Proč člen nezvýší: najdeme důvod

Pro každého muže je nesmírně důležité udržet si sílu, vytrvalost a aktivitu, včetně sexuality. Proto jakékoli problémy a rozpaky způsobují téměř paniku, například když se člen zcela nezvýší. Mluvíme o erektilní dysfunkci, ale tuto diagnózu může stanovit pouze ošetřující lékař.

Erekce je zvětšení velikosti penisu, takže člověk je schopen plného pohlavního styku. Pokud penis není dostatečně zvětšen, i když je dostatečná sexuální stimulace, je nutné podstoupit diagnózu, aby se určily příčiny poruchy, jakož i jmenování průběhu léčby.

Co je to erektilní dysfunkce?

Když muž nemá penis pro pohlavní styk, lékaři hovoří o erektilní dysfunkci. Ale ne vždy taková diagnóza může být věta, ve většině případů je muži předepsána nápravná léčba, která umožňuje přizpůsobit práci reprodukčního systému.

Pokud se člen zcela nezvedne, o erektilní dysfunkci může mluvit pouze urolog nebo androlog. Proto je obvyklé hovořit o dočasné nebo trvalé erektilní dysfunkci, první možnost je často zjištěna u mužů různých věkových kategorií, druhá je u mužů, kteří trpí \ tpouze pro starší muže.

Příčiny poruchy

Odborník si může pouze s vědomím příčin a provokujících faktorů, které vedly k problémům s erekcí, vybrat účinnou léčbu.V některých případech postačí pouze eliminovat negativní dopadové faktory, po nichž jsou sexuální funkce normalizovány samy.

Příčiny erektilní dysfunkce mohou být skryty v následujících případech:

 1. Psychogenní poruchy- jakékoli duševní a emocionální poruchy mohou způsobit nestabilní erekce.Konkrétně:
 • napětí, neurózy, konflikty;
 • deprese, apatie, podrážděnost;
 • složité pochybnosti;
 • špatné zkušenosti v minulosti;
 • nespokojenost s velikostí penisu;
 • nespavost, emoční únava;
 • špatný vztah s partnerem.
 1. Fyziologické abnormality- jakékoli abnormality ve fungování vnitřních orgánů a systémů mohou vést k problémům s erekcí.Jmenovitě:
 • zánětlivé a infekční choroby orgánů genitourinárního systému;
 • hormonální nerovnováha a endokrinní patologie;
 • cévní a srdeční onemocnění;49) systémové a chronické nemoci v organismu;
 • onemocnění nervového systému;
 • zranění a nemoci míchy nebo mozku;
 • trauma genitálií;
 • nízká imunita, chronická únava.

Erektilní poruchy mohou býtdočasně, pokud hovoříme o psychogenní etiologii, ale problémy způsobené patologií těla vyžadují nápravnou léčbu.

Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog. Expert na rodinné vztahy. Rodinný psycholog.
Nestabilní erekce nebo částečná erektilní dysfunkce je často důsledkem intoxikace alkoholem, nesprávné sexuální výchovy a vnímání pohlaví člověkem, jakož i důsledkem užívání určitých skupin drog.

Léčba onemocnění

Pokud se člen v nemocnici zcela nevstoupí, lékař obvykle diagnostikuje celé tělo a stanoví diagnózu částečné erektilní dysfunkce. Léčba se může dramaticky lišit v závislosti na etiologii problému, tedy přesně na tom, co způsobuje poruchu.

Jak odstranit psychologické problémy?

Pokud odborník zjistil, že problémy s erekcí jsou spojeny pouze s psycho-emocionálním stavem člověka, je pacient odkázán na psychoterapeuta, sexuologa nebo psychologa. Specialista předepisuje léčbu, která pomůže zbavit se stresů, komplexů, strachu a dalších poruch.

Důležité!Bez ohledu na příčiny problémů s erekcí bude člověk určitě potřebovat upravit svou stravu a životní styl. K tomu lékař předepíše dietu skládající se z produktů, které jsou užitečné pro účinnost a libido, a bude také trvat na mobilní a aktivní zábavě.

MožnáPacientovi budou předepsány antidepresiva, sedativa nebo trankvilizéry, pokud existují významné indikace. Skupinová terapie také pomůže navázat vztah důvěry, kdy odborník pozoruje muže i svého partnera. Hodně záleží na samotné ženě, která potřebuje pomoci člověku být nadšený.

Co dělat, když je na vině fyziologie?

Nejprve bude odborník diagnostikovat pacienta, aby určil příčiny problémů s erekcí. Další léčba bude zaměřena na řešení základních příčin, a to:

 • hormonální terapie, pokud je pozorován nedostatek testosteronu;
 • léčba krevních cév a srdce pro normalizaci krevního oběhu;
 • protizánětlivá léčba, pokud jsou problémy s erekcí způsobeny zánětem;
 • léčba antibiotiky, pokud je v těle infekce;
 • sedativa s hyper vzrušivostí a podrážděností.

S pomocí několika skupin drog můžete dále posilovat erektilní funkci:

 1. Stimulátory erekcejsou syntetické léky, které urychlují průtok krve a zvyšují erekci těsně před pohlavním stykem.
 2. Přírodní prostředky nápravy- jsou používány metodou výměny za účelem zlepšení funkcí systému genitourinárního systému jako celku.
 3. Doplňky- adjuvantní terapie pro prevenci a fixaci výsledků léčby erektilních poruch.
 4. Komplexy vitamín-minerály- profylaktická terapie pro nasycení organismu esenciálními vitamínya látek.

Ve vzácných případech odborníci provádějí chirurgický zákrok, pokud jsou pozorovány vývojové abnormality a závažné případy, které nejsou korigovány konzervativními metodami.

Závěr

Částečná erektilní dysfunkce není pro muže větou, nýbrž jen alarmujícím zvonem, který je nutné přehodnotit jeho životní styl a zdravotní stav a odstranit všechny faktory negativního vlivu. Pokud penis nekončí během sexuální stimulace, může to být jak fyziologické, tak psychologické důvody, které určují způsob léčby.