Příčiny rané plešatosti u mužů

Krásné, husté a huňaté vlasy nejsou jen snem žen. Ano, starší muži se morálně připravují na to, že mohou začít plešatost, ale pravděpodobnost výskytu tohoto jevu v raném věku se děsí a obává. Stále častěji se můžete dívat na mladé muže, kteří začínají holohlavě a rozhodně nezlepšují náladu. Ale ne každý chápe, co způsobuje mužskou plešatost, jak je odstranit a co s tímto problémem dělat.

Muži začínají plešatě v poměrně mladém věku a jejich životní styl nebo jiné vnější faktory k tomu úspěšně přispívají. Aby se tomu zabránilo nebo aby se situace zachránila, musíte znát všechny nuance tohoto tématu podrobně, protože to může být užitečné.

Druhy plešatosti u mužů

Dřívější plešatosti u mužů nelze jednoznačně nazvat raritou. Pokud jde o tento problém, stojí za zmínku, že existují různé typy, z nichž každá má své vlastní charakteristiky. Mezi typy plešatosti mužského vzoru je třeba poznamenat:

 • androgenní alopecie (AHA)- problém postihuje 95% silnějšího pohlaví,dochází v důsledku hormonálních poruch nebo dědičné predispozice;
 • botník- plešatá část je blíže chrámu;
 • hnízdění- výskyt zón plešatosti chaotickým způsobem na kterékoli části hlavy;
 • smíšený typ- současná ztráta vlasů v parietální zóně a na spáncích;
 • Difuzní alopecie- problém je důsledkem vystavení vnějším vlivům vlasů, jako jsou antibiotika;
 • fokální alopecie- v oblasti, ve které vlasy vypadnou téměř za pár dní, se centrum objeví ostře;
 • alopecie- problém se vyskytuje pouze u 2% mužů, je nejzávažnější, protože jakmile se objeví, folikuly jsou nenávratně poškozeny;
 • alopecie je celkem- extrémní stadium problému, vlasy zcela vypadnou.

V mladém věku jsou poslední dva typy problémů vzácné, ale existují případy, kdy přinášejí nepohodlí do života mužů ve věku 20–30 let.

To je důležité! Muž by měl vědět, že pokud jsou vlasové folikuly zdravé, mohou léky tento problém vyřešit.V posledním stadiu nemoci se taková léčba nemůže počítat.

Příčiny rané plešatosti

Příčiny plešatosti u mužů v raném věku jsou odlišné.Mezi příčiny předčasného vypadávání vlasů patří následující faktory:

 • citlivost na nemoc je dědičná;
 • Mladý muž má vážné problémyhormonální úroveň;
 • přítomnost onemocnění autoimunitního typu u mladého člověka;
 • pravidelná přítomnost osoby s různými druhy stresových faktorů v životě;
 • přítomnost infekčních chorob;
 • přítomnost různých zranění;
 • nepříznivé účinky různých faktorů vnějšího světa na pokožku hlavy;
 • přítomnost onemocnění, jako je lupus erythematosus, Downův syndrom;
 • nesprávně stanovený rytmus výživy a nedostatečně vyvážená strava;
 • nedostatek vitamínů v těle, které vlasy potřebují.

Existuje několik důvodů pro brzkou plešatost a nejvýznamnější z nich by mělo být rozhodně posuzováno odděleně.

Dědičnost

Pokud jsou příbuzní mladého muže již dlouho plešatí, musí být morálně připraven na to, že se alopecie za 20 let může stát globálním problémem. Vědět o jeho dědičnosti, muž nebude schopný měnit nic, ale přesto, to stojí za to snažit se zdržet okamžik vypadávání vlasů po konzultaci s lékařem a vykonávat množství lékařských procedur. Mladí muži, dědičně náchylní k plešatosti, čelí tomuto problému mnohem dříve, než si dokázali představit, že se stává vážnou ranou.

Problémy s hormony

Raná plešatost může začít kvůli skutečnosti, že zástupce silnějšího pohlaví má problémy na hormonální úrovni. Nerovnováha hormonálních hladin může dokonce začít ve věku 18 let, pokud k tomu existují důvody. Existuje mnoho faktorůvyvolávají problémy s hormony. Mezi ně patří způsob života, některé nemoci a další problémy. Porušení hormonální sex může ovlivnit vlasy a pokud ne všechno v těle je dobré, pak začnou pomalu vypadnout.

Autoimunitní nemoci

Nemoci autoimunitního typu obecně nepříznivě ovlivňují stav lidského těla. Mohou být hlavním důvodem, že vypadávání vlasů za 20 let se stane krutou realitou. Člověk nemusí ani hádat, proč jeho vlasy padají, mají nemoc z této kategorie, ale pokud včas navštíví lékaře, bude schopen určit přesnou příčinu problému a začít ho léčit. Autoimunitní onemocnění negativně ovlivňují zdraví vlasů, takže aktivně začínají vypadávat.

