Přehled produktů péče o vousy: výběr toho nejlepšího

Rozmanitost produktů péče o vousy, které se objevily v posledních letech, je impozantní. Polička s kosmetikou pro vousy muže může snadno soutěžit v počtu lahví s policí, na které je umístěna dámská kosmetika. Mnozí muži, když začínají pěstovat vousy, si stále neuvědomují, jakou pozornost a sílu budou v budoucnu vyžadovat.

Pokud chcete vypadat stylově a elegantně, budete se muset denně věnovat péči o své štětiny. Na pomoc existuje mnoho různých prostředků. Chcete-li zjistit, co znamená, co je zamýšleno, doporučujeme přečíst si tento článek.

Odrůdy opravných prostředků

Pokud chcete vidět v zrcadle vousy, které nejsou zamotané a vyčnívají v různých směrech, což vás denně trápí svou trnitostí, a stylovou, dobře upravenou štětinou správné formy, určitě se budete muset naučit, jak se o ni správně starat.

K tomu budou jistě zapotřebí různé zvláštní prostředky. Mnoho mužů, kteří začali pěstovat vousy poprvé, vyvstává mnoho otázek: proč potřebuji balzám, jak používat máslo, jak často musím mýt vousy šamponem?

Vousy vyžadují pozornost, pokud chcete, aby vás jeho pohled potěšil.Proto je důležité pochopit, co znamená péče o vousy, co je potřeba.Promluvme si o tom v našem článku.

Mýdlo

Speciální mýdlo vousů má mnoho rozdílů od obvyklého mýdla, které používáme každý den, takže je nemůžeme nahradit.Pravidelné mýdlo dokonale čistí vousy a pokožku před nečistotami a mastnotami, ale zároveň vám vlasy na vousech neuvěřitelně ztěžuje a je nepříjemné na dotek.

Vousové mýdlo má druh dobře zvolené rovnováhy složek, což vám umožní udržet měkkost vlasů a zároveň je účinně čistit.Speciální mýdlo pro vousy navíc vyživuje vlasy, což vám umožní učinit je zdravějšími a krásnějšími.

Šampon

Šampon je nutností pro medvěda celého světa.Šampon vousů se liší od obvyklých podobných prostředků tím, že se může aplikovat každý den a bude mít pozitivní vliv na štětiny.Speciální šampon je dobrý, protože nejen čistí vlasy před nečistotami, ale také je činí měkkými a hedvábnými.

Poradenství! ​​Správně zvolený vousový šampon vám pomůže nejen předcházet lupům, ale také se zbavit existujícího.

Balsam

Balsam je v arzenálu téměř každého sebeúctyhodného vousatého muže, protože pomáhá dokonale poskytovat potřebnéVlasy na obličeji, vyživují a posilují vlasy.To jenástroj je v tekuté a pevné formě a slouží k upevnění vlasů.

Je to balzám, který často napomáhá vousatému tvaru. Tento nástroj je velmi podobný vosk - mají téměř stejný účel. Kromě toho jsou balzámy obvykle vyráběny na bázi lanolinu nebo včelího vosku. Balzám má zároveň bohatší složení a obsahuje vitamín E, oleje, které dělají vousy měkčí a dodávají mu příjemný lesk.

Balzám komplexně ovlivňuje vousy: vyživuje vlasy, zvlhčuje ji, činí ji objemnější, změkčuje a opravuje. Množství balzámu pro jedno použití je jednoznačně těžké říci, záleží na tom, jak dlouho a hustě je vaše vousy.

Aplikování balzámu je snadné, je lepší to udělat po umytí vousů. Mezi dlaněmi rozprostřete trochu balzámu a hlazení se rovnoměrně aplikuje na vlasy. Pro rovnoměrné rozložení nástroje můžete použít hřeben.

Klimatizace

Tento výrobek se obvykle skládá z několika druhů olejů. Jejich koncentrace a konzistence se mohou lišit v různých typech klimatizačních zařízení. Zpravidla se používá se šamponem pro změkčení a zvlhčení vousů.

Gel

Dalším populárním produktem pro péči o vousy je speciální gel. Pomáhá dát štětcům požadovaný tvar a některé typy gelu mají antibakteriální účinek.

Důležité!Použijte malé množství gelu, protože jeho přebytek můžeudělat vousy nedbalý a neudržovaný.Příjemného lesku lze dosáhnout i v případě, že gel aplikujete ve velmi malém množství.

Pamatujte, že vousy by měly vypadat přirozeně a čistě, aby byly mírné v používání kosmetiky.

Maska

Samozřejmě můžete použít speciální masky, které se prodávají v holičství, ale nejjednodušší způsob je připravit nutriční masku na vousy samidoma.K tomu vezměte dvě vaječné bílky a 1 lžíci čisté želatiny bez sklíčka.Želatina musí být naplněna studenou vodou a ponechána několik minut.

