Návyky bohatých a úspěšných lidí

Není tajemstvím, že úspěch člověka závisí přímo na jeho činech a zvycích, špatné návyky brání rozvoji a přispívají k osobnímu růstu.Odborníci poznamenávají, že každodenní akce mohou jak vytvořit, tak zničit osobu.Je obtížné analyzovat vliv návyků na jednu nebo jinou sféru života, protože mezi příčinou a následkem bude zpoždění.Ale stejně se můžete naučit návyky úspěšných lidí.

Podíváte-li se na život a chování nejúspěšnějších, inteligentních a světově známých lidí, můžete identifikovat některé podobné zvyky a chování.Tímto způsobem psychologové sledují a studují knihy od takových osob a sestavili seznam nejužitečnějších návyků, které lidé potřebují zavést do svých životů, aby se snažili rozvíjet a růst jako člověk.

10 návyků bohatých osob

Nejvýznamnějším a nejvyhledávanějším tématem dneška jsou zvyky bohatých lidí, protože prakticky každý usiluje o finanční prosperitu.V tomto ohledu odborníci sestavili nejvyšší seznam takovýchto návyků, zkoumali životy „mocných lidí světa“ a nejbohatších lidí v Evropě a Americe.

Zahrnuje tyto návyky bohatých a chudých:

 • Nákup second-hand .InNa tom není nic ostudného, ​​zejména pokud jde o luxusní zboží, značkové oblečení a automobily.
 • Odmítnutí koupit nejdražší bydlení .Nejúspěšnější lidé nevidí smysl v přeplatku za luxusní sídlo v elitní oblasti, poměrně pohodlný a prostorný dům v klidné a ekologicky optimální oblasti.
 • Odhad životnosti každé položky .Nezáleží na tom, jestli se jedná o oblek, auto nebo pár kožených značkových bot, bohaté a úspěšné věci, které budou trvat roky.
 • Sledování cen .Podlehnout touze a spěchu k nakupování - spousta iracionálních lidí, kteří nezapadají do vašeho rozpočtu.Úspěšní lidé vždy sledovat ceny, přežít nejlepší nabídky.
 • Odmítnutí dovolené z důchodu .Nikdo nebude rychle zbohatnout, všechno trvá nějakou dobu, a proto i když překročili milník do důchodového věku, mnoho úspěšných lidí pokračuje v podnikání.
 • Šetrnost .Úspora na maličkostech, úspory na bankovních účtech, odmítnutí nadměrného luxusu zabrání bardaku v lidském životě.
 • Nákup položek pro speciální nabídky a slevy. Dnes existuje mnoho aplikací pro mobilní gadgets, díky kterým můžete sledovat tržní cenu a vybrat si nejlepší nabídky.Před každým nákupem se musíte zeptat sami sebe: „Potřebuji to teď?“.
 • Řízení rozpočtu .Kontrola nad přijetím finančních prostředků a jejich výdajů s cílem pochopit, kde jsou v systému díry.
 • Investice dobohatství a hodnot. Pokud je možné ušetřit peníze, je lepší investovat do nemovitostí, zlata a dalších cenností, aby se předešlo dopadům inflace.
 • Mírný vzhled .Vynakládání peněz na vizuální předvedení pozice a platební schopnosti je typické pro ty, kteří skutečně dosáhli velmi málo.Bohatí lidé si zpravidla vybírají pohodlné, praktické oblečení, obuv, doplňky za rozumné ceny.
Znalecký posudek
Victor Brenz
Odborník na psycholog a vlastní rozvoj
]
I když v této době člověk dosáhl velkých výšek, měl by být vždy připraven na nepředvídané situace, protože nikdo není pojištěn z globálních finančních krizí a jiných mimořádných situací.

Brian Tracy: 7 základních zvyklostí úspěšných lidí

Analyzujte a odhalte některé hodnotnější návyky a chování bohatých a úspěšných lidí z knihy Briana Tracyho„7 základních návyků úspěšných lidí“.Autor poznamenává, že zvykem je povaha každé osoby a pouze správné chování umožní uspořádat věci v jiných oblastech.Kniha pojednává odděleně o 7 zvycích, které jsou společné mnoha úspěšným lidem, a to:

 • účelnost;
 • 57) účinnost; 58) aktivní;
 • schopnost budovat vztahy s různými lidmi;
 • správný životní styl;
 • poctivost;
 • disciplína.

Zvláštní pozornostAutor dává člověku schopnost ovládat své emoce, protože často vedou k vyrážkovým rozhodnutím a spontánním jednáním. Po přečtení všech návyků a jejich významu stojí za to začít ve stejném okamžiku a zavádět je do své životní činnosti.

Knihovní zvyky krále Bernarda úspěšných lidí

Král Bernard je mezinárodně uznávaný americký profesionální basketbalový hráč, který díky své plodné práci dosáhl velkých výšek. Spoléhal nejen na své vlastní, ale také na užitečné návyky mnoha slavných a úspěšných lidí na světě, vydal svou vlastní knihu nazvanou Návyky silných, úspěšných a bohatých lidí.

Autor v něm popisuje význam návyků a také rozděluje lidi na ty, kteří již byli úspěšní, a na ty, kteří se díky práci bez kapitálu stali. Nejlepšími zvyky jsou podle jeho názoru brzké uzdravení, sport, rekreace, kalkulace a pozitivní myšlení. O jiných návycích lze nalézt v knihách pro vlastní rozvoj.

Závěr

Návyky a vystupování silných lidí mohou být předmětem napodobování a poučení pro mnoho lidí, kteří jsou právě na počáteční cestě k rozvoji a osobnímu růstu. Psychologové souhlasí s horlivostí pro takovou napodobeninu, pokud hovoříme o opravdu správných a užitečných dovednostech. Základní pravidla, která musí mít vše - je oddanost, disciplína, práce a odpočinek, racionalismus a plánování.