Proč muž vousy: výhody a síla

V posledních letech, na ulicích můžete vidět mnoho mužských zástupců, kteří se neholí vlasy na obličeji, ale rozeznávají krásné vousy nebo kníry, a někdy všechny dohromady. Co je to? Pocta módě. Silná podlaha chce vypadat stylově a individuálně.

Ale muži ne vždy oholili vlasy, aby následovali módní trendy? Samozřejmě že ne. Ale proč tedy potřebuješ vousy?

Vousatý styl

Svůj specifický styl můžete zdůraznit nejen oděvem, ale i dalšími vnějšími faktory. Jedním z nich je design vousů a knírek.

Vousatý styl se v posledních letech aktivně těší. V tomto případě je snadné vysvětlit, proč je mužův poloholený obličejový obličej pro vyjádření vlastní individuality. Vlasy na obličeji mohou být nejen nedílnou součástí vzhledu, ale také zdůrazňovat vášeň svého majitele, závazek k určitému náboženství nebo dokonce charakter člověka.

Výhody vlasových vlasů se neomezují pouze na stylový faktor, existují i ​​další výhody.

Vousy Plusy:

 1. Možnost zdůraznit výhody osoby;
 2. Není třeba každodenního holení;
 3. Schopnost skrýt drobné vady obličeje;
 4. Komfort (někteří zástupci silnějšího pohlaví poukazují na to, že použití vousů v zimě je teplé).

Určité nedokonalosti mají také vlasy. Ale to, že jen muži nechodí vypadat úžasně stylově. Jak víte, krása vyžaduje oběť, takže všechny nevýhody mohou být odepsány.

Síla vousů

Mnoho starověkých mýtů a legend představuje obličejové vlasy jako maskulinní sílu. Muž bez ní nebyl považován za muže, protože před tím se silný sex nesetkal s oblečením, ale bradkou. Pevnost vousu se projevila v jeho tloušťce, délce, tvaru. Silné vousy byly symbolem dobrého plemene mužů. Ti, kdo nedostali tlusté vlasy, zůstali bez pozornosti a respektu. To je důvod, proč ve starověkém Rusku oholit vegetaci z obličeje byla považována za hanbu, ekvivalent k smrti.

Pokud jdete za hranice Ruska, můžete v historických údajích najít další zajímavý fakt: starověcí rytíři, kteří se zúčastnili válek, určitě měli vousy. Muži bez vlasů na tváři nebo mladí muži měli právo přinést jen zbraně.

Co znamená přítomnost vlasů na obličeji bojovníka? Vědci zjistili, proč je nutná vegetace tváří v tvář této kategorii osob. Je prokázáno, že lidé s plnovousem jsou nejodvážnější, odvážnější a odvážnější. Můžeme tedy bezpečně říci, že vousatí muži s hrdostírozeznat vegetaci obličeje nejen kvůli brutalitě ...

Jiní vědci ukázali, že vousy leží nejen v síle, ale také v moudrosti, takže klerici neoholují vegetaci z tváří.

Proč muži pěstují vousy?

Mnoho žen se zajímá o otázku, proč muži nosí vousy. Vlastníci vlasových vlasů sami odpoví na tuto otázku jinak:

 • Vyjádření individuality (v přítomnosti tvořivě zdobených vlasů);
 • Zjevení mužskosti;
 • Přilákání žen;
 • náboženské obřady;
 • Někdo je příliš líný na to, aby si oholil vlasy.

O tom bylo mnohem více odpovědí, z nichž hlavní jsou uvedeny výše. Proč někdy potřebujete vousy silný sex a on nechápe, pro něj je to jen část vzhledu.

Proč mladí kluci nosí vousy jsou pochopitelné, snaží se držet krok s dobou. Koneckonců, obličejové vlasy na obličeji nejsou prvním rokem v čele módních trendů. Proč krásně rozeznávají vlasy na tváři muže středního věku? Hlavní procento odpovědí muselo dát vzhled pevnosti. Důvody, kdy zralý muž vyrůstá vousy, jsou redukovány buď na způsob, jak zdůraznit moudrost života, nebo jednoduše zbavit každodenní únavu.

Důležité!Pro osoby, které jsou podle náboženství povinny nosit vlasy na obličeji, je holení zakázáno, jinak se rovná hříchu.

Co dává vousu člověku, kroměpozměněný vzhled, oni sami nevědí, proto ženy se na tyto otázky ani nemusí ptát.

