Mužské ošetření plešatosti

Muži trpí plešatosti kvůli vysoké citlivosti vlasových kořenů na pohlavní hormony v těle. Kromě toho, vnitřní poruchy těla, systémové nemoci, nedostatek vitamínů, špatné návyky a špatná ekologie mohou ovlivnit zdraví vlasů. Metody pro řešení mužské plešatosti by měly být určeny lékařem trichologist po stanovení příčin alopecie.

Alopecie je lékařský název pro onemocnění, které má za následek zrychlení vypadávání vlasů a absenci regenerace, což obnovuje růst nových vlasů. Pokud vypadnou vlasy člověka, problém vyžaduje okamžitou diagnózu a komplexní léčbu. Dnes plešatost je léčena léky, kosmetikou, mezoterapií, fyzioterapií, v extrémních případech je používána operace.

Proč muži rostou plešatý?

Statistiky ukazují, že muži mají větší pravděpodobnost, že trpí plešatostí než ženy, protože v posledně uvedených jsou žárovky umístěny hlouběji v pokožce hlavy. A před určením metod léčby plešatosti je důležité, aby specialista identifikoval všechny příčiny a vyvolávající faktory takového porušení. Mezi pacienty s alopeciíV asi 60% případů diagnostikují lékaři dědičnou alopecii.

Kromě genetické predispozice lékaři zaznamenávají řadu dalších příčin vedoucích k plešatosti, a to:

 • zneužívání špatných návyků;
 • prodloužená neuróza a stres, těžký šok, deprese;
 • fluktuace hormonů štítné žlázy nebo skoky testosteronu;
 • nesprávná volba kosmetiky a negramotná hygiena;
 • nezdravá strava, zneužívání živočišných bílkovin, nedostatek vitamínů a minerálů;
 • adynamický životní styl, pasivní zábava, která vede ke stagnaci krve a různých psycho-emocionálních stavů;
 • dlouhodobé užívání účinných léčiv;
 • systémová onemocnění (diabetes mellitus, dysfunkce štítné žlázy, kardiovaskulární patologie atd.);
 • poranění pokožky hlavy, chemické expozice, popáleniny.

Příčinami vypadávání vlasů jsou často nepříznivé environmentální podmínky v oblasti bydliště člověka a škodlivé profesní činnosti.Vzhledem k tak rozsáhlému seznamu provokujících faktorů může být průběh léčby alopécie odlišný, ale vždy složitý a dlouhodobý.

Jak léčit plešatosti

Lékaři, kteří provádějí trichologii, mohou zjistit, co dělat s vypadáváním vlasů a nedostatečnou obnovou jejich růstu pouze na základě diagnózy pacienta.U počátečních pórů je pacientovi předepsáno šetřící techniky - kompletní a vyvážená strava, vitamíny a vitamínyminerální látky, aktivní životní styl a profesionální ošetření pro péči a péči o vlasy. V budoucnu se s nedostatečnou účinností používají léky, fyzioterapie, mezoterapie a dokonce i chirurgická léčba.

Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog. Expert na rodinné vztahy. Rodinný psycholog.
Nejradikálnějším způsobem léčby alopecie je transplantace cibulí nebo části zdravé tkáně, díky které se růst vlasů normalizuje stejným tempem. Chirurgie je praktikována všude na mnoha klinikách, je prováděna jak pro ženy, tak pro muže s těžkou plešatostí, pokud konzervativní metody nebyly úspěšné.

Drogy

Léky mohou být různé, závisí na typu alopecie a důvodech, které vedly k vypadávání vlasů. Pokud uvažujeme plešatosti u mužů androgenního typu, nejčastěji se používá hormonální terapie k odstranění patogenního účinku dihydrotestosteronu na vlasové folikuly. Nejčastěji trichologové předepisují pro léčbu takových alopecie Finasteridových tablet, které inhibují látky, které přeměňují testosteron na dihydrotestosteron.

Jsou-li příčinou plešatosti cévní poruchy a krevní stáze, používají se tablety Minoxidilu, jsou to způsoby, jak zastavit plešatosti v důsledku lokální expanze krevních cév, zvýšeného průtoku krve a živin do vlasových folikulů. Četné šampony avlasové masky také obsahují minoxidil, pokud jsou určeny pro lokální léčbu alopecie.


Fokální alopecie je léčena jinými způsoby, pokud plešatosti způsobují autoimunitní poruchy, lékař předepíše imunosupresiva, protizánětlivé nebo antihistaminika. Může se jednat o hormonální kortikosteroidní masti Hydrokortison nebo Prednisolon, imunosupresivní prostředek pro injekce přípravku Diprospan pro injekce alopecie do centra.

