Po holení schne a odlupuje kůži: co dělat?

V moderním světě se proces holení stal nedílnou součástí péče o každého člověka, s výjimkou, samozřejmě, zanícených vousatých mužů.Navzdory tomu, že mnoho z nich po odstranění strniště, dráždí kůži, nepříjemné pocity těsnosti a suchosti, jen velmi málo lidí odmítne hladce oholené tváře a bradu.Ale co pak dělat, když kůže po holení schne a odlupuje se?

Ve skutečnosti, suchá a šupinatá kůže je známkou podráždění, nedostatku vlhkosti a kolagenu, stejně jako mnoha dalších živin.Peeling pokožky je nutné ošetřovat komplexně zevnitř i zvenčí, a pokud hovoříme o této kožní reakci pro holení, je důležité zvolit správné kosmetické výrobky.Podrobná doporučení a pokyny lze získat v kanceláři dermatologa.

Proč kalení po holení?

Suchá kůže po holení je nejčastěji důsledkem nesprávně provedeného postupu pro stříhání strniště na obličej.Pokud je člověk zpočátku suchý typ pleti, aniž by vytvářel příznivé podmínky, holení pouze zhorší situaci.Suchá kůže rychle vyroste sama, tvořící vnější vrstvu keratinu a po holení se odstraní horní vrstva epidermy, která vystavuje citlivou a nepřipravenou vnější vrstvu.expozice kůže.

Pro informaci! Odlupování kůže je důsledkem nesprávné výživy a čištění kůže, jakož i nedostatku vlhkosti v těle.

Odlupování kůže po holení může být způsobeno těmito důvody:

 • nesprávně vybraný kosmetický přípravek pro holení a po holení;
 • použití alkalických výrobků během hygienických postupů;
 • Nesprávné holení chlupů;
 • vyhnout se použití zvlhčovačů po holení;
 • ošetření kůže prostředky obsahujícími alkohol.

Suchá a citlivá pokožka potřebuje hlubokou, ale jemnou a vyváženou výživu s jemnými krémy a cennými balzamy.A za účelem dezinfekce kódu po holení, aby se zabránilo, nemůžete používat výrobky s alkoholem v kompozici.Existuje spousta přírodních antiseptik, které nejsou agresivní pro tento typ kůže.

Jak se zbavit?

V případě, že se kůže po odříznutí strniště odlupuje pod vousem a na obličeji, musí se člověk naučit, jak se správně oholit.Za prvé, kůže musí být předvařena v páře, pro tento účel musí být na plochu kůže v růstové zóně štětin nanesena tkanina ponořená do teplé vody nebo heřmánkový vývar.Jednorázové stroje jsou nejlépe nahrazeny kvalitní břitvou s ostrými břity.

Dále naneste na kůži vysoce kvalitní pěnu nebo gel na holení a pak vlasy striktně odstraňte podle linie růstu.Protože metabolismus je aktivnější ve večerních hodinách, lépeoholit strniště před spaním. To pomůže pokožce přizpůsobit se přes noc. Po odstranění chloupků omyjte teplou vodou, pak aplikujte hydratační krém, balzám nebo mléko, ale bez obsahu alkoholu.

Tip!Ke zklidnění citlivé pokožky, v důsledku čehož se vousy po holení odřezávají, byste měli používat přípravky obsahující panthenol, aloe vera, alantoin, rostlinné složky.

Pokud se i po této operaci pozoruje odlupování po holení, měl by být z chladné infuze heřmánku zhotoven dlouhý obklad. Okamžitou pomoc poskytnou takové léky, jako je krém D-Panthenol nebo dobře známý záchranný krém. Po hygienických procedurách také neotírejte pokožku ručníkem, protože mechanický dopad tkáně situaci zhoršuje. Před holením a po zákroku musí být stroj dezinfikován.

Preventivní opatření

Je mnohem snazší zabránit odlupování kůže po holení, než pokusit se obnovit původní stav epidermy, která trpí těmito příznaky. Udržujte zdravou kůži následujícími preventivními opatřeními:
 • Při holení používejte kvalitní holicí strojek a pravidelně jej vyměňujte za elektrický holicí strojek.
 • Vezměte vitaminy pro kůži, udržujte imunitu, plně se najíst.
 • Pravidelně otírejte kůži bavlněnou podložkou namočenou v čaji.
 • Odmítnout tvář zcela mýdlem.
 • Naneste na pokožku přes noc mandlový nebo broskvový olej.
 • Pravidelněodlupování kůže.
 • V zimě aplikujte ochranné krémy před odchodem.
 • Denně vypít nejméně 2 litry vody.
 • Štětiny správně oholte, jak bylo popsáno výše.
 • Použijte zklidňující gely gely, balzamy nebo krémy po holení, ale pouze na vlhké kůži.

V podmínkách kosmetického salónu můžete pokožku hydratovat všemi druhy užitečných postupů, ale mezoterapie kyselinou hyaluronovou je považována za nejúčinnější.Druhé místo v popularitě je služba biorevitalization, který také hluboce zvlhčuje kůži.

Jaké jsou prostředky pro odstraňování odlupování

V případě, že preventivní opatření a konvenční kosmetika nezachrání podráždění kůže ajeho peeling, můžete použít léky k odstranění suchosti a loupání kůže.Jedná se o exfoliační masti, například:

 1. Masť Sinaflanaje hlavní látkou tohoto acetonidu fluocinolonu, který pomáhá zmírňovat svědění, ekzémy,seborrhea a otok kůže.Je nutné uplatnit prostředky nejvýše 5 dnů.
 2. Akriderm- krém a mast s obrovským seznamem vlastností, např. Antipruritický, anti-edematózní a protizánětlivý, antialergický a zklidňující účinek.Léčivá látka betamethason dipropionate léčí řadu kožních onemocnění.
 3. Ekol- mast s vazokonstrikčním, protizánětlivým a antialergickým účinkem,díky kterému se odstraní svědění a odlupování kůže.
 4. Gistan Nje hormonální lék, proto jej lze používat pouze tak, jak je předepsáno lékařem.Účinně bojuje proti svědění a loupání, zmírňuje alergickou reakci a zánětlivý proces.
 5. Bepanthenje populárním lékem proti podráždění kůže a alergii a dexpanthenol ve svém složení aktivně eliminuje deskvamaci i na kůži dítěte.

Všechny tyto prostředky jsou uplatňovány místně a pouze po jmenování dermatologa.Mnoho mastí je kontraindikováno, stejně jako jasné požadavky na použití.Seznam účinných prostředků pro odlupování a svědění kůže zahrnuje Pantoderm, D-Panthenol, Dexpanthenol, Radevit, La Cree a Skin-cap mast.

Závěr

Nesmí se přehlížet odlupování kůže po holení a přijmout opatření.Za prvé, muž musí zvýšit množství spotřebované tekutiny.Za druhé, přehodnotit správnost holení.Za třetí, vyberte si výživnou a hydratační kosmetiku pro péči o pokožku.Pokud se podráždění, svědění a odlupování zvyšuje, je nutné navštívit dermatologa.