Pánské kožené boty: péče a co se nosí?

Boty - to je základní prvek pánského šatníku, který může být prezentován v různých stylech a modelech. Odborníci radí každému muži, aby měl ve svém šatníku několik párů bot různých stylů podle různých okolností a událostí. Největší poptávkou mezi silnými polovinami společnosti jsou však klasické boty, například pánské boty z lakované kůže.

Kůže je nejoblíbenějším materiálem pro výrobu pánské obuvi, může být matná nebo lakovaná, v závislosti na metodách zpracování. Chcete-li získat patentované kožené boty, výrobci pokrývají pravidelnou kůži polyuretanovou pryskyřicí. Zevně vypadá kůže zářivě a reflexně, může být měkká nebo tvrdá. Pro muže je obzvláště důležité znát pravidla péče o tyto boty.

Vlastnosti lakovaných bot

Chcete-li určit, jak vhodné a účelné lakovací boty v obraze člověka, nejprve byste se měli seznámit s jeho výhodami a vlastnostmi. Po celém světě jsou tyto boty často používány pro slavnostní a slavnostní akce, díky botám lidé zdůrazňují svůj stav, konzistenci a smysl pro styl. AStylisté doporučují boty z lakované kůže pro obchodní image nebo pro večerní pampelišky.

Pro informaci!Poprvé byly boty z lakované kůže představeny světu americkým Seth Boydenem v roce 1818.

Vlastnosti lakovaných bot zahrnují tyto ukazatele:

 • použití chromové kůže;
 • potažení kůže vrstvou polyuretanových pryskyřic;
 • vzhled a elegance obuvi;
 • lak nesnáší teplo nad 25 stupňů, což může způsobit jeho prasknutí a prasknutí;
 • Lak netoleruje mráz pod 10 stupňů, což činí vrstvu laku křehkou.

V některých případech vede laková oblast ke zduření nohou v důsledku nedostatečného větrání nohou, proto stylisté nedoporučují tyto boty používat pro každodenní nošení. Ale pro zvláštní příležitosti tyto boty padnou více než kdy jindy.

Výhody bot z lakované kůže?

Aby člověk pochopil, jak jsou v této situaci vhodné lakové boty, musíte se s jejich výhodami zvlášť seznámit. Stylisté a designéři volají několik nesporných výhod bot s lakem, jmenovitě:

 • kůže těchto bot se dobře táhne a má tvar nohou;
 • po odstranění bot z nohou kůže rychle obnoví svůj původní tvar;
 • lak odolný proti poškrábání a prasklinám;
 • pokud je bota opatřena náležitou péčí, bude odolná vůči kontaminaci;
 • Lak odolává teplu a chladu.

Lakované boty navíc vždy vypadajíelegantně a slavnostně si po dlouhou dobu zachovává svou novost a originální podobu. Při výrobě těchto bot se používají různé odstíny pro každou příležitost, dokonce i potisky a vzory se nanášejí na lak, aby vypadaly módní a moderní.

Stanovisko odborníka
Helen Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
V posledních letech módní průmysl diktuje nová pravidla pro výběr oděvů a obuvi, učí muže vypadat reprezentativně a stylově. Pokud byly dříve patentované kožené boty prezentovány výhradně v klasickém formátu pro oficiální akce, dnes mohou být lakovány prakticky všechny typy obuvi různých stylů.

Modely lakovaných bot a co s nimi nosit

Dříve byly pánské boty z lakované kůže vyráběny výhradně pro slavnostní a obchodní akce, v klasickém provedení. Zbytek času sbíral prach na polici a čekal na novou slavnostní příležitost. Dnes je vše jasné a zajímavé, a muži dávají přednost tomu, aby ukázali svůj styl a stav s takovými botami. Proto stylisté nabízejí pozornost několika modelům lakovaných bot najednou pro silnou polovinu společnosti.

