Proč muži mají jedno varle pod druhým?

Mužská fyziologie je velmi zajímavá věc, která má mnoho funkcí. Například většina zástupců silnějšího pohlaví má jedno vejce nižší než druhé a mnozí se o to začínají starat. Ne všichni lidé vědí, zda je to považováno za normu nebo za patologii, takže se začínají hodně bát.

Ve skutečnosti takový fyziologický rys nepatří k počtu závažných odchylek, ale stojí za to zvážit podrobněji, co by mělo být považováno za normu, a jaký stav se stane odchylkou. Každý člověk, který se zabývá touto otázkou, je podrobnější, aby si byl vědom toho, co je pro něj považováno za normu.

Struktura varlat

U samců jsou varlata umístěna přesně ve spodní části šourku, mají přibližnou délku 4,5 cm a šířku 3 cm. tloušťka jednoho varlata dospělého muže je přibližně 2 cm. Tato fyziologická jednotka je umístěna v suspendovaném stavu, a to na semennatých tubulech. Fyziologicky, levé varle visí pod druhým, a taková struktura je určena pro větší pohodlí. Výčnělek varlat se nachází na zadní stěně a párovaný orgán se skládá z parenchymu, který je uzavřen v bílé skořápce s vysokou hustotou. Varlata je rozdělena na segmenty speciálními oddíly, které jsou umístěnyradiálně.V každé žláze je přibližně 100-250 takových segmentů.

Proč je jedno varle nižší než druhé?

Proč je jedno vejce nižší než druhé, je-li to považováno za normu, je snadné odhadnout.Fyziologická struktura je taková, že je pro člověka jednodušší a pohodlnější pohybovat se.Levá varlata by měla být těsně pod, i když existují i ​​jiné případy, které okamžitě neindikují přítomnost patologického stavu.A tak, u zástupců silnějšího pohlaví, varlata nejsou umístěna na stejné úrovni z následujících důvodů:

 • to je poskytováno fyziologicky;
 • Vzhledem k tomuto uspořádání se varlata vzájemně nenarážejí;
 • , aby nedošlo k zásahu do zástupce silnějšího pohlaví při chůzi.
To je důležité! I když je takové uspořádání považováno za normální, z času na čas by člověk neměl zanedbávat návštěvu u lékaře, protože to pomůže zabránit mnoha chorobám a patologiím.

Symptomy patologie

Je-li jedno vejce umístěno mnohem níže než druhé a jedná se o patologický stav, projeví se takto:

 • a) snížení reprodukční funkce;
 • pravidelné nepohodlí v intimní oblasti;
 • znecitlivění v intimní oblasti.

Pokud jde o patologii, je pravděpodobné, že osivo je zkroucené, což významně zhorší reprodukční funkci a vyvolá pravidelné nepohodlí.Pokud se problém neřeší včas, je zde riziko, že se stane úplnou sterilitou.Navíc patologie, jako je nekróza,v důsledku nedostatečného přísunu krve, což může vést k závažné infekci celého organismu.

Poradenství! Primární diagnóza patologie může být provedena doma, proto je nutné strávit jen pár minut.

Metody diagnostiky a léčby

Pokud má člověk jedno vejce pod druhým a stále má nepohodlí, můžeme hovořit o přítomnosti vážné patologie.K identifikaci skutečného problému používají lékaři následující diagnostické testovací metody:

 • provádění močových a krevních testů;
 • ultrazvuk břišní;
 • ultrazvuk šourku;
 • Dopplerova sonografie.
 • ​​

Kromě toho na recepci lékař provede dechovou zkoušku, provede externí vyšetření.Pokud byla zjištěna patologie, může být léčena medikací prostřednictvím různých fyziologických manipulací.Pokud je problém dostatečně závažný, pak lékaři mohou navrhnout operaci.

Závěr

Ne vždy, je-li jedno varle umístěno pod druhým, lze to považovat za přijatou normu.Takový stav může indikovat přítomnost závažných patologií, dokonce i rakoviny.To je důvod, proč by měl zástupce silnějšího pohlaví pečlivě sledovat zdraví a okamžitě vyhledat pomoc lékaře.Tento problém je diagnostikován pomocí několika metod, které přesně určí patologii a učiní rozhodnutí lékaře týkající sezpůsob léčby.

Čím dříve muž navštíví lékaře, tím dříve zjistí, zda je problém a zda je třeba ho léčit.Pokud je patologie stále přítomna, je nutné striktně dodržovat doporučení lékaře a dokončit celý průběh léčby.Ano, mírný pokles varlat je normou, ale tento stav může být také problém.Proto je nutné včas kontaktovat lékaře, aby se problém dostal do kritického stavu, a co nejrychleji jej vyřešit.