Výhody nošení vousů

Na co člověk potřebuje vousy?Kromě jednoduché mužské touhy, neoholené obličejové vlasy mají některé výhody:

 1. Snížení rizika onemocnění .Za prvé, možnost infekce kůže zmizí.Po holení zůstávají na kůži mikrotrhliny, kterými se může dostat nepříjemná infekce.Za druhé, vlasy zabraňují pronikání ultrafialových paprsků, takže rakovina kůže je málo možná;
 2. Prodloužení kůže mládeže .Přímé ultrafialové paprsky přispívají ke stárnutí pokožky, její vegetace zpomaluje;
 3. Vous je síla .Taková věda jako psychologie tvrdí, že vousatí muži jsou vnímáni druhými jako silnější lidé než ti, kteří nemají vlasy na obličeji;
 4. Splatnost .Mnozí se na svůj věk nedívají, takže je neberou vážně například jejich nadřízení.Vegetace přidává věku mladistvým rysům;
 5. Sexuální přitažlivost .Mnoho lidí silnějšího pohlaví je přesvědčeno, že vypadají přitažlivěji pro opačné pohlaví, což jim dává další sexuální touhu.

Výhody neoholených obličejových vlasů jsou mnohem větší.Pokud člověk vyrůstá vousy, neznamená to, že by to jeho duše chtěla, možná je tento čin způsoben jedním (nebo několika) z výše uvedených důvodů.

Pro comuži knír?

Proč muži pěstují vousy je více či méně jasné. Ale proč potřebujeme knír silný sex? První faktor bude opět trendem v módě. Co jiného symbolizuje knír pro silnější sex?

 • mužskost;
 • Atraktivita;
 • Způsob, jak změnit obraz, a tím i život;
 • Schopnost zdát se chytřejší;
 • Skrytí emocí;
 • Věková změna.
Nemá smysl podrobně analyzovat každý z bodů, protože mají něco společného s důvody pro vousy, a tyto důvody byly vzaty v úvahu. Jediná věc, o které můžete mluvit, je možnost skrývat emoce. Psychologové říkají, že drzý úsměv nebo hněv z mírně zvednutého horního rtu se často skrývá pod knírkem tak, aby lidé kolem vás nemohli odhadnout pocity majitele vlasových vlasů.

Proč se mužský knír rozhodně nedá zjistit. Individuální touha každého může mít za sebou mnoho důvodů.

Psychologie vousů a knírek

Moderní zájem o vlasy na obličeji nemohl být ignorován a věda. Psychologie se podrobně zabývala studiem mužského přístupu k tomuto tématu. Po určité době jsou odborníci této vědy připraveni odpovědět na řadu otázek týkajících se touhy po mužské touze po tom, aby si nevyholili vlasy.

Co říká vousy u mužů

Hlavně muži pěstují vlasy na tvářích nejen pro sebe, ale i pro opačné pohlaví. Opravdu však ženy takový pohled přitahují?

Ženy vousyv člověku mluví o některých mužských stranách:

 1. Maskulinita;
 2. Splatnost;
 3. Dominance;
 4. Odvaha;
 5. Úspěch;
 6. Diligence.

Ženy a ženy toto přidají mužskému pohlaví s vlasy na obličeji a více.
Pokud chce člověk s ohledem na ženu ukázat svou připravenost k dětem, pak v tom bude velká pomoc vousy, protože takový člověk bude vždy vnímán slabším sexem jako vynikající otec.
Co však jejich bratří bratři čtou na vousaté tváři?Za prvé, originalita.Za druhé, silný charakter.A třetím bodem bude úspěch v kariéře (ale to je pod podmínkou, že vegetace je dobře upravená, krásně zdobená).

Vousy každého člověka řeknou něco jiného.Ale hlavní stereotypy odhalené psychology zůstávají nezměněny.

Důvody pro pěstování vousů u mužů

Psychologické důvody pro pěstování vlasů nejsou příliš početné.Hlavní z nich jsou pouze tři:

 • Psychologové říkají, že stejně jako u žen, i muži jsou schopni zažít zlomové body ve svém životě změnou vzhledu.Někdo změní vlasy, někdo styl oblečení, a tam jsou ti, kteří pěstují vousy.Tímto způsobem si člověk jistě změní průběh svého života;
 • Způsob, jak vystoupit z davu, zdůraznit osobnost člověka nebo přitáhnout pozornost;
 • Dalším nejoblíbenějším důvodem pro pěstování vlasů je to, že člověk s vegetacína tváři vypadá atraktivněji pro ženy. Jsou si jisti, že to nejen zdůrazňuje jejich postavení, ale také sexualitu.

Nicméně přítomnost neoholených vlasů v obličeji však není vždy důsledkem lidské psychologie. Moderní svět považuje vousy za módní trend, nic víc.

Dnešní móda je pro mnoho lidí velmi důležitá. Muži začali pozorněji sledovat svůj vzhled a sledovat nové produkty a trendy. Ale ne každý je připraven držet krok s dobou, a někteří muži neholí vlasy na obličeji, což způsobuje jiné faktory. Proč muž vousy? Síla, sebevyjádření, přitažlivost nebo její přítomnost jsou ukryty psychologickými důvody - nikdo to nebude vědět. Hlavní věc je, aby se člověk cítil sebejistě a pohodlně s plnovousem nebo knírkem.