Lupy vousů a knírek: příčiny a metody boje

Pouze lupy mohou zkazit jakýkoliv účes nebo vousy. Mnozí se s ní snaží vypořádat nejrůznějšími způsoby, ale vždy to nepomůže. Často si můžete všimnout, že lupy napadly obočí a vousy.

Dnes budeme hovořit o tom, proč se ve vousech objevují lupy, jak se s nimi vypořádat a zda je možné je porazit. Jaké jsou pro to prostředky a stojí za to dělat prevenci?

Příčiny lupů

Někdy si lidé všimnou, že mají lupy na vousech. Tento příznak naznačuje, že osoba má seborrhea - dermatologické onemocnění způsobené špatným výkonem mazových žláz.Důvody výskytu této choroby nejsou zcela jasné . Vědci vysvětlují, že fyziologické seborrhea se vyskytuje u dospívajících, v důsledku prudkého zvýšení množství pohlavních hormonů v krvi. Postupem času to projde sám. Někdy se však u dospělých vyskytují i ​​lupiny.muži. Podívejme se, co může způsobit lupy.

Přepětí

Často je slyšet, že stres nebo přetěžování může způsobit určitý druh nemoci. To je způsobeno tím, že když je člověk nervózní, jeho imunitní systém je oslaben a bojuje špatně s infekcemi.

Ve stresu jsou hormony špatně produkovány a nemohou chránit osobu před vnějšími podněty. V důsledku toho jsou mazové žlázy poškozeny. Navíc seborrhea sama o sobě nepříznivě ovlivňuje nervový systém člověka, peeling a svědění může dráždit silnější sex a zhoršovat jeho emocionální stav. Tato podmínka situaci pouze zhoršuje.

Hormonální selhání

Mužské pohlavní hormony, androgeny, mají velmi silný vliv na fungování mazových žláz. Pokud tyto hormony selhávají, může dojít k seborrhea. Někdy může být otok vaječníku příčinou dermatologického onemocnění.

K selhání hormonu může docházet v důsledku zrání mužského těla. To je také způsobeno přítomností různých patologií. Pravidelný stres a vážné zranění mohou ovlivnit hormony osoby.

Infekce

Podle studií mají lidé s HIV nebo AIDS větší pravděpodobnost výskytu seborrhea. Je to lidská imunita, která podporuje rychlost plísňové flóry kůže. Pokud je imunita oslabena v důsledku infekce, pak jsou mazové žlázy poškozeny.

Infekce lze rozdělit naprimární a sekundární.Primární infekce zahrnují AIDS a infekci HIV.Sekundární - zahrnují další patologie.Imunita může být také snížena v důsledku chronických patologií, jako jsou diabetes a helmintické invaze.U těchto lidí zůstává dermatologické onemocnění navždy, je pro ně těžké se ho zbavit.

Alergie

Lupy mohou být způsobeny použitím nějakého léku, léků nebo vlasových přípravků.Více než jednou si muži všimli, že některé šampony způsobují lupy nebo ji zvyšují.To naznačuje, že jste alergičtí na některé složky.

Někteří muži chtějí urychlit růst vlasů nebo je zhrubnout, snaží se dosáhnout výsledků s drogami.Vždy byste měli zkontrolovat alergennost, protože to není tak snadné se zbavit lupů.

Avitaminóza

Nedostatek vitaminů je jednou z příčin narušení mazových žláz .Nedostatky vitamínů se mohou objevit v důsledku podvýživy, přetrvávající nemoci, špatné ekologie a sezóny.V chladných obdobích člověk dostává méně vitamínů než v teplém počasí.

Dermatitida

Kožní nemoci mohou způsobit lupy.Dermatitida je kožní onemocnění, které je doprovázeno různými příznaky.Někdy je možné se zbavit lupů pouze tehdy, když dermatitida zmizí.

Nesprávná strava

Lidské tělo funguje dobře, pokud je zdravéproduktů.Pokud má člověk ve zvyku jíst špatně, pak dřív nebo později začne jeho tělo váhat.Zdraví naší kůže je přímo závislé na výživě.

Kosmetici a kadeřníci si všimnou, že nejen masky nebo krémy, ale především potraviny mohou zlepšit pokožku a vlasy.Existují také produkty, které zabíjejí imunitu, jedním z nich je cukr.

Vnitřní poruchy

Pokud má osoba střevní problémy, okamžitě to ovlivní kůži.Střevo má silný účinek na imunitní systém, s jeho normální operací, je schopen chránit tělo před infekcí.Gastrointestinální trakt odstraňuje toxiny z těla a neumožňuje jim mít negativní vliv na člověka.

