Příčiny plešaté hlavy u mužů

Alopecie je pohromou moderní společnosti, protože podle statistik více než 60% mužů ve věku 25–35 let stojí před prvními plešatými skvrnami a plešatými skvrnami na hlavě. Za účelem překonání této choroby odborníci považují za nezbytné navštívit kliniku, kdelékař trichologpomůže určit příčiny plešatých náplastí na hlavě u mužů a na základě těchto informací učiní léčebný plán.

Alopecie je patologická porucha v lidském těle, což má za následek urychlení vypadávání vlasů bez odpovídajícího zvýšení. V závislosti na příčinách vypadávání vlasů lékaři rozlišují několik typů alopecie, každý typ patologie vyžaduje studium provokujících faktorů a kompetentní korekční léčbu. Pouze po odstranění příčin se mohou vlasy vrátit do předchozího zdravotního stavu.

Příčiny plešin na čele a chrámy

Každá choroba vyžaduje úplné vyšetření, studium klinického obrazu a určení příčin a provokujících faktorů. Trichologové zdůrazňují, že plešatost je dlouhý a kumulativní proces na pozadí poruch uvnitř těla nebo vystavení vnějším faktorům. V závislosti na důvodech, lékařiExistují následující typy alopecie - fokální, androgenní, difúzní, cikarbitální, celkem.

Androgenní alopecie

Androgenní alopecie , nejběžnější forma onemocnění, která je spojena s hormonálními poruchami v těle.Faktem je, že vlasové folikuly a folikuly jsou nadměrně citlivé na pohlavní hormony.Proto nejčastěji příčiny plešatých náplastí leží v poruchách endokrinního systému.U tohoto typu plešatosti u mužů je pozorována ztráta vlasů v oblasti skalpů (ve formě podkovy), zatímco oblast knírek a vousů, řas a obočí zůstává stejná.

Skoky na testosteron a jeho aktivní agresivní forma dihydrotestosteronu mohou vést k vypadávání vlasů.Pokud je většina pohlavních hormonů vyjádřena ne ve formě testosteronu, ale ve formě dihydrotestosteronu, tento hormon omezuje krevní cévy, blokuje krmení folikulů.V důsledku tohoto vlivu jsou folikuly usmrceny, po čemž jsou na hlavě vytvořeny holohlavé skvrny.

Fokální alopecie

Pouze zkušený tricholog vám řekne, jaký je vzhled centra alopécie kulatého nebo oválného tvaru v oblasti skalpelů.Nejčastěji takový projev ukazuje vývoj fokální alopecie, která může následně ovlivnit další vlasové skvrny na hlavě.

Příčiny fokální nebo také nazývané alopecie hnízdění mohou být různé, například:

 • oslabená imunita a selhání imunitního systému (vnímá imunitufolikuly pro cizí tělesa,jejich zničení);
 • různé mechanické poškození pokožky hlavy;
 • ​​48) kůže a infekční choroby; ​​
 • kardiovaskulární patologie;
 • dědičná predispozice;
 • špatná výživa a nedostatek důležitých látek v těle;
 • 52) intoxikace škodlivými a chemickými látkami;
 • dlouhodobé užívání drog.

Fokální alopecie může být také důsledkem neustálého stresu, emočního napětí, deprese a neurózy.Ale podle statistik je nejčastější fokální vypadávání vlasů výsledkem autoimunitních reakcí a poruch.

Pro informaci! Podle statistik má 25–30% mužů ve věku 30 let zkušenosti s fokální alopecií.Bez včasného studia a korekční léčby fokální alopecie se může rychle rozvinout a vyvinout do celkové formy alopecie.

Jiné formy alopecie

Kromě androgenní a fokální alopecie se u mužů často vyskytují případydifuzní alopecie .Pokud má pacient rovnoměrnou a intenzivní ztrátu vlasů po celé oblasti hlavy, hovoří o difúzním vzoru plešatosti.Příčiny této poruchy mohou být následující faktory:

 • psycho-emocionální stres;
 • infekce v těle;64) nedostatek bílkovin a jiných látek v těle;
 • dlouhodobé užívání účinných léčiv;
 • 66) toxická a radioaktivní expozice.

Tato forma choroby je snadno léčitelná, pokud jsou přesně identifikovány její příčiny a vyvolávající faktory.Pokudmluvit o cicatricial alopecia, příčiny plešatosti v tomto případě být spojován s tvorbou jizvy nebo jizvy na pokožce hlavy po zranění. Takový účinek na pokožku hlavy vede ke skutečnosti, že vlasové folikuly jsou poškozeny, a bude téměř nemožné obnovit normální růst vlasů. Infekční kožní léze, popáleniny, záněty a zranění mohou vést k zjizvení.

