Proč neroste vousy na tvářích a co dělat?

Většina žen dává přednost mužům brutálním, charismatickým a sebejistým. Abychom zdůraznili všechny tyto vlastnosti v charakteru, mohou mít vlasy na obličeji, a to knírek, kotlety a vousy. Existují však obtíže s pěstováním vousů a mnoho lidí se diví, proč na jejich tvářích nerostou vousy. Vlasy na obličeji mohou navíc zcela chybět, rostou vzácně a nerovnoměrně.

Aby bylo možné rozhodnout, co udělat pro nápravu této situace, je důležité, aby muži analyzovali svůj životní styl, kontrolovali zdravotní stav na klinice, aby přesně určili důvody nedostatku růstu vousů na jejich tvářích. Teprve po stanovení faktorů negativního vlivu lze najít optimální, a co je nejdůležitější, účinnou metodu stimulace růstu vlasů na tvářích a vousech.

Příčiny špatného růstu vousů na tvářích

Móda vegetace na obličeji se v průběhu celé existence lidstva periodicky rozvíjela a ustupovala. Dnes, vousy a kníry jsou opět na vrcholu popularity, a mnohomuži s plnovousem mohou přitáhnout pozornost opačného pohlaví a napravit některé nedostatky ve vzhledu.33Ne všichni muži dokážou vybudovat tlusté a rovnoměrné vousy, zejména v oblasti tváře.Mnoho chlupů roste zřídka, při různých rychlostech a může se lišit od stínu.Může to být několik důvodů.

Genetická predispozice

Hlavním důvodem nedostatku růstu vlasů na tvářích nebo jejich vzácnosti a nerovnoměrného růstu je dědičnost.To znamená, že pokud v rodu mezi mužskou polovinou nikdo neměl silnou a dlouhou plnovous, s největší pravděpodobností, a příští generace bude mít takový vzhled ve vzhledu.Silné vousy - znamení dobrých genů a síla rodu.

Špatný způsob života

Dalším běžným důvodem, proč vousy nerostou dobře, je špatný způsob života člověka, přítomnost špatných návyků.Člověk se proto musí podívat na svůj život zvenčí a dát mu objektivní hodnocení.Většina špatných návyků vede k poklesu hladin testosteronu, na kterém přímo závisí růst vegetace na celém těle a hlavě.

Patří mezi ně kouření a zneužívání alkoholu, nadváha na pozadí škodlivých stravovacích návyků a přesycení těla potravinami a nápoji s vysokým obsahem kofeinu.Také negativně ovlivnitRůst vousů může být stav imunitního systému, nedostatek vitamínů a živin, což je typické pro mnoho mužů v období mimo sezónu. Pro růst vegetace a kvalitu vousů jsou zodpovědné vitamíny B, stejně jako A, C a E.

Národní a etnická příslušnost

Podle charakteristik organismu má každý národ své silné a slabé stránky, totéž lze říci o vegetaci. To dlouho bylo a doposud nejhustší, bohaté a dlouhé vousy se mohou pochlubit muži východního typu vzhledu a afroameričané. Tam jsou také některé národy mužů, kteří obecně zřídka zvládnou pěstovat dokonce malé strniště - Číňan, severní národy, a Japonec. Slované mají vousy, ale ne všechny.

Co dělat?

Pokud vousy většinou rostou pouze na bradě, musí člověk najít ty nejlepší způsoby, jak štětiny růst na tvářích se stejným rytmem a tloušťkou. Důležitou roli v těchto věcech hraje hormonální pozadí člověka, testosteron je zodpovědný za strniště a přesněji dihydrotestosteron. Chcete-li ji zvýšit, musíte upravit dietu, stupeň mobility a fyzické námaze, zbavit se stresu a nespavosti. Dále musí člověk poskytnout vousy kompetentní péči.

Sport

Nejjistější a nejzdravější způsob, jak stimulovat růst vousů, je sport. Faktem je, že nedostatečná úroveň mobility a zátěže člověka vede k přirozenémusnížení pohlavních hormonů, které jsou zodpovědné za růst štětin.Sportování bude dobré pro obecné zdraví z následujících důvodů:

 • eliminuje nadváhu, což snižuje testosteron;
 • zesílení upínací síly a modelování samčího obrázku;
 • zvyšuje odolnost vůči odolnosti a odolnosti vůči tělesu;
 • zlepšuje krevní oběh, což vede k lepšímu růstu vlasů;
 • podporuje lepší metabolismus;
 • varuje většinu onemocnění těla.

Současně je nutné správně popsat režim výcviku a odpočinku, protože přetížení a fyzické vyčerpání rovněž snižují hladinu testosteronu.Je možné fixovat výsledky z sportovních sportů s řádnou výživou, použitím vitaminových minerálních komplexů a péče o pleť a vousy.

Dieta

Množství vitamínů a cenných látek v těle, které jsou nezbytné pro růst tlustého a dlouhého vousu, přímo závisí na kvalitě potraviny, kterou člověk konzumuje.Musíte jíst různé potraviny, protože každý z nich obsahuje jedinečné látky ve složení.Výrobky by měly obsahovat bílkoviny, tuky a sacharidy, ale tuky a sacharidy by měly být několikrát nižší.