Když střevo nefunguje dobře, toxiny a špatné bakterie se začnou hromadit v těle, pak vstupují do krevního oběhu a ovlivňují kůži.Kromě toho, při střevních onemocněních, kůže nedostává potřebné vitamíny.

Jak zvlhčit pokožku?

Chcete-li zvlhčit pokožku, musíte vytvořit užitečnou masku bylin nebo použít speciální nástroje.Musíte také jíst potraviny, které jsou bohaté na vitamíny.

Existují zvláštní postupy v salonech, které ošetřují pokožku a zvlhčují ji.Pojďme se dozvědět více o každé metodě podrobněji.

Tradiční metody

Tradiční medicína má díky své přirozené bázi vždy výhody oproti kosmetice.Dobře hydratuje pokožku aloe vera, agáve, okurek, ovesných vloček,med, jablko, kefír a další.

Můžete také použít bylinky, jako je lípa, měsíček, vši, bříza, heřmánek, rozmarýn, karamel a petržel.Přírodní oleje vyživují a hydratují pokožku.Někteří připravují bylinné tinktury nebo ovocné šťávy a zmrazují je.Pak potřísní tváře takovým ledem a zvlhčí jejich kůži.Tyto postupy lze provést, pokud nemáte velmi citlivou pokožku.

Doma

Doma můžete použít různé metody zvlhčování obličeje, což lze provést pomocí:

 • Lotion,
 • Gel,
 • Masky,
 • Crema,
 • Tonic,
 • Tinktury,
 • ) Led,
 • Vývar,
 • Koktejly.

Aby pokožka přestala být suchá, musíte použít komplexní léčbu, která pomůže ovlivnit oblasti kůže, které jsou zbaveny vlhkosti.

V salonu

Rychle navlhčete pokožku.Chcete-li to provést, obraťte se na salon a udělat iontoforézu.Pro tento postup použijte malé napětí a speciální lék, který rychle proniká epidermou a lépe se vstřebává.

Tento postup zlepšuje výživu pokožky, opravuje poškozené oblasti a odstraňuje toxiny z buněk.

Jak zabránit lupům?

Lupám na knírcích a vousech lze zabránit, potřebujete:

 1. Jíst zdravé potraviny,
 2. Vyvarovat se stresu,
 3. Přijmoutvitamíny,
 4. Vousy omyjte čistou vodou a přírodními produkty,
 5. Použitíolej pro krmení kůže.

Všechny tyto tipy vám pomohou nejen předcházet onemocnění, ale zlepší i vaše tělesné zdraví.

Co je důležité vědět

Je důležité nezapomínat, že stav kůže závisí do značné míry na vašem zdraví.Všechny problémy začínají kvůli vnitřním onemocněním.Postarejte se o své zdraví, zejména o výživu, která významně ovlivňuje jeho stav.

Při rozhodování o zvlhčení pokožky se ujistěte, že vám tyto přípravky nepoškozují nebo nezpůsobují alergickou reakci.Také nezapomeňte, že lupy jsou důsledkem patologie, takže musíte bojovat ne s následky, ale s příčinou onemocnění.

Rada! Zeptejte se svého lékaře, co je nejlepší k léčbě seborrhea.

Doporučení lékaře

Odborníci navrhují komplexní léčbu tohoto onemocnění.Používejte pouze pro vnější použití, musíte brát vitamíny a léky.Pokud se vám podařilo zbavit se lupů, pak je důležité učinit veškeré úsilí, aby se nemoc nevrátila.Nemyslete si, že lupy mohou projít sám, musíte s ní bojovat a čím dříve, tím lépe.

Je také důležité pít velké množství čisté vody, odstraňuje z těla toxiny a strusky.S množstvím vody, tělo funguje hladce a hladce.

Pro informaci! Voda by neměla být nahrazena nápoji, kávou, čajem a džusem.

Jak udělat vlasy krásné a husté?

Kvůli špatné ekologii a chorobám se vlasy člověka v průběhu času stávají suché a křehké.To lze říci o vousech.Chcete-li zlepšit své vlasy, musíte se pravidelně starat a vyživovat. Někdy lupy dochází v důsledku špatné péče.

Přírodní oleje dokonale pomáhají obnovit vlasy a podpořit jejich růst. Make přírodní masky a brát vitamíny nebo doplňky stravy. Tyto metody pomohou překonat lupy a obnovit poškozené vlasy.