Mužské srážky na všech stranách

Úspěch člověka přímo závisí na jeho dokonalém a dobře upraveném vzhledu, protože se setkává podle jeho šatů.Proto stylisté neustále vyvíjejí mnoho nápadů na účesy a účesy pro muže, odpovídající současným módním trendům a stylům oblečení.Jakýkoli účes může začít nebo skončit s čalouněním, to vše závisí na technologii implementace a typu účesu obecně.

Pánské lemování vlasů je operace prováděná kadeřníkem, která zahrnuje ostříhaný účes a pravidelný obrys.Stejně jako v případě výběru účesu a v případě výběru způsobu lemování bere odborník v úvahu řadu kritérií, ať už jde o tvar obličeje člověka, typ vzhledu, věk, celkový styl obrazu, rysy krku, růst vlasů a jejich strukturu.

Metody lemování

Díky hraně získává účes načrtnuté hranice a tvar, proto stylisté a kadeřníci nejčastěji používají tuto technologii ostříhání na samém konci konečného obrazu..Udělejte to na konci růstu vlasů, a to na zadní straně hlavy, časových oblastech ana čele, kde mohou být rány. Zkušený mistr s pomocí hrany skryje některé nedostatky ve vzhledu a zdůrazní pouze ty nejlepší aspekty. Existují dva hlavní způsoby - lemování jednotlivých pramenů nebo všech vlasů najednou.

Jednotlivé oblasti

V případě, že se předpokládá, že muž má ostříhat střední délku s prodlouženými zónami, je hrana nejčastěji prováděna pouze částečně na samostatných pramenech. Pokud se například předpokládá módní stříhání vlasů s dlouhými šikmými rány a oholenými chrámy, hrana se nejčastěji provádí pouze na zadní straně hlavy. Nebo naopak, srážky typu draka nebo iroquoisu s prodlouženou zadní částí a dlouhým hřebenem jsou na konci naznačeny pouze na postranních stranách ostří.

Všechny vlasy

Krátké, velmi krátké a středně dlouhé účesy často vyžadují lemování celého obvodu hlavy, aby se dokončil účes a nezanechaly rozmazané oblasti.

Hranu lze provést pomocí holicího strojku, oholením nechtěných vlasů nebo oříznutím nůžkami nebo strojem s tryskami. Samostatně zvažovat několik oblastí - čelo a rány, temporální boční části ostříhat, stejně jako zadní strana hlavy.

Stanovisko odborníka
Helen Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
Pomocí hrany můžete jak zdůraznit důstojnost a kouzlo konkrétního účesu, tak zcela zkazit dojem výsledného obrazu. Proto nepodceňujte důležitost této fáze průvodce,závisí na něm 100% úspěšnost řezání a stylingu.

Místa pro lemování odrůd

Zkušený mistr ve svém arzenálu má k dnešnímu dni široký výběr nástrojů pro stříhání a zakončování vlasů.Hodně záleží na typu účesu, technologii jeho provádění, struktuře a délce vlasů, a co je nejdůležitější, místo na hraně na hlavě muže.Nejzkušenější řemeslníci, jako například Barbers, mohou dokonce používat břitvu, která je obvykle krmena ze zadní části hlavy.Tam je několik míst provádět hranu - okcipitální, temporální, a oblast rány, to znamená, na čele.

Okcipitál

Mistr by měl nejprve věnovat zvláštní pozornost zadní části hlavy, protože stříhání vlasů obvykle začíná z této části hlavy.Kromě toho musíte pochopit, že v případě mužských účesů, krátké nebo střední délky otevírá krk k oku, takže jakékoli nepravidelnosti a chyby průvodce budou patrné.

