v měsíční tinktuře.

Odborníci doporučují mužům, kteří mají po holení štětin zapálenou kůži, nejméně 1-2 dny v týdnu, aby pokožce poskytli odpočinek od expozice.čepel.Je také žádoucí, aby se střídavě stříhal holicí strojek a stroj nebo elektrický stroj.

Co dělat?

Před každým postupem holení štětin pro muže s kůží, která je obzvláště citlivá a náchylná k požití vlasů, by měl být na obličej aplikován teplý obklad. V případě již zarostlých vlasů nesmí být v žádném případě používán ostrý předmět, který by nebyl dezinfikován antiseptickým roztokem .Také, pokud člověk zjistil, jaký způsob depilace vedl k tomuto problému, nemůže být čas od času opakován.

Je vhodné nalézt techniku, pomocí které by se snížilo riziko růstu vlasů na minimum.Pokud dojde ke zpřísnění kůže a zarostlé srsti, nemůžete ji stlačit společně s žárovkou, protože vnitřní vrstvy kůže budou trpět.Bylo by také nevhodné rozhodnout o odstranění zarostlých vlasů depilačním krémem.

Preventivní opatření

Tak, aby člověk co nejméně trpěl nebo nikdy nenarazil na situaci, kdy na obličeji roste vlasy po holení,každý den stačí, aby dodržoval několik pravidel prevence.Konkrétně:

 • před každým oholením byste měli provést oloupání kůže;
 • Kůže obličeje musí být předehřátá teplou vodou;
 • vlasy na holení jsou nezbytné pouze podél linie jejich růstu;
 • po každém holení by měl být na kůži nanesen změkčující kosmetický přípravek;
 • můžete použít nástroje, které zpomalují růst vlasů;
 • jemnou pokožku lze vyživovat salicylovou mastí;
 • Je třeba se vyvarovat styku kůže se syntetickými tkáněmi.

Přínos moderního trhu pánské kosmetiky nabízí širokou škálu výrobků, díky kterým se holení bude provádět s hladkými hladkými pohyby a pokožka po zákroku zůstane měkká a zvlhčená.

Populární vlasové přípravky proti zarůstání vlasů

Kosmetický nebo léčivý přípravek od předních odborníků může pomoci osobě s růstem vlasů.Trh s takovými produkty nabízí obrovský výběr mastí a krémů, jejichž použití vede k odstranění zarostlých vlasů na kterékoliv části těla.

.a také má imunomodulační účinek.

 • Salicylová mast- parí pokožku a odstraňuje odumřelé kůže.
 • Ichthyolová mast- s pomocí obalů po dobu 48 hodin se můžete zbavit zarostlých chlupů.
 • Poradenství! V kosmetickém salonu je možné se zbavit zarostlých chlupů peelingem a praním kůže, laserovým ošetřením nebo elektrolýzou.

  U mužů náchylných k tomuto problému mohou být pro profylaxi po každém holení štětin použity vlasové přípravky proti zarosení.Z kosmetiky proti vdechování lze rozlišit následující:

  • mast „Barc Bump Down“ s glykolovou látkoukyselina v kompozici;
  • Bumový krém pro holící strojky Alpha Mane Razor;
  • krém „Arábie“ s hodnotnými kyselinami ANA;
  • Depilflax Lotion;
  • Foley-End krém z Itálie od značky BEAUTY IMAGE;
  • "karamelové" gelové sérum;
  • hedvábný orchidejový gel od firmy Oriflame;
  • pleťové mléko z Austrálie;
  • Gloria Lotion a kol.

  Tyto výrobky se nejčastěji prodávají ve specializovaných prodejnách profesionální kosmetiky, jakož i prostřednictvím zdrojů na internetu. Tyto pleťové vody, krémy a gely pokožku zjemňují, odstraňují zrohovatělou vrstvu, vyživují ji do nejhlubších vrstev, zabraňují vzniku alergií, podráždění a zarůstání vlasů. Snadno se aplikují, okamžitě vstřebávají, zpomalují růst vlasů, mají protizánětlivé a léčivé účinky.

  Závěr

  Neměl by se přehlédnout problém zarostlých vlasů po odstranění chloupků na kůži. Jsou-li přítomny všechny příznaky růstu vlasů a folikulitidy, je nutné po určitou dobu zastavit holení a depilaci, konzultovat s dermatologem nebo kosmetikem nebo odstranit chloupky podle uvedených pokynů. S pomocí krémů, mastí, gelů a pleťových vod proti zarůstajícím chlupům lze takové situaci předcházet předem.