Nejlepší způsoby, jak zvýšit aktivitu spermií

Schopnost mít děti v budoucnu je to, za co je zodpovědné reprodukční zdraví člověka.Hlavním ukazatelem reprodukčního zdraví je kvalita semenné tekutiny, tj. Počet životaschopných, mobilních a zdravých spermií v ní.Otázka, jak zvýšit aktivitu spermií, je tedy důležitá u mnoha mužů.

Zlepšení kvality semenné tekutiny a počtu pohyblivých spermií samo o sobě je nepraktické, pokud k takovému rozhodnutí nepřijde lékařský specialista.K dnešnímu dni oficiální medicína vyvinula mnoho technik, kterými můžete zlepšit všechny vlastnosti spermií a semenných tekutin, aby se zvýšila šance na otěhotnění dítěte.

Faktory negativně ovlivňující aktivitu samčích zárodečných buněk

Jakýkoliv pokus o zvýšení aktivity spermií může být neúspěšný, pokud člověk neví, které faktory snižují kvalitu ejakulátu a reprodukční funkce.vání.Pokud nejsou vyloučeny,terapeutická opatření budou neprůkazná. Lékaři identifikují několik důvodů pro snížení aktivity zárodečných buněk:

 1. Dříve nebo v současné době související choroby urogenitálního systému, například prostatitis nebo adenoma prostaty. Také cévní patologie a pohlavně přenosné infekce jsou často příčinou neplodnosti.
 2. Poranění pánevních a pohlavních orgánů . Zejména poranění prostaty nebo varlat často vedou k neplodnosti, protože jsou to orgány, které produkují pohlavní hormony a buňky.
 3. Hormonální nerovnováha . Snížený nedostatek testosteronu a jakékoliv endokrinní patologie mohou vést ke snížení motility zárodečných buněk v ejakulátu a mužské neplodnosti.
 4. Chudé a nezdravé potraviny . Kvalita ejakulátu je přímo závislá na mnoha vitamínech, stopových prvcích, minerálech a dalších živinách v těle, které pocházejí ze zdravých potravin. Proto, aby se snížila kvalita spermií může škodlivé stravovací návyky a nedostatek vitamínů.

Pro normální fungování reprodukčních orgánů je odpovědný metabolismus, imunita mužů. Negativní vliv mohou mít špatné návyky, sedavý a sedavý způsob života, špatná ekologie, nepravidelný (nadměrný nebo vzácný) sexuální život.

Co ohrožuje porušení?

Obecně zůstávají spermie v mužském těle nehybné, ale jakmile vstoupí do reprodukčních orgánů ženy, začnou svou cestu. Nedostatečná mobilita zárodečných buněkzahrnuje několik pojmů - neaktivních, letargických, pomalých, nehybných, líných nebo mrtvých.

V případě porušení motility spermií netrpí zdraví člověka jako celku, patologie není doprovázena alarmujícími symptomy a projevy. Jedinou, ale spíše závažnou komplikací sedavých spermií je obtíže s počátkem dětské nebo mužské neplodnosti.

Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog. Expert na rodinné vztahy. Rodinný psycholog.
Pokud má pacient ejakulát s mrtvými zárodečnými buňkami nebo s buňkami abnormálního vývoje, je diagnostikována neplodnost. Nedostatek spermií není větou, nýbrž pouze odchylkou od normy, která je přístupná k nápravné terapii.

Jak zvýšit aktivitu spermií?

Lékařští specialisté vyvinuli mnoho metod ke zvýšení aktivity spermií a reprodukčních funkcí mužů. Ve většině případů se praktikuje integrovaný přístup, ve kterém se pro rychlý efekt používá najednou několik metod. Lékař vyvíjí specifickou dietu, upravuje životní styl, může předepisovat léky nebo lidové léky a také dávat některá důležitá doporučení.

Správná výživa

Je možné zvýšit mobilitu zárodečných buněk pro pojetí dítěte pomocí určité stravy. Bylo vědecky prokázáno, že některé potraviny nepříznivě ovlivňují kvalitu ejakulátu, zatímco jiné zvyšují výkon.

Některé skupiny produktů jsou považovány za zvláště cenné pro aktivní spermie:

  Ty, které obsahují vitamín A - vitamín nejenže zvyšují aktivitu buněk, ale také jejich počet. Obsahuje v několika produktech:
 • ovesné vločky;
 • mrkev;
 • sušené meruňky;
 • brokolice;
 • špenát;
 • červená paprika.
 1. Ti, kteří obsahují vitamín C - vitamín posiluje krevní cévy, buduje průtok krve, odstraňuje škodlivé látky, ničí patogenní flóru a aktivuje zárodečné buňky. Obsahuje produkty jako:
 • chřest;
 • rajčata;
 • petržel;
 • citrusové plody;
 • jahody a jiné
 • .
 1. Přípravky obsahující hořčík, zinek a kyselinu listovou. Konkrétně:
 • avokádo;
 • všechny druhy ořechů;
 • včelí produkty;
 • ústřice.