Vitaminové komplexy pomáhají řešit výsledek terapie, musí obsahovat vitamíny B, protože jsou zodpovědné za zdraví tkání nehtů, zubů, vlasů. Například Neurovitan, Neurobion nebo B-komplex. Zvláštní pozornost by měla být věnována minerálům hořčíku a vápníku, stejně jako zinku a selenu, tyto látky jsou nesmírně důležité pro zdravé vlasy.

Fyzioterapeutické metody

Procedury fyzikální terapie mají přímý vliv na pokožku hlavy a vlasové folikuly, které tricholog předepisuje podle potřeby. Dnes se praktikuje několik typů fyzioterapie, jak se zbavit alopecie a zabránit dalšímu vypadávání vlasů, například:

 1. Darsonvalizace- skrze skalp slabý proud vysokého napětí a frekvence prochází, zvyšuje tón tkání a urychluje lokální průtok krve.
 2. Elektroforézaje populární postup, který zahrnuje zvýšení expozice.léky způsobené elektrickým proudem.Make vlasy rostou může být zavedení léků pod skalp a následné vystavení bezbolestnému proudu.
 3. Kryoterapie- specialista působí na pokožku hlavy pomocí tekutého dusíku za použití kryoaplikátoru pro rovnoměrnou distribuci látky.Princip expozice je podobný předchozím technikám, ale nebezpečí pro nervové a kardiovaskulární systémy je několikrát nižší.
 4. Masáž- pro zlepšení mikrocirkulace krevního specialisty masíruje pokožku hlavy, kruhovými pohyby, vibracemi a bodovým tlakem.Pro masáže používejte pomůcky jako podtlakové přísavky nebo laserový hřeben, aromatické oleje, trysky a speciální kartáče.

Fyzikální terapie se provádí vždy ve spojení s jinými metodami léčby plešatosti a pouze na klinice.Zda lékař může zastavit vypadávání vlasů s fyzioterapií doma nedává jednoznačnou odpověď.

Mezoterapie

Populární metoda dnes, jak zachovat vlasy a její normální růstová rychlost je mezoterapie.Používá se pro všechny pacienty, jejichž vlasy začaly vypadávat, bez ohledu na důvody a léčbu předepsanou lékařem.Podstatou mezoterapie je průběh injekcí do pokožky hlavy, kde jsou plešaté skvrny, plešatá místa nebo výrazná plešatost.

Injekčním injekcím se aplikují tyto typy léčiv:

 • vitamíny (A, E, vitamíny skupiny B, PP, C, atd.);
 • 96) minerály a stopové prvky(zinek, selen, hořčík, vápník, železo atd.);
 • aminokyseliny pro eliminaci toxinu a urychlený průtok krve;
 • homeopatické léky na tonický účinek;
 • bylinné extrakty.

V komplexu mezoterapie zaručuje rychlý omlazující a regenerační účinek, rychlost jejího nástupu je způsobena 100% všech užitečných látek léčiva ve vlasových folikulech. Dnes odborníci praktikují dva typy mezoterapie pro zastavení alopecie:

 1. Přístroje- podávání léků se provádí mesoinjektorem, nejčastěji praktikovaným v závažných případech plešatosti na velkých plochách pokožky hlavy.
 2. Manuál- lékař injikuje injekce do určité oblasti kůže, aby vyživoval vlasové folikuly vitamíny, aminokyselinami a minerály.

Manuální mezoterapie se vyznačuje vysokou přesností vitaminových koktejlů, ale pouze v případě počáteční a střední fáze plešatosti. Pokud po ošetření vlasy nerostou po dobu 6 měsíců nebo déle, v tomto případě lékař diagnostikuje kompletní zánik žárovek, resp. Mezoterapie je nevhodná.

Transplantace vlasů

Zastavení vypadávání vlasů je primárním úkolem při léčbě alopecie, ale co dělat, když se růst nových vlasů neobnoví? Pokud lékař vyzkoušel každou konzervativní techniku, která pomáhá s plešatostí, ale nejsou žádné výsledky, stojí za zvážení možnost radikální léčby. Jde o operaci, a to:transplantace vlasů z jiných částí těla.

V nedávné době se odborníci stále více uchylují ke dvěma metodám transplantace - operativním a neoperačním, které pomáhají řešit problém, s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu pacienta a stupni zanedbávání alopecie.Hlavními nevýhodami tohoto způsobu léčby jsou zjizvení stehů, to je estetický aspekt, stejně jako periodické bolesti hlavy.Pokud vezmeme v úvahu nechirurgickou metodu, je to více loajální a neškodná.