Oxford

Jedná se o lakované šněrovací boty v přísném klasickém provedení, které původně nosili studenti na Oxfordské univerzitě. Vypadají stylově, moderně a formálně a kůže, ze které je vyrobena obuv, navrhuje speciální povrchovou úpravu v podobě malých otvorůdostatečné větrání končetin. K dnešnímu dni je nabízeno mnoho poddruhů oxfordských bot, například:

 • Divák;
 • Sedlo;
 • Wingtip;
 • Balmoral;
 • Capto;
 • Quarterbrogs;
 • Adelaide;
 • Plainte;
 • Panchkap;
 • Holkat.

Nosit takové boty je možné pouze s oblekem na kalhoty, pokud se jedná o boty z lakované kůže. Semišové oxfordy mohou být nošeny s vlněnými kalhotami a ležérním oblečením.

Brogues

Z modelu oxfordů jsou boty pro pánské brože z hladké kůže s odnímatelným pláštěm, díky kterému vypadají velmi elegantně. Boty jsou odolné a vzorované perforace a nos ve tvaru W tyto boty odlišují od oxfordů. Navíc lze pozorovat perforaci jak na celém povrchu bot, tak na jejich přední části.

Dalším výrazným kritériem pro boty pro brogues je kontrast dvou barev, který zdůrazňuje specifičnost a jas obrazu. Pokud má člověk na sobě klasický oblek, měl by dávat pozor na tmavě zbarvené brože bez ozdobných prvků. A pod ležérní oblečení nebo džíny nosit masivní modely nebo brogues na pogumované podešve. Stylisté rozlišují brogues, semi-rohy a čtvrtky brogues.

Derby

Ideální obuv pro muže s výškovými nohami - derby boty s otevřeným šněrováním. Zajišťuje samotný základ kůže a podešev ze stejného materiálu, méně často polyuretanu. Na rozdíl od předchozíchmodely, derby boty nenosí klasické oficiální podtóny, takže mohou být nošeny s klasickým oblekem a džíny a ležérní oblečení.

Obuv Derby se vyznačuje omezeným designem bez potisků a dekoru, může být z kůže různých způsobů zpracování, stejně jako semiš a nubuk. Stylisté zvažují vnitřní klasifikaci derby boty - klasický model, stejně jako brogues s perforacemi nebo odříznutým nosem. První model je vhodný pro oficiální i každodenní nošení, druhý je preferován mladými lidmi a dandy, třetí model se nosí všude v neformálním stylu.

Opice

Skvělý model, který vypadá neobvykle a brutálně - opičí boty, jehož charakteristické ukazatele jsou považovány za protáhlý tvar, nepřítomnost tkaniček a jednu nebo dvě malé přezky. Mniši jsou obvykle vyrobeni z pravé kůže nebo semiše, často s lakovaným modelem. Vzhledem k absenci šněrovací boty jsou snadno šít a opotřebení.

Mniši jsou rozděleni do dvou typů:

 • dvojitá mnichová popruhová obuv - boty se dvěma přezkami;
 • boty pro mnichy - boty s jedním páskem.

Stylisté doporučují používat tyto boty v každodenním nebo oficiálním stylu, mohou být dokonce nošeni bez ponožek. Pokud existují dvě přezky, mniši jsou univerzální, pokud jde o kombinaci s oblečením, jsou dokonce nosí pod džíny. Původním vzhledem budou kalhoty zúžené styl, který nebude držet na přezky. Jsou-li mniši lakovaní a hladcí, nejlépe se nosí s přísnýma semišový model půjde pod neformálním stylem.

Mokaři

Pokud vezmeme v úvahu neformální modely obuvi pro muže, jsou mezi nimi vůdci popularity i mokasíny. Pohodlná a praktická obuv může být vyrobena z kůže, kůže s lakem nebo semišem. Přes jeho neformálnost, dnes mokasíny jsou noseny pod klasickým oblekem, ale jediný jestliže tam jsou žádné nebo minimální dekorativní prvky.

