Proč piloti nesmějí nosit vousy?

Mnozí z nich si během svých cest všimli, že piloti pravidelných letadel jsou vždy hladce oholeni.To je také jasně viditelné ve všech slavných filmech "Catch Me If You Can" a "Pearl Harbor".Také nyní je to zvláště patrné na pozadí obecného způsobu nošení tlustých vousů.

Mnozí říkají, že povinné holení je běžnou chartou, kterou by měli dodržovat i piloti civilního letectví.Je to pravděpodobné, ale rád bych vám o této skutečnosti ještě více sdělil.

Proč piloti nesmějí nosit vousy?

Hlavním a závažným faktorem, kvůli kterému je pilotům zakázáno nosit vousy, je bezpečnost celého letadla.

Skutečností je, že v případě nouze musí piloti nosit kyslíkové masky.V případě svěžího vousu se jednoduše nezapojí do obličeje a v důsledku toho ohrozí život pilota a všech cestujících.Každý ví, že ovládání letounu zcela závisí na kvalifikaci a všeobecném zdraví pilota, a proto bylo takové pravidlo zavedeno.

Kdo jinému je zakázáno nosit vousy?

Existují i ​​jiné profese, ve kterých je nošení vousů přísně kontraindikováno.Například, všichni servisní pracovníci by měli holit vousy a sbírat vlasy v drdolu, protoženebezpečí, že by se mohl dostat do misky nebo nápoje. Zaměstnanci metra, železnice, osoby ve veřejné správě, úředníci a politici zpravidla také zkrátili své vousy. To je věřil, že takový rámec oblékání je navržen tak, aby přidal pevnost pracovníka, a pomůže ostatním lidem využít sebe. Zpravidla platí, že oblékání učitelů, učitelů je určeno interním harmonogramem instituce.

Pro informaci!Personál záchranné služby, hasiči nemají právo nosit vousy vzhledem k tomu, že bude také zasahovat do vybavení a porušovat plnou těsnost.

Ve většině případů bude vousy velkou výhodou v místě, kde jsou velké teplotní rozdíly. Námořníci, horolezci, archeologové a jen ti, kteří si mohou dovolit úplnou péči, dávají přednost pěstování vousů.

Stručný závěr

Někdy, když jdete po silnici nebo v restauraci, je nesmírně důležité věnovat pozornost personálu. Jeho chování, zejména oblékání, může hodně říci o založení nebo řízení letové služby.

Právě díky těmto přísným pravidlům si zástupci výše uvedených profesí mohou dovolit neohýbat se jen během dovolené nebo dlouhodobé dovolené.

Pokud potřebujete hladké a bezpečné oholení, můžete použít elektrický holicí strojek, stejně jako pro ty, kteří rádi spojují kvalitu se starověkem - holicí strojek ve tvaru T nebo nebezpečný holicí strojek.