Denní dávka by měla zahrnovat:

 • Vitamin A- když je nedostatek, vlasy jsou křehké a suché.V potravinách je tento vitamin bohatý na mléčné výrobky, ryby, maso, dýně a mrkev.
 • Vitamin E- bez něj krev cirkuluje horší a vlasy jsou matné a křehké.Tento vitamín je bohatý na semena a ořechy.
 • Vitamin C- bez něj se průtok krve zpomaluje, v důsledku čehož je narušena výživa vlasových kořenů.Vitamíny jsou bohaté na jablka, citrusy, zelí a brambory.
 • Vitamíny skupiny Bjsou nepostradatelnými mužskými vitamíny pro růst vlasů, normalizaci hladin hormonů, zlepšení krevního oběhu, metabolismu, metabolismu, metabolismu tuků a bílkovin atd. Všechny tyto vitamíny najdete v kvasinkách,ryby, obiloviny, maso, kuře, bylinky, ořechy, rajčata atd. Další informace o vitamínech růstu vousů.
Důležité! Muž musí pít nejméně 2 litry čisté vody denně pro normální fungování všech systémů a orgánů, stejně jako zlepšení metabolických procesů.

Také pro růst brady potřebuje tělo člověka železo a zinek.Proto je důležité konzumovat co nejvíce přírodních produktů, které obsahují všechny výše uvedené složky.V podzimním nebo jarním období avitaminózy je nutné brát v úvahu také vitamínové minerální komplexy pro muže, které jako součást předpokládají takové vitamíny a stopové prvky.

Péče

S pomocí některých olejů, etherů a jiných prostředků může člověk vyřešit nejvíce zanedbávané potíže, když vůbec neroste vousy.Za tímto účelem odborníci doporučují uspořádat následující postupy péče o štětiny:

 1. Maska z eukalyptového oleje.Ve 4 dílech vody rozpusťte 1 díl oleje, navlhčete bavlněný tampon v roztoku a naneste na plochu lícní plochy.
 2. Maska z oleje z lopuchu a červené papriky.Vezměte 1-2 lžíce oleje, rozpusťte v něm špetku pepře,dobře promíchejte, otřete dlaněmi.Poté se olej aplikuje na pokožku obličeje, po 15-30 minutách, opláchněte teplou vodou a mýdlem.
 3. Olejová maska ​​Amla s hořčicí.V 60 ml oleje rozpusťte 3 lžíce hořčičného prášku, aby se hmota podobala konzistenci pasty.Maska se aplikuje na kůži, po 20 minutách se omyje.Na citlivou pokožku nelze takovou masku použít.

Je také velmi důležité řádně oholit tváře, za prvé, pleť obličeje je dušená teplou vodou.Dále naneste speciální nástroj pro holení, po kterém stroj oholí vlasy podél linie růstu.Umyjte obličej teplou vodou, osušte ručníkem a po holení naneste gelový balzám.

Je pravda, že vousy nemusí růst z nesprávného oholení?

Je velmi důležité, aby se člověk na počátku naučil, jak se správně oholit, aby nedošlo ke zranění kůže a vlasových folikulů.Při nesprávné péči a holení je struktura vlasů narušena, což vede k tomu, že vousy v průběhu času začnou růst nerovnoměrně.Dále, růst folikulů zpomaluje, respektive, a vousy mohou růst v některých oblastech pomalu nebo dokonce přestat růst.

Potraviny a vousy, kde je spojení?

Potraviny nejsou jen příležitostí člověka k energickému a naplňujícímu životnímu stylu, každý výrobek je zdrojem vitamínů, minerálů a dalších užitečných zdrojů pro fungování organismu.Nesprávná nebo špatná výživa proto může způsobit avitaminózu, oslabení těla, vnitřní poruchy a poruchy.

BStrava mužů by měla vždy obsahovat ryby, maso, zeleninu a ovoce, mořské plody, mléčné výrobky a čistou přírodní vodu. Pokud člověk nemá vyváženou stravu, je třeba pravidelně užívat multivitaminy a speciální vitamíny a minerální komplexy, aby se tělo naplnilo všemi potřebnými zdroji. Další informace o výživě pro růst vousů .

Doporučení endokrinologa

Pokud má člověk špatně rostoucí vousy, jsou na jeho hlavě plešaté skvrny, plešaté skvrny, je nutné navštívit endokrinologa. Během diagnózy bude krev věnována na stanovení hladiny hormonů, na které závisí kvalita a množství vegetace na hlavě a těle. Pokud jsou problémy s hormony, muž bude muset změnit svůj životní styl, možná lékař předepíše hormonální léčbu.

Endokrinolog také doporučuje zbavit se nadváhy, je-li přítomen, protože snižuje hladinu pohlavních hormonů a zvyšuje hladinu ženských hormonů v těle. Hormonální pozadí také závisí na některých vitamínech a stupni fyzické aktivity. Může se stát, že problémy s vousy způsobují patologii štítné žlázy, resp.

Závěr

Učiň růst brady na tvářích rychle, každý může být jednotný. K tomu potřebujete pouze sledovat své zdraví, vzdát se špatných návyků a závislostí na potravinách, vyrovnat rovnováhu fyzické aktivity a odpočinku. Zvláštní pozornost je třeba věnovatdávat výživu, protože to může vyvinout nedostatek vitamínů. Farmaceutické společnosti dnes produkují mnoho vitamínů specificky ke stimulaci růstu vousů. Ten dokáže výsledky opravit pravidelnou péčí o kůži a štětiny.