Lopuchový olej pro vousy: stimulátor růstu vlasů

Vousy jsou ozdobou každého člověka. Je to naprosto každý, a pokud si myslíte, že jste jinak, nezvedli jste ten, který vám vyhovuje. Často pěstování vousů se stává skutečnou výzvou pro mnoho kluků. Protože tento proces je dlouhý a pracný, mnozí začínají hledat různá doporučení pro urychlení procesu. Jedním z nejlepších nástrojů v této věci je lopuchový olej.

Pěstování vousů s olejem lopuchu je zcela možné. Mnoho mužů sužují pochybnosti: pomáhá tento lidový lék? Spěcháme vás ujistit, že podle kladných recenzí mnoha mužů to pomáhá. V tomto článku vám povíme o vlastnostech a způsobech použití oleje lopuchu, který vám v krátkém čase pomůže pěstovat krásné vousy.

Užitečné vlastnosti a složení

Olej z lopuchu je již dlouho známý svými úžasnými léčivými vlastnostmi. Zejména dokonale pomáhá při péči o vlasy a ženy již dlouho používají lopuch olejenepostradatelným nástrojem pro zlepšení stavu vlasů. V poslední době se muži také dozvěděli o zázračných vlastnostech oleje lopuchu. Nyní ji používají k pěstování svěží a krásné vousy. To je jednoduše vysvětleno - lopuchový olej má řadu užitečných vlastností a vlastností, které podporují růst vlasů:

 • Působí přímo na vlasové folikuly, poskytuje jim dobrou výživu a aktivuje jejich vývoj.
 • Zjemňuje pokožku na tvářích, odstraňuje podráždění, ke kterému dochází v prvních fázích pěstování vousů, a také eliminuje deskvamaci.
 • Díky štětinám jsou štětiny měkčí a více ušlechtilé, což umožňuje dosažení požadovaného tvaru vousů.
 • Dodává vlasům zdravý vzhled a lesk.

Olej z lopuchu je velmi levný, ale velmi účinný prostředek, který zahrnuje přírodní inzulin, vitamíny B, C, A, E, jakož i stopové prvky nezbytné pro tělo (vápník, chrom, měď).


Princip oleje

Lidé si už dlouho všimli, že olej z lopuchu pomáhá dobře stimulovat růst vlasů. Nyní jej kosmetologové doporučují nejen ženám, které mají problémy s vlasy, ale také mužům, kteří se rozhodnou pěstovat elegantní vousy.

Olej z lopuchu má silný stimulační účinek na vlasové folikuly, což vyvolává rychlý růst vlasů . Vitamíny obsažené v oleji vyživují chlupy, které se objevují a činí je pružnými, plastovými akrásné

Přirozený inzulín přispívá k urychlení růstu vlasů, ale je důležité, aby byl obsažen v spáleném oleji v oleji lopuchu a je velmi obtížné ho získat v takovém množství z běžných potravin.

O tom, jak používat lopuchový olej pro růst vlasových vlasů, pro štětiny vám řekneme další.

Masáž lopatkovým olejem

Jedná se o velmi jednoduchý a příjemný postup, který je podle vousatých mužů také velmi účinný, pokud chcete pěstovat dlouhé vousy. To spočívá ve skutečnosti, že při použití lopuchu olej na tvářích a bradě, můžete si to do kůže, masírování ve stejnou dobu. Je nutné provádět lehké tleskání a kruhové pohyby, které jistě zlepší krevní oběh a urychlí růst vlasových vlasů. Můžete také použít měkký masážní kartáč, který zametáte po tvářích ve směru růstu vousů.

Pro informaci!Účinek masáže může být zvýšen přidáním jen trochu suché nebo běžné stolní hořčice na olej.

Jak použít jako obklady?

Chcete-li zlepšit růst vlasů na povrchu oleje, můžete jej také použít jako obklad. K tomu potřebujete:

 • Důkladně si umyjte obličej, důkladně očistěte kůži od nečistot, napařujte ji alespoň 5 minut na pánvi vroucí vody, zakryjete si hlavu ručníkem. To pomůže otevřít póry a zlepšit průnik oleje do kůže.
 • Vezměte kus gázy o rozměrech 30x30 cm a namočte ho olejem z lopuchu. Mělo by to být místoteplota
 • Položte gázu na bradu, přikryjte ji plastem a obvaz ji obvazem, aby byl kompresor dobře udržován.
 • Po pár hodinách by měl být obklad odstraněn a líce a brada důkladně omyjte teplou vodou a šamponem.

