Nestandardní metody holení: holení břitvou

Ve standardním režimu se muži holí každý den a někteří dvakrát denně.Aby se tento proces co nejvíce pohyboval, doporučuje se věnovat pozornost nestandardním metodám holení, konkrétně speciálnímu ostrému noži.Muži s hustými štětinami jsou zřídka spokojeni s kvalitou holení s holicími strojky a zejména s elektrickými holicími strojky.

Zástupci silnějšího pohlaví si často stěžují, že kůže zůstává hladká po velmi krátkou dobu, takže to dělají, a navíc je zde podráždění, drobné poškození kůže a zarostlé vlasy.Proto je lepší použít na holení ostrý nůž, který se při správném použití těmto problémům vyhne.

vypadá holicí nůž?

Holicí nůž v profesionálním prostředí se nazývá břitva.Skládá se z rukojeti a samotné čepele.Rukojeť jakéhokoliv modelu se skládá z několika částí spojených nýty.Tento spojovací prvek umožňuje otáčení kovového nože v rovině rukojeti.Na konci lopatky jsou na rovině lopatky vyryty dva kroky, které určují stupeň konkávnosti břitvy.

Důležité! Nekupujte břitvuzlacené nebo jakékoliv ozdoby na čepeli. V procesu práce bude tato pozlátko vymazána, kameny mohou vypadnout a nůž dostane ošuntělý vzhled. Maximální povolená hodnota - razítko výrobce nebo gravírovací společnost!

Boční rýhování na zadní straně plátna je navrženo tak, aby prsty nesklouzly po kovu, čímž se zabrání možným zraněním. Na zadní straně plátna se nejčastěji vyryla značka nebo výrobce, rok a místo výroby.

Čepel může být navinuta po celé délce a horní okraj slouží ke korekci směru a udržování struktury v pravém úhlu. Šířka břitových destiček je rozdělena na úzké a široké (více než 3 cm). Úzký řezný nůž je těžší pro nepřipraveného začátečníka, ale příliš široký model může také způsobit nepříjemnosti kvůli jeho velkému objemu a hmotnosti.

Druhy holicích strojků

Řezný model modelů průměrné cenové politiky je vyroben z uhlíkové oceli. Tento materiál je dobrý, protože čepel je snadno naostřena, ale je nejsnadnější ji korodovat.

Dražší vzorky jsou vybaveny čepelí z nerezové oceli. Ocel je těžší brousit a řez není tak ostrý, ale plus těchto modelů je, že ocel je odolná vůči korozi. Rukojeť je vyrobena ze dřeva, slonoviny, rohů, oceli a dokonce i modely s rukojetí klíční kosti.

Technika holení nožem

Ruka, která drží čepel, musí být pevná a podřízena řezací čepelúhlu 30 stupňů. Pokud je úhel menší než tento, pak se zvyšuje pravděpodobnost řezání kůže, a pokud je větší, pak bude čistota holení lepší. Ruka by se měla snadno pohybovat s minimálním tlakem. Dobře podložená břitva sama udělá svou práci.

Tip!Všechny pohyby při použití břitvy by měly být hladké a rovné. Všechny pohyby jsou přísně na růst vlasů, aby se zabránilo řezům a podráždění.

Je lepší začít holit z pravé strany, zatímco druhá ruka se doporučuje utáhnout kůži na holicí ploše. Tím se zvyšuje jeho hladkost a minimalizuje se možnost řezů. Směr pohybu je přísně shora dolů.

Otočením k výstřihu musíte naklonit hlavu na stranu a mírně dozadu. V tomto případě pokračuje směr práce zdola nahoru.

Holení nože na levé straně je stejné jako pravé. Někteří muži jsou pohodlnější držet holicí strojek levou rukou, ale pokud si nejste jisti svými schopnostmi, je lepší pokračovat v práci s pravou rukou pohybující se od tváře k bradě a ke krku.

Otočením k knírkové linii se snažte v této oblasti co nejvíce dotáhnout kůži. Nastavte čepel tak, aby její ponožka směřovala nahoru. Pohyb čepele od shora dolů.

Preventivní opatření

Zjistili jsme název holicího nože, zkoumali jeho vzhled a pravidla pro práci s takovým holicím strojkem. Nyní je nutné více se zabývat bezpečností a rizikem práce s břitvou.

Hlavní riziko - možnost řezu během práce .Ale se správnou holicí technikou a dobře broušeným ostřím je toto riziko sníženo na nulu.Nejdůležitější je neudělat náhlé pohyby a netlačit na kůži.Čepel je prováděna pevně a bez trhání.Ale i když se řez nevyhnul, je nutné holicí strojek odložit a provést dezinfekci rány.

Druhým nejčastějším problémem je podráždění kůže.Taková nepříjemná reakce může nastat v důsledku hrubého mechanického působení na horní vrstvy epidermy.Podráždění lze vyhnout použitím balzámů a vody po holení.Současně by pro delikátní pokožku náchylnou k suchu a podráždění neměly používat produkty na bázi alkoholu, které mohou situaci ještě zhoršit.

Nakupujte pouze kvalitní břitvy od renomovaných výrobců a nezapomeňte na produkty péče o pleť po holení.Takové malé nuance učiní proces holení bezpečný a snadný.Před prvním použitím nebezpečného holicího strojku byste také měli pečlivě prostudovat pokyny a dodržovat všechna doporučení výrobce.

Odkud pochází výraz z holení s ručníkem?

Tento výraz pochází z armády od dob Sovětského svazu.Mladí vojáci, kteří se nesledovali jejich vzhled a denně se neholili, byli potrestáni ručníkem a holení s ručníkem bylo metodou trestání a výchovy mladých lidí, aby jim vštěpovali smysl pro odpovědnost aúhlednost

Jak se holicí proces s ručníkem

Systém trestů s tenkým ručníkem byl následující. Na obličej vojáka byl položen suchý ručník a začali se pohybovat vysokou rychlostí a provokovat proces úplného vymazání štětin.

Pro informaci!Holení s ručníkem je velmi bolestivý zákrok, který poškozuje pokožku. Při aktivním tření je horní vrstva epidermis odstraněna spolu s vlasy, což vede k tvorbě ran a popálenin.

Před holením ručníkem je třeba vědět, že jemná kůže po takovém zákroku může být pokryta vyrážkou doprovázenou silným svěděním a nesnesitelnou bolestí, po které následuje tvorba hnisavých puchýřů, které způsobují člověku fyzické i morální nepohodlí.

Tuto metodu nelze přisoudit určitému typu holení, jeho použití je prostě nebezpečné pro zdraví!

Holení s ručníkem může vyvolat vývoj kožních onemocnění a rány, které se velmi obtížně hojí, se často tvoří na místě srážení krve. Takový barbarský způsob, jak odstranit štětiny, není oholení. Definice je pro něj nejvhodnější - mučení!

Závěrem bych chtěl říci, že nebezpečné oholení nezahrnuje spěch a rozruch. Ruka musí být pevná a mysl musí být jasná. Tato čtvrtina hodiny strávené s ostrou čepelí může být přirovnána k meditaci, která dodává mír a klid. Vědci prokázali, že holení nožem zachraňuje muže před nervovým stresem avhodné pouze pro opravdové muže.

Stojí za to si uvědomit, že předtím, než se oholíte nožem, musíte se sbírat v pěsti, a to celou sílu mysli a veškerou odvahu. Bezpečnostní holicí strojky používají pouze slabé osobnosti, pokud chcete použít některý z nestandardních způsobů holení, je lepší se obrátit na odborníky a pak experimentovat, abyste se vyhnuli různým zraněním a kožním problémům.