Proč nerostou kníry u mužů: vezměte v úvahu hlavní důvody

Pro mnoho mužů je vousem příležitost realizovat své tvůrčí nápady a touhy, změnit obraz a vnější obraz, přitáhnout pozornost opačného pohlaví.Je známo, že móda pro vousy probíhá již několik let a pokrývá celý svět.Mnoho slavných osobností zakrývalo bradu tlustým strništěm a knírkem.Ale co muži, kteří mají strniště a knírek, nerostou vůbec?

Je možné přesně určit, proč knírek neroste s pomocí odborníků, nejčastěji to mohou být trichologové nebo endokrinologové.A teprve po přesné identifikaci příčin takového jevu může člověk najít nejlepší způsoby stimulace růstu knírek.Pokud je otázka, proč knírek neroste pod nosem, mladí kluci z adolescence, v tomto případě stačí být trpělivý a čekat.

Důvod slabého růstu vousů

vůbec nebo špatně a pomalu rostou, což je s největší pravděpodobností důsledkem negativního dopadu určitých faktorů.Důvodem může být:

  1. Genetická predispozice .V takovém případě bude možné posoudit, jaký druh vlasů v obličeji má člověk v budoucnu, pokud se podíváte na příbuzné a jejich vousy a kníry.Pokud váš otec, dědeček a dalšímužští členové rodiny, vousy a knírky rostly pomalu, nerovnoměrně a zřídka, pravděpodobnost opakování jejich účasti je poměrně vysoká.
  2. Nedostatek testosteronu v těle .Z tohoto pohlavního hormonu přímo závisí na všech příznacích mužské mužskosti - jeho postava, svalnaté tělo, tloušťka a růst vlasů na těle a hlavě, sexuální aktivita a plodnost.Snížení hladiny testosteronu znamená, že vousy a kníry nejsou, nebo rostou velmi pomalu a nerovnoměrně.
  3. Špatné návyky .Kouření obecně negativně ovlivňuje stav kůže a vlasů, protože nikotin snižuje hladiny testosteronu a také narušuje metabolické procesy.Totéž lze říci o pití alkoholu.
  4. Nevyvážená výživa .Vzhledem k nedostatku prospěšných vitamínů a zdrojů v těle jsou metabolismus a další procesy narušeny.V průběhu času vede nedostatek vitamínů ke ztrátě vlasů, depresi imunitního systému a dalším poruchám.Proto je velmi důležité jíst různé přírodní produkty.
  5. Depresivní psycho-emocionální stav .Častý stres, nedostatek spánku, morální a fyzická únava ovlivňují zdraví, hladiny testosteronu a tím i růst knírek a vousů.

.Odborníci vám doporučují kontaktovat kliniku pro úplné vyšetření, které ukáže přesně důvody pomalého růstu.vlasy nebo její absolutní nepřítomnost.

Co dělat?

Jestliže muž zjistil, proč knírek a vousy nerostou nebo nerostou, ale extrémně pomalu a nerovnoměrně, je možné zvolit metodu pro nápravu takové situace.

Musíme začít změnou životního stylu, zvýšit mobilitu, změnit stravu, vzdát se špatných návyků.Pokud to nestačilo, můžete využít pomoc léků a tradiční medicíny.

Lidové léky

Netradiční konzervativní metody naznačují, že člověk by měl začít užívat multivitaminy a komplex vitaminových minerálních přípravků.

Farmakologie nabízí mnoho takových vitamínů, které specificky stimulují vousy a růst vousů.Musíte také použít co nejvíce vody, na které závisí krevní oběh, metabolické procesy a metabolismus.

Recepty na tradiční medicínu jsou následující:

Tinktura ženšenu .Přírodní zdroj ve formě tinktury se prodává v lékárnách, pokud je člověk užíván podle pokynů, přirozeně zvyšuje hladinu testosteronu, imunitu, sílu a zdraví.

Ořechy a semena .Tyto produkty jsou bohaté na vitamíny E, stejně jako užitečné kyseliny a tuky, díky nimž vousy a vousy rostou lépe u mužů.Je nutné je používat často, ale v malých porcích.

Oleje .Pro urychlení růstu vousů použijte ricinový olej a olej z lopuchu, které jsou smíchány, zahříványdlaněmi a vtírá se do kůže obličeje.Masku je třeba omýt z oleje za 1 hodinu.Procedura se opakuje třikrát týdně po dobu 3-6 měsíců.

Křoviny .Je odebrán jakýkoliv základní olej, smíchaný s jemně mletou kávou, po které se používá jako křovinořez pro urychlení krevního oběhu.Postup se provádí 1 krát týdně.

Cvičení .S pomocí silového tréninku může člověk přirozeně zvýšit hladiny testosteronu.

Důležité! Všechny uvedené metodiky zaručují vysoké výkonnostní ukazatele, pokud jsou uplatňovány komplexně, pravidelně a systematicky.

Léky

Jedinou uznávanou lékařskou látkou, která může způsobit knírek a růst vousů a urychlit ji, je Minoxidil.Tato složka rozšiřuje krevní cévy, urychluje krevní oběh, který probouzí „spící“ žárovky a stimuluje vznik nových folikulů.Minoxidil může být ve formě tablet, je důležité zvolit správnou dávku, aby nevyvolávaly vedlejší účinky.

Odborníci radí používat léky obsahující malé procento minoxidilu, protože tyto látky jsou mnohem bezpečnější.Může to být masti, krémy, balzámy, pleťové vody a spreje.Farmaceutické společnosti vyrábějí různé léky s roztokem Minoxidilu.Musí být používány po dlouhou dobu, aby se výsledek vyřešil.Jinak vypadnou nové chlupy.

Doporučení lékaře

Zahájit bojPro růst vousů lékaři radí s úplným vyšetřením na klinice. Člověk se může s takovými odborníky poradit jako s trichologem a endokrinologem. Dále musíte radikálně změnit svůj životní styl, vzdát se špatných návyků a závislostí na potravinách.

Strava by měla sestávat hlavně z bílkovinných potravin, komplexních sacharidů a tuků. Paralelně můžete užívat speciální vitamíny pro růst knírek a vousů.

Další informace o produktech růstu vlasů na obličeji!

Závěr

Jestliže člověk nemá vousy a kníry a věk již naznačuje přítomnost vousů, s největší pravděpodobností jsou v těle vnitřní poruchy. Pouze stanovením příčin takových problémů se štětinami můžete najít nejlepší způsoby léčby vousů a vousů. Začněte lépe se zdravým životním stylem, dobrou výživou a používáním čisté přírodní vody. Pomohou také všechny druhy lidových prostředků a receptů. Ale k lékům léky musí uchýlit jako poslední možnost, a to až po schválení lékařem.