Neoperační transplantace vlasů je metoda HFE, v důsledku čehož se přibližně 98% transplantovaných chlupů zakořenilo na novém místě.Transplantace se provádí striktně v klinickém prostředí s ultratenkými jehlami o šířce 0,5–0,8 mm.Operativní metoda transplantace zahrnuje transplantaci nejen vlasů, ale i tkání, díky kterým se zlepšuje růst vlasů, aktivují se spící folikuly.

Kosmetické přípravky

Pro muže, jejichž vlasy vypadávají silně, vyvinuli výrobci kosmetiky celou řadu výrobků, jejichž cílem je zlepšit dynamiku růstu nových vlasů.Mezi nimi šampony a masky s obsahem složek, které urychlují lokální průtok krve, zlepšují metabolické procesy a mezibuněčný metabolismus, nasycují pokožku a cibule živinami a hodnotnými látkami.


Následující výrobky jsou uznávány jako nejlepší kosmetické přípravky, které mohou vyléčit plešatosti:

 1. Amineksil- ampule s roztokem, který je třeba promítat do pokožky hlavy, po které se cévy roztáhnou, krevní spěch a výživa žárovek se urychlí hodnotnými látkami. Tato látka je obsažena ve speciálních šamponech a maskách plešatosti od značek Vici, Kerastase a L'Oreal.
 2. Trikamin- sprej proti plešatosti, který obsahuje složku, která potlačuje syntézu testosteronu. Tento nástroj obsahuje také peptidy mědi, díky kterým má antiandrogenní účinek. Sprej aktivuje spící folikuly, obnovuje poškozené kořeny vlasů.
 3. TRX2- poskytuje molekulární léčbu plešatosti, ale používá se pouze proti rané plešatosti u mužů. Kompozice je bohatá na metabolické stimulanty, stejně jako na přírodní látky generující energii.

Zvláštní pozornost by měla být věnována typu vlasů a stavu pokožky hlavy. V přítomnosti lupů je důležité zvolit nástroj obsahující antimykotikum, existují také antibakteriální látky. Pro difuzní alopeci se používají synergické kosmetické prostředky. Dobré výsledky jsou slibovány šamponu Selentsin s regulačními a stimulačními účinky.

Poradenství! Lékaři také radí šamponům a maskám s trikosacharidy (regulují metabolismus v buňkách žárovek), biovitaminovými komplexy (kompenzují nedostatek potřebných zdrojů) a zanthinem (přírodní prostředek pro aktivaci růstu vlasů).

Prevence vypadávání vlasů

Metody léčbylze použít pouze na předpis po diagnóze.Prevence je však dobrovolným opatřením, které pomůže předcházet plešatosti, pokud je člověk ohrožen.Hlavním pravidlem v této věci je doplnění důležitých zdrojů v těle, které jsou zodpovědné za růst a zdraví vlasů.Pro prevenci plešatosti mužského vzoru je třeba vzít v úvahu:

 • železov potravinách pro nasycení vlasů a kořenů kyslíkem;
 • zinek , který působí jako stavební materiál pro vlasy;
 • vápník , který se podílí na tvorbě vlasů;
 • vitamin A , který zvlhčuje vlasy, stimuluje jejich růst, chrání před vnějšími dráždivými faktory;
 • B vitamíny , které činí vlasy silnými a silnými;
 • vitamín C , urychlující lokální průtok krve v pokožce hlavy, díky němuž se vlasy živí nezbytnými látkami;
 • Vitamin Evyživuje od samých kořenů až do konců, zvlhčuje vlasy a zároveň je hedvábný, lesklý, elastický.

Zvláštní pozornost by měla být věnována výběru kosmetických přípravků pro péči o vlasy, měly by odpovídat typu vlasů a vlastnostem pokožky hlavy.Hlavní podmínkou pro zdravé vlasy je vyvážená strava, rovnováha hormonů, aktivní životní styl.

Závěr

Alopecie je skutečným problémem u mužů všech věkových kategorií, proto je důležité ji ihned po konzultaci s trichologem diagnostikovat.Při potvrzení diagnózy alopecieodborník určí přesné příčiny takového porušení v těle, pak na základě těchto informací vybere průběh léčby.Léčba by měla být komplexní, může to být lékařské a kosmetické výrobky, fyzioterapie, mezoterapie, v extrémních případech chirurgie.