V současné době praxe holičství přijímá několik druhů lemování hlavy:

 1. Direct .K provedení tohoto typu práce nejdříve holič nejprve rozčesává vlasy od oblasti parietální až k zadní části hlavy.Dále si musíte všimnout úrovně stříhání vlasů podle pravidel řezání, po kterých se vlasy stříhají z centra nůžkami v obou směrech.Přímka může být nakreslena strojem bez trysky, břitvy nebo nůžek.
 2. Oval .V tomto případě musí být vlasy v zadní části hlavy česány, pak klenutéjsou rozděleny na části, jsou taženy na stranu obličeje a jsou střihnuty vnitřním řezem nůžkami.
 3. Arcuate .V tomto případě můžete vlasy snížit až na límec košile.Chcete-li začít, musíte rozčesávat vlasy směrem dolů a pak je odříznout v přímé linii.Po tom, je třeba rozčesat konce vlasů dopředu směrem k obličeji a stříhat vlasy v takovém úhlu, aby zaokrouhlily rohy hrany.Pro tento typ lemování vlasů je povoleno opletení a širší krk muže, širší oblouk, resp.
 4. Podkovovitý tvar .Tato technika je často používána v mužských a ženských účesech moderních mistrů.Nad středem krku musíte sbírat pramen vlasů, stříhat pod tuto úroveň, jak to vyžaduje model ostříhání vlasů.Aby se vlasy postupně prodlužovaly po stranách krku, vlasy se zkroucují do svazku a stříhají.
 5. Trojúhelníkový .Tento typ hrany se praktikuje na stříhání vlasů jakékoli délky, ať už jde o krátké vojenské modely nebo protáhlé verze, jako je bob nebo drak.Za prvé, vlasy by měly být odděleny svislým dělením ve středu, po kterém by měly být vlasy taženy do stran dělící čáry tak, aby se trojúhelník vizuálně vznášel.Dále se vlasy stříhají metodou vnitřního řezání, které tvoří ostrý roh vlasů ve středu krku.
 6. Uvedeno .Tento typ hrany je praktikován tak dávno a odkazuje na model mimořádných variant účesů.Nejčastěji je určen pro muže s břitvou nebo strojem bez trysky, tvořící různé postavy,například několik trojúhelníků, blesk a další.

Časová část

Chrámy ve stříhání mužů si zasluhují zvláštní pozornost, protože většina možností účesů znamená zkrácení chrámů apřítomnost postupných nebo náhlých přechodových délek.Proto pouze správně vybrané a provedené zkušeným mistrem lemování chrámů bude moci zdůraznit rysy mužského účesu a všechny výhody člověka.

Existují 4 způsoby lemování chrámů:

 1. Klasický chrám .Pro ozdobení takového chrámu by měly být provedeny následující kroky krok za krokem:
 • vlasy by měly být kartáčovány směrem dolů a odříznuty přímkou ​​pomocí hřebene;
 • zbytek vlasů kolem ucha by měl být kartáčován za ušima a odříznut v půlkruhu, opakující se obvod ucha;
 • Nyní jsou vlasy kartáčovány směrem k obličeji a spojují lemování chrámů s rány;
 • a vlasy, česané kolem ušního boltce, jsou spojeny s lemováním šíje.
 1. Krátký chrám .K provedení takové techniky lemování spánků by mělo být provedeno několik manipulací:
 • vlasy v oblasti chrámu jsou kartáčovány dolů a před začátkem ušnice je natažena přímka;
 • Vlasy jsou pak kartáčovány na obličej a linie lemování chrámů a čela je porovnána.
 • Vlasy nad ušním boltcem jsou vyčesány do zadní části hlavy a odříznuty v oblouku, což opakuje obrys ucha.
 1. Šikmý chrám .Populární způsob lemování chrámů v tomto trendusezóna, pro kterou musíte provést několik akcí:
 • vlasy na spáncích jsou kartáčovány dolů a odříznuty na úrovni, kde se nachází střed ucha;
 • dále je nutné spojit lemování rány a začátek lemování chrámů;
 • vlasy za ušima jsou česané dopředu ve směru obličeje, vnitřní řez je řezán, rovnoměrně zarovnán s délkou časových zámků.
Důležité! Způsoby lemování časových oblastí pro zastřihování mužů a žen jsou téměř identické a neliší se ničím jiným než délkou vlasů a přítomností či nepřítomností rány.

Oříznutí rány

Navzdory skutečnosti, že většina mužských účesů naznačuje, že se nejedná o rány, nebo o zkrácenou verzi, jsou dnes oblíbené módní účesy s prodlouženým nártem nebo rovnými rány.

