Mám pěstovat vousy: jaké jsou výhody a nevýhody?

Nejnovější módní trendy obrátily svět mužů vzhůru nohama a nyní se vousatí muži s různými styly a typy vlasových vlasů vrátili k módě. Dnes, mnoho slavných osobností zdobí jejich tvář vousem, knírkem a sideburns, drasticky měnit obraz a styl. Skutečná otázka tedy vznikla, zda pěstovat vousy, jak budou tyto změny vzhledu odůvodněny.

Odborníci v jednom hlasu trvají na tom, že muži experimentují se svým vzhledem, zkusí něco nového, včetně vousů. Zde je však důležité předvídat několik kritérií a nuancí, například jak rychle, hustě a rovnoměrně poroste vousy, může člověk poskytnout své nové vegetaci s náležitou péčí a nový obraz zapadne do jeho starého stylu a životního stylu.

Proč mají muži vousy?

Mužský vous je normální fyziologický proces, za který je zodpovědný pohlavní hormon testosteron. Úroveň tohoto hormonu v každém člověku může být odlišná, vše závisí na životním stylu, zdravotním stavu a genetice. Kromě testosteronu, androgen produkovaný nadledvinami je zodpovědný za růst vousů. Vysoká hladina těchto hormonů vede k nárůstuVlasy na obličeji a rané vypadávání vlasů na hlavě.

Pro většinu mužů je vousy nástrojem zásadní změny jejího vzhledu a obrazu.Vous je známkou dobré genetiky a dobrého zdraví, síly a mužskosti člověka.Pomáhá přidat věk, serióznost a solidnost, přitahuje také mnoho pozornosti opačného pohlaví.Hustá vegetace nebo elegantní vousy pomohou napravit vady ve vzhledu, asymetrii nebo jiných vadách obličeje.

„Výhody a nevýhody“ vlasů na obličeji

Pochopit, zda člověk potřebuje vousy, klady a záporyTo jsou pro mnohé nejpřesvědčivější argumenty.Pro některé lidi je vousy symbolem spirituality a jednoty, jiné národy nejsou vůbec charakterizovány žádným vlasem.Aby bylo možné určit, zda určitý člověk potřebuje vousy, kníry a tanky, stojí za to začít uvažovat o jeho primárních rozdílech, konkrétně:

 • zdůrazňuje tvář člověka a přitahuje pozornost ostatních;
 • za přítomnosti vousů není třeba se holit každý den, dráždí pokožku obličeje;
 • použití vousů, můžete skrýt jizvy, akné a jiné vady kůže;
 • v očích žen jsou vousatí muži sexy a mužní;
 • Vousy opravují asymetrii obličeje a korigují její tvar.

Díky vlasům na obličeji a jeho módnímu účesu a tvaru může člověk prokázat ostatním svým smyslem pro styl, modernost a všestrannost, a co je nejdůležitější, projevuje svétvůrčí impuls a potenciál. Zároveň je však třeba vzít v úvahu některé argumenty „proti“ v této otázce, a to:

 • vousy vyžadují každodenní péči (mytí, sušení, pokládání, ořezávání, krmení a stimulace růstu);
 • vousy nejsou vhodné pro každý tvar obličeje;
 • někteří muži mají staré vousy;
 • odstín vousů se může výrazně lišit od barvy vlasů na hlavě;
 • pro kuřáky je vousy hořlavý předmět, pohlcuje nepříjemné pachy;
 • vousy jsou brandy a vyžadují časté mytí;
 • Mnohé instituce a pracoviště nepřijímají vlasy na obličeji, je třeba vzít v úvahu oblékání mnoha institucí.

Vousy jsou navíc zásobou bakterií a prachu, proto musí být neustále omyty antibakteriální kosmetikou. Vousy jsou mnohem tvrdší než na hlavě, takže musí být změkčené, zvlhčené a stylizované.

