Nový módní trend: velitel nebo kapitánův vous

Dnes se stále více mužů snaží pěstovat vousy, ale ne každý chce získat velké vlasy. Pro takové muže je ideálním řešením kapitánův vous.

Hladce vyholení kluci mohou být na ulicích stále méně a méně. Dobře upravený vous kapitán vypadá elegantně, ne tak brutálně jako ruský, ale také přidává maskulinitu a pevnost nositeli. Ženy mají opravdu rád charismatický mužský obraz s úhledným, dobře upraveným vousem.

Jak vypadá kapitánův vous?

Takový vzhled obličeje vousů se často nazývá anglický, lodní nebo kapitánský vous. Tato možnost se podobá pásu, šindele bradě. Tvar je zaoblený a opakuje tvar lícních kostí.


Délka srsti je střední, což umožňuje vytvořit tenký proužek z jednoho ucha k druhému, popadl spodní část brady a všechny štětiny na tvářích a krku jsou oholeny na nulu. Ze strany takového tenkého proužku vlasů se podobá tvaru podkovy.

Dříve byl takový návrh nalezen hlavně mezi muži, kteří měli něco společného s mořem, a tak oznámilijejich profesi.Ale dnes si každý může uspořádat vlasy na stejném principu.

Které vousy si vybrat?

Kapitánův vous má několik druhů, které se liší délkou srsti.Při výběru vhodného typu se doporučuje vzít v úvahu zvláštnosti osobního stylu a struktury obličeje, aby se zdůraznily jeho zásluhy a ne nevýhody.

S určitým designem vousů je snadné přidat objem ostré bradě nebo změkčit závažnou čelist a velké lícní kosti.Pokud je to žádoucí, není zakázáno kombinovat vousy s knírkem, pokud nejsou příliš tlusté nebo dlouhé, což může pokazit celý obraz a učinit ho směšným.

Poradenství! Chcete-li doplnit svůj obraz moře a učinit jej expresivním, můžete si vybrat vhodné oblečení založené na tématu stylu.Dobře funguje i námořnická bunda, doplňky v bílo-modré barvě nebo námořní symbolika.

Vlastnosti vousů velitele

Hlavní a nejdůležitější vlastností je, že i při krátké délce vlasů musí být přesně stejná brada a lícní kosti muže.Vlasy jsou vyrobeny v pásku, který by měl být pokud možno tenký, ale jeho šířka je určena na základě tvaru obličeje a jeho vlastností.Pásek vlasů se táhne od jednoho chrámu přes bradu k jinému chrámu.Líce by měly být v každém případě oholeny hladce.Žádné vlasy v této oblasti by neměly být přítomny.

Bklasická verze vousu kapitána je vyrobena pouze na spodní části brady a neznamená přítomnost knírku, ale dnes moderní pandy často kombinují tento námořní styl s tenkými čistými kníry.

Jak udělat takové vousy?

V počátečním stadiu je nezbytné pěstovat na obličeji potřebné množství vlasů.Bez použití holicího strojku po dobu přibližně tří týdnů můžete dosáhnout požadovaného účinku.Dále upravte vegetaci po obvodu na jednu velikost.Aby bylo možné maximálně posoudit správnost proporcí a poměr vousu k tvaru obličeje, je lepší použít při řezání skleněné molo než obvyklé přímé zrcadlo.

Než uděláte hladké hrany, musíte pochopit, že tato etapa je nejobtížnější a určité dovednosti a pevné nastavení rukou jsou nezbytné pro vytvoření hladkých, hladkých hran.Pro dosažení dokonalého tvaru byste měli zvážit tvar obličeje a objem lícních kostí.Jen s určitou zkušeností, aby se ukázalo, že je to dokonalý vous kapitána.To je důvod, proč je stále doporučeno kontaktovat odborníky, a pak nezávisle udržet formulář vytvořený dříve.

Optimální délka vlasů by neměla být menší než 4 cm nebo větší než 5 cm .Je důležité je správně formovat tak, aby některé prameny nestály za zavedené okraje, a na lícních kostech se netvoří nepříjemný ježek.

Je třeba předem určit, zda jsou vousy vhodné pro zvolenou variantu nebo ne.Je-li rozhodnuto opustit knírek, musí být oříznuty a zastřihovačem, aby jim bylo dokonce upravenočáry, aby knír zapadl do celkového tvaru. Pokud není knír potřebný, pak s holicím gelem a holicím gelem odstraňte všechny vlasy v oblasti.

Důležité!Doporučuje se zakoupit zastřihovač, který na určité úrovni snadno udrží tvar knírek, vousů a vousů.

Konečný výsledek a vzhled vousů každého muže bude odlišný vzhledem k tomu, že tvar obličeje provede vlastní úpravy. Jakmile se rozhodnete pro tvar všech vlasů, je třeba je znovu ořezat. A k tomu, abyste nakreslili jasné linie, musíte odstranit všechny přebytečné vlasy na tvářích a krku. Fotografie z různých možností velitele vousů si můžete prohlédnout níže.

Jak se starat?

Správná péče je nezbytný postup, který vám umožní udržet si vousy. Je nutné pravidelně stříhat chlupy z celkové hmotnosti (nejméně jednou týdně).

Pro tento postup můžete použít jak zastřihovač, tak běžné ostré nůžky. Při stejné frekvenci se doporučuje odstranit vegetaci na tvářích a krku, aby obrysy neztratily svou jasnost. Pokud tvar předpokládá přítomnost knírku, měl by být také oříznut tak, aby vlasy nevisely na horním rtu. Přesná data nemohou být specifikována, protože pro každého člověka jsou individuální.

Jednou týdně je nutné vlasy umýt šamponem a pro pečlivý styl je žádoucí použít speciální včelí vosk. Lze tedy říci, že kapitánův vous vyžaduje stejnou důkladnou péči jako dobroúčes

Pro informaci!Aby se kapitánův vous vypadal dobře upravený, a ne tak, jako by jste dlouho plavali bez holicího strojku a hřebene, je třeba denně oholit zarostlé chlupy, zejména na tvářích a krku.

Vlasy na obličeji vypadají zdravě pouze tehdy, jsou-li správně vyživovány a vzdávají se špatných návyků. Musíte revidovat svůj způsob stravování a režimu. Je nezbytné, aby denní menu bylo vyvážené, aby bylo tělo nasyceno základními vitamíny a stopovými prvky.

Nezapomeňte do své stravy zahrnout čerstvou zeleninu a ovoce, mléčné výrobky, obiloviny, ořechy a libové maso. Souběžně s tím si vezměte multivitamin, který vám umožní doplnit nedostatek vitamínů v těle, což je prostě nezbytné pro aktivní růst vousů.

Slavné osobnosti s vousem velitele

Tato forma vousů je velmi populární mezi muži různého věku a profesionálními dovednostmi. Dokonce i jasné celebrity jako Leonid Yarmolnik a Elijah Wood pravidelně nosí tuto možnost, ale nejznámější historickou postavou, která si vybrala tuto formu, byl Abraham Lincoln (16. prezident Spojených států).


Vousy v módě po mnoho let a drží vedoucí postavení ve světě módy, takže můžete bezpečně začít růst vlasů a začít navrhovat například velitele vousů. Je důležité předem určit tvar, objem a délku vlasů,zásobit potřebné nástroje a začít stříhat! Vousatých mužů vždy vypadají sexy, zejména proto, že dnes existuje mnoho prostředků, jak se o toto mužské příslušenství starat!