Mužský ležérní styl: co to zahrnuje?

Navzdory skutečnosti, že hlavními ženami módy jsou ženy, je také důležité, aby muži sledovali módní trendy a různé stylové oděvy. Díky povědomí o tom, jak si vybrat oblečení podle nejnovějších kolekcí a inovací od designérů, mohou muži ukázat své dokonalé vzhled a smysl pro chuť společnosti. Pánský ležérní styl je skvělým řešením pro mladé, aktivní a slušné muže.

Podle pozorování odborníků jsou muži zpravidla mnohem pozornější, pečlivější a odpovědněji přizpůsobení výběru oblečení. Příležitostný styl je dobrý, protože je univerzální, pohodlný a praktický, což znamená, že jej lze použít pro každodenní nošení. Skotsko je považováno za místo narození ve stylu, kdy v 70. letech nosily všelijaké neformální fotbalové kluby nebo spíše jejich členové značkové, pohodlné a zároveň módní věci.

Hlavní znaky

Abychom pochopili, co je to ležérní styl, stačí se seznámit s jeho hlavními rysy a charakteristickými kritérii. Za prvé, je to ležérní a pohodlný styl oblečení, který je ideální pro shonu velkoměsta a aktivních mužů. Proto prvnívlastnosti stylu - jednoduchost a pohodlí, což je první potřeba při výběru oblečení pro každou osobu.

Za druhé, s pomocí i ležérního oblečení mají muži tendenci se vyjadřovat, což také umožňuje příležitostný styl. Nepřijímá žádné zákazy a rámce, je dokonce možné sloučit kombinaci a nekompatibilní v jednom obrázku. Například kombinace džíny a košile v tandemu s teniskami. Muži všech věkových kategorií preferují soudek, od teenagerů až po městské obyvatele středního věku.

I přes úplnou svobodu stále existují omezení, a to:

 • ve stylu by neměla být žádná uniforma ani vojenská uniforma;
 • etnické a národní kroje a šatní skříně;
 • obřadní oděv, například kabát, formální obleky;
 • oděvy z neformálních stylů, jako je rock nebo punk;
 • sportovní oděvy.

Všechny ostatní možnosti oblečení mohou být bezpečně přičítány k ležérnímu stylu, pokud jsou správně a harmonicky kombinovány s uvolněným a volným stylem.

Poddruh stylu a vlastností

Pokud vezmeme v úvahu příležitostný styl roku 2018, podporuje jednoduché a levné věci, bez komplikovaných dekorativních prvků, ozdob a světlých výtisků. Oblečení by mělo vypadat dobře, volně, pohodlně a prakticky, ale zároveň originálně a stylově. Když se podíváte na sbírky od návrhářů a módních návrhářů, můžete vidět, že dnes je základní pánská šatní skříň ve stylupříležitostné rozdělení do dvou podskupin - Smart a Business.

Smart

Hlavním rysem inteligentního neformálního stylu je složitost, všestrannost, dokonce i nějaký zmatek, ale zároveň by člověk neměl vypadat hloupě a absurdně. Tento styl kombinuje formální s neformální, ale v úhledné a kompetentní prezentaci. To znamená, že oblečení by mělo být elegantní, ale zároveň každodenní bez přílišného lesku a patosu.

Například stylisté nabízejí základní šatní skříň ve stylu smart casual:

 1. Nahoru- může to být košile stejné barvy nebo tradičního vzoru, ale s otevřeným horním tlačítkem a nedostatkem kravaty. Možná tričko, ale jednoduché a nenápadné, což je základní volba. Sako nebo pánská bunda v neformálním elegantním stylu může být vyrobena z lnu, bavlny nebo jemné vlny, v různých barvách, s texturou, ale striktně na obrázku. Obraz můžete doplnit slunečními brýlemi.
 2. Bottom- stojí za to odmítnout příliš formální kalhoty pro komplexní krejčovství, stejně jako modely s pruhovaným potiskem. Povolené džíny a chinos, zdůrazňující tvar a štíhlost mužů. Bavlněné kraťasy jsou přípustné, ale jsou delší než koleno nebo v rovném řezu.

Jako boty mohou být použity různé varianty, ať už se jedná o mokasíny nebo tenisky, ale ne o specifické sportovní tenisky. Obraz by měl být co nejjednodušší a nejpohodlnější, ale s poznámkami elegance a nečinnosti. To je to, co ji odlišuje od jiné odrůdy - Business casual.

Podnikání

Hlavní podmínka tohoto typuNeformální styl je použití oblečení striktně velikosti.Hlavním rysem elegantní ležérní styl - je vhodný pro pracovní a obchodní prostředí a oblékání, ale stále s určitým nádechem svobody volby a lehkosti.