Takové postupy mohou být prováděny alespoň každý den a určitě to bude prospěšné, protože olej z lopuchu s pravidelným užíváním urychluje dobře růst vousů.

Masky pro zvýšení růstu vousů

S červenou paprikou

Jednou z nejoblíbenějších masek pro urychlení růstu vousů je olej z lopuchu s červenou feferonkou (někdy se používá nakrájený čerstvý pepř nebo olej z červené papriky). V lékárnách můžete najít hotovou směs, nicméně mnoho mužů, kteří tuto metodu vyzkoušeli, tvrdí, že je mnohem jednodušší a efektivnější připravit takový nástroj na vlastní pěst.

Vaření masky je více než snadné. K tomu smíchejte 1 polévkovou lžíci ricinového a lopuchového oleje a přidejte pár špetek červené papriky. Kromě dříve popsaného stimulačního účinku na vlasové folikuly tato maska ​​díky pepřu v ní obsaženému zlepšuje krevní zásobení tkání obličeje.

Mnozí se zajímají o otázku, jak aplikovat olej z lopuchu na vousy s feferonkou na obličej? Všechno je velmi jednoduché: výsledná směs se vtírá do oblasti růstu vousů a po 30 minutách se opatrně vymyje. Neměli byste čekat déle, aby nedošlo k podráždění kůže. Použít tuto masku nemůžečastěji 3x týdně.

Poradenství! Buďte velmi opatrní s červenou paprikou.Velmi často může vyvolat popáleniny nebo zarudnutí kůže, alergickou reakci.Při první aplikaci aplikujte masku po dobu 10 minut a poté omyjte olej a vyhodnoťte stav pokožky.Pokud nedojde k žádné reakci, můžete příště udržet tuto masku na obličeji déle.

S kopřivy

V lékárně si můžete koupit směs kopřivového oleje s lopatkovým olejem.Také maska, která zlepšuje výživu vlasových folikulů na obličeji, může být vyrobena z běžného lopuchového oleje přidáním běžných sušených nebo čerstvých kopřiv.Na 1 lžíce oleje bude dost 3-4 listy kopřivy, které musí být rozdrcené a rozdrcené.

Tato směs se aplikuje na tváře a bradu po dobu 20–30 minut, poté se promyje vodou a šamponem.

S ricinovým olejem

Kombinace ricinového a lopuchového oleje znásobuje účinek obou složek.Musí být smíchány ve stejných částech a nechat směs vařit několik dní v uzavřené nádobě.Směs naneste na růstovou plochu štětin a po hodině omyjte.

Důležité! Přírodní inzulín skvěle aktivuje růst vlasů, stabilizuje také práci vlasových folikulů.Obrovské množství této látky je obsaženo ve směsi lopuchového oleje a červené papriky.

Pomůže olej z lopuchu?

Mnoho mužů, kteří si tento lék sami vyzkoušeli, tvrdí, že je velmi účinný a pomáhá urychlit růst štětin.Nejlepších výsledků lze dosáhnout, pokud ho použijete s pepřem, nicméně mnozí si stěžují, že mají-li takovou masku předávkovanou tvář, mají zarudnutí a bolest . Má se za to, že pokud nejsou problémy s genetickou predispozicí k pomalému růstu vousů, je tato metoda velmi užitečná a může pomoci.

Výhody a nevýhody

Komprese a masky s použitím této nádherné lidové léčby jsou poměrně vysoké účinnosti. Tento olej má stejně jako každý jiný nástroj výhody i nevýhody:

 • Urychluje růst štětin;
 • Zajišťuje výživu vlasových folikulů;
 • Stimuluje krevní oběh.
 • Olej se špatně opláchne vodou, a proto se někdy musí omýt šamponem;
 • Směs oleje s pepřem má zvláštní vůni, kterou ne všichni mají rádi a mohou trvat několik dní;
 • Pokud se taková maska ​​dostane do očí, můžete cítit silný pocit pálení, případně podráždění sliznice;
 • Pokud se příliš často používá kombinace ricinového oleje a lopuchového oleje nebo lopuchového oleje s pepřem, je možný zánět a zarudnutí kůže na tvářích a bradě.

Výsledek: foto před a po

Cena

V lékárnách můžete najít čistý čistý lopuchový olej a jeho směs s červenou paprikou.

Obvyklý olej z lopuchu stojí asi 30-60 rublů a olej s přidáním pepře -asi 70-80 rublů.

Pokud jste naprosto zoufalí rychle pěstovat atraktivní a stylový vous, zkuste použít tradiční recepty.Olej z lopuchu může v tomto případě pomoci vyřešit problém mnohem rychleji.