Pánské oblečení průvodce

Před několika desítkami let se pánská móda skládala z několika stylů a odrůd oděvů a dnes není nižší než móda žen v rozmanitosti a alternativních trendech. Kromě neuspořádané klasiky a každodenního stylu, muži jsou nabídnuti množství nových vzorů designéry v podobě různých stylů.

Styl je trojrozměrný koncept, který představuje komplexní obraz člověka, který se skládá z osobních preferencí, věku, životního stylu, profese, funkčnosti a relevance. Aby byl styl harmonický, jsou všechny detaily a maličkosti vybrány s ohledem na všechny tyto parametry, počínaje oblečením a dokončením s příslušenstvím.

Pánské styly: od klasických po boho

Každý styl, který je mužům již dlouho znám, má několik důsledků a podtypů díky novým nápadům a vývoji od návrhářů, stylistů a módních návrhářů. To může být omezené a stručné možnosti, a může být velmi výstřední a pobuřující styly pro fashionistas a dandies. Zůstane jen seznámit se s vlastnostmi každého stylu a vybrat simožnost.

Existuje několik stylů oděvů mužů a těch, kterým nyní rozumíme.

Klasický

Klasický (formální, obchodní, oficiální) styl - takové vybavení je vhodné pro obchodní a rekreační akce, jakož ijako oblékání v oficiálních povoláních.To je obvykle vyjádřeno v obchodním kalhotovém obleku, košili a kravatě, stejně jako leštěné boty.

Sport

Sportovní styl je pohodlný a rozmanitý styl, který není omezen na sportovní uniformy.To může být různé trička a trička, mikiny, sportovní kalhoty, stejně jako tenisky, tenisky, mokasíny.Také ve sportovním stylu mohou být provedeny džíny, saka, bundy, košile, bundy, tenisky, boty a boty.

Pro příležitostné (příležitostné)

Příležitostný (ležérní) styl je nejrozšířenějším stylem moderních mužů, který je důležitý v každodenním životě.Neformální styl je tvořen v závislosti na životním stylu, práci, temperamentu a osobních preferencích člověka.

Neexistují v něm žádná jasná omezení, v souvislosti s nimiž byl ležérní styl rozdělen na tyto typy:

  • business casual je směs neformálního a obchodního stylu;Kalhoty, svetry, obuv a obuv;
  • sportovní příležitost - stejný každodenní styl, ale s prvky sportovního stylu, například trička, tenisky, džíny, bombardéry atd.;
  • Smart Casual je elegantní styl, který se blíží obchodní příležitost, ale může mít prvky oblečeníz různých tkanin a různých odstínů, například košile s džínsy, atd.

Romantický

Romantický styl - styl pro opravdové romantiky, ve kterém neexistují žádné přímé a přísné linie a švy, jako v klasickém stylu, ale je zde mnohovrstvá, snadná nedbalost a lehkost.Jsou zde pastelové košile, mikiny a blejzry, různé modely kalhot, zajímavé doplňky.

Vojenský

Vojenský (vojenský) styl - tento styl si vypůjčil linie, odstíny a styl oblečení z vojenského stylu a uniforem.Dnes je preferován brutálními muži, znalci profesionální rekreace (rybolov, lov atd.).Hlavními charakteristikami armády jsou maskovací odstíny, husté hrubé tkaniny a švy, určité kategorické a spolehlivé oblečení a obuv.

Safari

Styl Safari je styl, který připomíná pracovní oděvy afrických lovců, ale změnil se v ležérní oblečení.Mohou to být pláštěnky, vesty, bundy, trička, kalhoty s nýty a náplastemi v přírodních odstínech (khaki, béžová, zelená, olivová atd.).Doplňky jsou klobouky, opasek, kožené opasky.

Denim (denim)

Džínovina (denim) - tento styl oceňují milovníci džínové látky.Z ní mohou být jak košile, kalhoty, bundy, větrovky, šortky, vesty a bundy, tak klobouky a doplňky.

Ethno

Etnický styl - pokud lidé používali etnické kostýmy svého národa, dnes etno stylněkteré prvky z minulých století a tradic.Dnes tento styl zahrnuje svetry s ornamenty, různé svetry a trička s hieroglyfy, sandály, šortky, kalhoty a různé styly kalhot.

Avant-garde

Avantgardní styl je styl pro kreativní jedince s kreativním myšlením a vizí světa.Hlavními rysy avantgardního stylu oblečení jsou komplexní geometrické linie, asymetrie, pobuřování a rozmanitost.Neexistují žádné jasné kánony a před návrhářem a mužem se otevírá rozsah výběru a realizace všech fantazií.Můžete kombinovat nekompatibilní styly a látky, materiály a barvy, než je výhodné vyčnívat z davu v budoucnu.

Bokovky

Bederní styl - je častěji preferován mladými lidmi v boji za vytvoření anti-módy a jedinečného stylu.Princip bokovky je nezávislý na módních trendech a rozhodování o designu.Mladí lidé obvykle míchají demokratické oděvní značky s vintage položkami minulého století.

Grunge

Grunge je styl povstalců, kteří nechtějí dodržovat módní zákony, preferují roztrhané džíny a natahují nadměrný svetr do stylového obleku.V jednoduchém jazyce je styl grunge nazýván „městským bezdomovcem“, ale jeho předpokladem je elitní parfém.

Brutální

Brutální styl - roztrhané džíny a kožené bundy z kožených bund nejsou důsledkem minulosti, ale vynikající příležitostí pro muže, aby dokázali svůj charakter,nálada a protestveřejnosti.

Rock

Rockový styl je subkulturní hnutí pro punkáře, milovníky těžké hudby a motocykly.Zde se nejčastěji používají kožené bundy, džíny a volné kalhoty, různé kovové prvky a velmi podivné doplňky.

Klub

Klubový styl - tyto oděvy preferují módní lidé, kteří vedou převážně noční život.Zde můžete kombinovat oblečení nejjasnějších odstínů a potisků, s ozdobnými prvky, pruhy, mezerami.Monochromatické bílé tričko může vyrovnat tuto výbavu, muži jsou také nabízeny konfekční obleky v tomto stylu.

Boho

Boho - tento styl se vyznačuje originálními kalhotami různých barev, patchworkovými vestami a pletenými vestami, košilemi, doplněnými motýlem nebo šátkem.Vypadá oblečení ve stylu boho poněkud opotřebované a blízko stylu ležérní.

Závěr

Poslední výpočty stylistů ve skutečnosti naznačují, že pánské oděvní styly mohou být více než 30 položek, ale mnohé z nich jsou v postsovětském prostoru stále málo známé.Některé z nich jsou úzkoprofilovými styly subkultur a národností, jiné preferují vzácné velmi výjimečné osobnosti.15 navrhovaných stylů je v současné módní sezóně považováno za nejoblíbenější a nejvyhledávanější.