Proč vlasy rostou na penisu: je to normální?

Růst vlasů na hlavě provokuje zmatenost a několik otázek, které nelze říci o růstu a stupni ochlupení těla. Lékařské potvrzení objasňuje, že růst vlasů na těle člověka je přirozeným procesem, který úzce souvisí s obdobím puberty. Mnoho mladých mužů přemýšlí o tom, proč vlasy rostou na penisu, když by to mělo být normální a proč se vlasy objevují v tříslech.

Jak praxe ukazuje, růst vlasů v intimních oblastech začíná v pubertě v době, kdy začíná puberta. A vzhled vlasů v podpaží, v místě knírek a vousů, v oblasti genitálií jsou všechny sekundární známky puberty. Ale co je zajímavé, ne každý člověk má vlasy na samotném penisu, což je těžké vysvětlit.

Příčiny růstu vlasů

Vegetace na těle a na hlavě je čistě dědičným faktorem, který je přenášen rodokmenem na genetické úrovni. Jak ukazuje praxe, velikost pohlavního orgánu, stupeň chlupatosti hlavy, těla, intimních míst, to vše je přibližně stejné u mužů stejné linie. Proto hlavním důvodem, proč vlasy rostou na penisu, je dědičnost.

Také mnohovýzkum, vědci došli k závěru, že vegetace na těle a hlavě, a to vzhled růstu vlasů, a to i na neobvyklých místech, to je naprosto přirozené a přírodní procesy.Mužský pohlavní hormon to může ovlivnit - testosteron.A pokud je hormon více než normou, může být pozorován zvýšený růst vlasů a jejich vzhled na jiných místech, kde dříve nebyl tento trend pozorován.

Je to normální?

Situace je považována za abnormální, když má člověk zvýšenou chlupatost kůže, ale řídnoucí a padající vlasy na hlavě.V tomto případě lékaři nejčastěji diagnostikují hormonální poruchy spojené s testosteronem.Pokud člověk roste vlasy na trupu svého penisu, žádný odborník takový proces nebude nazývat patologií, protože cibule jsou umístěny po celé kůži.

Pod vlivem různých faktorů jsou na některých místech vlasové folikuly aktivní, což dokazuje růst vlasů, v jiných - jsou ve spánkovém režimu.Pokud vlasy rostou na intimních místech, je to důležitý bod, protože vlasy v jeho funkci omezují určité feromony na lidské kůži.Čím vyšší je růst vlasů, tím silnější bude muž vypadat svůdně a přitažlivě tváří v tvář opačnému pohlaví.

Funkce vlasů

Také pro rozhodnutí o tom, proč a proč vlasy rostou na penisu, by se člověk měl seznámit se základními funkcemi takové chlupatosti.Vlasy v tříslech mají několikdestinace:

  1. Ochranná funkce- díky vlasům je oblast genitálií chráněna před patogenní mikroflórou (houby, bakterie) a zánětlivé a infekční procesy jsou často zapáleny.
  2. Přitahování pozornosti žen- vlasy si zachovávají feromony na těle, které přitahují pozornost opačného pohlaví, kromě žen na podvědomé úrovni chlupatosti určují samce s vysokým testosteronem.
  3. Komfort- pokud odstraníte vlasy v oblasti slabin, to vše způsobuje podráždění, zarudnutí, svědění, tolik mužů se raději nedotýká chlupů v oblasti třísla.
  4. Stres- je známo, že postupy odstraňování chloupků nebo odstraňování chloupků způsobují stresové reakce organismu, které dříve nebo později negativně ovlivňují zdraví, metabolismus atd.
  5. Dodatečná sexuální stimulace- jsou-li na trupu penisu chloupky, mohou během pohlavního styku poskytovat další stimulaci ženských pohlavních orgánů.

Obecně lékařská praxe ukazuje vzácné a izolované případy, kdy vlasové folikuly působí na kůži mužského penisu.A i když je pozorována vlasová linie takové atypické oblasti, mluvíme o několika malých chlupech a ne o husté hlavě vlasů.

Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog.Expert na rodinné vztahy.Rodinný psycholog.
Hlava kůže a hlavy je druh termostatu, který chrání pokožku a lymfatické uzliny před teplotními extrémy.

Co dělat, když vlasy rostou: střih nebo nestojí za to?

Pokud však člověk čelí takové choulostivé situaci, bude otázka, co dělat, když rostou vlasy, první věcí, která v jeho hlavě vyvstane. Zde je třeba nejprve přemýšlet o tom, zda stojí za to dotknout se těchto vlasů vůbec, vyčistit je nebo nechat na pokoji. Hodně záleží na psychickém pohodlí člověka, jeho postoji k přítomnosti vlasů v oblasti třísla.

Pokud chce člověk odstranit vlasy z kůže penisu, není nutné se zabývat vlastní depilací. Profesionální techniky mohou pomoci vyřešit problém, a to:

  • laserová epilace v lékařském nebo kosmetickém zařízení;
  • voskování pod vedením specialisty.

Pouze speciálně vyškolená osoba bude schopna odstranit nadměrnou chlupatost na intimních místech, aniž by pacientovi způsobovala nepohodlí a poškození. Kromě toho zaručuje depilace dlouhodobý výsledek ve srovnání s obvyklou depilací. Specializované salony také nabízejí intimní účesy, které mohou takové problémy řešit.

Lékaři z takových možností, jako je laser, depilace vosků, mechanické holení a intimní stříhání vlasů, preferují a doporučují pacientům poslední možnost. Za prvé je to co nejbezpečnější a za druhé, úhledně zastřižené vlasy v oblasti genitáliíchrání fyziologické vlastnosti a funkce vlasů, zabraňuje negativním účinkům holení, svědění, pálení a podráždění.

Závěr

Vlasy v tříslech jsou normálním ukazatelem zralého muže, ale vzhled vlasů na samotném penisu je vzácností.Odborníci zároveň nemluví o patologii a odchylce, pokud jsou viditelné vlasové folikuly a chlupy na kůži penisu.Spíše je považován za individuální charakteristiku mužského těla, důsledek genetiky nebo vysoké hladiny testosteronu.Vyčistěte vlasy na penisu nebo odejděte, což je pro každého člověka velmi osobní záležitost.