Nejlepší vousy oleje, jejich typy a jak je používat

Když se muži rozhodnou pěstovat nádherné vousy, používají se všechny triky a triky.Hledají jednoduché a cenově dostupné možnosti, které učiní jejich vousy neodolatelnými, krásnými a elegantními.Jedním z nejefektivnějších prostředků ke zlepšení růstu a stavu štětin jsou oleje.

K dosažení tohoto cíle můžete použít nejen kosmetické, ale i různé rostlinné přírodní oleje.Použití těchto nástrojů má velmi příznivý vliv na vzhled vousů a získává jemný, příjemný zdravý lesk a také vypadá svěží.

Medvědí olej "klady a zápory"

Olej z vousů lze použít jako speciální, zakoupené ve specializovaných prodejnách, a mnoho dalších druhů přírodních olejů, které mají příznivé vlastnosti, a je zde téměř každý domov.Obvykle mají všechny tyto produkty tři hlavní účinky na kůži obličeje a vousů:

  • Zrychluje a aktivuje růst vousů a ovlivňuje jeho tloušťku;
  • Zmírňuje záněty a podráždění, vyživuje vlasy, kožní buňky a má také léčivý účinek;
  • Odstraňuje suchou pokožku.

Mnoho olejůmají jak výživný, tak hydratační účinek. To je velmi užitečná vlastnost, protože to nestačí jen na to, aby buňky byly nasycené a vlhké, je důležité je naplnit živinami, aby se zlepšil stav kůže. Pozitivní efekt využití těchto prostředků je zřejmý.

V tomto případě může být hlavní nevýhodou pravděpodobnost alergické reakce u některých mužů se sklony k alergiím . Mnozí však nechtějí používat olej, protože se domnívají, že po těchto zákrocích bude mít vousy nepříjemný lesk a jeho vzhled bude nedbalý. Ve skutečnosti to tak není, hlavní věc je správně a moudře používat tento cenný nástroj a aplikovat jej v malém množství.

Druhy olejů

Mezi nejoblíbenější oleje pro péči o vousy patří:

Serpentin

Hadovitý jed, stejně jako části těla plazů, má při správném použití obrovské léčivé účinky. Hadí olej má mnoho pozitivních vlastností, pokud je aplikován na vousy. Tento nástroj stimuluje růst vousů, činí ho měkčím a příjemnějším na dotek, a také zvyšuje hustotu štětin.

Další užitečnou vlastností tohoto výrobku je, že dokonale chrání knír a vousy před škodlivými účinky ultrafialového záření. To znamená, že i v létě si vousy zachovají svůj původní vzhled, pokud se o tento nástroj budete starat.

Je přítomen hadí olejspasení pro ty, kteří mají nerovnoměrně rostoucí štětiny, pokud jsou holohlavá místa, která je třeba skrýt. Tento nástroj pomůže rovnoměrnému růstu vlasů.

Důležité!Hadový olej by měl být používán velmi opatrně, protože obsahuje složky, které často vyvolávají alergie. Nepokládejte velké množství tohoto přípravku na pokožku, aby nedošlo k vyvolání alergické reakce a otestujte ji na kůži v ohybu lokte před použitím hadího oleje.

Aby měl tento prostředek největší účinek, předběžně otřete kůži a očistěte ji otřením tvrdým ručníkem. Několik kapek oleje by mělo být promícháno do mírně vlhkého vousu.

Kokos

Kokosový olej se často používá nejen pro péči o vousy, ale také pro vlasy, kůži a celé tělo. Tento produkt má velmi pozitivní vliv na vousy: vlasy jsou silnější, silnější a štětiny silnější.

Kokosový olej v kombinaci s několika kapkami arganu dává skutečně ohromující účinek: vlasy na obličeji začínají růst mimořádnou rychlostí. Dokonce i ti, kteří dříve trpěli tenkými strništěmi a plešatými skvrnami, po použití této směsi olejů, uviděli v zrcadle o několik měsíců později nádhernou hustou plnovous.