Když bobtná želatina nabobtná, je třeba ji trochu zahřát, aby se stala tekutou a mírně zahřeje a zavede do ní proteiny.Výsledná směs by měla být míchána do hladka a nanesena na vousy.Není nutné potírat kůži touto směsí, je důležité ji důkladně aplikovat na vlasy a po 15 minutách ji umýt teplou vodou.

Nepřehánějte masku na vousu, protože čím déle je protein na vlasech, tím tvrdší.

Po takové masce dostane brada krásný lesk, vypadá zdravě a dobře se upraví.

Vosk a další

Výhody vosku spočívají v tom, že dokonale fixuje vlasy přesně tak, jak jste zamýšleli.Kromě toho má tento nástroj příjemnou vůni.Nyní existují různé druhy vosku s naprosto neuvěřitelnou chutí: od grapefruitu po bergamot.

Vosky lépe než jiné prostředky pomáhají upevnit vlasy, což dodává vousu požadovaný tvar, velkou péčipro vousy a kníry. S voskem by se mělo zacházet velmi opatrně, protože to dělá vlasy těžkými, a pokud to s tímto nástrojem přehánějí, můžete získat volnou vousy.

Pro informaci!Vosk může mít několik stupňů fixace: tvrdý, střední a měkký. Proto, když si vyberete vosk pro vousy, zvažte tuto nuance.

Vosk musí být řádně používán. Ne každý ho miluje, protože si drží vlasy a nalezení správné rovnováhy je poměrně obtížné.

Tři důležitá kritéria pro výběr prostředků

  1. Mýdlo nebo šampon? Pokud máte poměrně dlouhou a tvrdou bradku, dávejte přednost šamponu - vlasy zjemní.
  2. Balzám nebo olej? Pokud potřebujete nejen zvlhčit a vyživit vlasy, ale také opravit požadovaný tvar vousů, použijte balzám.
  3. Vosk pomůže udržet tvar i v extrémních podmínkách, takže pokud máte velmi zlobivé vousy, použijte tento nástroj.

Doporučení odborníků

Zkušení vousatí muži a kadeřníci doporučují nekupovat veškerou kosmetiku pro péči o štětiny, ale zaměřit se na nejzákladnější základní nástroje. Tyto prostředky jsou považovány za nejnutnější:

  • mýdlo nebo šampon, takže vous je vždy čistý a čistý;
  • olej na zvlhčení a vyživování vlasů;
  • balzám, který pomůže nejen krmit štětiny, ale také vám umožní dát jí požadovaný tvar.
  • hustý hřeben nebo masážní kartáč s přirozenou štětinou.

Samozřejmě můžete tento soubor diverzifikovat, nicméně s plnovousými zkušenostmi argumentují, že tyto nástroje jsou více než dost na to, aby se staraly o vousy, stejně jako o knírek.

Hodnocení zákazníků

Mark, 32 let

Podle mého názoru stále rostou vousy, za měsíc už to bude potřeba. Vyzkoušela jsem různé prostředky a pochopila jsem něco pro sebe. Pokusil jsem se několikrát aplikovat vosk a už to neudělám - vousy po něm vypadají jako lepkavá lýko, balzám je skvělá věc. Nejenže zlepšil kvalitu svých vlasů - staly se hedvábnými a měkkými, ale také mu pomohly položit si vousy. Zbývající prostředky ještě nebyly vyzkoušeny.

Anton, 29 let

Dlouhou dobu používám olej z vousů. Obvykle jsem trochu aplikovat na dlaň, třel jsem a pohladil si vousy. Vlasy nevypadají mastně, ale zároveň krásně svítí a měkčí. Gel - nevím, komu to vyhovuje? Pokud ho použijete o něco více, než je nutné, vousy se stávají jako vlhké a vypadají hrozně. Vosk nebyl špatný, ale pouze pro knír - s ním můžete elegantně otočit špičky a zůstanou na stejné pozici po dlouhou dobu.

Sergey, 43 let

Už jsem vyzkoušela všechny druhy výrobků pro péči o vousy. Olej, balzám a šampon považuji za nejúčinnější a nejúčinnější. Mýdlo není příliš vhodné, šampon je měkčí.

Rozmanitost produktů péče o vousy může přinést každému člověku do strnulosti, protože není jasné, který z nich je nejúčinnější a kterému se nelze vyhnout. Můžete se rozhodnout o nejužitečnějších a nejnutnějších nástrojích tím, že se o ně pokusítesám, protože rady cizinců nemohou být vhodné pro všechny.

Pokud chcete, aby byla vaše vousy obdivována a přitahovala pohledy druhých, snažte se jí věnovat dostatek času a starat se o ni.A pak vaše štětiny nikdy nevypadají jako stará žínka.