Věnujte pozornost!Pokud včas identifikujete problém a začnete s ním aktivně zacházet, lze se vyhnout negativním dopadům velkého rozsahu.

Stres

Tělo se určitě necítí dobře, pokud je pravidelně v napjatém, stresovaném stavu. tvrdá práce nervového systému a problémy duševní sféry jsou pro lidské zdraví velmi špatné. Vzhledem ke stresu, mužský vzor plešatosti na 18 může proměnit v globální problém. Vše začíná mírnou formou, ale pak jde do vážného problému. Pokud s tím neuděláte nic, budete se muset po dlouhou dobu léčit nervy a vlasy znovu nasazovat, takže byste se měli snažit být nervózní. Pokud je také streshodně, můžete se poradit se svým lékařem a vzít nějaké léky, které mohou zlepšit stav.

Infekce a nemoci

Pokud mladý muž vypadne z vlasů, pak je vhodné zvážit, zda se setkal s infekcemi nebo chorobami. Pokud byl takový faktor v životě chlapa přítomen, pak to byl on, kdo mohl způsobit brzkou plešatost. Pokud se kvůli infekcím nebo chorobám vlasy začnou prudce rozpadat, pak by mladý muž měl určitě navštívit lékaře.

Úrazy

Muž ve věku 30 let nebo i dříve může začít plešatě kvůli tomu, že utrpěl nějaký druh zranění. Pokud mladí muži měli vážné fyzické poškození hlavy, pak se musíte připravit na to, že proces plešatosti může začít kdykoliv. Takže tělo reaguje na těžké fyzické napětí, které utrpěl.

Vnější faktory

Skutečnost, že plešatost může začít ve věku 25 let, může ovlivnit vnější faktory. Pokud člověk jedí nesprávně nebo nepravidelně, špatně nebo špatně se stará o pokožku hlavy a vlasy, bere alkohol nebo drogy, kouří, pracuje s toxickými látkami, pak mu mohou vypadnout vlasy. Existuje mnoho faktorů vnějšího světa, které ho provokují, takže byste se měli snažit jim co nejvíce vyhnout, zejména pokud má mladý člověk genetickou predispozici k plešatosti.

Léčba časné alopecie

Příčiny a léčba plešatosti jsou aktuálními otázkami. Po jasně definovaných důvodech, které potřebujeteuvážit přesný způsob, jakým se provádí současné řešení tohoto problému.Mluvíme o léčbě v raných fázích, protože když je vše příliš zanedbané, transplantace vlasů pomůže pouze mladému muži.A tak je možné léčit časnou plešatost u mužů pomocí těchto technik:

 • použití léků (poskytuje výsledky po 6-10 měsících, jsou použity injekce, tablety, speciální ampule a masky);
 • laserová terapie zaměřená na obnovení růstu vlasů, pokud folikuly nebyly poškozeny;
 • transplantace - vlasy jsou odebírány z neporušených oblastí a transplantovány do poškozených oblastí, postup je drahý a poměrně dlouhý;
 • transplantace bez chirurgického zákroku - používá se moderní technika, při které se pro transplantaci používají minimálně poranění, mikrotušky a další podobné zdravotnické prostředky.

Naneštěstí léčba drogami není vždy účinná, takže nemá smysl ani připomínat metody tradiční medicíny.Nejproduktivnější výsledek vám umožní získat transplantát.

Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog.Expert na rodinné vztahy.Rodinný psycholog.
Metoda transplantace vlasů, která neznamená operaci, je nejúčinnější.Tento postup umožňuje, aby se 98% implantovaných vlasů zcela zakořenilo.

Závěr

S nástupemkaždý nový rok, to je zvýšeně možné pozorovat skutečnost, že raná mužská plešatost je jasně postupující.Existuje několik důvodů, mezi nimiž hraje významnou roli moderní rytmus života.Ale vyhnout se pravidlům vnějšího světa a všemožným problémům je nemožné, takže zbývá všimnout si problému včas a začít jeho účinnou léčbu.Čím dříve se zahájí medikační terapie, tím je pravděpodobnější, že případ může být bez transplantace.

Pokud věc již dosáhla bodu, kdy je nezbytné transplantovat vlasy, bude čas a trpělivost potřeba hodně.Většina mužů je však ochotna s takovými testy souhlasit, protože nechcete zůstat bez vlasů nebo s plešatými zónami na 30 nebo dokonce 20 let.Aby se zabránilo nutnosti bojovat s ranou plešatostí, musí být tomuto procesu předem zabráněno.Neměli byste vystavovat své tělo zbytečnému stresu, ignorovat potřebu jíst potraviny bohaté na vitamíny a ignorovat dědičný faktor.Pokud děláte všechno správně a pozorně sledujete stav vlasů a vlasové pokožky hlavy, můžete se vyhnout velmi vážným problémům.Brzy plešatost není věta, a měli byste s ní rozhodně bojovat.