Diagnóza onemocnění

Pokud lékař pozoruje vypadávání vlasů na stranách čela, malé holohlavé oblasti na chrámech mužů, stejně jako plešatá místa na parietální části, s největší pravděpodobností je to alopecie. Není však možné provést diagnózu bez vhodných diagnostických postupů a komplexní vyšetření. Za prvé, trichologist zkoumá pacienta a stav jeho vlasů, provádí průzkum, a pak posílá pro testování.

Pro úplný obraz toho, co se děje, se provádějí tyto druhy analýz:

 • spektrální analýza vlasů;
 • kompletní krevní obraz, moč;
 • analýza hub a loupání kůže;
 • počítačová diagnostika pokožky hlavy;
 • foto trichogram nebo trichoscanning;
 • krevní test na hladiny hormonů;
 • analýza imunitního stavu.

Kromě trichologa nebo dermatologa mohou být pacienti dále požádáni o další konzultaci s endokrinologem, onkologem, kardiologem, gastroenterologem, imunologem, neuropatologem, urologem nebo hematologem. Díky těmto úzkým odborníkům je možné identifikovat další nemoci, které mohou způsobit plešatosti. Bez jejich léčby je nemožnéobnovení vlasů na hlavě.

Léčba plešatosti: soubor opatření

Poté, co lékař rozhodl, co testy a diagnostická data naznačují, může provést plán další léčby alopecie u člověka.Bez ohledu na to, zda byly u pacienta identifikovány drobné nebo velké plešivé náplasti, průběh léčby bude v každém případě složitý a zdlouhavý.Chcete-li upravit zdraví pokožky hlavy a vlasů může být s pomocí léků, místní léčby a fyzioterapie.

Přípravy

Poté, co lékař určil, co způsobuje plešaté skvrny a plešatá místa, vybíráprůběh lékůk neutralizaci negativních faktorů.V případě androgenní alopecie a endokrinních patologií jsou vhodné hormonální léky, autoimunitní onemocnění vyžadují léky, které potlačují aktivitu imunitního systému.

Znalecký posudek
Elena Druzhnikova
Sexolog.Expert na rodinné vztahy.Rodinný psycholog.
Léčba léky by měla být lokální a interní, vedle pilulek, lékař předepíše medikovaný šampon, balzám nebo masku, stejně jako ampule pro tření do kůže a injekcí.Pouze integrovaný přístup pomůže člověku obnovit vlasy do svého bývalého státu.

Jsou-li příčiny alopecie u infekcí, předepisují se antibiotika a antimykotika.Výsledky můžete opravit tím, že vezmete multivitaminy, které kompenzují vypadávání vlasů.V případě neurózy, stresu a psycho-emocionálních poruch může být člověk poslán do wellness centra.sanatorium nebo penzion pro odpočinek a konzervativní léčbu.

Masky

Lokální léčba ve forměmasektaké vykazuje vynikající účinnost při léčbě alopecie. Plešatosti mohou být odstraněny kosmetikou a tradičními léky recepty. Kromě terapeutického šamponu musí člověk zvolit masku pro zvýšení účinnosti lokální terapie. Pokud se jedná o kosmetické masky, musí obsahovat živiny, vitamíny, minerály a rostlinné extrakty. V lidovém lékařství jsou masky z bylin, olejů, hořčice a pepře, vajec, medu, cibule a dalších prostředků velmi rozšířené.

Fyzioterapie

Fyzioterapie vám umožňuje urychlit proces hojení hlubokou a maximální absorpcí léků v centrech alopecie. Dnes, tam je několik druhů fyzioterapie proti mužské vzorové plešatosti, jmenovitě:

\ t
 • elektrostimulace;
 • darsonvalizace;
 • ionoforéza;
 • kryoterapie;
 • mikroproudová terapie;
 • vakuová masáž;
 • laserové ošetření.

Kromě toho nový způsob léčby alopecie - mesoterapie - vykazuje vysoký výkon, během kterého lékař vstřikuje vitamínové koktejly do centra vypadávání vlasů. Tato metoda vykazuje především rychlé a maximální výsledky, pokud neexistují žádné přísné kontraindikace.

Závěr

Vypadávání vlasů je pohromou moderní společnosti, která terorizuje i mladé muže starší 20 let. TrichologovéSpojují takové neuspokojivé statistiky se skutečností, že různé vnější a vnitřní faktory a někdy i celá řada z nich může vést ke ztrátě vlasů.Léčba alopecie proto vyžaduje především odstranění nebo neutralizaci příčin a po té - nápravné postupy pro stimulaci růstu vlasů.