Můžu rozbít péro?

Pro každého člověka je nejzranitelnější vůči různým vlivům těla penis. A mnozí zástupci silnějšího pohlaví se zajímají o otázku, zda je možné člen porušit a jak se to děje. Často se vyskytují situace, kdy muži utrpí mechanická zranění doprovázená silnou bolestí. Ale ne každý ví, jak určit zlomeninu penisu.

Abychom porozuměli tomu, jak prorazit člena, je třeba se nejprve podívat na anatomii struktury tohoto těla, jeho strukturu a funkčnost. Ale nejprve stojí za povšimnutí, že riziko poranění se zvyšuje právě tehdy, když tělo dosáhne stavu erekce. Pouze silné, drsné, naléhavé účinky mohou vyvolat zlomeninu.

Struktura člena

Aby člověk pochopil, jak je možné zlomeninu reprodukčního orgánu, musí znát základy struktury penisu. Odborníci poznamenávají, že penis se skládá ze tří kanálů trubkovitého podlouhlého tvaru, které jsou umístěny ve tvaru trojúhelníku vůči sobě. Jeden kanál je umístěn pod (houbovité tělo), další dva - na stranách ( kavernózních těl ).

Když má člověk sexuální vzrušení, je nejprve zvýšený průtok krve.V důsledku toho se orgán zvětšuje v délce a průměru. V tělech kavernózy se nacházejí dvě svalové vazy - ischias-cavernous a bulbous-spongy. Jakmile se svaly dostanou do tónu, penis se narovná, močový kanál je upnut, což zase pomáhá tlačit semeno.

Je možné přerušit členství?

Jakmile je penis naplněn krví, stává se pružným a silným, nevyvolávajícím zvláštní mechanické účinky, jako například v klidovém stavu.

Aby bylo možné pochopit, zda je zlomenina tohoto orgánu možná, je třeba pochopit, že uvnitř není žádná tkáň kostí a chrupavky, která by se mohla zlomit. Ale pod pojmem zlomeniny penisu lékaři obvykle chápou vážné modřiny, které znamenají protažení a roztržení tkání kavernózních těl.

Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog. Expert na rodinné vztahy. Rodinný psycholog.
Zlomenina genitálního orgánu je u moderních mužů vzácným jevem, což je možné při silném mechanickém tlaku na orgán během jeho erekce. To může být určeno charakteristickou křupkou, která je způsobena zlomením tkáně.

Příčiny zranění

Aby se zabránilo zlomeninám reprodukčního orgánu nebo včas ho odhalil, musí člověk znát všechny možné příčiny takového zranění. To se obvykle děje při pohlavním styku, což je logický důsledek erekce člověka, jde o silnou rýhu nebo ohyb falusu.To může nastat v několika případech:

 • když je žena na vrcholu muže během pohlavního styku;
 • během neklidného spánku člověka a nedobrovolné noční erekce, například při náhlém převrácení břicha;
 • během masturbace intenzivní povahy, kdy dochází k natahování svalových vláken.

V klidném a uvolněném stavu je falus zcela měkký, pružný k manipulaci a nárazům, takže je naprosto nemožné ho poškodit a zlomit.

Příznaky

Bezprostředně po takovém vážném zranění penisu by měl člověk věnovat pozornost charakteristickým příznakům. Konkrétně:

 • těžké vnitřní krvácení;
 • ostrá bolest, která může vést k traumatickému šoku;
 • místo modrého poranění;
 • tvorba otoků a hematomových skvrn;
 • obtížné močení;
 • úplný opuch penisu po celé délce až k šourku druhý den po zlomenině.

Po obdržení takové škody na reprodukčním orgánu může člověk zpravidla pozorovat svou deformaci, nafouknutou formu. Vizuálně se bude penis podobat zlomené končetině, a proto nemůže být řeč o žádné erekci.

První pomoc

Pokud k takové situaci přesto došlo, vyžaduje okamžitou kvalifikovanou pomoc lékařských odborníků. Před příjezdem bude člověk potřebovat první pomoc, která je následující:

 • protizánětlivé aléky proti bolesti;
 • vztahující se na genitální a ledový obklad;
 • volání sanitkou.

Po příchodu týmu odborníků by měl být muž informován o opatřeních přijatých ke zmírnění tohoto stavu.To zabrání chybám při další terapii v nemocničních podmínkách.

Léčba

Za prvé, lékař provádí palpaci, aby se ujistil, že zlomenina byla skutečně spojena s penisem.Poté je nutně provedeno ultrazvukové vyšetření, aby lékař potvrdil svou diagnózu.Obvykle je následován chirurgickým zákrokem, který zahrnuje podélný řez podél penisu, stejně jako jeho správné prošívání se samo absorbovatelnými stehy.

Mužovi se podává injekce chloridu sodného a heparinu za účelem dezinfekce nebezpečných míst, jakož i přispívání k rychlému srážení krve.Na konci je po celé délce aplikován obvaz, který je připevněn k břišní oblasti.Po uplynutí určité doby by mělo být narůstání zlomených svalů a příček, což umožní člověku žít celý život.

Preventivní opatření

Odborníci říkají jedním hlasem, že je možné zabránit zlomeninám penisu, pokud nezkušení partneři vyhnou intenzitě pohybů během pohlavního styku a nadměrné vynalézavosti.Také musíte být opatrní při používání různých prostředků antikoncepce, trysek a různých sexuálních hraček.Ještě jeden důležitýpreventivní metoda - vyhýbání se sexuálním jednáním během intoxikace.

Závěr

Je zcela možné zlomit penis, i když podrobně zvažujeme pojem zlomeniny, v případě falusu mluvíme o protahování a roztržení vazů a tkání. Navzdory tomu, že mužský reprodukční orgán nemá chrupavku a kostní tkáň, během erekce se stává elastickým a dostatečně silným, aby byl zraněn při pohlavním styku. Zlomenina tohoto druhu zahrnuje její symptomy a možné příčiny, způsob léčby a preventivní opatření.