Na které straně a prstu nosí muži v Rusku snubní prsten?

Prsten je nejlepší dárek pro ženy i muže, takže tento druh šperků je nejvíce poptáván.S pomocí prstenu žena prokáže svou sofistikovanost, krásu svých rukou a dobrý vkus a muž zdůrazní její životaschopnost, obraz a stav. Na libovolnou ruku a prst můžete nosit prstenec nebo prstenec v závislosti na preferenci.Ale pokud jde o ruku, na které je mužův snubní prsten nosen, povím vám obecně uznávané normy.

Ve skutečnosti taková dekorace u mužů vyžaduje zvláštní ošetření a péči, protože se nejedná jen o položky dekorů rukou, ale o symbol manželství a přítomnosti rodinných vztahů.Navzdory globalizaci a změnám v módních trendech se dnes snubní prsteny radikálně liší od standardních modelů.Jedna věc však zůstává nezměněna - prst, na kterém má žena i muž snubní prsten.

Hodnota snubního prstenu

Před určením prstunosit snubní prsten a v souvislosti s nímž se tato tradice vyvinula, stojí za to pochopit význam samotného kruhu.Pouze manželé jsou povinni nosit takový prstenec na určitém prstu a v případě prasknutí mění pozici.Hlavní funkcesnubní prsten - ukázka rodinného stavu muže. Tato symbolická výzdoba byla původně prováděna ve formě tenkého zlatého pásu.

V současné době se šperky dostaly daleko vpřed a nabízejí několik možností pro snubní prsteny:

  1. Hladký tenký kroužek v klasickém provedení . Nejčastěji jsou takové prsteny preferovány páry, které jsou si 100% jisti silou svazku a samotný kruh není tak důležitým označením jejich lásky. Rodiny v tomto případě jsou odolné a silné, a to i přes rutinu a nějakou nudu ve vztazích v průběhu let.
  2. Hladký prstenec bez kudrlinek, ale široký a masivní . Takové kruhy mohou symbolizovat určité pochybnosti o síle pocitů a loajality partnerů a masivní kroužek působí jako další ochrana budoucího manželství.
  3. Kroužek s výřezy, rytím a doplňkovými dekoracemi . V tomto případě se partneři snaží udržet jasný vášnivý vztah, volba hovoří o strachu z nudy a touhy rozdávat zápal. Jestliže jeden člen rodiny má takový kruh a jiný má jednoduchý nebo standardní prsten, manželství je často nestabilní.
Znalecký posudek
Helene Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
Psychologie tvrdí, že tvar prstence může být použit k předvídání stavu vztahů mezi budoucími manželi a co je před námi. Tyto zajímavé vzory týkající se výběru snubních prstenů prokázaly, že tvar kruhu a vztah mezi nimipartneři jsou propojeni.

Pokud jeden z manželů upřednostňuje nosit prsten, častěji symbolizuje touhu upozornit na stranu. Pokud se člověk vyhýbá manželství, nechce pociťovat „útlak“ odpovědnosti. Ženy, naopak, s pomocí prstence dokazují, že jejich rodina je konzistentní se společností.

Na jakou ruku a prst nosí prsten v Rusku?

Abychom pochopili, která ruka a prst mocného, ​​to znamená, že muži nosí snubní prsten, je nutné nejprve uvést jeho postavení ve vztahu, tj. V manželském stavu. Všichni zástupci silnějšího pohlaví se snubním prstenem lze rozdělit do 3 skupin - vdaných, rozvedených a vdovců. Každý stav je tedy považován za různé možnosti nošení takových šperků.

Ženatý muži

První věc, kterou je třeba chápat, je, že musí být přítomen prsten pro ženatého muže jako symbol manželských svazků. Pokud člověk odmítne nosit prsten, měli byste přemýšlet o důvodech, které byly zmíněny dříve.

Je třeba nosit prstenec označující příslušnost k rodině na pravé straně a pouze na prstenci. Tato tradice v Rusku pochází z náboženství a dávných zvyků.

Pro informaci!Pokud muž, který je oficiálně ženatý, má na prstenci levé ruky snubní prsten, s největší pravděpodobností patří k náboženství katolíků. I když existují i ​​další trendy, které naznačují stejná pravidla.

Rozvedený

Ale ne každý člen silnějšího pohlaví ví, kde rozvedení muži nosí snubní prsten. Mezi Rusy, to je obvyklé dát prsten na levé ruce, na prstenci prstenu. Muž tedy neodmítá obvyklou výzdobu, ale ostatním ukazuje svou svobodu a schopnost začít nový vztah. V moderní společnosti, zřídka někdo dodržuje tuto tradici, odmítá nosit snubní prsten vůbec, být už ne ženatý.

Vdovy

Pokud vezmeme v úvahu skupinu mužů, kteří byli oddáni, ale ovdovělý, není nutné tento kruh odmítat. Ačkoli psychologové trvají na tom, že udržení neviditelného vztahu se zemřelým je nevhodné, protože ovlivní další osobní vztahy. Ti, kteří si přejí zůstat věrní svému zemřelému manželovi, nemohou svou výzdobu odstranit z obvyklého prstu, ale pouze pokud je na levé ruce.

Jakou ruku nosí snubní prsten v jiných zemích?

Poprvé se prsteny, které se nosily jako symbol manželství, objevily ve starobylém Egyptě, pak se nosily na prstech levých rukou manželů. Stejný trend si udržují země Středního východu, Ameriky a Evropy. Levá ruka je ozdobena takovým prstenem sňatky Švédů, Britů, Italů, Irů, Francouzů, stejně jako všech těch, kteří dodržují katolicismus. Také levá ruka zvoní obyvatelé Jižní Ameriky, konkrétně Brazilci a Mexičané, Severní Amerika - obyvateléstátů a kanadů.

Vzhledem k mezinárodní tradici vyzvánění prstence pravé ruky spadají do této tradice všichni představitelé křesťanství. Tito jsou obyvatelé Ruska a jiných zemí SNS, stejně jako Řekové, Němci, Španělé. Patří sem i Indové v Indii, obyvatelé Chile, Venezuely a Kolumbie. V Belgii vše záleží na regionu bydliště, zatímco v Rakousku a Holandsku katolíci stále nosí prsten na pravé ruce, navzdory závazku katolíků opačným způsobem.

Závěr

Ženy vnímají snubní prsten radikálně jinak než muži. Pro ženy je to otázka hrdosti a způsob, jak prokázat jejich rodinný stav. Muž dává takovou výzdobu menší hodnotu a považuje ji za čistě formální. Ale psychologové říkají, že velikost a tvar snubního prstenu vám může říci o vztahu mezi manžely. Slovanské tradice naznačují, že naprosto každý má na pravé ruce prstenec na prstenu.