Proč nerostou štětiny, jaké jsou důvody?

Vegetace na tváři muže je známkou mužskosti, síly a dobré genetiky. Mnoho žen si všimne, že právě vousy určují v člověku tvrdost charakteru, brutalitu a charisma. Kromě toho, nejnovější módní trendy deign vousatých, jako vousy všech druhů a typů jsou opět populární. Ale co muži, kteří mají štětiny, nerostou rovnoměrně a silně?

Nejdříve se musíte poradit s lékařem trichologem nebo endokrinologem. Je to lékařský odborník, který bude schopen přesně určit důvody, proč strniště na tvářích a bradě neroste. Dále, počínaje založenými faktory, je možné vybrat vhodné techniky, jak zvýšit růst vlasových vlasů. Mohou to být tradiční recepty, domácí péče nebo použití kosmetických a zdravotnických prostředků.

Kdy začne štětina růst?

Psychologové a sociologové si toho muže všimliVousy činí jeho majitele sexy a atraktivní v očích opačného pohlaví. Mnozí uspějí s pomocí tlustého vousu nebo strniště, aby zakryli nedokonalosti vnějšku, některé nedostatky a asymetrii obličeje. Ale aby pěstovali vousy, mnoho mužů musí vynaložit mnoho úsilí a práce, aby stimulovalo růst vlasů.

Pro všechny muže začíná období, kdy knír a vous roste, v různém věku. Někdo má štěstí a první chmýří se vydává ve věku 16 let, jiní nedokážou pěstovat vousy ani ve věku 30 let. Hodně záleží na národnosti člověka, genetických faktorech, životním stylu a délce puberty. Začíná ve věku 14 let a trvá až 20 let, během tohoto období může začít růst vlasů.

Hlavní faktory ovlivňující růst štětin

Abychom předpověděli věk, kdy štětiny začnou růst nebo zjistit, proč nerostou, musíte věnovat pozornost faktorům, které ovlivňují. Odborníci poukazují na několik takových důvodů, mohou to být dědičné vlastnosti lidského těla, jeho věk, zdravotní stav, životní styl, hormonální a psycho-emocionální pozadí a mnoho dalšího.

Státní příslušnost

Pokud štětiny rostou špatně, je nutné nejprve analyzovat jejich národní identitu a jaké rysy jsou pro ni typické. Například u mužů orientální krve a typu vzhledu by neměly být vůbec problémy s plnovousem a jinou vegetací na těle. Tihle kluci uspělipěstovat knír a strniště již v období dospívání.Ale severní národy, slovanské národnosti, čínské a japonské štětiny a kníry jsou zcela atypické, mohou se objevit mnohem později.

Pro informaci! Existují lidé, jejichž štětiny nerostou vůbec, například Indiáni, Asiaté a národy dalekého severu.

Dědičnost

Mnoho mužů chce tolik pěstovat husté a odvážné vousy, ale jen vzácné chmýří roste.Musíte věnovat pozornost své genetice a dědičnosti, protože mnoho rysů vzhledu a charakteru jsou předávány po celé generace podél klanové větve.A kdyby v rodině nebyli žádní muži s hustým a dlouhým vousem, je nepravděpodobné, že by člověk měl možnost tuto tendenci změnit.

Nedostatek testosteronu

Pokud vousy na některých místech rostou špatně nebo obecně na celé osobě, nejpravděpodobnější příčinou může být hormonální nerovnováha.Pro vegetaci na obličej a tělo splňuje pohlavní hormon testosteron.Když je hojný, muži často začínají ztrácet vlasy na hlavách, tvoří plešatý skvrny, a když je nedostatek hormonu, štětiny a kníry nezůstávají husté a rovnoměrné.Hladina testosteronu může být ovlivněna nadváhou, špatnou stravou, nízkou pohyblivostí nebo vyčerpávajícím cvičením, stejně jako špatnými návyky.

Mladý věk

Mnoho chlapců se domnívá, že vousy by již měly aktivně růst ve věku 18 let.Ve skutečnosti hodně záleží na období puberty, zdravotním stavu mladého muže a jeho hormonálním pozadí.Nejvyšší věk je pozorován ve věku 14-18 lethladiny testosteronu, což také není zcela příznivé pro růst štětin. Proto většina mužů slovanské národnosti a typ vzhledu vousů začíná růst po skončení puberty, tj. V 18-20 letech.

Zpožděná puberta

U některých mužů může období puberty v důsledku dědičnosti a genetické predispozice začít o něco později a být zpožděno. To také přispívá k různým onemocněním, chronickým onemocněním a dalším poruchám v těle. V důsledku toho, vzhledem k opožděnému sexuálnímu vývoji chlapce, je růst štětin také zpožděn na určitou dobu.

Špatný životní styl

Důležitým faktorem, proč strniště na tvářích neroste, je životní styl člověka. V tomto případě musí člověk přehodnotit svůj rytmus života, návyky, závislosti, jídlo a mnoho dalšího. Je známo, že kouření, pití alkoholu a nadměrná konzumace potravin obsahujících kofein mohou ovlivnit hormony a hladiny testosteronu. Zvláštní pozornost by měla být věnována hmotnosti, protože také narušuje rovnováhu hormonů. Další informace o výživě pro růst vousů .