Kokosový olej také velmi dobře zvlhčuje pokožku obličeje, činí vlasy hedvábnými a učenými. Může být aplikován v malých množstvích v jakékoliv formě: může být smíchán s různými nástroji nebo použit samostatně. PřípadůAlergie na kokosový olej dosud nebyly identifikovány, takže je považován za přiměřeně bezpečný produkt péče o vousy.

Lněné semínko

Tento olej je velmi bohatý na živiny a minerály.Například se skládá z Omega-3 kyselin, kyseliny linolové a také obrovského množství vitamínů.

Bohaté složení tohoto výrobku pomáhá stimulovat krevní oběh v určitých oblastech, což aktivuje rozvoj vlasových folikulů.Současně může být lněný olej použit v počátečních fázích růstu štětin, protože odstraňuje podráždění, zánět, uvolňuje svědění na kůži a má uklidňující účinek.

Při výběru lněného oleje dávejte přednost výrobku lisovanému za studena, protože obsahuje výhodnější složky než jiné typy tohoto výrobku.

Lněný olej se často používá jako samostatný prostředek, ale někdy se používá v kombinaci s jinými složkami.Neztrácí však své vlastnosti, ale pouze doplňuje a rozšiřuje jejich činnost.Například, často, lněný olej je míchán s kefírem, zakysanou smetanou nebo vaječným žloutkem a dělat z této směsi výživnou hydratační masku.

Nejlepší je použít máslo přes noc.Pro dosažení co nejlepšího účinku ho trochu zahřejte a lehce ho vmasírujte do štětinové oblasti.

Rakytník řešetlákový

Tento prostředek nápravy se zřídka používá pro kosmetické účely doma, protože má zvláštní jasnou barvu.Obvykle nasycený rakytníkový olejoranžové nebo načervenalé. Na rozdíl od strachu mnoha mužů, rakytník řešetlák nenatíká vlasy a kůži a neznamená, že vaše vousy jsou jasně červené.

Olej z rakytníku je mimořádně výživný a užitečný nástroj - dokonale zvlhčuje štětiny, zabraňuje rozbití vlasů a aktivuje růst vousů.

Olive

Olivový olej se velmi často používá v péči o vousy, protože je velmi cenově dostupný a bezpečný. Tento nástroj má dobrý hydratační a vyživující účinek na vlasy, olej je posiluje a zabraňuje rozbití chlupů.

Největšího účinku můžete dosáhnout, pokud použijete nerafinovaný olej, který se získá lisováním za studena. Tam bude mnoho užitečných složek, které budou mít pozitivní vliv na růst vlasů. Olivový olej může být také smíchán s jinými prostředky, které jistě zvýší jeho vlastnosti.

Téměř nikdy nezpůsobuje alergie, takže můžete tento nástroj používat klidně, aniž byste se museli starat o následky. Pro lidi s mastnou pokožkou je lepší nahradit olivový olej jinými prostředky, protože může zvýšit olejnatost kůže a ucpat póry.

Olivový olej je lepší použít v noci před spaním, protože zanechává na kůži ošklivý mastný lesk, který obvykle ráno zmizí, zatímco vlasy se stávají měkkými a učenými.

Pro informaci!Pro zvýšení účinku oleje zkuste zabalit vousy a část obličeje do ručníku. Dá todobrý výsledek a vytvořit saunový efekt.
Kromě výše uvedených olejů se také používá ricinový olej a lopatkový olej.

Jak se přihlásit?

Mnozí muži si myslí, že by měl být používán olej z vousů, který by jej velkoryse aplikoval na vlasy.V žádném případě tomu tak není.Aby bylo dosaženo požadovaného výsledku, stačí použít více než 4 kapky produktu najednou.Šíření tohoto množství na dlaně a lehké hlazení pohyby, aplikovat na vousy.Mnoho mužů je pohodlné aplikovat olej zdola nahoru z brady na tváře.Nezáleží na tom, že hlavní věc je, že je rovnoměrně rozložena.Velmi důležitý bod: výrobek můžete aplikovat pouze na čisté, umyté, suché vousy.

Aby bylo snadnější a účinnější aplikovat olej na vousy, použijte hřeben nebo speciální vousový hřeben.