Ohraničení čela je důležitým krokem v designu mužského stříhání vlasů, v tomto případě je jeho okrajem hrana.Provádí se těmito způsoby:

 1. Přímé hranování .Chcete-li zajistit rovný rovný třesk, většina umělců dnes používají nůžky bez trysky.Ale význam práce s nůžkami se nesnižuje, pro rovné hrany se vlasy kartáčují dolů, odřezávají se na požadovanou délku ve středu, po kterém se vnitřní řez drží v různých směrech, pokud je třes nižší než obočí nebo rovné, pokud je vyšší než jejich.
 2. Oválná (konkávní) hrana .Vlasy by měly být kartáčovány, shromážděny v housce a pak řezány nůžkamidlouhoU konvexního okraje jsou rány rozděleny svislým dělením a tvoří trojúhelník, po kterém jsou na stranách třesků definovány dva body, takže jsou navzájem symetrické.Vlasy jsou taženy doprava k bodu a řez, stejně jako řezají levou stranu.
 3. Trojúhelníkový lem .Vlasy na čele by měly být rozděleny svislou linií, česané v různých směrech a odříznuté vnitřním řezem od středu k chrámu.
 4. Asymetrické hrany .Za prvé, mistr musí držet boční dělení rány a vytvořit rovný trojúhelník.Dále, z větší strany rány, jsou vlasy rozčesány na menší stranu, odříznuty vnitřním řezem.
 5. Pokládaná hranice .V tomto případě může mistr vytvořit roztrhané prameny rány nebo vytvořit kudrnaté čáry, jako je trojúhelník a asymetrie.Princip je stejný, vše záleží na preferencích člověka.

Ve ​​prospěch které možnosti volby?

Při výběru metody oříznutí by se odborník neměl spoléhat pouze na pravidla a požadavky konkrétního účesu a účesu, ale také na externí údaje a rysy člověka.Důležitou roli hrají také zvláštnosti barvy a struktury vlasů, které také určují pravidla hran.

Určete tvar plochy

Pomocí hrany můžete drasticky změnit vnímání tvaru lidské tváře, proto je pro jeden nebo druhý z tvarů vybrán vhodný tvar obruby rán, spánků a hřbetu hlavy.Vodorovné čáry naznačují efektprodloužení, takže tento okraj je povolen pouze v případě tenkého, oválného nebo kosočtvercového tvaru obličeje.

Svislé hranové čáry pak zaručují účinek prodloužení, proto srážky pro kulatý tvar, tvar srdce a čtvercový tvar.Přímý okraj je vhodnější pro oválnou a tenkou plochu, konkávní pro čtvercovou a kosočtvercovou plochu, zakřivený okraj vypadá na povrchu ve tvaru kosočtverce výhodný a asymetrický a tvarovaný okraj je univerzální, protože koriguje jakoukoliv formu obličeje a priori.

Podle účesu a barvy vlasů

V závislosti na typu účesu se mohou pánské vlasové hrany lišit, protože většina z nich vyžaduje určitou technologii, aby se vlasy po obvodu celé hlavy stříhaly.Například, Caesar ostříhat předpokládá rovné zkrácené lemování třesku, figurální lemování chrámů, stejně jako rovné čtvercové lemování zadní části hlavy.Pokud takové verze zastřihování, které vypadají prospěšně v různých scénářích hran.

Konvexní, konkávní, trojúhelníková hrana je zpravidla kreslena na rovných, tvrdých vlasech a stříháních střední délky a více.Průvodce však vytváří rovné nebo kudrnaté hrany na krátkých a ultralehkých účesech, tento obraz vypadá nejlépe na tmavých vlasech.

Závěr

Jakákoli stříhání vlasů by měla být doplněna správně vybraným lemem na zádech, na bočních částech hlavy a na čele.Navzdory různým technologiímřezání a tvarování, všechny tři části by měly být harmonicky kombinovány a tvořit kompletní a úplný obraz. Díky jednomu nebo jinému typu hran můžete upravit tvar obličeje a krku a zdůraznit pouze ty nejlepší vlastnosti obličeje.