Existuje několik poddruhů lofers:

 • klasické mokasíny;
 • mokasíny penny.

Pokud vezmeme v úvahu oblíbené modely střapců, doporučuje se nosit sako nebo kostkovaný oblek. Zbytek mokasíny je univerzální, lze je nosit s různými styly kalhot a džíny.

Jak se nosí a ošetřuje lakovaná obuv?

Zvláštní pozornost je třeba věnovat člověku, otázce, co nosit boty s patentovanou kůží, aby vypadaly stylově a módní. Pokud se jedná o lakované oxfordy nebo tmavé brože, budou vypadat harmonicky s klasickým přísným oblekem. Neobvyklé pánské bílé boty z lakované kůže jsou vhodné pro svatební obraz ženicha, stejně jako jiné modely obuvi v jasných barvách.

S ohledem na derby boty, mohou být nošeny s klasickými kalhotami a módními džíny. Lakované mokasíny jsou vhodné pro letní vzhled, nosí se bez ponožek, pokud se jedná o neformální styl. Mohou být oblékány šortkami, blejzry a džíny, stejně jako v kostkovanésoubor šatních skříní.Zvláštní pozornost by měla být věnována tomu, jak správně nosit boty s lakovaným povrchem, aby byla zachována integrita a originální forma.

Odborníci identifikují v ponožce lakované obuvi několik důležitých bodů:

 1. Nejdříve musíte rozepnout všechny upevňovací prvky a pak nosit obuv s houkačkou.
 2. Tyto boty by se neměly nosit v extrémním teple nebo mrazu, pouze mírné podnebí zachová celistvost nátěru.
 3. Pokud boty otírají nohy, otřete je alkoholickým roztokem (třetina sklenice alkoholu a zbytek je voda), po čemž si boty položí na tlusté ponožky.A můžete se uchýlit ke službě natahování obuvi v obchodě s obuví.
 4. Boty z lakované kůže by měly být skladovány v suchém a teplém prostoru a mohou být použity ventilační obaly.
Důležité! V žádném případě by se lakované boty neměly dotýkat, aby nezanechaly škrábance nebo jiné poškození horní vrstvy.

Specialisté poukazují na několik důležitých bodů týkajících se péče o lakované pánské boty.Lakované boty by měly být skladovány následovně:

 • muži potřebují používat přípravky na péči o boty na vodní bázi, díky kterým pokožka změkčí a obnoví lesklou horní vrstvu;
 • Po vyjetí ven by měla být obuv zkontrolována na prach, otřena vlhkým hadříkem a vyhnout se použití kartáče;
 • Pokud jsou boty v nečistotách, měly by být omyty mýdlovou vodou a osušeny měkkým hadříkem;
 • Každý měsíc lakpotah by měl být promazán vazelínou, rostlinným nebo ricinovým olejem po dobu 20 minut, poté maska ​​odstraněna bavlněným tampónem nebo hadříkem;
 • , aby boty lesklé pomůže vaječný bílek nebo řez cibule, které je třeba třít boty, nechte po dobu 20 minut, pak třít na lesk s látkou;
 • vrátit boty jasné barvy pomůže čpavek smíšené s mýdlovou vodou.

V žádném případě by se laky neměly sušit v blízkosti topných těles, což by poškodilo celistvost kůže a vrstvy laku. Po vyčištění uvnitř bot musíte dát noviny. Stylisté nedoporučují šetřit na takových botách, dávají přednost pleti té nejlepší kvality. Každý vole najde pro sebe ideální model obuvi díky široké paletě modelů.

Závěr

Podle bot se posuzuje společenské postavení, postavení a styl člověka, obzvláště s ohledem na dámskou obuv. Obzvláště populární jsou dnes patentované kožené boty, které vypadají elegantní, světlé a slavnostní. Díky široké paletě modelů jsou boty z lakované kůže noseny muži všech věkových kategorií ve formálním i neformálním stylu.