Stylisté nabízejí příkladnou sadu oblečení ve stylu Business casual:

 • Shirt - měli byste opustit beztvaré modely, řekněme jen možnost Slim-fit.Barevné řešení by mělo být klidné - bílé, světle růžové nebo modré tričko, model s pevným límcem, který dokáže udržet polohu i bez kravaty.
 • Kalhoty - chinos jsou nejlepší pro tento styl, ale v tmavém barevném schématu, například, námořnictvo (tmavě modrá), ačkoli velbloudí varianta (písek) je také přijatelný.Kalhoty by neměly být těsně přiléhající, ale zúžené.Můžete si vybrat hotový pánský oblek ve stylu ležérní, pokud je šedý, a můžete nosit džíny, ale s klasickým střihem a tmavým odstínem.
 • Bunda nebo Blazer - muž bude potřebovat tři varianty takové šatní skříně najednou, sportovní bundu svého druhu, sako tmavé barvy a šedou bundu v moderní interpretaci.

Jako obuv jsou vhodné mokasíny nebo oxfory, jakož i derby ve formě obuvi nebo nízkých bot, hnědé nebo černé.Ostatní barvy v botách mohou být vhodné pouze v létě.

Základní pánská šatní skříň v ležérním stylu

Aby nedošlo k hádání, že se člověk nosí denně, bez ohledu na oblečení a požadavky na události,Vytvořte základní pánský šatní skříň v neformálním stylu.

Lze zahrnout tyto oděvy:

 1. Džínyjsou nejoblíbenějším typem oblečení mezi muži a ženami, praktickýmia univerzální z hlediska kompatibility s jinými věcmi.Můžete je nosit s polo a tričkami, dokonce i košile, ale neformálním střihem a stylem.
 2. Mikina- teplá a praktická bunda může být použita v různých ročních obdobích z tenkých nebo tlustých tkanin, s kapucí nebo bez krku.Charakterem mikiny je její tisk, který lze provést v jakýchkoliv variantách.
 3. Košile- můžete je nosit s bundou nebo vestou, pokud se jedná o klasickou verzi, stejně jako džíny a kalhoty, pokud se jedná o originální a světlé verze volného řezu s potiskem nebo černobílým tiskem.Kostkovaná košile by vypadala perfektně s džíny a tričko pod ním.
 4. Kalhoty- mohou to být kalhoty z lehkých materiálů, zúžené, ale ne těsně přiléhající modely.Kalhoty jsou také přijatelné, ale pouze v teplém období.
 5. Svetr je nepostradatelným kusem oděvu v chladném počasí, v různých verzích v podobě textury, stylu, barvy a potisku.Pro pracovní prostředí vhodné jednobarevné modely pastelových nebo tmavých barev.Také roláky, svetry se zámkem, vysoký krk budou vypadat stylově.
 6. Bunda - Každodenní bunda je odlišná od klasického modelu, může být osazena z jasných a lehkých tkanin.A můžete ho nosit nejen kalhoty, ale i džíny, ale zkrácený model je lepší,které lze upevnit pouze jedním prostředním tlačítkem.
Stanovisko odborníka
Helen Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
Navzdory tomu, že boty nikdy nepůsobily jako indikátor stylu a důležitý přízvuk, přesto ležérní styl neváží tenisky. Pánské ležérní boty jsou tenisky, mokasíny, sandály, derby boty, mokasíny nebo oxfords.

Výběr materiálu a rozsah barev

Bez ohledu na to, zda se jedná o ležérní styl pánského obchodního oblečení nebo o elegantní verzi, musí člověk dát přednost přírodním látkám bez syntetické příměsi. Pokud je to chladné období, můžete si vzít oblečení z kašmíru, vlny nebo tvídu, a v létě takové věci, jako je len a bavlna jsou ideální. Povinné požadavky na tkaniny jsou odolnost proti opotřebení, měkkost, odolnost vůči nečistotám a kvalita.

Při výběru barev by priorita měla být klidná a měřená, protože jsou praktická a univerzální. Je však důležité, aby pastelové a hluboké odstíny nevypadaly příliš nudné a šedé, takže můžete obraz porazit tiskem nebo vzorem. Stylisté radit, aby se zabránilo obchodní paletu v oblečení - černé a bílé. Pokud se jedná o kalhoty stejné barvy, mohou být doplněny pruhovanou a kostkovanou košili, tričkem s potiskem a naopak.

Stylový ležérní styl

Aby byli příležitostní muži v neformálním stylu, stylisté nabízejí fotografie připravených sad a obrazů pro modernímuži.


Závěr

Neformální styl je městský a ležérní styl, který ztělesňuje pohodlí, praktičnost, všestrannost, svobodu volby a vynikající způsob vyjádření. Uvnitř stylu se předpokládají dva poddruhy - to je elegantní ležérní styl, to je jeho elegantní interpretace pro zvláštní příležitosti, stejně jako obchodní příležitost pro podnikání a pracovní prostředí. A pro odvážné experimentátory nabízejí moderní designéři a stylisté nové kolo - Street casual, to znamená jít dál a vytvářet individuální obraz.