Nedostatek vitaminu

Lékaři poznamenávají, že pro plný a včasný růst štětin je nutné jíst vyváženou stravu, aby tělo doplnilo své zásoby zdrojů. Kromě potravin, může být zdrojem nezbytných vitamínů vitamín-minerální komplex nebo jednoduchýmultivitaminy z lékárny.Je nutný růst štětin:

  • vitamin Apro zvlhčení vlasových folikulů;
  • vitamin B3pro urychlení průtoku krve;
  • vitamin B5ke zlepšení metabolických procesů;
  • vitamín Ek nasycení vlasových folikulů a zlepšení průtoku krve.

Rovněž vitamín B9 nebo kyselina listová napomáhá růstu a růstu vlasů a biotinu nebo vitaminu B7 zabraňuje vypadávání vlasů a vypadávání vlasů.Kyselina askorbová nebo vitamín C čistí tělo toxinů a škodlivých látek, chrání cévy před křehkostí, podporuje normální průtok krve.

Stres

Depresivní psycho-emocionální stav, stres a neuróza mají negativní vliv na celkové zdraví, imunitní systém a zdraví.Tělo utratí více prostředků na obnovu, což vede k beriberi a nedostatku potřebných látek.To vše způsobuje vypadávání vlasů, zhoršení vnějších dat osoby, zhoršení chronických onemocnění, což negativně ovlivňuje růst strniště u člověka.

Poškození kůže v důsledku nesprávného holení

Každý člověk musí být schopen holit štětiny správně, jinak to nepříznivě ovlivní jeho další růst. Nesprávné holení narušuje strukturu vlasů, což má za následek zarůstání vlasů .V průběhu času, vousy začnou růst nerovnoměrně, vzácné oblasti s plešatými místy.

Co mám dělat, když mám špatný růst?

Ve skutečnosti jsou tyto možnosti v nepřítomnostirůst strniště, vše ano - je to trpělivost a počkejte, až přijde věk na vzhled prvního obličeje, stejně jako výzva pro odborníka v této oblasti, tedy trichologa.Lékař provede diagnostiku za účelem vyloučení jakýchkoli vnitřních poruch a nemocí, po kterých by se situace měla radikálně změnit.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat vašemu životnímu stylu, který může oddálit období růstu vousů.V ideálním případě by ráno člověka mělo začít nabíjením, jídlo bude rozmanité a vyvážené, procházky na čerstvém vzduchu jsou dlouhé a časté a neměly by existovat žádné špatné návyky a nezdravé jídlo.Fyzická aktivita urychluje průtok krve, zlepšuje metabolismus a zvyšuje hladiny testosteronu.

O kůži se můžete starat pomocí olejů - lopatek a lopuchu, jakož i etherů.Po smíchání složek se olejový roztok ohřeje dlaněmi a protřepe se do pokožky obličeje podél linie růstu štětin.Masku je třeba omýt za hodinu teplou vodou a mýdlem.K olejům lze přidávat hořčičný prášek, eukalyptový olej nebo jehličí, červenou papriku.Léky by měl předepisovat pouze lékař.

Pro informaci! Kosmetické přípravky a přípravky, které obsahují látku Minoxidil může urychlit růst štětin.Ale musí být použity po jmenování lékaře a na dlouhou dobu, aby se konsolidované výsledky.

Kdy byste měli začít znepokojovat?

Zrání mužského těla spadá na dobu 25 letlet, a pokud v této době růst strniště nezačne, stojí za to navštívit lékaře a podstoupit komplexní vyšetření na klinice. S největší pravděpodobností existují některé vnitřní porušování nebo genetické rysy, které inhibují pubertu a růst vousů. U zdravého člověka v tomto věku by měl vous růst rovnoměrně a hustě.

Doporučení endokrinologa

Lékaři radí všem lidem, aby se dívali na své otce a dědečky na jejich obličejové vlasy, aby pochopili, jaký druh strniště by měli mít. A aby se tento okamžik nezdržel, musíte se vyvarovat stresu, nespavosti, neurózy, špatné výživy a vyčerpávajícího zatížení v posilovně.Pravidelně je nutné brát vitamíny pro mužské tělo a kontrolovat zdravotní stav na klinice.

Hormonální pozadí ovlivňuje všechna kritéria člověka - plodnost, sexuální aktivita, vzhled, hmotnost, vegetace na hlavě a těle, hlas, síla a mnoho dalšího. Proto, k normalizaci hladiny pohlavních hormonů, musíte vést zdravý životní styl, jíst plně, udržet fyzickou aktivitu a pravidelně darovat krev k určení hladiny testosteronu v těle.

Závěr

Jestli strniště na obličeji neroste, i když věk muže naznačuje hustý vous, knír a tanky, měli byste věnovat pozornost vnitřnímu zdravotnímu stavu a genetice. Někdo na rodové linii by měl čekat na vzhled strniště mnohem později, a někdo prostě nemá dostatek testosteronu v těle nebo potřebné vitamíny.Silný a dlouhý vous je především známkou zdravého a silného muže bez špatných návyků a vnitřních patologií.