Proč je jedno varle větší než jiné: je to normální?

Každá část těla je důležitá pro plný život a lidské zdraví.Každý subjekt přebírá své individuální vlastnosti, funkci a účel.Například, v mužském těle, zvláštní pozornost by měla být věnována varlat, nebo jak oni jsou voláni testes.Ne každý ví, proč jedno varle může být větší než druhé a zda je považováno za odchylku od normy.

Navzdory skutečnosti, že všechny spárované orgány a útvary v těle jakékoli osoby mají nepostřehnutelnou asymetrii, rozdílná velikost varlat často zavádí muže do strnulosti a stavu vzrušení.Lékaři říkají, že menší rozdíly ve velikosti jsou fyziologickým rysem a naprosto normálním jevem, ale pokud ukazatele překročí normu, lze předpokládat přítomnost patologie.

Proč je jedno varle větší než ostatníu mužů?

Zjistit, proč člověk může mít jedno varle více než jiné, stačí nahlédnout do anatomie struktury těla a zejména varlat.Varlata jsou důležitým orgánem pro mužské tělo, protože reprodukční funkce, varlata přímo závisí na tom.produkují pohlavní hormony, předurčují sílu a libido mužů.Kromě toho se zde produkují spermie pro další potomky.

Příroda položila tak, že obě varlata mají mírně asymetrickou polohu vůči sobě a také se poněkud liší velikostí.To umožňuje párovaným orgánům vyhnout se tření, kolizím, kroucení během aktivních pohybů člověka, to znamená, že se snižuje riziko poranění varlat.Když se podíváte pozorně, jedno varle je mírně nižší.

Pro informaci! Normálně by měla být velikost varlat asi 2,5 cm široká a 4-6 cm dlouhá.Ale hodně při určování normální velikosti varlata závisí také na postavě a proporcích lidského těla.Čím vyšší je muž, tím větší budou jeho varlata.

Důvody velkých odchylek ve velikosti

Důvody, proč se velikost varlat může lišit, byly zmíněny dříve - jedná se o přirozenou ochrannou funkci, která zabraňuje mechanickému poranění varlat, kromě všechpárované orgány jsou poněkud odlišné ve velikosti.Nevýznamná asymetrie je normální jev, který je vlastní všem lidem, ale je-li rozdíl ve velikosti varlat výrazný, je nutné předpokládat patologické stavy, které takový symptom způsobují.

Drogy

Jak ukazují lékařské důkazy a statistiky, muži, kteří zneužívají omamné látky, zejména marihuanu, čelí patologickým změnám v genitáliích.Navzdory tomu, ženerovnováha orgánů málokdy čerpá rizika a nebezpečí, pociťuje psychické nepohodlí.Ovlivňuje také účinnost, ztrátu libida a sexuální aktivitu mužů.

Léky

Řada účinných léčiv, která skrývají vedlejší účinky, může mít negativní vliv na velikost a stav varlat.Některé léky často způsobují nerovnováhu varlat, zejména pokud se jedná o hormonální léky, anabolické steroidy a další látky obsahující syntetický testosteron.Tento analog hormonu vede v průběhu času k testikulární atrofii.

Varikokéla

Varikokéla je kapka, která má tendenci se tvořit v oblasti samčích varlat.Onemocnění je charakterizováno výrazným zvýšením velikosti jednoho z varlat, které nemůže zůstat bez povšimnutí.Lékaři důrazně doporučují včas vyhledat lékařskou pomoc, protože varikokéla způsobuje závažné poruchy oběhu, které nepříznivě ovlivňují stav a funkce genitálií.

Újma

Jakýkoli mechanický dopad na oblast genitálií může nepříznivě ovlivnit místní krevní oběh a zásobování tkání a buněk.To vše je doprovázeno hematomy, nádory a tedy disproporcí samčích testes.Je důležité navštívit lékaře ihned, aby nedošlo ke komplikacím od zranění v oblasti třísla.