Pro informaci!​​Pro péči o obličejové vlasy budete potřebovat koupit kosmetiku pro vousy a vousy, to jsou šampony, mýdla, balzámy, spreje, kondicionéry, gely a vosky.

Co je v módě nyní?

Chcete-li se rozhodnout, zda nosit vousy nebo ne, měli byste se seznámit s nejnovějšími módními trendy v daném roce. Dnes, móda diktuje jeho vlastní pravidla, nabízet několik možností pro vousy:

 • ruský vous- plnovous, pokrývající obličej, tváře, bradu, rty;
 • Hollywood vous (Brett) - vegetace pokrývá bradu, dolní čelist muže,ale nejde do nádrží;
 • kotva - malá vousy v podobě kotvy s tenkým knírem, rozděleným ve středu s oholeným pruhem;
 • Balbo je vousem podobným kotvě, poté tlustými pruhy a linií mezi knírkem;
 • koza - kozí brada těsně kolem úst s prodlouženým chomáčem vlasů na bradě;
 • závěs- dlouhé a tlusté nádrže jdou do vousů, které chybí uprostřed brady;
 • síto- vous podél celé brady ke spánkům, ale bez knírku;
 • Suvorov - skandální vous s knírkem, počínaje tanky až po linii lícních kostí, ale s hladkou bradou.

Všechny tyto typy vousů lze prohlížet na fotografii slavných osobností showbyznysu, politiky, sportu.Chcete-li si vybrat vousy, které potřebujete, podle vašich preferencí, vkusu, typu a tvaru obličeje.Odborníci radí se konzultovat v holičství k holiči nastavit právo začínat v modelování vousů.

Nuance, o kterých je důležité vědět, kdy rostou vousy

Růst vousů začíná u mužů v dospělém věku a puberta se vyskytuje ve věku 14-18 let.Zpočátku mohou být první obličejové vlasy vzácné, rostou nerovnoměrně.K tomu je nezbytné udržovat zdravou výživu a aktivní zábavu, brát vitamíny ke zlepšení růstu vousů a poskytovat vousy komplexní péči.

Chcete-li pěstovat vousy, musíte břitvou a vyžínačem opustit 4-8 týdnů v závislosti narychlost růstu vlasů.Dále je třeba oholit vlasy na krku až po linii kadyku, a také oříznout vyčnívající extra vlasy na vousech.Je lepší udělat první formu vousů v holičství, později s pomocí zastřihovače bude snazší opravit vousy, odstranit štětiny a přebytečnou délku vlasů.

Doporučení stylistů a endokrinologů

Aby vousy aktivně, rovnoměrně a hustě rostly, měli byste vyhodnotit svou stravu a životní styl.Špatné návyky, nadváha, škodlivé stravovací návyky a nedostatek vitamínů vedou k pomalému růstu vousů a dalším problémům.Během mimosezónních období je užitečné užívat vitamínové komplexy, aby stimulovaly růst vousů.Zbytek času musíte jíst zeleninu, ovoce, proteinové potraviny.

Zvláštní pozornost by měla být věnována hormonálnímu pozadí.K tomu je třeba pravidelně darovat krev pro analýzu a kontrolovat hladinu testosteronu v těle.Pouze po konzultaci s endokrinologem mohou být užívány jakékoliv léky ke stabilizaci hormonálních hladin.Testosteron může být zvýšen fyzickým cvičením, správnou výživou, úbytkem hmotnosti a dalšími metodami.

Závěr

Aby se rozhodlo, zda pěstovat vousy nebo ne, musí člověk posoudit, zda má dostatek trpělivosti a času,čekat na její růst, pak se o ni denně starat.Péče zahrnuje mytí, stříhání a stříhání, úpravu tvaru, výživu a hydratační kosmetiku, styling.Také ne pro každý typ osoby.Tato nebo taková forma vousů bude dělat.Odborník v každém kadeřnictví může na tyto otázky poradit a poradit.