Mnozí se ptají, jak často můžete používat různé oleje pro vousy?Neexistují žádná jasná doporučení, protože každý dělá toto rozhodnutí z osobních očekávání a také s ohledem na stav vousů.Současně je zde malé omezení, které je důležité zvážit: nepoužívejte olej častěji 3krát denně.Nejlepší volba: aplikovat ji ráno a večer.

Není třeba si myslet, že čím více oleje vložíte na vousy, tím lépe a rychleji bude výsledek.Jeho přebytek bude vaše vousy neudržované a neuspořádané, navíc tuk ve vlasech způsobuje v každodenním životě spoustu nepříjemností.

Účinnost řízení?

Mnoho mužů, kteříprávě začal pěstovat vousy, stále neznají všechny nuance péče o vlasy. Často nechápou, k čemu tento nástroj použít, a zda to bude mít nějaký vliv. Zkušení vousatí muži tvrdí, že za to rozhodně stojí a to je důvod, proč:

  • Různé přírodní oleje, stejně jako speciální olej pro péči o vousy, mají povzbuzující účinek na pokožku obličeje a vlasové folikuly, díky čemuž vousy rostou rychleji. Existují také směsi olejů, které přidávají feferonky, které silně a agresivně aktivují růst vlasů. Neměli byste se bát - vaše kůže na tváři bude v pořádku. Poměry složek se obvykle pečlivě vybírají, a proto dobře zlepšují vzhled vousů.
  • Arganový olej, jojoba, pšeničné klíčky atd. Mají velmi silný zvlhčující účinek, navíc pomáhají zmírňovat záněty a svědění v době, kdy štětiny začínají růst. Lněné semínko, rakytník, makadamie, ricinový olej a olej z hroznových semen jsou považovány za velmi výživné pro vousové oleje. Po použití těchto olejů se kůže na obličeji stává měkkou, pružnou, akné a zánětlivými procesy, které mohly být pozorovány na obličeji dříve, zmizely.
  • Mandlový olej dobře chrání pokožku obličeje a vousů před vystavením ultrafialovému záření.
  • Esenciální oleje z cedru, pomeranče, borovice, grapefruitu pomohou vaší vousy mít vždy příjemnou vůni.

Recenze Bradato

Vitali, 23 let

Nedávno jsem koupil olej Bradato, jsem s výsledkem spokojen. Vousy se staly měkčími a více učenými, začaly si všimnout, že vlasy nejsou tak křehké jako dříve. Používám ráno a večer na nějaké kapky. Doporučuji dobrý olej!

Egor, 38 let

Vousy jsem pěstoval již 4 měsíce. Vyzkoušela jsem různé výrobky, ale vlasy byly stále tvrdé a bez ohledu na to, jak moc jsem se ořezávala, vyrazily v různých směrech. Moje žena nedávno představila Bradato olej, ai když jsem doufala, můj problém byl pryč - moje vousy se staly hladší a měkčí. Díky tomuto nástroji bylo snadné položit, jsem velmi rád.

Nikita, 20 let

Před měsícem jsem si objednal tento olej. Dobrý lék, příjemná citrusová vůně. Jsem alergický a bojím se, že to nebude fungovat pro mě. Ale všechno je v pořádku, na kůži není žádná reakce.

Doporučení odborníků na výběr ropy

Vousové oleje jsou obvykle rozděleny do dvou typů:

  1. Vyživující a hydratační - zjemňuje vlasy.
  2. Stimulace růstu vousů.
  3. Pro styling a tvarování vousů.

V závislosti na tom, jaký účinek chcete dosáhnout, musíte zvolit produkt péče o vousy, který potřebujete.

Mezi mnoha produkty péče o vousy je velmi důležité vybrat si ten, který vám nejlépe vyhovuje. Oleje se otevírají a dávají dobrý účinek, pokud jsou smíchány a použity v kombinaci. Použijte jak připravené oleje pro péči o vousy, tak rostlinné oleje apak bude vaše vousy vypadat elegantní a dobře upravené.