Ortodoxní vousy: proč kněží nosí vousy?

Móda pro vousy a kníry v naší době je obzvláště vyvinutá. Vlasy na obličeji jsou oholené, střihané, položené, což jim dává dokonalý vzhled. Ale ne vždy a ne všechny se zabývají designem vousů.

Existuje kategorie jednotlivců, kteří mají rádi neopatrné vlasy. A jsou tu ti, kteří mají růst vousů - to jsou kněží. Ale proč potřebují vousy?

Obraz kněze

Mnoho lidí má vlastní představu o tom, jak by měl kněz vypadat. Nejčastěji tento obrázek zahrnuje takové komponenty jako:

  • kaskády na podlaze;
  • Velký kříž na krku;
  • Přítomnost vousů a dlouhých vlasů;
  • Brožura s modlitbami v ruce.
Pro informaci!Duchovní má mnoho dalších šatních skříní, například pás, orarion, pririot, stráže, ukradené šaty, šaty.

Protože Pokud je článek o přítomnosti vegetace na tvářích kněží, analyzujeme přesně tuto nedílnou součást jejich vzhledu.

Někteří z těch, kteří jsou často v církvi, o nevzhledném knězi neví nic víc než ti, kteří tam nikdy nebyli. Nicméně je prostě nemožné si představit otce bez vousů. Ale vlasy na hlavě, ne všechny z nich rostou, někteří si dovolují ostříhat si vlasy.

V dějinách pravoslavné víry bylo duchovním dovoleno, aby si nevyholili ani vlasyběhem vyhlášky o zákazu vousů.Na základě toho je závěr, že kněz se nikdy nezaváděl lidem bez vlasů.Vous kněze má své kořeny ve vzdálených dávných civilizacích.

Proč nosí kněží vousy?

Přítomnost neoholených a nevyzpytaných obličejových vlasů mezi kléry je běžnou věcí pro běžné lidi.V kostele jsou však služebníci bez vousů, ale je nepravděpodobné, že by to byl kněz.

Důležité! V církvi se můžete setkávat s mladými duchovními, aniž byste měli srst, ale to je dočasný jev, nikoli výsada člověka.

Kde však šla móda pro vousaté kněze?Nebo to není kvůli módě?Hlavní předpoklady v této věci jsou odlišné, ale zajímavé:

  1. Hlavním důvodem přítomnosti vousů na obličeji u kněží je dodržování zákona Starého zákona, který zakazuje stříhat vlasy na hlavě a alespoň nějakým způsobem měnit tvar vlasů.obličej;
  2. Další společná možnost je považována za podobnou Ježíši;
  3. Nevšimnutí návyků je známkou odloučení od mas, takže obyčejní lidé vnímají duchovenstvo jako něco jiného, ​​než je on a poslouchají ho;
  4. Existuje také nestandardní verze: neoholené vlasy na obličeji jsou způsobem, jak hromadit vitální a duchovní energii.

Na otázku, proč kněží nosí vousy, neexistuje žádná konkrétní odpověď.Bylo by však stále logické dodržovat názor na zákaz řezání vlasů na hlavě a obličeji,předepsané v Bibli.

Je zakázáno oholit vousy kněžím?

Vousy kněží jsou jedním z vyznání.Ortodoxní vous byl zmíněn i ve Starém zákoně, ale ne jen tak, ale se zvláštním označením Boha.

Každý člověk je povinen pěstovat vousy, jak je napsáno v Bibli.Pán nařídil, aby si nebral vlasy na hlavě, a neořezával hrany vousů.

Pozor! Na oplátku bylo také zakázáno stříhat si vlasy.

Důvodem je skutečnost, že každá osoba by měla vypadat, jako by byla vytvořena.Změna vašeho vzhledu je srovnávána s neplněním Boží vůle.Lidé tento předpis nedodržují a mezi kněžími se to považuje za zákaz.Kněží, žijící podle biblických zákonů, usilovně následují to, co je uvedeno v Bibli.To je důvod, proč se vousy neholí.

Vousy kněží jsou známým a běžným jevem.Většina lidí ani nepřemýšlí o tom, že přítomnost vlasů na obličeji kněží není jen.To, co se zdá být obyčejnému člověku nepřiměřené, se zdá být celý příběh.