Epididymitida

Zánětlivý procesepididymis je doprovázena disproporcí varlat. Na druhé straně takové nemoci, jako je meningitida, pneumonie a chřipka, mohou vyvolat epididymitidu. V důsledku zánětlivého procesu je nejprve pozorována konsolidace v končetinách, po které jeden nebo oba varlata nabobtnají. Epididymitida vyžaduje včasnou léčbu, protože zahrnuje závažné komplikace.

Kroucení

Torze varlata je vzácná, ale možná porucha u mužů, která táhne zhoršený lokální krevní oběh, výživu kyslíkem a nezbytné látky genitálií. To vše se promítá do vývoje nerovnováhy varlat, jakož i řady dalších komplikací, které vyžadují korekční terapii.

Rakovina

Nejzávažnějším důvodem, který může způsobit zvýšení velikosti jednoho nebo dvou varlat najednou, je tvorba nádoru.

Bez ohledu na to, zda je nádor benigní nebo maligní, ovlivní v každém případě proporce varlat.

Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog. Expert na rodinné vztahy. Rodinný psycholog.
Pokud jedno varlato začne patologicky růst a vytváří znatelnou nerovnováhu, je důležité, aby muž okamžitě viděl urologa nebo androloga, protože důvody těchto změn mohou být velmi závažné, což vyžaduje okamžitou léčbu.

Kdy mám navštívit lékaře?

V případě pánských velikostívarlata jsou znatelně odlišná, otázka toho, který lékař by měl být konzultován, je rozumná. Takoví úzcí specialisté jako urolog nebo androlog se zabývají otázkami o urogenitálním systému. Ale dříve, než budete muset nezávisle provádět inspekci, ujistěte se, že existují důvody pro návštěvu kliniky. Zkontrolujte stav varlat podle následujících zásad:

  • inspekce se provádí v klidném a uvolněném stavu;
  • pomocí zrcadla je nezbytné vyhodnotit přiměřenost varlat;
  • obě varlata by měla mít stejnou barvu.
  • Dále musí být každé varle zvednuto, aby se zajistilo, že nedochází k pocitu nepohodlí a bolesti;
  • nyní musí být každý varlata trochu stlačován dlaní, aby se znovu ujistil, že není bolest;
  • člověk musí napodobovat pokusy, které dělá při močení, aby se ujistil, že neexistuje žádná bolest.

Toto je první zkoumání stavu varlat, které může každý člověk zvládnout sám. Důvody návštěvy lékaře jsou následující výsledky vyšetření - různá barva varlat, bolest, rozdíl ve velikosti varlat nad normální (0,7 cm), vysoká teplota jednoho varlata ve srovnání s druhým, stejně jako hmatatelná heterogenní struktura kůže.

Zpracování odchylek

Jakmile člověk navštíví kliniku, poté, co diagnostikoval a zjistil příčiny testikulární nerovnováhy, lékař předepíše odpovídající léčbu. Je důležité, abyste se včas poradili s lékařem, aby nedošlo ke střetuzávažné komplikace, které nelze upravit.Souběžně s tím člověk potřebuje přizpůsobit svou stravu, udržovat aktivní životní styl a vzdát se fyzické aktivity.

Léčba bude zcela záviset na uvedených příčinách disproporce.Může se jednat o protizánětlivou, hormonální, antibakteriální léčbu a může se vyskytnout chirurgický zákrok, pokud byly nalezeny novotvary.Je důležité, aby člověk chránil své genitálie před přehřátím a podchlazením, před infekcemi a pohlavně přenosnými chorobami.

Závěr

Mírný rozdíl ve velikosti varlat asi 0,7 cm je naprosto normální, protože všechny spárované orgány u lidí naznačují mírnou asymetrii.Pokud se velikost varlat liší od sebe, měli byste navštívit lékaře.Faktem je, že jedno varle může být větší než druhé kvůli mnoha závažným onemocněním a patologickým stavům vyžadujícím lékařský zásah.