 1. Ty, které obsahují bílkoviny - tato složka je stavebním materiálem pro syntézu testosteronu a je důležitou složkou semenné tekutiny. Obsahuje produkty jako:
 • mléčné a fermentované mléčné výrobky;
 • ryby;
 • vejce;
 • libové maso;
 • tuňák a makrely obecné.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat nápojům, neboť pouze některé z nich budou povoleny. Jedná se o zázvor a zelený čaj, karkade a také čerstvé šťávy z bobulí a ovoce.

Zdravý životní styl a sport

Životní styl má přímý vliv na kvalitu života a lidské zdraví. Lékař tedy pacientovi určitě předepíše korekci životního stylu, a to:úplné odstranění všech špatných návyků, přejídání, přehřátí a podchlazení, sedavého sedavého životního stylu a škodlivých podmínek prostředí.Jakékoliv sporty s mírou budou prospěšné pro reprodukční systém.

Tablety a potravinové doplňky

Pokud to lékař považuje za vhodné, může předepsat pacientovi potravinové doplňky a tablety, které zvyšují aktivitu zárodečných buněk.Dnes existuje mnoho léků tohoto profilu a principu působení, ale nejčastěji se používají následující tablety:

 • Spermaktin- je nutné používat denně 1 kapsli před jídlem po dobu jednoho měsíce;
 • SpermActive- lék s jiným složením, ale s podobným principem účinku, musíte užívat 1-2 tobolky denně také během měsíce;
 • Spamamonje dobrý lék, který vykazuje vysokou účinnost při použití po dobu 1-3 měsíců.
]

Potravinové doplňky jsou přirozeným prostředkem mírného působení, který je třeba používat mnohem déle než tablety a jiné léky.prostředky.Není vždy vhodné spoléhat se pouze na doplňky stravy, lékaři je doporučují používat společně s dalšími terapiemi.Dobrá doporučení byla přijata takovými prostředky, jako je Síla císaře, Parita, Tajemství Tibetu a Alikaps.

Stimulační přípravky

Nejčastěji, jako stimulanty, zvýšená aktivita spermiíhormonální přípravky. Před použitím je však důležité zvážit kontraindikace a pravidla pro užívání léku. Lékař může předepsat následující hormonální látky, aby stimuloval zvýšení aktivity spermií:

 • Andriol;
 • Humegon;
 • Klostibegit.

Pokud problém spočívá ve zhoršeném krevním oběhu, mohou být předepsány léky příslušného profilu. Rostlinné přípravky nelze považovat za stimulanty, protože naznačují mírný akumulační účinek.

Abstinence

Pokud je slabá pohyblivost spermií způsobena nadměrnou pohlavní aktivitou muže, může lékař předepsat krátkou abstinenci. To umožní mužskému tělu zvýšit koncentraci zárodečných buněk v semenné tekutině a zlepšit některé charakteristiky ejakulátu.

Neříkej namáhání

Výrobky, tablety a léky ke zvýšení aktivity spermií mohou být neúčinné, pokud se člověk neochrání před stresem, neurózou a psycho-emocionálními zmatky. Je známo, že všechny tyto faktory velmi negativně ovlivňují všechny procesy v těle, včetně těch, které produkují aktivní a životaschopné spermie.

Odmítnutí maziv při pohlavním styku

Někteří muži se pravidelně uchylují k mazivům a prodlužovačům, které pomáhají zpříjemnit sexdlouhoNěkteré z nich však mohou negativně ovlivnit jakostní charakteristiky ejakulátu.Lékaři zjistili, že v ejakulátu je obsaženo mnoho maziv se silnou texturou, což činí semeno silným a nerovnoměrným.To inhibuje sexuální buňky v pohybu.

Lidové metody

Od dávných dob používali muži mnoho prostředků alternativní medicíny, aby urychlili koncepci potomků.Některé recepty dnes neztratily svou relevanci a účinnost, dokonce jsou předepisovány lékařskými specialisty pacientům s nízkou pohyblivostí spermií.

Zde je několik z těchto receptů:

 1. tinktura ženšenu .Vezměte asi 5 g rozdrceného kořene zázvoru, přidejte do lahve s litrem kvalitní vodky.Výrobek stojí asi 2 týdny a musí být pravidelně třepán.Další, před každým jídlem, vypít 10 kapek tinktury.
 2. Šípky .Trvá několik boků, nalijeme vroucí vodou a dusíme pár minut na ohni, po které trvají několik hodin a sklenici 3-4 krát denně.
 3. Svatojánský vývar .Vezměte 1 lžíci bylin, vaří v 500 ml vroucí vody, pak lék je bránil asi 4 hodiny.Denně vezměte polovinu sklenice vývaru 2 krát.

Tradičnímu léku se doporučuje, aby pro kumulativní účinek používal recepty z bylin a léčivých rostlin po dobu nejméně 1 měsíce, přičemž tyto recepty mohou být kombinovány s jinými terapiemi.

Závěr

Je možné zvýšit motilitu spermiípouze v případě, že člověk předal diagnózu na klinice a obdržel doporučení specialisty. K tomu je třeba zjistit faktory ovlivnění, odstranit je, a pak upravit dietu a životní styl, vzít stimulanty, doplňky a lidové prostředky. Integrovaný přístup umožní člověku dosáhnout maximálních výsledků.